Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Za wypowiedź o Ukrainie Jana Parysa należałoby odwołać

(10)
„Nie jest tak, że istnienie Ukrainy jest niezbędnym warunkiem istnienia wolnej Polski” – mówił przed kilkoma dniami szef gabinetu ministra Waszczykowskiego.
 • 2017-12-11 22:00 | nakatomi

  Nie widzę w tej wypowiedzi nic nagannego. Sama prawda.

  Slogan "Nie ma wolnej Polski bez wolnej Ukrainy" to jakiś przedpotopowy archaizm ze szkoły Giedroycia, który nijak się ma do współczesnych realiów. Dotyczy świata, którego już nie ma. Od dawna. Może w czasach wojen konnych miało to jeszcze jakiś sens.
  Polska to ma się trzymać UE i NATO, i to jest jedyna droga. Wszystko inne jest mało istotne. Tak uważam.
  Ten pan powiedział prawdę. Pora przeanalizować rozumowanie i wyjść mentalnie z lat 80', co wcale nie jest takie trudne. LOL
 • 2017-12-11 22:27 | steve118

  Powiedział prawdę.

  Nie jest tak? Pani redaktor naprawdę myśli że jest inaczej? PISu nie znoszę , Pana Parysa też, ale tu akurat niczego głupiego nie powiedział, co im się rzadko zdarza.
  Natomiast niepodległości Ukrainy nic nie zagraża, poza samymi Ukraińcami. Tragedią dla Ukrainy jest ogromny nacjonalizm regonów zachodnich. To może doprowadzić do podziału Ukrainy. Dobrze by było żeby Europa a szczególnie Polska, już przestały kibicować tym szaleńcom, bo może się wkrótce okazać, że utrata Donbasu i Krymu okaże się tylko miłym wspomnieniem. A co do tych dwu regonów, doradzam powoli zapominać że były w granicach Ukrainy. Przyczyna jest prosta, Ci ludzie już nie zechcą być Ukraińcami. "Prawdziwi" Ukraińcy, dwoma rewolucjami, ukraińskość im wybili z głowy, skutecznie. Doradzam Pani Redaktor ruszyć na rekonesans po Ukrainie a nie karmić się propagandą wzajemną z pozycji kanapy.
 • 2017-12-12 08:13 | lubat

  Re:Za wypowiedź o Ukrainie Jana Parysa należałoby odwołać

  Polska to taki kraj dziwoląg - kłamać można do woli i nic nikomu się z tego powodu nie dzieje, nawet więcej, ludzie oczekują tego. Ale biada temu, kto powie prawdę. Przegrywa na całej linii. Przekonał się o tym Cimoszewicz (trzeba się ubezpieczyć), przekonują się politycy przed każdymi wyborami. Jeśli mówi prawdę - przegrywa!
  Jan Parys należy do ludzi, którym nigdy bym nie powierzył żadnej władzy, ale jego stwierdzenie o Ukrainie jest prawdą. Bo to jest chore, kiedy Polska stara się bardziej dbać o interesy Ukrainy, niż sami Ukraińcy. I robimy to ze szkodą dla własnych interesów.
 • 2017-12-12 09:13 | Laclos

  Re:Za wypowiedź o Ukrainie Jana Parysa należałoby odwołać

  Przeciez pan Parys nie wymyślił tego naprędce i nie wygłosił w swoim imieniu. To jest kierunek polskiego MSZ potwierdzony przez ministra Waszczykowskiego. Doskonale poza tym miesci się w trendzie prokremlowskim, jaki przyjęty został przez polską dyplomację. Dlaczego odwolywac tylko pana Parysa - dalibóg nie wiem. Może zaczniemy mówić otwartym tekstem, ze obecna grupa trzymajaca władze prowadzi renegacka polityke zagraniczną odsuwajaca nas od Zachodu i pchającą w łapy Rosji...
 • 2017-12-12 10:45 | Alrus

  Re:Za wypowiedź o Ukrainie Jana Parysa należałoby odwołać

  Odnoszę wrażenie, że pani Jagienka albo nie zrozumiała wypowiedzi Parysa, albo wpisując się w ciąg skierowany przeciwko PIS uprawia propagandę zamiast dziennikarstwa. "Nie ma wolnej Polski bez Ukrainy" jest tylko hasłem, którego nie należy przecież rozumieć dosłownie, jako sine qua non niepodległej Polski. Polska nie tylko istniała, ale była mocarstwem bez wolnej Ukrainy, co pokazuje oczywistość, wyrwanego zresztą z długiego wystąpienia, stwierdzenia Parysa. Natomiast jak ważne jest dla Polski aby Ukraina była wolna i demokratyczna Parys wielokrotnie podkreślał i wyraźnie akcentował jako priorytet naszej polityki wschodniej. Szkodliwa więc jest nie jego wypowiedź, a insynuacje kreowane przez przeciwników PIS.
 • 2017-12-12 15:12 | vandermerwe

  Re:Za wypowiedź o Ukrainie Jana Parysa należałoby odwołać

  "Chcę powiedzieć jasno, że silna niepodległa Ukraina jest ważna dla Polski, natomiast to nie jest tak, że istnienie Ukrainy jest niezbędnym warunkiem istnienia wolnej Polski.."

  Przeciez to jest zgodne z rzeczywistoscia. Niepodleglosc Polski nie jest gwarantowana niepodlegloscia Ukrainy. Oczywiscie chcialoby sie miec sasiadow jacy nam odpowiadaja. Jednak jest to niemozliwe - sasiadow sobie nie mozemy wybierac. Nie bardzo jestem przekonany czy Ukraina chce Polske miec za sasiada, przynajmniej w takim ksztalcie i tak przebiegajacymi granicami.

  Pozdrawiam
 • 2017-12-13 04:47 | jpkx1984

  Re:Za wypowiedź o Ukrainie Jana Parysa należałoby odwołać

  Tyle, że akurat w tym przypadku Parys ma rację. Momentami jestem zaskoczony jak silne w Polsce jest lobby ukraińskie.
 • 2017-12-13 17:03 | suwer

  Re:Za wypowiedź o Ukrainie Jana Parysa należałoby odwołać

  Uważam, ze p. Parys (któremu podobnie, jak
  @lubat
  "nigdy bym nie powierzył żadnej władzy"), powiedział prawdę. Tyle, że nie powinien był mówić tego publicznie i to akurat w tym momencie.
  Uważam ponadto, ze polska polityka zagraniczna wobec Ukrainy była i jest głupia, a ostatnio jest coraz głupsza. Wyrazem, mim zdaniem największym, tej głupoty jest założenie, że będziemy przyjaciółmi (co to w ogóle oznacza?), jednakże pod warunkiem , ze oni to i tamto.
 • 2017-12-14 12:04 | jakowalski

  Re:Za wypowiedź o Ukrainie Jana Parysa należałoby odwołać

  Steve,
  Racja - niepodległości Ukrainy nikt dziś nie zagraża, poza samymi Ukraińcami. Tragedią dla Ukrainy jest przecież ogromny ultranacjonalizm regonów zachodnich, co może doprowadzić do podziału Ukrainy, ale co jednak może okazać się dobre dla Ukraińców i Polaków jednocześnie, jako że mała, Zachodnia Ukraina będzie zbyt słaba aby zagrozić Polsce, a większa, Wschodnia Ukraina, pozbawiona ultranacjonalistów spod znaku Bandery, ułoży sobie dobrosąsiedzkie stosunki z Rosją i dzięki temu wyjdzie z obecnej zapaści gospodarczej.
 • 2017-12-19 14:36 | maxymus

  Re:Za wypowiedź o Ukrainie Jana Parysa należałoby odwołać

  Nie wiem skąd Waszczykowski wygrzebał tego Parysa, skompromitowanego przywłaszczeniem sobie, naliczonej sobie premii przed wielu laty. Taki ktoś nie powinien zajmować żadnego odpowiedzialnego stanowiska. Niech pisze opinie zamknięte, przewala jakieś papierki. Tą wypowiedzią aczkolwiek prawdziwą przypieczętował moją opinię. Coś takiego może powiedzieć publicysta ale nie urzędnik resortowy. Chociaż jego szef strzela większe bomby