Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Prof. Agata Bielik-Robson o tym, jak internet zabija cywilizację

(4)
Rozmowa z prof. Agatą Bielik-Robson, filozofką, o tym, jak internet zabija cywilizację, młodych leniach i mentalności motłochu.
 • 2018-01-30 22:35 | mordenga

  Re

  Strasznie przygnębiający ten wywiad, zwłaszcza puenta. Zaraz się na panią profesor rzucą redaktorzy Rafał Woś, Grzegorz Sroczyński oraz dr Karolina Wigura,że pani pogardza ludźmi :)Zwłaszcza jak przeczytają o tych chłopach szczekających po rowach. A tak poważnie o ile z diagnozami trudno się nie zgodzić, o tyle nie byłbym aż takim pesymistą w kwestii przyszłości. Można zapanować nad tym, skąd młodzi czerpią wiedzę tzn. nauczyć ich odróżniać renomowaną stronę uniwersytetu Stanforda od wynurzeń wujka Zdziśka. Powoli wszyscy są już zmęczeni fake newsami, zmienia się polityka Facebooka, Google. A, że ktoś pod artykułem o Hawkingu napisze "A kto to?"? Ludzi, którzy nie wstydzą się własnej głupoty chyba zawsze było wielu, ale nie wydaje mi się, żeby taka ignorancja na dłuższą metę komuś odpowiadała. Mam trochę większą wiarę w ludzkość,ba nawet w Polaków.
 • 2018-02-02 13:47 | Bolesław Bonczol

  Re:Prof. Agata Bielik-Robson o tym, jak internet zabija cywilizację

  Coś pouczającego-bardzo dobre.Mam tylko jedno zastrzeżenie (o ile dobrze zrozumiałem uczony wywiad), niby internet jest dla leniwych,którzy nie wychodzą na ulicę aby wyrazić swój pogląd.Ja prawie nie wychodzę z domu z powodów zdrowotnych i internet(zapewne też dla wielu) jest możliwością wyrażenia swoich poglądów.Ludzie mieszkający w małych skupiskach poprzez internet mogą uczestniczyć w współczesnym życiu.
 • 2018-02-02 16:01 | ckaczkowski

  Re:Prof. Agata Bielik-Robson o tym, jak internet zabija cywilizację

  Bardzo dobry artykul. Chcialem tylko zauwazyc , ze internet nie zmienil ludzi. Pokazal tylko jaka jest kondycja myslenia spoleczenstwa . Nigdy przedtem nie bylo narzedzia aby to zobaczyc . Osobiste kontakty nie pozwalaja na tak globalna ocene. I ta ocena jest wlasnie przerazajaca.
 • 2018-02-02 16:44 | Zosia2345

  Re:Prof. Agata Bielik-Robson o tym, jak internet zabija cywilizację

  Dziekuje za ta rozmowe w Polityce. Szalenie ciekawa. Jednak majac takich profesorow (ciagle w Polsce ) widzialabym przyszlosc bardziej optymistycznie.