Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nie wyobrażam sobie siedzieć w domu, gdy nam się Polska pali

(5)
Mam nadzieję się, że się ludzie obudzą, bo inaczej niczego już nie będzie.
 • 2017-12-09 15:07 | woytek

  Re: Co to są te "wolne sądy" ?

  Pani Klemetyna rzuca jajami w stronę limuzyn polityków w obronie "wolnych sądów"? Co to są te wolne sądy i od czego one są wolne? Właśnie oglądamy jak wyglądały "wolne sądy" w okresie eksmisji na bruk tysięcy lokatorów kamienic przejmowanych przez fikcyjnych spadkobierców. Gdzie wtedy były te "wolne sądy", pytanie do pani Klementy rzucającej jajami w samochody. Jak pacjenci przychodni lekarskich oczekujący na wizytę u "wolnych lekarzy" zaczną w nich rzucać jajami, to dopiero będą jaja.
 • 2017-12-10 19:44 | Cezet

  Do woytka

  Sądy rozpoznają sprawy, które ludzie im przedstawiają. Jeśli "tysiące lokatorów wyrzucanych na bruk" siedziało w domciach i czekało na cud, a wielu z nich nawet nie raczyło udać się do urzędu miasta po lokal socjalny, to żaden sąd nie mógł im pomóc.
  Sędziowie w liczbie 9900 obronią się swoją ciężką i uczciwą pracą, nawet jeśli nikt ich nie obroni. Ale żadnego obywatela nie obroni przed totalitarną władzą żaden sąd, jeśli minister będzie na telefon dyktował wyroki, a nad sędzią będzie wybrany przez polityka sąd dyscyplinarny. Tak już było. Za komuny.
 • 2017-12-11 11:26 | juszczyniak

  Coś mi się przypomina ...


  Ok. rok temu jakaś pani agresywnie stawiała opór policji, która powaliła ją nieelegancko na trawnik. Ponieważ owa pani była pierwszego sortu, minister Błaszczak dostał ataku wściekłości, obsobaczył publicznie dżentelmenów policjantów i obiecał im konsekwencje.

  Dżentelmeni policjanci, powalający twarzą na kamienny i mokry chodnik przed pałacem PAD bezbronną kobietę, takowych obsobaczeń i konsekwencji nie muszą się obawiać. Ta pani jest bowiem drugiego sortu.

  Czy @woytek ma jeszcze w temacie coś do powiedzenia?

  PS. Rzucanie jajami jest jak najbardziej demokratycznym wyrazem protestu; jajo nie kamień!
 • 2017-12-12 20:24 | born in the prl

  Re:Nie wyobrażam sobie siedzieć w domu, gdy nam się Polska pali

  Sędziowie orzekają na podstawie przepisów prawa.To politycy,a nie sędziowie to prawo tworzą.Może gdyby sędzia miał mniej spraw,zastanawiałby się czasem nad duchem,a nie tylko stosował literę prawa.Nie jest rolą sędziego sprawdzanie czy spadkobierca jest prawdziwy,czy fikcyjny.Sędzia nie jest stroną,on rozstrzyga na podstawie dokumentów jakie mu dostarczono,panie Woytek
 • 2017-12-13 14:35 | Martin L

  Re:Nie wyobrażam sobie siedzieć w domu, gdy nam się Polska pali

  13 grudnia 2017 roku po 36 latach totalitaryzm wraca do łask. To ze Polacy walczyli praktycznie cały czas o wolność, demokrację, niepodległość a wybierając PiS zaprzeczyli temu wszystkiemu za co przelewali krew przez lata niewoli. Przypomnę że targowiczanie jak pisowcy też uważali się za prawdziwych patriotów i tak samo występowali przeciwko konstytucji jak dzisiaj PiS tak samo uważali się za obrońców wiary katolickiej jak dzisiaj PiS, targowiczanie jak dzisiaj PiS występowali, co XVIII wieku narodziło się jako prawa człowieka i obywatela na zachodzie europy a dzisiaj jest postawą demokracji.
  Zaborcy wielokrotnie argumentowali ze Polacy do niczego się nie nadają i nie potrafią zadbać o siebie i nie zasługuję na wolność i niepodległość, jedynie to dobrze czują się pod batem.