Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

A może w tym roku bez fajerwerków?

(3)
Ten hałas z fajerwerków i ogłuszające eksplozje wytrącają z równowagi innych, ludzi starszych, dzieci i zwierzęta.
 • 2018-01-01 14:03 | opv

  A może w tym roku bez fajerwerków

  A do tego Zenek Martyniuk i mamy "Byle głośno , byle głupio"
 • 2018-01-01 23:11 | swider666

  Żenujący artykuł.


  Zacznijmy od takiej Malty, gdzie każda fiesta to setki wybuchów i strzałów trwających w każdym mieście w innym okresie czasu i tak bez mała przez całe wakacje. Malta, kraj starszych ludzi, akceptujących historie i tradycję. Warto zaznaczyć, ze głównie w mieszkaniach z racji kubatury kraju trzymają małe pieski, ptaszki oraz koty w domach. Problemów brak i nikt nie stroi idiotycznych komentarzy, a może zrobimy fiestę bez strzelania..
  Wracając do kraju, gdyby faktycznie istniała problem z osobami starszymi, to mielibyśmy statystycznie wzrost śmiertelności w tym okresie, brak takich danych. Dzieci otóż wystarczy popytać rodziców jedne pociech spiją przy heavy metalowym koncercie inne budzą się po stuknięciu drzwiami. Starsze duża część chętnie by obejrzała wystrzały, ale jakoś nie udaje im się dotrwać do północy i pomimo wystrzałów śpią smacznie.
  Dzikie zwierzęta, latające szczury czyli gołębie nie leżą martwe na ulicach, trochę szkoda ponieważ to prawdziwa plaga miast i nic nie wnoszący gatunek, który przystosował się do życia w mieście. Biorąc pod uwagę, że jest ich najwięcej to jednak powinniśmy widzieć szkodliwe efekty. Inne ptaki okresu lęgowego poza kurnikami jak do tej pory w zimie nie zanotowano. Czyli raczej minimalna szansa na to że rodzice opuszczą gniazda z młodymi. Małe ptaszki jaki sikorki i wróbelki, giną bardziej z powodów dokarmionych kotów, które z jakieś dziwnej przyczyn są objęte opieką ponad miarę. Drugą przyczyną przynajmniej w kwestii wróbli jest brak dzikich łąk. Warto przeczytać artykuły kolegów w tej sprawie. Domowe pieski to jedyny powód tego wielkiego halo, bo koty maja to w poważaniu. Zacznijmy od tego, że każdy kto trzyma psa w mieszkaniu sam katuje te zwierzę. Poza jakimiś ratlerkami i innymi miniaturkami, to w linii prostej pies wywodzi się od wilka, zwierzęcia pokonującego ileś km dziennie. Z jakiś niewiadomych przyczyn właściciele uważają, że robią im dobrze trzymając ich na 50-60 m2 w domu i urządzając dwa spacery dziennie. To, że zwierzę się męczy w zupełności nie przeszkadza bo przecież tak cudownie macha ogonem kiedy dostaje jeść, albo w końcu wyjdzie na spacer. Ale jeśli raz w roku przez dwa trzy dni usłyszy wystrzały to nagle jest to wielki zamordyzm i brak empatii innych którzy nie mogą, grzecznie i cichutko obchodzić tego wydarzenia. Podkręcając piłkę to w policji to w ogóle muszą pracować jacyś bandyci. Tresują psy, które są odporne na wystrzały i hałasy i dają radę i większość zdrowe przychodzą na emeryturę.

  Miałby gorącą prośbę aby następnym razem pisząc artykuł, byłaby Pani z racji dziennikarskiego obowiązku do tez dołączyła także fakty.
 • 2018-01-12 18:11 | turpin

  Re:A może w tym roku bez fajerwerków?

  ''Wracając do kraju, gdyby faktycznie istniała problem z osobami starszymi, to mielibyśmy statystycznie wzrost śmiertelności w tym okresie, brak takich danych'

  ...jak stu takim matołkom, jak ty, nasrałoby się na durne łepetyny, to wzrosła by wam od tego śmiertelność?
  Ale trochę by was to wytrąciło z równowago, prawda?