Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Trump kolejny raz atakuje imigrantów. Wstyd, panie prezydencie

(15)
Rzecznik Biura Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka uznał słowa Trumpa za rasistowskie, wulgarne i zachęcające do ksenofobii.
 • 2018-01-12 21:47 | jakowalski

  Przecież on powiedział prawdę!

  Co z tego, że prawda w oczy kole? Wolicie być okłamywani przez tzw. polityczną poprawność, inaczej przez hipokryzję, czy też wolicie znać prawdę?
 • 2018-01-12 22:03 | jakowalski

  Donald Trump kolejny raz atakuje imigrantów z III świata i ma 100% rację!

  Przecież Trump, jako prezydent USA, powinien oceniać imigrantów biznesowo. Jeśli nie wnoszą oni odpowiednio dużego wkładu w rozwój USA i nie rokują w praktyce żadnych nadziei na to, że taki wkład kiedyś wniosą, to słuszne jest, że nie mają oni czego szukać w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Słusznie jest więc, że wątek humanitarny nie ma dla niego żadnego znaczenia, że jest mu on zupełnie obcy, gdyż reprezentuje on interesy wszystkich obywateli USA a nie tylko organizacji pomagających imigrantom z III świata. Przecież sprowadzając do USA owych migrantów z III świata przekształca się tylko USA w ów III świat, ze szkodą dla wszystkich obywateli USA.
 • 2018-01-12 23:10 | 1958

  Re:Trump kolejny raz atakuje imigrantów. Wstyd, panie prezydencie

  O co chodzi z tymi marzycielami? - w artykule nie znajduje wyjasnienia.
  Jak rozumiem redakcja posiada jedynie zdjecia Donalda z otwarta buzia.
 • 2018-01-12 23:46 | Slawomirski

  Re:Trump kolejny raz atakuje imigrantów. Wstyd, panie prezydencie

  Castro wyslal do USA wszystkich kubanskich krymkinalistow. Amerykanie musza uwazac kogo przyjmuja.
 • 2018-01-13 03:15 | Patagon

  Re:Trump kolejny raz atakuje imigrantów. Wstyd, panie prezydencie

  Glosowalem na niego i republikanow i wierze ze mnie nie zawioda.
 • 2018-01-13 03:25 | alamakotalive

  Re:Trump kolejny raz atakuje imigrantów. Wstyd, panie prezydencie

  Pani Agnieszko, Prezydent użył kollokwialnego określenia "shit hole", który w tym kontekscie odpowiada polskiemu "zadupie".
  Poza tym, na czym właściwie polega ten atak, o którym Pani pisze? U podstaw polityki emigracyjnej Kanady leży ocena potencjalnych korzyści dla kraju. Dlaczego właściwie potępia Pani identyczne podejście do rzeczy w USA?
  Wysoki Komisarz ONZ należy do ścisłej elity królestwa praktykującego na codzień "rasistowskie, wulgarne i zachęcające do ksenofobi" rozwiązania społeczno polityczne!
 • 2018-01-13 15:11 | jakowalski

  Amerykanie nie byli tak biedni i zadłużeni od dziesięcioleci

  Te dane szokują. Amerykanie nie byli tak biedni i zadłużeni od dziesięcioleci
  Z korzystnej koniunktury gospodarczej korzysta bardzo wąska część amerykańskiego społeczeństwa. Na papierze wszystko wygląda dobrze. Amerykanie cieszą się z najniższej stopy bezrobocia od 17 lat (4,1% w grudniu 2017 roku), a nowojorska giełda bije kolejne rekordy. Okazuje się jednak, że z prosperity korzysta bardzo wąska część amerykańskiego społeczeństwa.
  Jak zauważył ekonomista Deutsche Bank Torsten Slok, niepokoić może wiele danych dotyczących amerykańskich rodzin: odsetek rodzin z długami przekraczającymi oszczędności jest dziś wyższy niż kiedykolwiek po 1962 roku, podczas gdy mediana majątku amerykańskiej rodziny jest niższa niż w 1989 roku. Według danych Urban Institute, 33% Amerykanów ma przeterminowane należności, jego średnia wysokość to 1450 dol. Poszczególne stany są bardzo zróżnicowane, jeśli chodzi o długi mieszkańców. Najwięcej takich osób mieszka w południowych i zachodnich stanach, najmniej - na środkowym zachodzie. Przeterminowane należności ma niemal połowa mieszkańców Luizjany, co czyni ten stan amerykańską stolicą zadłużenia. Najniższy odsetek takich osób mieszka w Minnesocie, gdzie nieradzących sobie ze spłatą należności jest 17%.
  W USA mówi się o czasach pełnego zatrudnienia, ale nie wyglądają one najlepiej. Amerykanie mają do czynienia z kurczeniem się majątku gospodarstw domowych; największą od 56 lat liczbą gospodarstw domowych, których majątek jest niemal zerowy; rosnącym zadłużeniem klasy średniej, wzrostem płac, który nie nadąża za rosnącymi kosztami budownictwa mieszkaniowego, opieki zdrowotnej i szkolnictwa wyższego; wzrostem zatrudnienia skoncentrowanym na stanowiskach pracy w niepełnym wymiarze godzin czy powszechnym brakiem ubezpieczeń emerytalnych. Co więcej, pojawiają się kolejne negatywne symptomy. Wzrost zatrudnienia spadał w ubiegłym roku trzeci rok z rzędu z 250 tys. nowych miejsc pracy miesięcznie w 2014 roku do 171 tys. w roku 2017. To wszystko jest jednym z powodów, dla których Donald Trump znalazł się w gronie najbardziej niepopularnych prezydentów w historii USA.
  http://next.gazeta.pl/next/7,151003,22871599,amerykanie-nie-byli-tak-biedni-i-zadluzeni-od-dziesiecioleci.html
 • 2018-01-13 16:27 | kharper

  Wstyd, panie prezydencie

  Dlaczego ma sie wstydzic? Dba o dobro swego kraju.
  Na marginesie, co Nam, Pani, Polsce do tego?
 • 2018-01-13 17:11 | zyta2003

  Re:Trump kolejny raz atakuje imigrantów. Wstyd, panie prezydencie

  @Slawomirski, ty tak na serio napisales o tych Kubanczykach?
  Reszta komentarzy jak zwykle przynosi mi radosc. Jak dobrze, ze nie mieszkam w Polsce, a na dodatek tak sie zlozylo, ze nie musze sie obracac w identycznym jak w kraju polskim srodowisku.
  Ze trzy razy zetknelam sie z haitinskimi lekarzami. Przypadki mialam dosyc banalne, wiec nie wiem czy byli przecietni, czy wybitni, ale za to za kazdym razem podziwialam ich maniery. Tak, to zapewne elita z malego kraju. Gdzie ci polscy lekarze w lepszych placowkach medycznych?
  Moja corka swoja pierwsza prace miala w teamie, w ktorym byla starsza Haitanka. Corka ciagle bardzo przychylnie opowiadala o niej. Ktoregos razu zjawilam sie w ich miejscu pracy. Nikt w moim zyciu, w ramach przedstawiania sie, nie podal mi z taka niewymuszona elegancja reke. Zaden z was by tak nie umial. Jej corka jest obecnie adwokatem, o synu nic nie wiem. Sama Elisa zmarla przedwczesnie kilka lat temu.
 • 2018-01-13 17:55 | karol1234

  Re:Trump kolejny raz atakuje imigrantów. Wstyd, panie prezydencie

  Ciągle na nowo przekonuję się, że czytelnicy są o wiele lepiej zorientowani w tematyce, o której pisze pani Redaktor, niż rzeczona pani Redaktor. Może powinna pani nieco zmienić proporcje, tzn. więcej czytać, a rzadziej pisać?
 • 2018-01-13 21:47 | zyta2003

  Re:Trump kolejny raz atakuje imigrantów. Wstyd, panie prezydencie

  Napisalam komentarz, ktory sie jescze nie ukazal, ale przypomnialo mi sie cos z doslownie z ostatnich dni, wiec pisze drugi. Mieszkalam doslownie tydzien temu na wycieczce z Polka. Ma dwoje pozenionych dzieci. Corka wyszla za maz za Haitanczyka, ktory jest dedektywen w Homeland Security. Maja jednego dwuletniego synka, teraz w najblizszych miesiacach oczekuja drugiego dziecka. Plci nie znaja, bo Haitanczyk ma az pieciu braci i ani jednej siostry, no i nie chca zapeszac, he, he.
  Ostatnio babka odnowila swoje mieszkanie w bloku malym miescie na poludniu Polski. No i powstal problem. Corka koniecznie chce jechac z mezem i dwojka dzieci juz w lecia do tego miasteczka na urocze wakacje pochwalic sie przed rodzina swoja rodzina. Nie rozmawialysmy o sprawie oczywistej jaka sie nasuwa. Glowne zastrzezenie babki jest, ze to drugie dziecko bedzie jeszcze takie male na podroze. A ja sobie mysle, oj glupia, a przynajmniej naiwna dziewczyno. Nawet nie wiesz jak ciebie , twojego meza i wasze dzieci powitaja w Polsce. Ile zaznasz przykrosci w oczy i za plecami. Poczytaj sobie polska prase, polskie fora to moze zdecydujesz sie na sasiadujaca z Haiti Dominikane.
 • 2018-01-15 10:16 | Kazimierz K

  Re:Trump kolejny raz atakuje imigrantów. Wstyd, panie prezydencie

  Prezydent Tramp po prostu problem niekontrolowanego napływu emigrantów do USA nazwał po imieniu, w sposób mało dyplomatyczny (bo mu się wymcknęło). Tak przy okazji, tym prostym językiem uderzył również w kraje, w których obowiązują wizy do USA, a wiec i w Polaków. Lecz ja się na to nie obrażam, gdyż bardziej obraźliwe jest dla mnie nazwanie Polaków faszystami, co przechodzi przez gardło łatwo, wielu wrogom Polski.

  Ta sytuacja, pokazuje jednak o wiele gorszą sytuację panującą w polityce państw afrykańskich, jaką jest brak zrozumienia rzeczywistości obecnego swojego położenia.

  Pytanie zatem, jak mogą czuć się obecni Afrykanie w większości żyjący w całkowitym ubóstwie, niedożywieniu, bezprawiu, anarchii i braku perspektyw na przyszłość?
  Czy ich też powinien Prezydent Tramp przeprosić.
  Natomiast ten temat, będzie zapewne dobrą okazją do dyskusji dla tej grupy afrykańskiego społeczeństwa, która kosztem innych opływa w dostatki a często również w niepohamowany zbytek i bogactwo. Afryka ze względu na ogromne różnice społeczne, powszechną korupcję, terroryzm i totalną biedę, wymaga ogromnych zmian na lepsze i zapewne w tych problemach, nie pomogą jej takie organizacje jak Unia Afrykańska czy ONZ.
  Z powodu, że wiele rządów afrykańskich z uwagi na ogromne nadużycia i defraudację środków, obecnie nie może liczyć na dalsze ich finansowe wspieranie ze strony USA, ta uchwała ma na celu przykrycie tych problemów i pokazaniu światu kim dla nich jest USA.
  Dla wielu osób na świecie może to przynieść dużą radość i satysfakcję, lecz dla mnie jest to bardzo smutne, gdyż pokazuję, że Afryce przy obecnej jej mentalności i braku percepcji, tak naprawdę nie można efektywnie pomóc.

 • 2018-01-15 14:49 | jakowalski

  Re:Trump kolejny raz atakuje imigrantów. Wstyd, panie prezydencie

  Zyta
  Tu nie chodzi o haitańskie elity, gdyż te dość się nakradły na Haiti i żyją tam więc w luksusach niewyobrażalnych dla zwykłych Haitańczyków, a o owych zwyczajnych Haitańczyków, okradanych codziennie przez te haitańskie elity - zwyczajnych ludzi, dla których ucieczka z Haiti jest jedyną szansą na poprawienie swojego bytu. A z kolei te haitańskie masy nie mają nic do zaoferowania Ameryce czyli USA poza swoją biedą, brakiem wykształcenia i generalnie niskim poziomem umysłowym. Z kolei nikt z Norwegii nie emigruje dziś do USA, gdyż oznaczałoby to dla Norwega pogorszenie jakości życia. Taki to jest paradoks emigracji - emigrują na ogół ci, którzy nie są potrzebni w kraju, do którego oni emigrują, a z kolei każdy kraj chciałby przyjąć młodych, zdrowych, dobrze wykształconych i zamożnych antreprenerów (entrepreneurs - termin Staszica), którzy założyliby w kraju docelowym duża firmę high-tech (wysokiej technologii) a wysokie zyski z jej działalności inwestowaliby w swoją nową ojczyznę. Ale takie rzeczy to się dziś już tylko w bajkach zdarzają.
 • 2018-01-22 18:58 | azur

  Re:Trump kolejny raz atakuje imigrantów. Wstyd, panie prezydencie

  Sam Trump ma pochodzenie angielsko-niemieckie.
 • 2018-01-23 00:13 | jakowalski

  Re:Trump kolejny raz atakuje imigrantów. Wstyd, panie prezydencie

  Azur
  Trump to jest WASP.