Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zagraniczna prasa o Morawieckim: Ma poprawić relacje z UE

(6)
„Gdyby Kaczyński przejął władzę, rząd pokazałby swoje twarde oblicze. Wybierając Morawieckiego, może dalej je ukrywać, tym razem za modernizatorskim premierem” – ocenia w komentarzu dla „Financial Times” Wawrzyniec Smoczyński z POLITYKI INSIGHT.
 • 2017-12-08 19:29 | Aspiryna

  maska szybko opadnie

  Prosze przeczytac wywiad jakiego udzielil Morawiecki Mlodszy Radyju Ma-Ryja.
  Chce re-chrystianizowac Europe! Ciekaw jestem, czy Europa podzieli zapal
  pana bankstera?
 • 2017-12-08 21:23 | Aspiryna

  Re:Zagraniczna prasa o Morawieckim: Ma poprawić relacje z UE

  W poprzednim wpisie pomylilem sie - Morawiecki Mlodszy udzielil wywiadu dla TV Trwam... ale nie zmienia to jego tresci.

  P.S. A o skladzie rzadu i tak wciaz decyduje szef tej mafii, Kaczynski!
 • 2017-12-09 04:19 | AOlsztynski

  Re:Zagraniczna prasa o Morawieckim: Ma poprawić relacje z UE

  Zza oceanu to może tak widać. A mafia? To co było w latach 2008-2015?
 • 2017-12-09 12:23 | Obama spod Laden

  Wielka ściema

  Ośrodek władzy i decyzji nadal pozostaje w rękach prezesa.
  Nie znający zbyt dobrze świata Kaczyński jest naiwny sądząc, że znający języki Morawiecki zmieni sposób postrzegania Polski. Tym bardziej, że wstępuje na tron wraz z przyjętymi ustawami "sądowymi". W sprawach wewnętrznych Morawiecki wręcz traci. Do tej pory niektórzy mogli uważać, że jest zdystansowany wobec inicjatyw psucia państwa i demokracji - teraz będzie cały ten "przewrót" firmował (polecam p. Smoczyńskiemu takie spojrzenie).
  Z punktu widzenia elektoratu Kaczyński też strzelił sobie w kolano zaryzykował jego bunt (dotyczy części najtwardszej - to jest strata) i bunt w PiS Sp. z o.o., gdzie dysponuje większością udziałów dotąd, do kiedy towarzysze maja władzę i opływają w dostatki. Teraz część z nich tę władzę (i dostatki?) może stracić.
  Nie zyska też Kaczyński poklasku wśród tych 10% "centrystów" będących języczkiem u wagi ostatnich wyborów. Dla nich Morawiecki (może nie dla wszystkich, ale chyba dla większości) to BAJKOPISARZ i sprytny PR-owiec, który gotów jest, dla przypodobania się Kaczyńskiemu, narazić ich pieniądze na straty i który nie przestanie doić ich (tym razem z pozycji premiera) za pomocą podwyżek podatków, składek (np. ZUS) itp.
  Uważam, że tą nominacja Kaczyński strzelił sobie w kolano. Sukces i samowładztwo jednak oślepiają.
  Dlatego bardzo się ciesze z tej nominacji z powodów jak wyżej...
  Rada dla opozycji: PSL na wieś i krzyczeć wszystkim do ucha kto to jest Morawiecki (elita finansowa, bankier itp., itd); PO w miastach pokazywać, że jego ideą jest "chrystianizacja Polski i Europy, że popiera bez zastrzeżeń wszystkie działania łamiące konstytucję i prawo, że jego "wizja" Polski to bajki i że wkrótce zapłacimy słono za jego "program gospodarczy".
 • 2017-12-10 13:44 | azur

  Re:Zagraniczna prasa o Morawieckim: Ma poprawić relacje z UE

  Kto naiwny, ten się nabierze.
 • 2017-12-12 00:06 | Aspiryna

  Re:Zagraniczna prasa o Morawieckim: Ma poprawić relacje z UE

  "Zza oceanu to może tak widać. A mafia? To co było w latach 2008-2015?"

  Czy wtedy wszystko w swoich lapkach trzymal jeden maly duchem, msciwy i zakompleksiony "ojciec chrzestny" (Szef wszystkich szefow)?