Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wadliwe szczepionki trafiły do pacjentów. Prezent dla antyszczepionkowców?

(3)
Oby bezmyślność ludzi, którzy nie znają się na przepisach, nie pogrążyła nas w kolejnej wojnie antyszczepionkowej.
 • 2018-02-05 20:51 | and.wegrzyn

  Re:Wadliwe szczepionki trafiły do pacjentów. Prezent dla antyszczepionkowców?

  No I Nic bo kazdy produkt ma okreslana stabilnosc w temperaturze pokojowej. To ze na 24 godziny temperatura byla powyzej 2-8 C nie oznacza ze nalezy je utylizowac. Producent na pewno ma Dane dotyczace stabilnosci I zakladam ze spokojnie tydzien albo dwa mpgly przebywac w temperaturze pokojowej. Ministerstwo dalo ciala, GIF ma Te Dane od producenta bo stanowia one czesc pakietu jaki sie sklada zeby dany produkt dopuscic do sprzedazy. Podobnie jak freeze thaw studies czyli odpornosc na zamrazanie I rozmrazanie podczas transportu/przechowywania. Producenci musza uwzgledniac takie wypadki po to wlasnie w kazdej firmie farmaceutycznej jest dzial jakosci.
 • 2018-02-06 20:47 | Hannabo

  Re:Wadliwe szczepionki trafiły do pacjentów. Prezent dla antyszczepionkowców?

  Tu niestety lekarze / farmaceuci szpitalni dali ciała - oczywiście wszystkie dane na temat stabilności leków są dostępne zarówno w Urzędzie Rejestracji (nie w GIF) oraz u producentów, trzeba jednak się o nie zapytać. Z artykułu wynika, ze informacje o podaniu szczepionek przechowywanych przez pewien czas w niewłaściwej temperaturze wyszły na jaw podczas inspekcji i nie napisano, że inspekcjonowane gabinety czy apteki na podany zarzut wyjęły na swoją obroną twarde dane uzyskane od Urzędu Rejestracji czy od producenta. Należało po odkryciu awarii lodówki tam się zwrócić i postąpić zgodnie z zaleceniami. Nie zrobiono tego tylko szczepionki podano i teraz pewnie nawet nie da się ustalić kogo tym zaszczepiono. Jeżeli szczepionka jest bardzo wrażliwa na temperaturę to możemy mieć teraz ludzi, którzy mają udokumentowane szczepienie i sa przekonani, że się zaszczepili, a podano im preparat nieaktywny, czyli zaszczepieni nie są. Jak zachorują na to przeciw czemu byli szczepieni to będzie to niepodważalny argument dla antyszczepionkowców - szczepienie nie jest skuteczne.
 • 2018-02-06 21:02 | Hannabo

  Re:Wadliwe szczepionki trafiły do pacjentów. Prezent dla antyszczepionkowców?

  Cytuję z artykułu: "Użyte szczepionki nikomu nie zaszkodziły. Fakt, że przez pewien czas nie były przechowywane w odpowiedniej temperaturze, nie oznacza, że stało się nieszczęście – taka jest opinia ekspertów i kropka."
  Dodając do poprzedniego wpisu pozwalam sobie stwierdzić, że "zaszkodzenie" nie polega tylko na tym, że od razu po szczepieniu dzieje się cos złego, przez 24 godziny w nieodpowiedniej temperaturze szczepionka na pewno nie zepsuła sie na tyle, by np. rozwinęły się w niej bakterie czy pojawiły jakies toksyczne produkty rozkładu. Przy szczepieniu "zaszkodzenie" polega na niezaszczepieniu podczas szczepienia. A to może okazać się dopiero później w postaci zachorowań na daną chorobe wśród osób rzekomo szczepionych.