Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Władza na potęgę produkuje nowe instytuty. Po co?

(4)
Autorytarne ciągoty obecnej władzy przejawiają się m.in. w produkowaniu nowych instytucji. Skutki bywają groteskowe.
 • 2018-01-14 02:29 | anna0307

  instytucje

  Naprawdę jesteśmy bogatym krajem, skoro szastamy pieniędzmi na prawo i lewo. Większość tych pomysłów nie ma sensu, ale daje etaty swoim.
 • 2018-01-14 05:15 | Aspiryna

  Re:Władza na potęgę produkuje nowe instytuty. Po co?

  Po prostu, PiSowska mafia tworzy wciaz nowe koryta i korytka dla swoich aparatczykow!
 • 2018-01-14 12:54 | delfin

  Re:Władza na potęgę produkuje nowe instytuty. Po co?

  Lza sie w oku kreci, gdy historia zatacza kolo. Na Poczatku lat siedemdziesiatych ubieglego wieku bardzo marudzilem memu, czesto do Warszawy jezdzacemu ojcu, aby stale odwiedzal, na szczescie znajdujacy sie w centrum, Osrodek Kultury Wegierskiej. Pernamentnie zaopatrywal mnie z tamtad w Omegi, Locomotiv'y GT, T&T, Bergendy, Neoton'y, Metro i inne hitowe plyty bedacego wowczas w uderzeniu Wegierskiego rocka. Znajoma z Niemiec zamienila sie nawet Ze mna na najnowszy Jefferson Starship za 10000 krokow Omegi, gdzie byla Dziewczyna o Perlowych Wlosach. Gdy po udanym zdaniu egzaminu wstepnego do prestizowej szkoly rodzice zaproponowali Mi wybor wakacji, zdecydowalem sie na Wegry. Prosze jedna wizyta premiera i Od razu Ile wspomnien.
 • 2018-01-14 15:16 | niker

  Re:Władza na potęgę produkuje nowe instytuty. Po co?

  Partia się puszy od rzekomych sukcesów i tworzy synekury dla swoich rodzin, kumpli oraz tych funkcjonariuszy partyjnych, którzy się nie sprawdzili na innych odcinkach frontu. Powstają ciepłe posadki, aby sobie taki np. ex minister W., czy M. mogli bezstresowo odsapnąć i brać forsę za nic, bowiem te nowe "ministerstwa dziwnych kroków" niczego nie wniosą, poza wzrostem zbędnego aparatu biurokratycznego. Szczerze mówiąc to mnie to wcale nie dziwi. Przecież żyjemy w czasach deja vu PRL-owskiego. Wtedy też było wszystko cacy (na papierze), więc marnotrawiono publiczne pieniądze bezlitośnie. Do czasu.