Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rydzyk przeciw Kaczyńskiemu w sprawie ochrony praw zwierząt

(15)
PiS planuje zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Kościół odpowiada: obrońcy zwierząt są przeciwnikami człowieka i chrześcijaństwa.
 • 2018-02-06 23:48 | adstr

  „Rydzyk przeciw Kaczyńskiemu w sprawie ochrony praw zwierząt”

  Kościół chyba od zawsze ma problemy z praktycznym zastosowaniem praw logiki.
 • 2018-02-07 08:10 | mopus11

  Re:Rydzyk przeciw Kaczyńskiemu w sprawie ochrony praw zwierząt

  Psy mogą nie doczekać bezłańcuchowego życia, te starsze z pewnością nie czekając cztery lata na wejście przepisu. Może braknąć kasy i suweren się zbuntuje. Wówczas do władzy dojdzie tzw. proeuropejska PO i tzw. nowoczesna Nowoczesna. Tzw. lewicowa SLD nie ma raczej szans na powrót do władzy w jakiejkolwiek konfiguracji. (Moje złośliwości nie dotyczą ugrupowania pani Nowackiej, której kibicuję) dotyczPsy zostaną na łańcuchach, zwierzęta futerkowe w boksach, zwierzęta cyrkowe w klatkach. Rzezacy będą mogli nadal ostrzyć noże. Poprawa losu naszych mniejszych braci zostanie przez nową "światłą władzę" władzę złożona w hołdzie KrK. Znikąd nadziei, znikąd pomocy.
 • 2018-02-07 14:51 | azur

  Re:Rydzyk przeciw Kaczyńskiemu w sprawie ochrony praw zwierząt

  Istne pomieszanie z poplątaniem. Co zostanie z Kościoła po Rydzyku?
 • 2018-02-07 15:27 | gramin

  Re:Rydzyk przeciw Kaczyńskiemu w sprawie ochrony praw zwierząt

  Stwierdzenie, że "obrona praw zwierząt jest antychrześcijańska" jest akurat prawdziwe.
  Ta dzika religia nigdy nie respektowała praw zwierząt. Wszystkie zmiany prowadzące do poprawy bytowej zwierząt zawsze miały swoje świecie (pogańskie) inspiracje.
  Cytując klasyka "nie nazywajmy szama perfumerią". Nie mówmy, że chrześcijaństwo jest religią miłości i współczucia, bo jest to po porostu nieprawdą.
  Jedynie szybkie odsunięcie KK od władzy może zacząć cywilizować ten dziki nadwiślański kraj.
 • 2018-02-07 15:30 | ajh

  Re:Rydzyk przeciw Kaczyńskiemu w sprawie ochrony praw zwierząt

  Czy koty sa zwierzetami futerkowymi? Toby wszystko tlumaczylo.
 • 2018-02-07 15:34 | ajh

  Re:Rydzyk przeciw Kaczyńskiemu w sprawie ochrony praw zwierząt

  Wedlug przytoczonego w artykule rozumowania Bortkiewicza, zwanego Profesorem, jesli Murzynom damy ta sama ochrone co bialym, to to bedzie wyraz nienawisci do bialych. I tu widac zrodlo agresywnego rasizmu w USA i w Polsce.
 • 2018-02-07 16:43 | Aspiryna

  Re:Rydzyk przeciw Kaczyńskiemu w sprawie ochrony praw zwierząt

  Kosciol katolicki w Polsce wciaz propaguje zasade - "czyncie ziemie poddana"... Niszczcie, zabijacie dla korzysci! Lekcewacie ziemie i wszystko co na niej zyje!!
 • 2018-02-07 19:04 | popan

  Gdyby Chrystus miał psa...

  ...jak by go traktował?
 • 2018-02-07 22:18 | Alrus

  Re:Rydzyk przeciw Kaczyńskiemu w sprawie ochrony praw zwierząt

  Aspiryna - wiesz o czym piszesz, czy tak sobie plumkasz? ;-)
 • 2018-02-07 22:28 | Martin L

  Re:Rydzyk przeciw Kaczyńskiemu w sprawie ochrony praw zwierząt

  Od kiedy panu Rydzykowi zależy na czym innym niż na mamonie. Nigdy swoją działalnością nie uczynił nic dobrego dla potrzebujących np. rodzin z osobami niepełnosprawnymi a nazywa się "obrońcą życia". Lobbuje bo zwietrzył kolejny interes. Do pana Rydzyka idealnie pasują słowa. "Religia powstała gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca" Mark Twain
 • 2018-02-08 09:38 | Justyna Sz.

  Re:Rydzyk przeciw Kaczyńskiemu w sprawie ochrony praw zwierząt

  Marzę o dniu, w którym wreszcie Polska uwolni się spod wpływu KK, kiedy wreszcie księża przestanæ żerować na naszym kraju, kiedy Rydzyk będzie siedział w więzieniu za przekręty finansowe i mowę nienawiści. Marzę o dniu, w którym KK zacznie wreszcie zajmować się tym do czego był pierwotnie powołany zanim stał się wydmuszką. Marzę o dniu, w którym będą przeważać w nim ludzie pokroju Bp. Rysia, ks. Lemańskiegi i ks. Bonieckiego. Marzę o dniu, w którym KK przestanie czepiać się kobiet i ich seksualności. Marzę o dniu, w którym Polska stanie się świeckim krajem. Czy doczekam tego?


 • 2018-02-08 11:35 | żyga

  Re:Rydzyk przeciw Kaczyńskiemu w sprawie ochrony praw zwierząt

  Na doktrynę nie ma rady.Po to Bóg stworzył florę i faunę ,aby wyżywiły swego ulepionego z gliny człowieka.Przyjaciel biznesmena to głosił oficjalnie i rżnął drzewa ,zabijał nieloty bażanty ,a skórę rysia podobno znalazł.,Człowiek na Marsie niedługo a Polacy w głębokim zacofaniu i fanatyżmie/.Cicho o Frańciszku z Asyżu ,a ten w Watykanie to chyba odszczepieniec jakiś?
 • 2018-02-08 18:47 | azur

  Re:Rydzyk przeciw Kaczyńskiemu w sprawie ochrony praw zwierząt

  Czy kot Kaczyńskiego to zwierzę futerkowe?
 • 2018-02-09 05:18 | z daleka

  Re:Rydzyk przeciw Kaczyńskiemu w sprawie ochrony praw zwierząt

  Nikt nigdzie na swiecie nie bedzie docenial osiagniec narodu rzeznikow, mysliwych, howocow zwierzat futerkowych, i przemyslu miesnego bez wzgledu na to ile szmalu uda sie ukrecic na tym szemranym interesie.Narazie to nasza polska specjalnosc. Czlowiek, ktory mieni sie profesorem i bredzi cos o zoopresonalizmie jest typowym przykladem fundamentalizmu katolickiego, swietnie "rozgryl" ta sprawe Pawel Drozdziak w GW ktory slusznie zauwazyl: "Dla chrześcijańskiego fundamentalizmu przyroda, na którą nie nałożono ludzkiego systemu znaczeń, to przestrzeń... szatańska. Dlatego na szczycie góry zawsze powinien być krzyż. Drzewa mają stać i przynosić zysk. Miejsce zwierzęcia jest w zagrodzie, a jeżeli żyje w lesie – ma być dostępne dla myśliwych. Rzeki trzeba uregulować.

  Nałożenie ludzkiego myślenia na przyrodę jest jak chrzczenie dziecka, uczłowieczenie. Dlatego tylu księży przyjeżdża do Białowieży i mówi wprost o satanizmie. Opozycja nie komentuje, bo nie ma pojęcia, o co w tym chodzi."
  W jednym Bortkiewicz ma racje, chodzi o liczbe przeciwnikow KK wsrod wszelkiej masci aktywistow i obroncow przyrody.Tak, to prawda i powod dla tego stanu rzeczy jest dziecinnie prosty wlasnie dlatego, ze gora KK jest opanowana przez tego typu fundamentalistow co Bortiewicz czy Rydzyk,szownistow gatunkowych dla ktorych wspolczucie ogranicza sie jedynie do grupki wyznawcow katolicyzmu, liczba przeciwnikow KK bynajmniej nie bedzie sie zmiejaszal ale wciaz rosla.
 • 2018-02-12 04:49 | Alrus

  Re:Rydzyk przeciw Kaczyńskiemu w sprawie ochrony praw zwierząt

  Z daleka - jak zwykle z daleka od rzeczywistości. W hodowli zwierząt futerkowych zajmujemy w Europie drugie miejsce po Danii (czy Holandii, nie chce mi się sprawdzać), która jako żywo nie jest krajem katolickim. Izrael w którym dokonuje się ubojów rytualnych i hoduje zwierzęta w warunkach znacznie gorszych niż w Unii, też nie jest katolicki. I tak można ciągnąć i wymieniać, ale czy to przekona zielonych doktrynerów? Nie. Oni zawsze wybiorą - przynajmniej w deklaracjach - szczaw i buty z plastiku.