Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

58 posłów PiS za pracami nad liberalizacją aborcji. W PO złamali dyscyplinę

(9)
W Sejmie odbyły się pierwsze czytania dwóch projektów ustaw dotyczących aborcji. Liberalizujący projekt przepadł, a zaostrzający idzie do komisji.
 • 2018-01-11 11:10 | chojejo

  Jak dobrze wyemigrować

  Serdeczne współczucie dla Polek w kraju.
 • 2018-01-11 13:10 | abchaz

  Re:58 posłów PiS za pracami nad liberalizacją aborcji. W PO złamali dyscyplinę

  Koncesjonowana opozycja.Życie jedwabne.
  Brrrrrrr.....
 • 2018-01-11 13:14 | remm

  Re:58 posłów PiS za pracami nad liberalizacją aborcji. W PO złamali dyscyplinę

  Jestem zaskoczony, że TYLKO trzech posłów z PO złamało dyscyplinę.

  W roku 2011, pod koniec pierwszej kadencji PO, do Sejmu wpłynął podobny, ale jeszcze bardziej nieludzki, bo całkowicie zakazujący aborcji, projekt ustawy.

  W głosowaniu dotyczącym przekazania tego projektu do dalszych prac Platforma nie tylko nie wprowadziła dyscypliny, ale co najmniej w połowie głosowała „za”. Pamiętam, że jedna z posłanek PO tłumaczyła, iż jako zwolenniczka społeczeństwa obywatelskiego czuje się zobowiązana do poparcia „obywatelskiego” projektu (choć sprawdziłem, że ta sama posłanka głosowała przeciwko obywatelskim projektom ustaw zgłaszanych przez lewicę).

  Jakiś czas później w Sejmie odbyło się konkretne głosowanie w sprawie tej ustawy, tj. za lub przeciw całkowitemu zakazowi aborcji. Tym razem Tusk ogłosił dyscyplinę partyjną, ale KILKUNASTU posłów PO ją złamało, a z pozostałych 2/3 na głosowanie nie przyszło, wobec czego zabrakło zaledwie kilku głosów, a polskie kobiety byłyby zgodnie z „prawem” mordowane w imię rzekomej wyższości zapłodnionej komórki.

  Zapytany przez dziennikarzy Tusk oświadczył, że wyciągnie surowe konsekwencje wobec tych kilkunastu posłów. Zaraz potem były wybory, i okazało się, że niemal WSZYSTKICH posłów z tej grupy, z wyjątkiem jednego czy dwóch, Tusk umieścił na „biorących” miejscach list Platformy Obywatelskiej, wobec czego ponownie trafili do Sejmu.

  To tylko jedno z działań, jakie przez całe 8 lat podejmowała Platforma, aby zbudować solidne podstawy wielkiego zwycięstwa PiS-u w 2015 roku Wystarczy wspomnieć o związkach partnerskich i in vitro. Kilku publicystów generalnie wspierających Platformę ostrzegało, czym to się może skończyć, ale oczywiście nikt ich nie słucha.

  Teraz jest już za późno, panie i panowie. I proszę mi tu nie p*ć o symetrystach.
 • 2018-01-11 13:28 | Dosia125

  Re:58 posłów PiS za pracami nad liberalizacją aborcji. W PO złamali dyscyplinę

  "Nie chcem ale muszem" (jak to mówił L. Wałęsa) zostać lewakiem. W następnych wyborach głosuję za SLD. Chociaż oni nie starają się ubezwłasnowolnić kobiet. To co się stało wczoraj zakrawa na skandal. I niby jak opozycja chce zyskiwać poparcie? Zapowiedzi Schetyny o karach niczego nie naprawią.
 • 2018-01-11 13:33 | tuciu

  Re:58 posłów PiS za pracami nad liberalizacją aborcji. W PO złamali dyscyplinę

  Jeśli chodzi o kwestie światopoglądowe, prawa kobiet, równouprawnienie, prawa mniejszości i jakikolwiek inny temat "cywilizacyjny", w parlamencie zasiada rządzący PiS, popierający po cichu rząd ruch PiS 15 oraz opozycyjne partie Platforma PiS i .PiSowa. Dla każdego wyborcy coś miłego się znajdzie.
 • 2018-01-11 14:21 | żyga

  Re:58 posłów PiS za pracami nad liberalizacją aborcji. W PO złamali dyscyplinę

  Geniusz prezesa kwitnie.I dlatego PO i nie niewczesna a zaśmerdzialła ideowo powinny rozwiązać się ,bo torują drogę do dyktatury.Czas na obywateli ,rozum i postęp.
 • 2018-01-11 15:18 | nakatomi

  Re:58 posłów PiS za pracami nad liberalizacją aborcji. W PO złamali dyscyplinę

  "Zaskoczeniem było to, że za dalszymi pracami nad projektem liberalizującym ustawę aborcyjną zagłosowało 58 posłów PiS."

  Jakie tam zaskoczenie? W kampanii wyborczej PiS zylion razy krytykował tzw. mielenie projektów, bez poddawania dyskusji i jednocześnie Szydło zylion razy obiecywała, że oni tego robić nie będą. Twierdziła wielokrotnie, że każda inicjatywa jest cenna blablabla ...
  Wszyscy z PiS powinni być ZA, ale arogancja nie pozwala im zauważyć, że odrzucając w pierwszym czytaniu, wchodzą w buty po PO i powielają to co sami tak mocno wcześniej krytykowali.
  Kaczyński, jak widać pamieć ma dobrą.
  Głosowanie za przyjęciem projektu, nie oznacza poparcia a jedynie wolę dalszej dyskusji i uwalenie projektu w kolejnej fazie.
 • 2018-01-12 12:44 | jakowalski

  Re:58 posłów PiS za pracami nad liberalizacją aborcji. W PO złamali dyscyplinę

  Koniec "demokratycznej" opozycji w Polsce. I dobrze.
 • 2018-01-13 15:57 | dadaa

  Re:58 posłów PiS za pracami nad liberalizacją aborcji. W PO złamali dyscyplinę

  Jeszcze poprosimy nazwiska tych, dla których to głosowanie nie było na tyle istotne, żeby przyjść do pracy. Nawiasem mówiąc dlaczego obecność na głosowaniach nie jest obowiązkowa???