Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

W Sylwestra w Berlinie powstanie „strefa bezpieczeństwa dla kobiet”

(14)
W Niemczech wciąż nie milkną echa po atakach w Kolonii z 2016 roku.
 • 2017-12-30 11:13 | Kavar

  „strefa bezpieczeństwa dla kobiet”

  'o wyglądzie orientalnym'- no jasne, z pewnoscia byli to Japonczycy..
  'W 2015 roku do Niemiec przybyło 1,1 mln osób, a wśród nich uchodźcy uciekający z Syrii i Iraku'- zadnych uchodzcow wsrod nich nie bylo,wylacznie imigranci zasilkowi.
 • 2017-12-30 15:27 | lubat

  Re:W Sylwestra w Berlinie powstanie „strefa bezpieczeństwa dla kobiet”

  Przytoczę głos z "forum.gazeta.pl":

  eva15
  "Jak się nie chce chronić granic kraju, to trzeba budować chronione granice wewnątrz kraju i ... zamykać w nich tubylców odbierając im podstawowe prawo swobodnego poruszania się we własnej przestrzeni publicznej. A wszystko to w ramach ich ochrony przed szukającymi w Niemczech ochrony nowymi cennymi obywatelami.

  W przyszłym roku władze polecą pewnie kobietom pozostanie w domach na czas Sylwestra, co jeszcze bardziej wzmocni ich bezpieczeństwo niż namioty policyjne. A jeszcze później zaleci się burki, jeśli będą się głupio upierały wychodzić na ulice...."

  "Niedawno temu pisałam, że niemiecka lewica Gutmenschen pracuje jak mało kto nad wprowadzeniem szariatu w tym kraju. Toleracja dla muzułmanów i wspieranie ich żądań wcześniej czy później do tego musi siłą rzeczy doprowadzić.

  Arystotelesowi przypisuje się następującą wypowiedź (cytuję z pamięci):

  "Toleracja jest ostatnią cnotą upadającego/ginącego społeczeństwa"
  (Toleranz ist die letzte Tugend einer untergehenden Gesellschaft")
 • 2017-12-30 16:12 | karol1234

  Re:W Sylwestra w Berlinie powstanie „strefa bezpieczeństwa dla kobiet”

  To pierwszy krok w kierunku segregacji płciowej, tak powszechnej w krajach islamskich... • 2017-12-30 18:10 | murator

  W Berlinie powstanie „strefa bezpieczeństwa dla kobiet” - a co po imprezie !??

  Po Sylwestrze w niemieckiej TV będzie mnóstwo "Talkshows" gdzie nie i molestowane będą się dzielic wrazeniami z imprezy. Potem policaj będzie pobierac DNA od uchodzców - w celu ustalenie Ojcostwa "Kinderniespodzianek". Wstystko kilkaset metrów od miejsca gdzie znajdowala się Kroll Oper - taki sobie "Ersatz" Reichstagu w której Hycler wypowiedzial wojnę Polakom (do których "doszlusowal" urodzony 3 Maja 1941 we "Warschau" niejaki Kornel Morawiecki !) A czy policaj zadba o spokój ducha "uciekinierów" i bedzie rozdawac dmuchane lale tzw. "zdziwione Ole" ? Mogloby to jednak zafalszowac liczbę uczestników imprezy... Skandal !
 • 2017-12-30 23:32 | Alice_

  Re:W Sylwestra w Berlinie powstanie „strefa bezpieczeństwa dla kobiet”

  @karol1234
  Nie pierwszy to krok, i zapewne nie ostatni. Tolerancja dla żądań muzułmanów, czy wręcz usłużne uprzedzanie ich życzeń zmienia to społeczeństwo od kilku lat. W Berlinie jest prawo o neutralności, zakazujące symboli religijnych w przestrzeni publicznej, czyli kobiety w chustach na przykład nie mogą uczyć w szkołach. Ale Zieloni, którzy niestety współrządzą w tym mieście, postulują, żeby dopuścić nauczycielki w chustach, żeby ich "nie dyskryminować"...
 • 2017-12-31 13:36 | panjanek

  Re:W Sylwestra w Berlinie powstanie „strefa bezpieczeństwa dla kobiet”

  A w Warszawie ma byc slisko.
 • 2017-12-31 13:37 | panjanek

  Re:W Sylwestra w Berlinie powstanie „strefa bezpieczeństwa dla kobiet”

  2017-12-30 11:13 | Kavar
  „strefa bezpieczeństwa dla kobiet”
  'o wyglądzie orientalnym'- no jasne, z pewnoscia byli to Japonczycy.

  Nie..., to byli Eskimosi.
 • 2017-12-31 13:56 | jakowalski

  Re:W Sylwestra w Berlinie powstanie „strefa bezpieczeństwa dla kobiet”

  karol1234 2017-12-30 16:12
  BINGO!
 • 2018-01-01 01:40 | Herstoryk

  Re:W Sylwestra w Berlinie powstanie „strefa bezpieczeństwa dla kobiet”

  Tani polityczny krok propagandowy, mający udowodnić, że rząd czyni kroki dla obrony kobiet przed molestowaniem. Dużo hałasu o nic!

  Gwałty popełniane naprawdę i rzekomo przez imigrantów, zwłaszcza z krajów islamskich, stały się pożywką do wiralnego szerzenia kseno i islamofobii.
  Bardzo ważne jest tu głośne i wyraźne stwierdzenie że:
  1. Imigranci/muzułmanie DOPUSZCZAJĄ SIĘ przestępstw seksualnych (i innych) częściej niż inne grupy społeczne, choć statystycznie różnica jest o wiele mniejsza niż głoszą to siewcy nienawiści i lęku.
  2. Rządy, przestraszone falą ksenofobii, RZECZYWIŚCIE próbowały zmieść problemy pod dywan.
  3. Rzeczywiste wykroczenia są jednak ROZDYMANE ponad wszelką proporcję przez islamofobiczne witryny społeczne w rodzaju Gatestone Institute, często pojawiają się też liczne FAŁSZYWKI (fejki), jak np. całkowicie nieprawdziwa sensacja o fali imigranckich gwałtów we Frankfurcie (http://www.independent.co.uk/news/world/europe/frankfurt-mass-sexual-assault-refugees-fake-made-up-bild-germany-cologne-new-year-allegations-a7581291.html). Jedne i drugie powtarzane są po papuziemu przez uprzedzonych komentatorów internetowych, by szerzyć i umacniać paranoję i nienawiść.

  Z drugiej jednak strony wykroczenia seksualne popełniane przez muzułmanów NIE MAJĄ NIC WSPÓLNEGO z religią. Kanony islamu, choć nie zrównują kobiet z mężczyznami (pochodzą w końcu z 7w.), NAKAZUJĄ dla nich szacunek i ochronę.

  Mogą natomiast mieć związek z:
  1. PATRIARCHALNĄ KULTURĄ w krajach pochodzenia, niekoniecznie islamską, najgorszymi gwałcicielami świata są podobno wyznawcy hinduizmu, choć i u nich nie wypływa to bezpośrednio z religii.
  2. Traumą wojny, nędzy i uchodźctwa, szokiem kulturowym, utratą tradycjnych więzi i hamulców społecznych. To ABSOLUTNIE NIE USPRAWIEDLIWIA takich zachowań, które są zresztą typowe dla każdej fali emigracyjnej, w tym także Polaków, którzy w Austrii w 1981 r. dokonywali licznych przestępstw, w tym gwałtów, budząc falę niechęci miejscowych. Wskazuje jednak na nieudolność rządów krajów docelowych, które powinny mieć gotowe programy integracyjne i zapobiegawcze oraz na gotowość populistycznych siewców strachu i nienawiści do kręcenia na tym politycznych lodów.

  Wiralne szerzenie strachu, fobii i nienawiści NIE JEST SPOSOBEM NA INTEGRACJĘ przybyszów, których już teraz nie da się bezboleśnie wyprosić. Wprost przeciwnie, może doprowadzić do poważnych zaburzeń politycznych i społecznych.
  Polecam dobry artykuł „w temacie”, https://www.huffingtonpost.com/raza-habib-raja/mass-sexual-assaults-in-g_b_8959952.html
 • 2018-01-01 10:20 | panjanek

  Re:W Sylwestra w Berlinie powstanie „strefa bezpieczeństwa dla kobiet”

  2018-01-01 01:40 | Herstoryk
  Re:W Sylwestra w Berlinie powstanie „strefa bezpieczeństwa dla kobiet”
  ""Gwałty popełniane naprawdę i rzekomo przez imigrantów, zwłaszcza z krajów islamskich, stały się pożywką do wiralnego szerzenia kseno i islamofobii.""

  Zgodzilismy sie juz, ze Eskimosi nie sa bisurmanami wiec nie ma co sie obruszac na kseno I islamofobiczne wpisy.
 • 2018-01-01 14:13 | wladimirz

  @Herstoryk

  To opowiedz zgwałconym o "patriarchalnej kulturze" gwałcicieli czy o "traumie wojny" - ciekawe czy tym zgwałconym to pomoże??? ;-)
  Na świecie są MILIARDY biednych ludzi, którzy bardzo CHCĄ do bogatej ale małej Europy (tylko niecałe PÓŁ MILIARDA!). Po cóż przyjmować tych gwałcących z 'patriarchalnej kultury" czy z "traumą wojny" zamiast Wietnamczyków, Chińczyków czy Hindusów, którzy POTRAFIĄ ciężko PRACOWAĆ, a jednocześnie są "nieawanturujący się" czyli mają szacunek choćby dla naszego PRAWA??? Nie mówiąc już o bliskich nam etnicznie i kulturowo Rosjanach, Białorusinach czy Ukraińcach ... ;-)
 • 2018-01-01 16:52 | TyberiusMazur

  Re:W Sylwestra w Berlinie powstanie „strefa bezpieczeństwa dla kobiet”

  Odnośnie wpisu Herstoryka
  Uważam to za próbę bardzo inteligentnej relatywizacji i marginalizowania problemu, mam nadzieję że się nie udała.

  „Dużo hałasu o nic!”????????
  Połowa społeczeństwa straciła część komfortu życia i wolności- to jest nic?

  „Bardzo ważne jest tu głośne i wyraźne stwierdzenie że:
  1. Imigranci/muzułmanie DOPUSZCZAJĄ SIĘ przestępstw seksualnych (i innych) częściej niż inne grupy społeczne, choć statystycznie różnica jest o wiele mniejsza niż głoszą to siewcy nienawiści i lęku.”

  Więc ok, trochę częściej ale jednak nie tak bardzo częściej i na pewno nie tak często jak ludzie i portale które o tym informują bo to siewcy nienawiści i lęku, czyli ci niedobrzy ludzie ,nie słuchajcie się ich.??????

  Nie wiem jak jest naprawdę, te statystyki mogą oddawać prawdę albo mogą też być czubkiem góry lodowej, o polskiej płacy średniej to już chyba wszyscy słyszeli i wiedzą jak się ma do życia:).
  Wiem natomiast że:

  http://www.zeit.de/gesellschaft/zeitgeschehen/2017-12/koelner-silvesternacht-2015-sexuelle-uebergriffe-ermittlungen
  Sylwester 2015 ponad 1000 zawiadomień dwa lata później 36 skazań które są w statystyce .

  https://www.welt.de/politik/deutschland/article168436745/Zahl-der-antisemitischen-Delikte-in-Deutschland-steigt.htm

  W tym artykule opisuje się, że to co społeczność Żydowska odczuwa i to co jest w statystykach kryminalnych nie zgadza się , a to z powodu tego że jeżeli policja nie ma dalszych danych lub nie złapali sprawcy to z automatu w statystyce dany czyn zrobili neonaziści.

  Nie wiem jak jest naprawdę , ale te i inne moje doświadczenia medialne (szczególnie jak w Angli wyglądała sprawa wyjaśniania sprawy z Rotherham a teraz już wielu innych miast i przedstawiania jej medialnie ) skłaniają mnie do wniosku ,że to jednak jest czubek góry lodowej.

  2.”Rządy, przestraszone falą ksenofobii, RZECZYWIŚCIE próbowały zmieść problemy pod dywan.”
  Z powodu ksenofobi rządy próbowały zmieść problem pod dywan ??? Przestraszony rząd jest ofiarą , gdyby nie ci źli ludzie rząd by tego nie ukrywał????

  Ja to widzę tak rząd w erze internetu nie dał już rady tego ukryć , to było za duże. Problemy z integracją, Muzułmanami były do tej pory ukrywane przez kolejne rządy ostatnio coś pękło i/lub nie da się ich już ukryć, mamy coraz odważniejszą dyskusje, ciągle jednak są głosy szczególnie lewicy żeby pewnych spraw nie nagłaśniać bo to wzmacnia tych złych ludzi(czytaj nie podzielających ich wizji świata.)

  3.” Rzeczywiste wykroczenia są jednak ROZDYMANE ponad wszelką proporcję przez islamofobiczne witryny społeczne w rodzaju Gatestone Institute, często pojawiają się też liczne FAŁSZYWKI (fejki), jak np. całkowicie nieprawdziwa sensacja o fali imigranckich gwałtów we Frankfurcie (http://www.independent.co.uk/news/world/europe/frankfurt-mass-sexual-assault-refugees-fake-made-up-bild-germany-cologne-new-year-allegations-a7581291.html). Jedne i drugie powtarzane są po papuziemu przez uprzedzonych komentatorów internetowych, by szerzyć i umacniać paranoję i nienawiść.”

  Tu niezły popis islamofobiczna, paranoja i nienawiści. Pozatym Gatestone Institute i link do fałszywki w jednym zdaniu. Tu bym prosił o przykłady ze Gatestone Institute rozdyma sprawy. Nie władam biegle angielskim ale z tego co wyczytałem ten link nie dotyczy Gatestone Institute , lecz niemieckiego „dziennika” Bild i to nie było o fali gwałtów tylko że grupa około 50 mężczyzn napastowała seksualnie kobiety w sylwestra i to okazało się nieprawdą.

  Paranoja i nienawiść, jak się tak przeciwników określi no to już nie trzeba się z ich argumentami zapoznać, z definicji są złe i nie racjonalne.

  „Z drugiej jednak strony wykroczenia seksualne popełniane przez muzułmanów NIE MAJĄ NIC WSPÓLNEGO z religią. Kanony islamu, choć nie zrównują kobiet z mężczyznami (pochodzą w końcu z 7w.), NAKAZUJĄ dla nich szacunek i ochronę.”

  Nie wiem co napisać, niech każdy poczyta sobie sam w Koranie , jak Muzułmanie mają się zachowywać wobec kobiet Muzułmańskich, kobiet Niewiernych i niewolnic i, jeszcze lepiej jak wzór dla każdego Muzułmanina Mahomet się wobec tych 3 grup zachowywał.

  „Kanony islamu, choć nie zrównują kobiet z mężczyznami (pochodzą w końcu z 7w.)” czy wiodące ośrodki nauki koranicznej je odrzuciły?, jeżeli nie to są co prawda z 7w. , ale ciągle obowiązujące . Proszę poszukać sobie co przedstawiciele tych ośrodków sądzą o niewolnicach seksualnych.

  Mogą natomiast mieć związek z: 
  „....”
  u innych jest gorzej, to nic dziwnego po takich przejściach, każda fala emigracyjna tak robiła, Polacy też tak w Austrii robili, złe rządy nie mają odpowiednich programów integracyjnych.

  To mi przypomina przekaz mediów zachodnich:to że integracja tej grupy się nie powiodła nie ma nic wspólnego z Islamem, po prostu nasze europejskie społeczeństwa nie dały rady, jeżeli ustąpimy w tym, tym , tym ..punkcie i wydamy miliardy na kursy integracyjne może się uspokoją, nie mamy lepszego pomysłu i to się musi udać bo jak się nie uda ,możemy mieć w najgorszym razie drugą Jugosławię, dlatego każdy kto twierdzi że ze względu na Islam to się nie uda zakrzyczymy: nienawidzisz, jesteś islamofobem, bo jak się z twoimi argumentami będziemy musieli zajmować nasza wizja świata może runąć.
 • 2018-01-01 17:08 | karol1234

  Re:W Sylwestra w Berlinie powstanie „strefa bezpieczeństwa dla kobiet”

  @herstoryk celowo wprowadzasz w błąd. Według nauk uniwersytetu Al-Azhar, największego autorytetu islamu sunnickiego, kobiety nie-muzulmanki nie podlegają żadnej ochronie,a gwałcenie ich jest w pełni dozwolone, przykład dawał sam Prorok. Więc o jakim szacunku i opiece mówisz?
 • 2018-01-02 16:31 | jakowalski

  Re:W Sylwestra w Berlinie powstanie „strefa bezpieczeństwa dla kobiet”

  Niemcy staja się kolejnym krajem III świata z szariatem jako podstawą wymiaru tzw. sprawiedliwości.