Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Oświadczenie ambasady Izraela: Fala ataków o podłożu antysemickim

(11)
Nie możemy dłużej milczeć – czytamy w oświadczeniu.
 • 2018-02-02 18:09 | krebs06

  hanba

  Obrzydliwe. W takim kraju jak Polska - w którym zamordowano miliony Żydów antysemicki hejt powinien być karany.

  Ale jaki to kraj - każdy widzi
 • 2018-02-02 21:53 | Alrus

  Re:Oświadczenie ambasady Izraela: Fala ataków o podłożu antysemickim

  Ambasada niech skupi się na Izraelu, gdzie wypowiedzi antypolskie i kłamliwe padają nie tylko ze strony zwykłych ludzi, ale najwyższych dostojników państwowych. Jak Polacy mają reagować? Potulnie milcząc? Przypomnę słowa prof. Kurowskiego:
  "Jeżeli nasza obronna postawa i świadomość zagrożeń jest uznawana przez innych za antysemityzm, to trzeba
  powiedzieć, że taki antysemityzm jest naszym prawem i polską racją stanu."
 • 2018-02-03 02:16 | basiewicz

  Re:Oświadczenie ambasady Izraela: Fala ataków o podłożu antysemickim

  PiS otwieral puszke Padory przez ostatnie dwa lata powoli, at tu nagle wieko odskoczylo i demony wylecialy i co gorsza nikt z rzadacych nic nie robi aby te demony wylapc. Ile czsu zajmie aby te demony wylapac i kto to ma zrobic, na pewno nie PiS?"PiS otwieral puszke Padory przez ostatnie dwa lata powoli, at tu nagle wieko odskoczylo i demony wylecialy i co gorsza nikt z rzadacych nic nie robi aby te demony wylapc. Ile czsu zajmie aby te demony wylapac i kto to ma zrobic, na pewno nie PiS?"
 • 2018-02-03 04:53 | maciekplacek

  Re:Oświadczenie ambasady Izraela: Fala ataków o podłożu antysemickim

  krebs
  No wlasnie jaki ?
  Oswiec mnie, ale uzyj, jezeli potrafisz, jezyka polskiego tzw. ogolnoliterackiego. Jezyk starych peerelowcow jest mi nieznany.
 • 2018-02-03 12:04 | Andrzej Falicz

  Re:Oświadczenie ambasady Izraela: Fala ataków o podłożu antysemickim

  Izrael zbiera owoce swojej hucpy.
  Teraz nowa ustawa reprywatyzacyjna.
  Jak najszybciej
 • 2018-02-03 19:55 | &

  Re:Oświadczenie ambasady Izraela: Fala ataków o podłożu antysemickim

  To, ze Polacy nie chca zeby falszowano historie i mowiono ze to nie sa obozy polskie lecz obozy nazistowskie nie oznacza, ze sa antysemitami. Raczej sa rusofobami. Polacy i Rosjanie tez gineli w obozach koncentracyjnych jak Palestynczycy mordowani na ich ziemiach i muzulmani torturowani w Guangtanamo i w innych tajnych wiezieniach.
 • 2018-02-04 00:10 | edan

  Re:Oświadczenie ambasady Izraela: Fala ataków o podłożu antysemickim

  Przecież szanowna pani ambasador potwierdziła, że jest spór dyplomatyczny o ustawę reprywatyzacyjną*, od razu zaznaczyła, że wystąpienie w obozie koncentracyjnym Auschwitz nie miało z tym nic wspólnego. O c z y w i ś c i e ambasada ma prawo do takiego stanowiska, ale jak ktoś śledzi choć trochę politykę doskonale wie, że w niej nie ma przypadków, a działania niespodziewane i agresywne nie są w polityce czymś niezwykłym. Stanowisko przedstawicielki Izraela osłabiają jeszcze znamienne fakty- w senacie USA została w grudniu ’17 r. przegłosowana ustawa 447 , a środowiska żydowskie z tego kraju od dawna przypisują sobie prawo do mienia tzw. ‘bezspadkowego’ (!!!) po Żydach polskich. Po erupcji emocji zjawiska antysemickie się uaktywniły, które oczywiście p o t ę p i a m - ale strona izraelska też nie jest bez winy. Okazuje się, że w Izraelu istnieje antypolonizm **, który zarówno ambasada Izraela jak również redakcja ‘Polityki’ powinny z całą stanowczością p o t ę p i ć.
  -----------------
  *http://300polityka.pl/stan-gry/2018/01/30/obraz-dnia-ambasador-izraela-potwierdza-spor-o-reprywatyzacje-spotkanie-zespolow-w-kolejnym-tygodniu-tvp-czesc-mediow-usunela-materialy-krzywdzace-dla-polski/
  **https://wiadomosci.wp.pl/ksenofobia-w-izraelu-polscy-turysci-zaatakowani-6216076581378177a
 • 2018-02-04 00:31 | ajh

  Re:Oświadczenie ambasady Izraela: Fala ataków o podłożu antysemickim

  Podobno PiS próbował ta heca przykryć świętowanie urodzin Hitlera przez amatorow-esesmanow, ale teraz dopiero zrobiło się goraco, kiedy oficjalna propaganda i ich zwolennicy zaczęli opluwać Żydów. Trudno ignorować iunctim między Wodzisławiem a Nowogrodzka.
 • 2018-02-04 01:47 | jakowalski

  Re:Oświadczenie ambasady Izraela: Fala ataków o podłożu antysemickim

  krebs06
  Należy odróżnić raz i na zawsze antysyjonizm, czyli stanowisko krytyczne wobec syjonistycznej ideologii wyznawanej przez elity rządzące państwem Izrael od chwili jego powstania od antysemityzmu, czyli ideologii antysemickiej a więc głównie antyarabskiej i antyetiopskiej (antyabisyńskiej). Antysyjonizm jest przecież stanowiskiem antyrasistowskim, jako że syjonizm jest przecież z definicji ideologią rasistowską, głoszącą prymat tzw. narodu wybranego czyli tu konkretnie żydowskiego nad innymi narodami. Antysyjonizmu nie należy też mylić z krytyką czy wrogością wobec Izraela, jako że antysyjonizm jest tylko stanowiskiem krytycznym wobec polityki elit rządzących Izraelem od roku 1948 do dziś. Tak więc wszelka krytyka posunięć władz państwa Izrael to nie jest antysemityzm a tylko antysyjonizm. Poza tym, to dlaczego w „Polityce” mówi się wciąż o antysemityzmie, a nic nie mówi się o antygoizmie, w tym o antysłowianizmie a szczególnie o antypolonizmie?
 • 2018-02-04 01:47 | jakowalski

  Re:Oświadczenie ambasady Izraela: Fala ataków o podłożu antysemickim

  Alrus
  Racja!
 • 2018-02-05 14:21 | jacek2

  Re:Oświadczenie ambasady Izraela: Fala ataków o podłożu antysemickim

  @ basiewicz

  W otwarciu polskiej puszki Pandory Kaczynskiemu aktywnej pomocy udzielil polski Kosciol zwany katolickim....