Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy wizytę Tillersona w Polsce można uznać za sukces?

(10)
Wizytę Tillersona PiS traktuje najwidoczniej jako potwierdzenie, że dla USA Polska odgrywa w Europie szczególną rolę.
 • 2018-01-27 17:12 | woytek

  Czy Polska może zostać odpowiednikiem Izraela , wykorzystywanego jako reduta wojenna

  Ta polityka prowadzona przez PiS, skazuje Polskę na rolę "chłopca do bicia" przez sąsiadów. O efektach ekonomicznych przekonamy się za rok, one potwierdzą lub rozczarują, ale Polskę nie stać na takie eksperymenty. Próba stworzenia z Polski nowej militarnej bazy, broniącej interesy jednego z globalnych graczy, skończy się porażką i zostanie po niej polityczny katz. Importowanie do Europy konfliktów za pomocą polityki PiS jest ryzykowne.
  Polska jako "Reduta Jarosława" przeciwko "agresywnej" Rosji, to jest pomysł z tragikomedii pisanej od pewnego czasu przez medialnych propagandzistów z telewizji Trwam.
 • 2018-01-27 17:24 | zxcvb

  Moralność USA

  Bodajże przedwczoraj rzeczniczka Departamentu Stanu rzekła, że w Polsce niema zagrożenia porządku prawnego i demokracji.
  Jest rzeczą oczywistą, że USA jest przeciw drugiej nitce Gazociągu Północnego, bo ma nadzieję na uzależnienie części Europy „swoim” gazem. Tyle, że ichni gaz musi być drogi, bo skraplany jest tam gdzie jest ciepło a to generuje koszty skraplania. Dlatego LNG z Jamalu będzie dużo tańszy. O gazie z rury nawet nie ma co wspominać. Żadnym „hubem” Polska nie będzie.
  Polska staje się ważna dla USA, bo traci ważnego „swojego agenta” w UE jakim była UK. Świadczy to jedynie o upadającej potędze USA, bo...Zmienił stryjek siekierkę na kijek.”Ważność” Polski wynika też z planów zakupów dla MON. Polska ma do wydania spore pieniądze a dla USA dobry sojusznik to taki, który kupuje ichnią broń. Nawet jeżeli jest to taka ostoja demokracji i praw człowieka jak Arabia Saudyjska
 • 2018-01-28 05:42 | woytek

  Re:Czy wizytę Tillersona w Polsce można uznać za sukces?

  W relacji kanału 9 oglądanego w Chicago i okolicy, nie było ani słowa o rozmowach Tillersona z prezesem Kaczyńskim , ani z innymi osobami. Była natomiast relacja filmowa pokazująca żłożenie kwiatów pod pomnikiem Bohaterów Getta.
  Czy pan Kaczyński przyjmuje to do wiadomości? Świat inaczej wygląda z każdej strony, ale telewizja prezesa informuje tylko o tym, co chcą zobaczyć stratedzy "najlepszej zmiany".
 • 2018-01-28 16:11 | edan

  Re:Czy wizytę Tillersona w Polsce można uznać za sukces?

  Skoro Polska to 'koń trojański' USA, to Niemcy z NordStream takiż koń putinowskiej Rosji. Też rozbijają tą mityczną 'europejską solidarność' i to od dawna.
 • 2018-01-28 17:37 | izakan

  Re:Czy wizytę Tillersona w Polsce można uznać za sukces?

  Tillerson podobno powiedział, że demokracja w Polsce ma się dobrze, a jednocześnie rozmawiał z Kaczyńskim, zwykłym posłem, czyli doskonale wie kto jest, swego rodzaju, dyktatorem. Mamy, jak zwykle zresztą, specyficzną demokrację.
  Amerykanie pochwalą diabła jak kupi od nich smołę do kadzi piekielnej.
 • 2018-01-29 10:30 | azur

  Re:Czy wizytę Tillersona w Polsce można uznać za sukces?

  Nie rozumiem, po co Tillerson fatygował się osobiście do Kaczyńskiego.
 • 2018-01-29 11:49 | mały fizyk

  Re:Czy wizytę Tillersona w Polsce można uznać za sukces?

  @2018-01-28 16:11 | edan
  "... Też rozbijają tą mityczną 'europejską solidarność' i to od dawna...."

  A wsparcie UE dla przyjecia Polski do NATO i miliardowe srodki na rozwoj regionalny to mity i chimera?
 • 2018-01-29 11:53 | Vera

  Gaz skroplony czyli hi ho hi

  Właśnie rosyjskim gazem skroplonym napełniany jest we Francji kolejny tankowiec przeznaczony dla USA. Jeden czeka też aktualnie na wejście do portu w Bostonie. Cena 6,3 tys dolarów za 1000 l.
  I tak to wygląda ta niezależność energetyczna od Putina.
  No chyba, że amerykańscy pośrednicy za odpowiednią opłatą oczyszczą gaz z "putinowskiego" posmaku. Ryć ze śmiechu.
 • 2018-02-01 04:12 | maciekplacek

  Re:Czy wizytę Tillersona w Polsce można uznać za sukces?

  Sz.P. Zalewski,
  Wystarczy porownac aktywnosc dyplomatyczna Warszawa-Washington w ostatnich dwoch latach z aktywnoscia rzadow PO.
  Czy jest sukcesem ?
  Czas pokaze, cierpliwosci.
 • 2018-02-01 04:25 | maciekplacek

  Re:Czy wizytę Tillersona w Polsce można uznać za sukces?

  "Nie rozumiem, po co Tillerson fatygował się osobiście do Kaczyńskiego."
  Wielu rzeczy nie rozumiesz. Zacznij od nauki jez. obcych.

  "Świadczy to jedynie o upadającej potędze USA.."
  Not in your life time.
  Pieniadze jakie Polska ma do wydanie, nie jest to nawet "pocket change" dla USA.

  Panie fizyku, prosze sie zajac perpetuum mobile a nie wtracac sie laskawie w sprawy Rz.P. Jest to zarezerwowane dla podatnikow, wyborcow tejze Rz.P.
  Get it?

  Vera, Co nowego z silnikami diesla ?
  Podobno maja byc zabronione.