Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Lekarze masowo wypowiadają klauzulę opt-out. Kto będzie nas leczył?

(3)
Według danych resortu klauzulę opt-out wypowiedziało już ponad 2 tys. lekarzy. Rezydenci mówią o ok. 2,8 tys. osób. Czy w polskich szpitalach zabraknie rąk do pracy?
 • 2017-12-06 09:33 | turpin

  masowo???

  Klauzulę wypowiedziało 2 tys lekarzy...

  Dla porządku warto by dodać, że czynnych zawodowo lekarzy w Polsce jest około stu tysięcy. Nie wiem, ilu z nich ma ową klauzulę podpisaną; ostrożnie szacowałbym, że co najmniej połowa. Wypowiedział ją zatem znikomy procent.

  I to jest właśnie _prawdziwy njus_!!!

  Bo po pierwsze: niestosunek ten ilustruje, jak kruchy jest system opieki medycznej w Polsce. Jest jak pacjent leżący na intensywnej terapii, balansujący na pograniczu żywota doczesnego i wiecznego - wystarczy minimalne dodatkowe zaburzenie głęboko zaburzonych parametrów, by granicę tę przekroczył. Co właśnie się dzieje.

  Po drugie: dobitnie pokazuje, jak rozbite jest polskie środowisko medyczne. Tą doskonałą większością, która cyrografu nie wypowiedziała, nie kieruje bynajmniej troska o tzw. Dobro Pacjenta. Są to ludzie którzy działają wedle swych interesów, głównie finansowych. I do tego wąsko pojętych, zachowują się bowiem jak małpa z opowiastki o tym, jak to małpę się chwyta.

  Pozdrowienia od Byłego Polskiego Lekarza.
  Zdrówka na Święta.

 • 2017-12-06 11:10 | OberfeldkuratOK

  Re:Lekarze masowo wypowiadają klauzulę opt-out. Kto będzie nas leczył?

  Cóż, tak to jest, gdy WADZA (ach, jakaż ona sodka) jest nie tylko środkiem, lecz - przede wszystkim - CELEM.
 • 2017-12-06 18:33 | ezs

  Re:Lekarze masowo wypowiadają klauzulę opt-out. Kto będzie nas leczył?

  @turpin. Nie do końca prawda. Część, duża część lekarzy już nie pracuje w publicznej "służbie" czyli opt out nie podpisywali. Inna część ma specjalizacje spokojne, niedyżurowe lub sprywatyzowane np. medycyna pracy. Czyli liczba wypowiadających może stanowić już duży odsetek. Problemy w szpitalach o tym świadczą