Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polscy Żydzi: Apelujemy o zmianę treści ustawy o IPN

(7)
Nie ma wątpliwości, że określenie „polskie obozy śmierci” jest kłamstwem. Nie możemy jednak zgodzić się na karanie więzieniem za słowa.
 • 2018-01-30 15:18 | woytek

  czy polscy Polacy mogą tworzyć listę popierającą polską ustawę?

  Czy polscy Polacy mogą tworzyć własną listę popierającą polską ustawę?
  Czy taka lista polskich Polaków zostanie zamieszczona w tygodniku Polityka?
 • 2018-01-30 19:33 | woytek

  Re:Polscy Żydzi: Apelujemy o zmianę treści ustawy o IPN

  Polscy Żydzi: Apelujemy o zmianę treści ustawy o IPN

  Określenie "Polscy Żydzi" jest niefortunne dla obywateli polskich żydowskiego żydowskiego pochodzenia , którzy żyją w Polsce.
  Takie określenie "Polscy Żydzi" określa ważność bycia Żydem ponad ważnością bycia Polakiem, nawet mając tylko jedno polskie obywatelstwo.
  Jest to rodzaj niezręczności, bardzo przykry dla "Polskich Polaków" , którego to określenia nie używa się w Polsce , a powinno się używać w tych dziwnych czasach. Ja również do dzisiaj nie wiedziałem , że jestem "Polskim Polakiem"
 • 2018-01-31 07:22 | wink777

  Re:Polscy Żydzi: Apelujemy o zmianę treści ustawy o IPN

  Wczesnym rankiem 29 stycznia 1944 r. uzbrojone grupy partyzanckie Rosjan i Żydów wspierane przez Litwinów postanowiły dokonać pogromu zamieszkałej przez Polaków wsi Koniuchy. Chałupy, w których żyli nasi rodacy były podpalane. Jeśli ktoś próbował uciec z palącego się domu musiał liczyć się z tym, że napastnicy otworzą do niego ogień z pistoletów i karabinów. W ten sposób zginęło 38 osób - mężczyzn, kobiet i dzieci. W odróżnieniu od Jedwabnego zbrodnia ta nie wywołuje jednak większego zainteresowania.
 • 2018-01-31 07:48 | neospasmin

  tytul mocniejszy od przekazu

  Wypowiedz 44 osob.
  Oczywiscie kawntyfikator narodowy tu pasuje, ale pisanie "Polscy Zydzi..." wydaje mi sie tu dosc na wyrost: ta grupa jest reprezentatywna tylko dla samej siebie.

  A tak przy okazji: patrzac na tytuly tekstow na stronie polityka.pl czy bylbys, Szanowny Czytelniku,w stanie stwierdzic po ktorej stronie obecnego sporu miedzy Polakami a Zydami znajduje sie Polityka?

  marcin.lazarowicz
 • 2018-01-31 12:09 | Mad Marx

  Re:Polscy Żydzi: Apelujemy o zmianę treści ustawy o IPN

  @ woytek-
  piszesz bzdury. Czy np określenie "my, Polacy i obywatele" determinuje że ktoś go używający uważa, że bycie Polakiem jest ważniejsze od lojalności wobec państwa, czyli w imię polactwa wolno łamać prawo ?
  @ neospasmin-
  Nie widzę tu żadnego sporu pomiędzy Polakami a Żydami. Co najwyżej spór pomiędzy zwolennikami rozwiązań zdroworozsądkowych a narodowym oszołomstwem.
  Nawiasem mówiąc na gruncie dotychczasowego prawa też można było ukarać za wypowiedzi o współodpowiedzialności Polaków za mordy na Żydach."kto znieważa Naród Polski...."
 • 2018-01-31 12:49 | jakowalski

  Re:Polscy Żydzi: Apelujemy o zmianę treści ustawy o IPN

  neospasmin
  W obecnym sporze miedzy Polakami a Żydami Polityka znajduje się zdecydownie stronie niepolskiej.
 • 2018-01-31 17:32 | Tomasz Wysocki

  Re:Polscy Żydzi: Apelujemy o zmianę treści ustawy o IPN

  Ludek polski ten światlejszy, nadał już nazwę ustawie: Ustawa o obronie dobrego imienia szmalcowników.