Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dorota Wellman vs Jacek Piekara vs fakty

(11)
Ile można zapłacić za jednego tweeta? Według Jacka Piekary – nawet blisko pół miliona złotych. Pisarz przegrał w sądzie z Dorotą Wellman. Ile jest prawdy w doniesieniach o tym wyroku?
 • 2018-01-24 00:42 | Falicz Jedrek

  Piekara versus Owsiak - hipokryzja III RP

  Hiokryzje rzeczywsirosci III RP doskonale ilustruje kara jaka nalozyl "niezalezny polski sad"na Piekare versus co sie stalo swietemu laickiemu III RP Owsiakowi za prawie identyczna wypowiedz w stosunku do poslanki Pawlowicz
 • 2018-01-24 02:29 | 60vito

  Re:Dorota Wellman vs Jacek Piekara vs fakty

  Jędrek, kłamiesz jak Piekara, porównanie obu wypowiedzi jest nieuprawnione. Dodatkowo Owsiak przeprosił nie czekając na wyrok. Piekara nie usunął swojego wpisu. Co istotne, ma on pretensję, że sąd nie wie gdzie naprawdę mieszka. Ktoś, kto nie rozumie, że urzędową korespondencję kieruje się na adres zameldowania i czyni z tego zarzut, jest mało rozgarnięty i nie powinien zajmować się komentowaniem zjawisk politycznych czy społecznych. Komentarz dotyczący Budki, potwierdza, że Piekara jest może niezłym pisarzem ( czytam) ale prostackim dyskutantem.

 • 2018-01-24 12:06 | mtwapa

  Procesy o d. Maryni

  Piekara nie jest z mojej bajki. Za twit o waleniu głową posła Budki o mur winien zaśpiewać tak aby na dźwięk słowa "Twitter" dostawał niekontrolowanych spazmów.

  Natomiast nie bardzo widzę sens igrców sądowych kiedy o choćby i rzygliwie chamskie oceny wyglądu celebrytów/polityków chodzi. Kto nigdy nie popełnił wpisu pt "szczerbaty karzeł", nie wplótł oceny wyglądu Pożeraczki Sałatek w ocenę jej wypowiedzi niech pierwszy rzuci gumką. Sama Wellman o ile mnie pamięć nie myli skomentowała to i owo w wyglądzie jakiejś fitness guru. Może dajmy sobie spokój z sądowymi pozwami o "Y nazwał mnie grubą", "X napisała że mój penis jest mały i w zielone ciapki". Inna rzecz bulling czy to w szkole czy w pracy.
 • 2018-01-24 12:40 | panszir

  Re:Dorota Wellman vs Jacek Piekara vs fakty

  Nie znam się na rynku reklam, więc poproszę o wyjaśnienie. Skoro J. Piekara został zobowiązany przez sąd do wykupienia ogłoszenia w określonej gazecie (na określonym portalu) i w określonym formacie, to dlaczego Agora miałaby godzić się na rabaty? Rabaty są po to, by klient nie uciekł do konkurenci. Tymczasem tu uciec nie może.
 • 2018-01-24 13:27 | Ada11

  Re:Dorota Wellman vs Jacek Piekara vs fakty

  Jacek Piekara udowodnil na nowo,ze nie zasluguje na zadne rabaty! Poniewaz nie nauczyl sie niczego i uwaza, ze jest ponad prawem, to miejmy nadzieje, ze sady potraktuja go jak recydywiste i bedzie pracowal na swoje obelgi i klamstwa reszte dni. A swoja droga, to legalne by byc zameldowanym tam gdzie nigdy sie nie mieszkalo?
 • 2018-01-24 22:39 | GruntToPiach

  Re:Dorota Wellman vs Jacek Piekara vs fakty

  @mtwapa

  Ale przecież Piekara mógł w każdej chwili to skontrować. Nie odbierał poleconych, to teraz ma. Dodam, że bardzo prosto jest udowodnić przed sądem, że mieszka się w miejscu innym niż adres zameldowania (czym można podważyć taki właśnie zaoczny wyrok). Sąd wniosek Piekary odrzucił, a zatem nie był on w stanie udowodnić, że mieszkał wówczas gdzie indziej, co z kolei sugeruje, że nie odbierał tych poleconych celowo. Ale nawet jeżeli nie, wina leży po jego stronie.
 • 2018-01-25 00:09 | Falicz Jedrek

  "Niezalezne" polskie sady...

  To zabawne, ze "niezalezny" polski sad podejmuje decyzje o zasileniu kieszeni konkretnych prywatnych udzialowcow firmy AGORA kwota pol miliona zloty... warto sprawdzic czy sedzina, jej znajomi lub rodzina nie posiadaja udzialow w tej firmie
 • 2018-01-25 10:25 | maciekg

  Re:Dorota Wellman vs Jacek Piekara vs fakty

  - "oskarżony" =/= "pozwany" - odsyłam do blogonotki Wojtka Orlińskiego [http://wo.blox.pl/2018/01/Wellman-kontra-Piekara.html]
  - kancelaria adwokacka przygotowuje oświadczenie zamiast prowadzić sprawę (od kiedy liczyli siedmiodniowy termin na wniesienie wniosku do przywrócenie terminu? od telefonu komornika czy od mejla? po co go w ogóle liczyli, skoro wobec braku doręczenia termin na wniesienie sprzeciwu nigdy nie zaczął swojego biegu?).
 • 2018-01-25 12:58 | mtwapa

  @Ada12

  Do końca dni swoich?
  Hmm, jakiś policjant zrugany przez żula od stóp do głów, domniemuję że z groźbami i wyrazami nieporównywalnymi z twitem Piekary otrzymał zadośćuczynienie w wysokości 1000 PLZ.

  Jeśli przez nieuwagę wjedzie w Ciebie ktoś samochodem i zrobi naleśnik, to jak myślisz, jaką sumę mogą otrzymać Twoi bliscy od sprawcy?

  Sorry, na tym łez padole są rzeczy o niebo tragiczniejsze niż najbardziej chamski fat shaming. Jest niemoralne aby za powiedzenie "masz wielkie cyce" zasądzać $$$ porównywalne za nieumyslne złamanie np ręki.

 • 2018-01-25 17:14 | GruntToPiach

  Re:Dorota Wellman vs Jacek Piekara vs fakty

  Falicz jak zwykle odpływa w swoich bajkach.

  Sąd niczego nie zasądził sam. DW złożyła pozew, w którym wnosiła o przeprosiny w Wyborczej i Wysokich Obcasach. Piekara nie odebrał poleconego (z czego potem tłumaczył się jak pierwszy lepszy alimenciarz) i nie przyszedł na rozprawę, żeby przedstawić swój punkt widzenia, więc sąd, zgodnie z prawem, po prostu przyklepał to, co wniosła DW. Wszystko zgodnie z przepisami.
 • 2018-01-27 09:37 | antymat

  Re:Dorota Wellman vs Jacek Piekara vs fakty

  Piekara płacze, bo mu "pies zjadł pracę domową" - przecież jak się nie odbiera poleconych z sądu, to sprawa się rozejdzie po kościach, czyli "trick zaprawionego alimenciarza".
  To nie jest tak, że nie wiedział, że mu Wellman sprawę wytoczyła - wiedział, wszystko działo się w mediach. Powinien się był spodziewać pism z sądu i w jego własnym interesie było, żeby sąd znał jego adres. Bo inaczej właśnie tak się to kończy.