Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rex Tillerson: USA są rozczarowane decyzją Andrzeja Dudy

(8)
Wprowadzenie tego prawa zaszkodzi wolności słowa i badań akademickich – tłumaczy sekretarz stanu USA.
 • 2018-02-06 22:02 | Falicz Jedrek

  Wolnosc slowa w USA, w Europie i w Izraelu

  Z punktu widzenia USA gdzie wolnosc slowa jest broniona pierwsza poprawka do Konstytucji rowniez karanie za klamstwo oswiecimskie jest ograniczeniem wolnosci.
  Nic dziwnego, ze tam dziala zupelnie legalnie partia faszystowska.
 • 2018-02-06 22:12 | Aspiryna

  Re:Rex Tillerson: USA są rozczarowane decyzją Andrzeja Dudy

  Czy Rosja gotowa jest, by kiedys udzielic azylu politycznego takim ludzikom jak Duda, Macierewicz, czy Kaczynski?
 • 2018-02-06 22:24 | Aspiryna

  Re:Rex Tillerson: USA są rozczarowane decyzją Andrzeja Dudy

  Wedlug CNN:

  "(CNN)When politicians manipulate history for political purposes, we should worry. When they write laws, ordering prison terms for those who counter their version of history, we should challenge them.
  Polish President Andrzej Duda just announced he will sign a controversial bill making it illegal to accuse Poland of complicity in the Holocaust. The developments in Poland come at the intersection of two troubling trends taking place in many countries -- the upsurge in Holocaust denialism and the political manipulation of the truth for political purposes.
  Poland's bill rises from a legitimate concern. After behaving in largely heroic ways during World War II, Poles are tired of hearing others blame them for the horrors of the Holocaust, some of whose worst chapters took place on their soil. The law aims to defend the "good name of Poland," but instead it criminalizes talk about historical truths."

  Jak zakonczy sie PiSowska walka z wiatrakami?
 • 2018-02-06 22:44 | woytek

  Re: To zaszkodzi badaniom akademickim ...nad działalnością wpływowego lobby

  Trzeba Polakom i polskiemu rządowi przedstawić jasny obraz szkodzenia tej ustawy dotyczącej karania za używanie poniżającego określenia "polskie obozy zagłady".
  Na czym ma polegać szkodliwość zaprzeczenia , że takich obozów nigdy nie było ?
  Polski rząd wielokrotnie próbował zaprzeczać, ale świadome zakłamanie globalnych mediów, które stały się własnością globalnych korporacji nie dba o historyczną prawdę, a tylko dba o interesy właścicieli mediów. Interesy właścicieli mediów są zbieżne z interesami "przedsiębiorstwa odszkodowań" , które co jakiś czas wyszukuje kolejną ofiarę wymuszając odszkodowania za zbrodnie ostatniej wojny. Na poczatku XXI wieku Polska została wytypowana jako "krowa dojna" i wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują , że jest wiele zainteresowanych podmiotów aby ten cel osiągnąć.
  Wystarczy tylko oficjalnie zaprzeczyć , że ten cel będzie realizowany przez globalnych spekulantów, a będzie po sprawie i zostanie przywrócone w Polsce prawo do "wolności słowa".
 • 2018-02-07 13:23 | zyta2003

  Re:Rex Tillerson: USA są rozczarowane decyzją Andrzeja Dudy

  Prawdziwy autorytet ten Tillerson. Jeszcze tak niedawno w wywiadzie z Charlie Ross powiedzial z szerokim usmiechem:"moja jedyna filozofia jest robienie pieniedzy"
 • 2018-02-07 13:26 | JackBlack

  Re:Rex Tillerson: USA są rozczarowane decyzją Andrzeja Dudy

  @woytek

  "Na poczatku XXI wieku Polska została wytypowana jako "krowa dojna" i wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują , że jest wiele zainteresowanych podmiotów aby ten cel osiągnąć."

  Wypowiedzi partii rządzącej wskazują że takie rozgrywki są rządowi na rękę, wszak sami rozkręcamy wątek reparacji od Niemiec, nie do obrony w świetle prawa międzynarodowego. Zresztą w ustawie nie jest wcale mowa tylko o tym stwierdzeniu, lecz o szerszym zrzucaniu odpowiedzialności na - jakkolwiek definiowany - naród polski. Doskonalym przykładem jest temat Jedwabnego lub pogromu Kieleckiego, gdzie ów zakaz również jest prawomocny a w tych przykładach przekaz Partii jest również jednoznaczny (patrz opinia minister Zalewskiej). Owszem, możnaby pokusić się o próbę pozytywnej interpretacji takiej ustawy, jednak obecne wyczyny partii rządzącej raczej nie dają nadziei na takową. Wszak sprawa będzie rozpatrywana przez politycznie sterowany sąd.
 • 2018-02-08 18:48 | azur

  Re:Rex Tillerson: USA są rozczarowane decyzją Andrzeja Dudy

  Tillerson drugi raz do Kaczyńskiego się nie pofatyguje.
 • 2018-02-09 20:19 | drTK

  przepisy karne - po co?

  Zastanawiam się w jakim celu uchwalono tą ustawę. Do tej pory wydawało mi się, że przepisy karne tworzy się w celu ochrony społeczeństwa przed szkodliwymi działaniami.
  Przepisy karne są przeciwko komuś skierowane, czemuś mają służyć i coś chronić.
  W Polsce moim zdaniem istnieje zgodność co do przebiegu II wojny światowej, roli w niej polaków i tego wszystkiego co działo się w stosunku do żydów.W Polsce jak sądzę nie ma z tym problemu. Po coż więc przepisy karne?
  Jeśli dojdzie do pewnych przekłamań poza granicami kraju to winniśmy używać dróg dyplomatycznych. Prawo karne niczego tu nie załatwi. Trudno wszczynać postępowanie karne przeciwko np. dziennikarzowi amerykanskiemu za to, że coś niewłaściwego napisał w tej sprawie w USA.Prawem karnym takiej i podobnej sprawy się nie załatwi.
  Nie potrafię zatem odpowiedzieć na pytanie po co uchwalono te konfliktujące przepisy karne.
  Moi koledzy uważają, że partia rządząca chciała jeszcze bardziej konsolidować swoich zwolenników i sztucznie wykreowała problem. Podają jako przykład huntę wojskową w Argentynie, która po wywołaniu konfliktu o Falklandy otrzymała bardzo duże społeczne poparcie. Czy moi koledzy mają rację nie wiem. Wiem jednak, że prawo karne nie jest panaceum na objawianie prawdy historycznej.