Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Co czwarte dziecko mieszka w strefie wojny lub katastrofy

(3)
Dla zbyt wielu dzieci codzienność jest koszmarem – alarmuje UNICEF. Ale świat nie rzuca się im na ratunek.
 • 2018-01-31 22:16 | turpin

  Co czwarte dziecko mieszka w strefie wojny lub katastrofy

  ... zważywszy, że w tych strefach ('wojny i katastrofy') mieszka znacznie mniej, niż jedna czwarta ludzkości, oznacza to, że Homo (?)sapiens w warunkach stresu zajmuje się głównie prokreacją.

  Ma to sens, jak by nie patrzeć.
 • 2018-02-01 14:29 | pawel markiewicz

  Re:Co czwarte dziecko mieszka w strefie wojny lub katastrofy

  po kilku juz latach mieszkania i pracy w roznych krajach Afryki, zglaszam wniosek by pozostawic troske o dzieci ich rodzicom, ktorzy generalnie maja gdzies co dzieje sie z ich dzicmi a dzieci nauczyly sie zyc z jalmuzny i, jak wspomnial turpin, po osiagnieciu seksualnej dojrzalosci, zajmuja sie tylko i wylacznie prokreacja nowych dzieci. Afryka i inne kraje musza zadbac o swoje sprawy a nie zyc z jalmuzny. jesli tego nie zrobia, a my bedziemy ich karmic i zalatwiac za nich likwidacje dyktatorow - to wkrotce skonczy sie Europejski dobrobyt.
 • 2018-02-01 16:23 | Alice_

  Re:Co czwarte dziecko mieszka w strefie wojny lub katastrofy

  A co "świat" może zrobić? Posłać tam amerykańskie wojska, żeby wprowadziły demokrację? Tak jak w kilku krajach, w których dzisiaj jest gorzej niż przedtem? Sankcje wprowadzić? Broni nie sprzedawać? Poprosić dorosłych, żeby zaczęli się troszczyć o swoje dzieci, żeby wreszcie zaczęli myśleć w dłuższej perspektywie niż teraz, zaraz, czyli seks, napełnienie brzucha i wyladowanie agresji czy nienawiści.