Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Niemcy mają koalicję, ale czy będą mieć rząd?

(3)
Angela Merkel musiała pójść na gorzki kompromis i pozwolić SPD na znacznie większą rolę w planowanym rządzie, niż wskazywałyby na to jego wyniki wyborcze.
 • 2018-02-07 23:35 | azur

  Koalicja i rząd

  Będą mieć jedno i drugie.
 • 2018-02-08 08:06 | TyberiusMazur

  Re:Niemcy mają koalicję, ale czy będą mieć rząd?

  Dzień dobry
  Odnośnie liczby migrantów bym powiedział , jest pewna nieścisłość w Pani opisie umowy koalicyjnej. Tu podejrzewam złą wole niemieckich polityków.


   „SPD zaakceptowało dyktat CDU w zakresie ważnej dla socjaldemokratów polityki migracyjnej (ograniczenie liczby przybywających do 220 tys. rocznie, ograniczone łączenie rodzin)”

  Tu jest link do krytyki tej umowy w „Focusie” czyli dzienniku z pewnym prestiżem, więc można chyba zaufać, studiowałem w Niemczech , te zapisy rozumiem podobnie jak ta dziennikarka.

  https://www.focus.de/politik/experten/bkelle/gastbeitrag-von-birgit-kelle-groko-vertrag-ist-offenbarungseid-konservativer-politik_id_8433335.html

  Orginalny tekst z umowy „Wir stellen für die Zuwanderungszahlen fest, dass sie basierend auf der Erfahrungen der letzten 20 Jahre sowie mit Blick auf die vereinbarten Maßnahmen und den unmittelbar steuerbaren Teil der Zuwanderung die Spanne von jährlich 180.000 bis 200.000 nicht übersteigen werden.“

  Jej Krytyka
  „Im Klartext: Nach unseren Erfahrungswerten der letzten Jahre, und wir ignorieren mal die Dramatik seit 2015 und rechnen lieber mit dem Zeitraum der letzten 20 Jahre, werden wir wohl weiterhin rund 200.000 Menschen im Land aufnehmen. In diese Prognose, die natürlich auch falsch sein kann - denn schließlich basiert sie nicht auf harten Fakten oder Zielsetzungen, sondern auf unseren „Erfahrungen“ -  haben wir aber schon unsere Maßnahmen eingerechnet wie die Ankündigung, dass wir dann doch abschieben wollen, wenn sich jemand illegal im Land aufhält, was nicht heißt, dass wir das durchziehen.”

  Teraz moje tłumaczenie krytyki:
  co to znaczy:
  Według naszych doświadczeń z 20 ostatnich lat, ignorujemy dramatyczne wydarzenia od roku 2015 i liczmy lepiej w rozdziale czasowym ostatnich 20 lat, będziemy prawdopodobnie dalej rocznie około 200.000 ludzi przyjmować. W tej prognozie , która może też być fałszywa , bo nie bazuje na faktach ani celach, lecz naszych doświadczeniach, wliczyliśmy już nasze starania polegające na zapowiedzi, że jeżeli ktoś nielegalnie przebywa w Niemczech, to zostanie wydalony, co nie oznacza ,że to naprawdę zrobimy.
  Teraz pozstałe punkty krytyki do tych 200 tys:

  I tam piszą o „steuerbaren Teil der Zuwanderung”
  odnosi to się do „kontrolowanej migracji.” czyli wszyscy nielegalni uchodźcy, którzy zgubią papiery przed granicą i powiedzą azyl nie są liczeni.

  Łączenie rodzin też nie jest w tej liczbie, w Niemczech są dwa rodzaje uchodźców którzy mogą łączyć rodziny: Normalni tu nie ma żadnych ograniczeń i ci o statusie „subsidiär schutzberechtigte” ci według konwencji genewskiej nie mają prawa dla łączenia rodzin, Niemcy sami dali im te prawa i teraz ograniczyli do 1000 miesięcznie. Ograniczenie odnosi się tylko do „subsidiär schutzberechtigte”.
 • 2018-02-08 11:36 | jakowalski

  Re:Niemcy mają koalicję, ale czy będą mieć rząd?

  Może będą formalnie mieć jakiś ułomny rząd, ale faktycznie będą stały nierządem.