Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kim są nowi ministrowie w rządzie Morawieckiego?

(9)
W nowej odsłonie rządu Mateusza Morawieckiego znalazło się pięć nowych nazwisk, a wśród nich współpracowniczka Jarosława Gowina oraz urodzona w ZSRR nowa minister finansów.
 • 2018-01-09 15:27 | trawadopkolan

  kim jest ta pani w koronie

  Kim jest ta pańcia w 'koronie', ze złotym zegarkiem, sukni w kwiaty etc., która stoi za premierem po lewej stronie i się za każdym razem uśmiecha głupkowato i wyniośle, gdy kolejny minister/ministra podchodzi by złożyć przysięgę?
 • 2018-01-09 16:41 | jajo13

  Re:Kim są nowi ministrowie w rządzie Morawieckiego?

  W podpisie pod zdjęciem brak nazwiska pierwszej osoby z lewej. Kim jest ta pani?
 • 2018-01-09 22:03 | Aspiryna

  Re:Kim są nowi ministrowie w rządzie Morawieckiego?

  Trzeba dodac, ze nowy minister zdrowia to tez ultra-katolicki "oszolom" (wspiera i popiera wszelkie "klauzule sumienia")...
 • 2018-01-10 00:20 | Aspiryna

  Re:Kim są nowi ministrowie w rządzie Morawieckiego?

  "Nowy minister zdrowia Łukasz Szumowski kilka lat temu podpisał deklarację wiary. Tym samym oświadczył, że jest przeciwko in vitro, aborcji i środkom antykoncepcyjnym.

  Łukasz Szumowski podpisał deklarację wiary

  Nowy minister zdrowia rzeczywiście podpisał deklarację wiary. Jego nazwisko widnieje już na pierwszej stronie na pozycji siódmej.

  Deklaracja wiary, a właściwie „Deklaracja wiary lekarzy katolickich i studentów medycyny w przedmiocie płciowości i płodności ludzkiej” została zainicjowana przez przyjaciółkę Jana Pawła II, dr Wandę Półtawską w 2014 roku."

  Czy to dobrze, ze ministrem zdrowia zostaje mianowany ultra-katolicki "oszolom"?
 • 2018-01-10 12:04 | J.E. Baka

  Re:Kim są nowi ministrowie w rządzie Morawieckiego?

  @Aspiryna - a może by tak Pan (Pani?) napisała coś od siebie, a nie cytowała "Wyborczą" i to jeszcze bez podania źródła? http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,22875526,nowy-minister-zdrowia-podpisal-deklaracje-wiary-jest-przeciwko.html
 • 2018-01-10 14:57 | azur

  Re:Kim są nowi ministrowie w rządzie Morawieckiego?

  Ci nowi jakby byli nieco lepsi od poprzednich, ale tylko trochę.
 • 2018-01-10 18:27 | Aspiryna

  Re:Kim są nowi ministrowie w rządzie Morawieckiego?

  Cytuje "Trzeba upowszechnianiac "deklaracje wiary", którą podpisał m.in. minister zdrowia Szumowski, Jest to niespotykany w cywilizowanym świecie dokument inkwizycyjny, który jest w Polsce jedną z podstaw prawa stanowionego przez człowieka dla człowieka.
  Przytłaczająca większość Polaków nic nie wie o tym upiornym „dziele”.
  Apeluję do wszystkich przytomnych na umyśle dziennikarzy, żeby upowszechniali ten dokument, który jest podstawą polskiego, katolickiego ciemniactwa.

  DEKLARACJA WIARY Lekarzy katolickich i studentów medycyny w przedmiocie płciowości i płodności ludzkiej

  Nam - lekarzom - powierzono strzec życie ludzkie od jego początku...

  1. WIERZĘ w jednego Boga, Pana Wszechświata, który stworzył mężczyznę i niewiastę na obraz swój.

  2. UZNAJĘ, iż ciało ludzkie i życie, będąc darem Boga, jest święte i nietykalne: - ciało podlega prawom natury, ale naturę stworzył Stwórca, - moment poczęcia człowieka i zejścia z tego świata zależy wyłącznie od decyzji Boga. Jeżeli decyzję taką podejmuje człowiek, to gwałci nie tylko podstawowe przykazania Dekalogu, popełniając czyny takie jak aborcja, antykoncepcja, sztuczne zapłodnienie, eutanazja, ale poprzez zapłodnienie in vitro odrzuca samego Stwórcę.

  3. PRZYJMUJĘ prawdę, iż płeć człowieka dana przez Boga jest zdeterminowana biologicznie i jest sposobem istnienia osoby ludzkiej. Jest nobilitacją, przywilejem, bo człowiek został wyposażony w narządy, dzięki którym ludzie przez rodzicielstwo stają się "współpracownikami Boga Samego w dziele stworzenia" - powołanie do rodzicielstwa jest planem Bożym i tylko wybrani przez Boga i związani z Nim świętym sakramentem małżeństwa mają prawo używać tych organów, które stanowią sacrum w ciele ludzkim.

  4. STWIERDZAM, że podstawą godności i wolności lekarza katolika jest wyłącznie jego sumienie oświecone Duchem Świętym i nauką Kościoła i ma on prawo działania zgodnie ze swoim sumieniem i etyką lekarską, która uwzględnia prawo sprzeciwu wobec działań niezgodnych z sumieniem.

  5. UZNAJĘ pierwszeństwo prawa Bożego nad prawem ludzkim - aktualną potrzebę przeciwstawiania się narzuconym antyhumanitarnym ideologiom współczesnej cywilizacji, - potrzebę stałego pogłębiania nie tylko wiedzy zawodowej, ale także wiedzy o antropologii chrześcijańskiej i teologii ciała.

  6. UWAŻAM, że - nie narzucając nikomu swoich poglądów, przekonań - lekarze katoliccy mają prawo oczekiwać i wymagać szacunku dla swoich poglądów i wolności w wykonywaniu czynności zawodowych zgodnie ze swoim sumieniem."
 • 2018-01-10 21:40 | Aspiryna

  Re:Kim są nowi ministrowie w rządzie Morawieckiego?

  @Aspiryna - a może by tak Pan (Pani?) napisała coś od siebie, a nie cytowała "Wyborczą" i to jeszcze bez podania źródła? http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,22875526,nowy-minister-zdrowia-podpisal-deklaracje-wiary-jest-przeciwko.html

  ```````````````````````````````````````````````````````````````````````````````

  Przepraszam za brak podania zrodla.

  P.S. Podobne informacje na temat nowego ministra
  mozna tez przeczytac w wielu innych zrodlach.
  I kazdy moze to skomentowac po swojemu...
 • 2018-01-10 23:31 | antónio

  Re:Kim są nowi ministrowie w rządzie Morawieckiego?

  Politolodzy,absolwenci zarządzania ,socjolodzy władzy.
  Będą kierować ministerstwem finansów,rozwoju ,technologii.(jakiej technologii ?)
  Żadnego ekonomisty.Nikt nie zna matematyki,bo na takie studia idą ludzie -
  którzy są matematycznymi analfabetami w
  liceum.
  To każdy wie.
  Idę o zakład ,że nikt nie zna nawet exela.
  Przeważnie sądzą ,że pieniądze biorą się z bankomatów.