Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Tusk twierdzi, że rozdzielnik nie działa. I wkłada kij w mrowisko

(15)
Tusk, chcąc pogrzebać rozdzielnik uchodźców, zyskał uznanie polskiej prawicy, ale mocno naraził się m.in. Grekom, Włochom i Niemcom.
 • 2017-12-13 21:34 | rs_

  Uśmiercanie rozdzielnika

  Może Polska miała rację głosując przeciw wyborowi Tuska na to stanowisko? ;)
 • 2017-12-13 22:43 | Mimi79

  Re:Tusk twierdzi, że rozdzielnik nie działa. I wkłada kij w mrowisko

  Skoro z zaplanowanej grupy przyjęto ledwo jedną piątą, to nie da się ukryć, że system nie działa. Można się kłócić o przyczyny i ewentualne alternatywne rozwiązania. Chyba jednak lepiej nazwać rzeczy po imieniu i spróbować znaleźć rozwiązanie problemu a nie udawać, że wszystko jest ok i dalej brnąć w ślepy zaułek.
 • 2017-12-13 22:54 | Kavar

  Re:Tusk twierdzi, że rozdzielnik nie działa. I wkłada kij w mrowisko

  Bynajmniej, pani redaktor. Tusk po prostu stwierdzil oczywisty fakt. Niestety, nie poszedl dalej i nie stwierdzil kolejnego oczywistego faktu-przyjmowanie migrantow doprowadzi do zniszczenia Europy, zas grecki minister naciska na Europejczykow,by popelnili zbiorowe samobojstwo.
 • 2017-12-13 23:43 | edan

  Re:Tusk twierdzi, że rozdzielnik nie działa. I wkłada kij w mrowisko

  Niech się pani szanowna autorka nie martwi. Pan Tusk szybko zostanie przywołany do porządku przez pewną panią z Berlina. Trzeba jednak docenić to, że nawet pan Tusk dostrzega absurdalność przymusowego relokowania osób i przymusowego zmuszania społeczeństw europejskich do przyjmowania nielegalnych imigrantów (jako tzw. "uchodźców").
 • 2017-12-14 00:06 | snakeinweb

  Re:Tusk twierdzi, że rozdzielnik nie działa. I wkłada kij w mrowisko

  Tusk się zdradził i wykazał, że jest rasowym polskim PiSdzielcem. Solidarność to wszyscy dawać kasę nam. Ale od nas nie dostaną ani grosza żadne żebraki.
 • 2017-12-14 00:09 | archbishop

  Ten rozdzielnik dał władzę PiS, zrozumcie to wreszcie

  70% Polaków, wg różnych sondaży, i to wcale nie rządowych, sprzeciwia się przyjmowaniu uchodźców z rozdzielnika. Takie mamy społeczeństwo, co zrobić.
  I dlatego właśnie nierozsądna akceptacja planu w 2015 roku przez ówczesne polskie władze przyczyniła się do zwycięstwa PiS i zdobycia przez tą formację większości w parlamencie. Im mocniej Unia będzie naciskać na Polskę i inne kraje wschodniej Europy na przyjęcie uchodźców, tym silniejsze będą nastroje eurosceptyczne i poparcie dla PiS. To prosta zależność, którą Tusk rozumie, a wielu ludzi lewicy, jak widać - nie. Zamiast zdrowego rozsądku - czysta ideologia. Ludzie, przecież PiS podgrzewając temat uchodźców może teraz rządzić po wsze czasy. Bo mają po swojej stronie 70% Polaków! Zrozumcie to wreszcie i nie kręćcie nosem na pomysły Tuska.
 • 2017-12-14 07:37 | Alice_

  Re:Tusk twierdzi, że rozdzielnik nie działa. I wkłada kij w mrowisko

  Tusk stwierdził ewidentny fakt. Każdy, kto nie jest ideologicznie zaślepiony, widzi, że to nie działa, więc bez sensu jest dalsze forsowanie tej poronionej koncepcji. Także ze względu na samych uchodźców. Ludzie to nie paczki,które można wysyłać, gdzie się chce. Znam w Niemczech syryjskich uchodźców, np. jedna rodzina wylądowała w Estonii, najprawdopodobniej z unijnego rozdzielnika, ale potem i tak spakowali manatki i ruszyli dalej do Niemiec. Z oczywistych powodów.
  Najwyższy czas przestać mamić się piękną fikcją, otworzyć oczy i myśleć o Europie. Realistycznie. A nie życzeniowo.
  Muszę przyznać, że Tusk mi tu zaimponował, niewielu europejskich polityków na tym szczeblu ma odwagę powiedzieć jak jest (bo że wszyscy wierzą w te mrzonki o "pomaganiu" - nigdy nie uwierzę, oni nie są naiwni, są cyniczni do szpiku kości).

 • 2017-12-14 18:09 | jakowalski

  Re:Tusk twierdzi, że rozdzielnik nie działa. I wkłada kij w mrowisko

  Snake
  Mind your langugae, jako że tu, to Tusk ma akurat rację.
 • 2017-12-14 18:20 | Kavar

  Re:Tusk twierdzi, że rozdzielnik nie działa. I wkłada kij w mrowisko

  @Alice_
  'bo że wszyscy wierzą w te mrzonki o "pomaganiu" - nigdy nie uwierzę, oni nie są naiwni, są cyniczni do szpiku kości'
  W mrzonki o pomaganiu nie wierza nawet dziennikarze POLITYKI.Co i rusz w ich tekstach przewija sie teza,ze 'uchodzcy' maja stanowic tania sile robocza dla naszych zakladow i ratowac nas przed nizem demograficznym. Inna rzecz,ze trudno uwierzyc,ze ani oni,ani Merkel nie dostrzegaja absurdalnosci swej tezy.
 • 2017-12-15 16:23 | jakowalski

  Re:Tusk twierdzi, że rozdzielnik nie działa. I wkłada kij w mrowisko

  Kavar
  Od dawna tłumaczę, że tu nie chodzi przecież o uchodźców politycznych, a tylko o nielegalnych imigrantów ekonomicznych. A ci ostatni nie szukają przecież w Europie pracy, której w niej nie ma nawet dla rdzennych Europejczyków, a tylko zasiłków. Przecież w samej tylko UE zamieszkuje dziś pomiędzy 20 a 30 milionów bezrobotnych. Polska postępuje więc jak najbardziej słusznie, nie przyjmując nielegalnych imigrantów ekonomicznych. Przecież uchodźcy polityczni z Syrii powinni występować o azyl polityczny w sąsiednich bezpiecznych krajach, takich jak przede wszystkim Izrael, uznawany powszechnie za jedyną demokrację na Bliskim Wschodzie, a także np. Jordania, Liban i Turcja.
  Olbrzymia większość tych nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu ruszyła więc na Zachód w poszukiwaniu lepszego życia przez wyłudzanie tam zasiłków, jako że oni nie nadają się w swej olbrzymiej większości do pracy i pracy też nie szukają, a tylko zasiłków. Niestety, ale faktem jest, że większość ludzi z Bliskiego Wschodu ma w życiu za swój cel siedzenie na zasiłku w swoim albo obcym kraju. W bogatych krajach tego regionu, takich jak np. Arabia Saudyjska czy Emiraty, siedzą oni u siebie na zasiłku, który nazywa się pensją urzędniczą, a ci z krajów biedniejszych np. z Syrii, siedzą zagranicą na zasiłku, który nazywa się po prostu zasiłkiem. A wiem to dobrze, gdyż do niedawna mieszkałem i pracowałem w tym regionie.
  Gdybyśmy zaś mieli w Polsce takie zasiłki jak w Szwecji, to pewnie mało kto by u nas protestował przeciwko przyjęciu do Polski kilku tysięcy tzw. uchodźców i dawaniu im zasiłków. Ale w sytuacji, gdy miliony Polaków (17.6% ludności czyli 6.7 mln osób) ) żyją poniżej progu ubóstwa, kiedy ogromna większość bezrobotnych Polaków nie ma prawa do zasiłku, to trudno jest oczekiwać, aby Polacy poparli to, że niepracujący obcy będą mieli w Polsce lepiej niż ciężko pracujący Polacy. Niestety, ale elity PO i Nowoczesnej, „zauroczone” importowaną do nas z Ameryki skrajną doktryną (neo)liberalną, nie są w stanie tego zrozumieć, jako że im wszystko jest podawane na tacy przez służbę. Popełniają one więc, zresztą na ogół nieświadomie, błąd Marii Antoniny, a wiemy przecież dobrze, jak ona skończyła.
 • 2017-12-15 20:54 | zorro34

  Tusk zabepiecza sobie tyły

  Tak można określić produkt jego przemyśleń. Albo wcale nie są to jego przemyślenia, ale stanowisko PiS od samego początku tego problemu.
  Krwawa wojna, do której też przyłożyliśmy rękę ochoczo włączając się w wojnę w Iraku, jest faktem. I faktem jest, że setki tysięcy ludzi szukało ratunku w ucieczce. To, że przy okazji i wielu tzw imigrantów ekonomicznych, jakimi lata całe byli Polacy szukający lepszego życia na Zachodzie, wykorzystało sytuację i ruszyło do "raju", to już inna sprawa. Jeśli już w Europie znalazło się ponad milion ludzi potrzebujących pomocy, to moralnym obowiązkiem wszystkich było tej pomocy udzielić. Takie jest też i zdanie kościoła katolickiego. Statystycznie rzecz biorąc np. umieszczając tylko jedną rodzinę w jednej miejscowości w Polsce, można by przyjąć i ugościć ponad sto tysięcy rodzin. Czyli praktycznie nie byłoby to specjalnym obciążeniem dla nikogo.
  Tusk, według mnie, nie wytrzymuje politycznego napięcia, jakie panuje w naszym coraz to bardziej ksenofobicznym społeczeństwie. Tuska oblicze moralne wcale nie jest takie czyste, jak wiele jego zwolenników sądzi. Ma on słabości i przyciśnięty mocniej intryguje i potrafi podkładać świnię. Tak, jak to zrobił z Cimoszewiczem (2005) eliminując go, jako groźnego konkurenta do prezydenckiego stołka.
 • 2017-12-16 12:15 | kaesjot

  Re:Tusk twierdzi, że rozdzielnik nie działa. I wkłada kij w mrowisko

  @zorro34 - nic tak nie działa jak dobry, osobisty przykład. Przyjmij do swego domu losowo wybraną rodzinę bliskowschodnich imigrantów i weź pełną odpowiedzialność za ich utrzymanie i to co zrobią.
  Polacy emigrujący na Zachód szukali nie tyle lepszego życia lecz lepiej płatnej PRACY a nie tylko zasiłków choć jak się trafił zasiłek to tylko idiota by nie skorzystał.
  Rozproszenie imigrantów po rodzinie na miejscowość nie wchodzi w rachubę. Takie próby czyniono lecz ci imigranci, których do Polski sprowadzono najszybciej jak mogli uciekali do Niemiec.
  Co do Twojej oceny Tuska to całkowicie się z Tobą zgadzam.
 • 2017-12-16 12:24 | jakowalski

  Re:Tusk twierdzi, że rozdzielnik nie działa. I wkłada kij w mrowisko

  Zorro
  Moralnym obowiązkiem było przede wszystkim nie rozpoczynanie tych wojen. A że decyzje o ich rozpoczęciu zapadły nie w Warszawie, a w Waszyngtonie, Brukseli, Londynie i Paryżu, to niech te stolice przyjmą teraz ofiary wojen przez siebie rozpętanych.
 • 2017-12-16 12:56 | Alice_

  Re:Tusk twierdzi, że rozdzielnik nie działa. I wkłada kij w mrowisko

  @zorro
  Ale oni nie chcą być umieszczani "po jednej rodzinie w jednej miejscowości" czy parafii, już były takie przypadki i większość dała nogę. To nie są liczby, które można podzielić sprawiedliwie co do setnych części po przecinku, ale LUDZIE. To duże rodziny, wspólnoty, oni istnieją głównie jako zbiorowość, indywidualnie mogą funkcjonować ludzie wykształceni, a takich jest tam niewielu. Obrzydliwe jest to instrumentalizujące podejście do uchodźców. Albo mają zapewniać nam emerytury, wypełnić lukę demograficzną, uzupełnić brak rąk do pracy (z czego tylko demografia jest wykonalna), albo mają być przedmiotem naszej dobroczynności, swoistym alibi, porodzdzielani na sztuki, gdzie popadnie. "Pomagamy", ale tak, żeby to nie było zauważalne ani odczuwalne.
  Co za hipokryzja, co za uprzedmiotowienie, czy naprawdę nikt tego nie widzi? No i to podejście: kto dopłynie/dotrze do Europy, może zostać, niezależnie od okoliczności. Kto nie ma kasy na przemytników - sam sobie winien. Nim się nie przejmujemy, bo jesteśmy zajęci finansowaniem wygodnego życia w Europie "uchodźcom" z Maroka czy Tunezji, którzy uprawiają rozbój na ulicach miast i nie da się ich deportować, mimo recydywy, bo "nie mają dokumentów". To przecież Paragraf 22, jak żywy.
  Ludzie, otwórzcie oczy, to, co się dzieje, to jakieś zbiorowe ogłupienie i zaślepienie.
  Rozdzielnik nie działa i nigdy nie będzie działał, bo NIE MA PRAWA działać. To zły pomysł, pogarszający i tak już złą sytuację. Każdy mądry człowiek mówi: uchodźcom zapewnić bezpieczeństwo i GODNE warunki życia na przeczekanie, ale w pobliżu ich kraju, by mogli szybko wrócić i zabrać się za odbudowę. Urządzać tam szkoły dla dzieci, gdzie lokalni nauczyciele-uchodźcy uczą ich w lokalnym języku (widzę, jak wygląda edukacja syryjskich dzieci w Niemczech, to koszmar dla wszystkich). Prześladowanych politycznie przyjmować, ale po dokładnym sprawdzeniu. To wszystko.
  Europa, nasze wartości, europejska kultura powinny tu być sprawą nadrzędną, bo to one umożliwiają to "pomaganie" całemu światu, dzięki temu ściągają tu miliony ludzi, bo jest bezpieczeństwo, pokój i dostatek. Ale im więcej ich będzie, tym mniej tego bezpieczeństwa, pokoju i dostatku, dla wszystkich, dla nas, jak i dla nich. Już teraz o bezpieczeństwie nie mogą mówić społeczności żydowskie w Europie, kobiety w wielu krajach też nie. A wy chcecie dalej sprowadzać i "sprawiedliwie rozdzielać"?
 • 2017-12-18 13:56 | jakowalski

  Re:Tusk twierdzi, że rozdzielnik nie działa. I wkłada kij w mrowisko

  Zorro
  Przecież gdybyśmy zaś mieli w Polsce takie zasiłki jak w Szwecji, to pewnie mało kto by u nas protestował przeciwko przyjęciu do Polski kilku tysięcy tzw. uchodźców i dawaniu im zasiłków. Ale w sytuacji, gdy miliony Polaków (17.6% ludności czyli 6.7 mln osób) ) żyją poniżej progu ubóstwa, kiedy ogromna większość bezrobotnych Polaków nie ma prawa do zasiłku, to trudno jest oczekiwać, aby Polacy poparli to, że niepracujący obcy będą mieli w Polsce lepiej niż ciężko pracujący Polacy. Niestety, ale elity PO i Nowoczesnej, „zauroczone” importowaną do nas z Ameryki skrajną doktryną (neo)liberalną, nie są w stanie tego zrozumieć, jako że im wszystko jest podawane na tacy przez służbę. Popełniają one więc, zresztą na ogół nieświadomie, błąd Marii Antoniny, a wiemy przecież dobrze, jak ona skończyła.