Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Impas przełamany. Wielka Brytania dogadała się z Unią w sprawie brexitu

(5)
Rząd May i Bruksela zaliczyły „plus dodatni”. Co wynika ze wstępnego porozumienia?
 • 2017-12-08 17:09 | wojtek_ab

  dogadala sie

  Co to za slowo w publikacji, ktora uwaza sie za intelektualnie wiodaca. Raczej porozumieli sie a nie dogadali.
 • 2017-12-09 11:45 | pawel markiewicz

  Re:Impas przełamany. Wielka Brytania dogadała się z Unią w sprawie brexitu

  Irytuja mnie publikacje z ktorych bije przekonanie o serwilizmie WB w stosunku do EU. Ze to WB jest w sytuacji petenta, ktory powinien grzecznie stac na bacznosc i prosic o wybaczenie checi wyjscia z EU i zgadzac sie na wszystko co EU zaproponuje. Bez sensu jest podawanie kwoty kosztow "rozwodu" z EU jakie poniesie WB bez jednoczesnego podania wartosci GDP. Otoz, prosze pana redaktora, GDP WB w 2016 bylo 2.6 trylionow funtow. Te 20 miliardow jakie WB zaplaci na wyjsciu z EU miescic sie bedzie w granicach bedu pomiaru GDP.
  WB byla jest i pozostanie potezna gospodarka, z niesamowitym potencjalem tworczym, dobrym i dobrze dzialajacym prawem i dojrzala demokracja. Duza czesc dobrego prawa Europejskiego i przepisow napisane byly przez Brytyjskich prawnikow. Dla WB rozwod z EU to nic tylko dobry interes. Dla EU tez, bo bez Brexitu nikomu w EU do glowy nie przyjedzie ze trzeba reformowac i zaczac w koncu dzialac
 • 2017-12-09 13:54 | jakowalski

  Re:Impas przełamany. Wielka Brytania dogadała się z Unią w sprawie brexitu

  Z jakiej racji maja być zachowane kontrole graniczne przy przekraczaniu granicy brytyjsko-francuskiej, a ma ich dalej nie być przy przekraczaniu granicy brytyjsko-irlandzkiej? Dlaczego Irlandczycy i Brytyjczycy mają być faworyzowani przez Unię, kosztem dyskryminacji innych obywateli UE? Jesli UK I Irlandia nie chcą barier na granicy Ulsteru z UE czyli z Republiką Irlandii, to niech UK i Irlandia wstąpią do Układu z Szengen. Albo niech Irlandia też wystąpi z Unii.
 • 2017-12-10 06:36 | woytek

  Re: Wielka Brytania dogadała się z Unią w sprawie brexitu

  Unia się dogadała, a nie powinna się dogadać.
  Jeżeli elity jakiegoś kraju nie rozumieją sensu istnienia wspólnoty europejskiej, to nic nie rozumieją . Unia Europejska jest pomysłem roboczym, w tej formie wręcz trudna do zaakceptowania , ale jest jedyną szansą na przetrwanie Europy w czasach kryzysu cywilizacji śródziemnomorskiej.
  Trzeba przetrwać te trudne czasy wspólnie, albo Europa całkowicie się zbałkanizuje i zmieni w multi-kulti. Wielka Brytania jest jeszcze bardziej chora od reszty Europy. Elity brytyjskie tkwią w problemach mentalności Mniszkówny, co znakomicie ilustrują przygody młodego księcia. Z takim bagażem Wielka Brytania nie rozwiąże żadnych własnych problemów społecznych i ekonomicznych.
 • 2017-12-11 13:07 | jakowalski

  Re:Impas przełamany. Wielka Brytania dogadała się z Unią w sprawie brexitu

  Racja, Wojtek
  Generalnie, to nie ma miejsca w UE dla monarchii dziedzicznych, tego średniowiecznego przeżytku.