Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak się PiS tłumaczy z nowelizacji ustawy o IPN

(18)
Znalezienie alibi dla noweli jest chyba głównym zadaniem polskich władz w świetle kontrowersji na jej temat.
 • 2018-02-11 16:36 | woytek

  prawie cały naród Izraela to narodowcy

  Panie profesorze, prawie cały naród Izraela to narodowcy i to jest mile widziane przez globalne elity w krajach NATO.
  W Polsce narodowców jak kot napłakał, ale oni stają się celem ataków mediów, profesorów i polityków .
  Czy to jest normalne zjawisko, czy chore?
  Media zajęły sie na serio produkcją narodowców w Polsce. Jak tak dalej pójdzie, a kongres amerykański przyjmie słynną ustawę nr 447, to liczba narodowców w Polsce zbliży się do liczby narodowców w Izraelu i wtedy zaczną się prawdziwe problemy. A może o to chodzi. Tworzenie problemów jest obecnie metodą i programem politycznym wielu demokratycznych krajów.
 • 2018-02-11 16:38 | azur

  Re:Jak się PiS tłumaczy z nowelizacji ustawy o IPN

  Jarmułkę lepiej schować, może się przydać.
 • 2018-02-11 19:04 | Lubicz56

  Re:Jak się PiS tłumaczy z nowelizacji ustawy o IPN

  Biorąc pod uwagę, że w latach 1940-1944 egzekutorzy z Armii Krajowej wykonali ponad 3,5 tys. wyroków śmierci na konfidentach gestapo, donosicielach i szmalcownikach a samych wyroków było zapewne dużo więcej, to już te liczby świadczą o skali zjawiska.

  Kilka dni temu, pani dr Ewa Kurek, absolwentka KUL, historyk, wykladowca akademicki oraz założycielka Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego na Lubelszczyźnie, zaryzykowała publiczną wypowiedź zaczynającą się od tezy, że ... od Jedwabnego zaczęło się grillowanie Polaków ...

  Po wysluchaniu całego radiowego wywiadu, oraz znając jej poprzednie wypowiedzi, jestem święcie przekonany, że pani historyk użyła terminu grillowanie w kontekście Jedwabnego celowo i w pełnej świadomości tego jak to zabrzmi.

  W normalnym kraju taka pani "historyk" od dawna byłaby odseparowana od społeczeństwa i przebywała w zamkniętym zakładzie dla jej własnego oraz społeczeństwa dobra.
 • 2018-02-11 22:54 | Andrzej Falicz

  Kwantyfikatory

  To chyba najnizsze "kwantyfikatory"...publicystyki cytowanie wybranych z otchłani internetu anonimowych wpisów.
 • 2018-02-11 23:36 | jazusa

  Re:Jak się PiS tłumaczy z nowelizacji ustawy o IPN

  Zeby przynajmnie ta kretynska decyzja Kaczynskiego o nowelizacji ustawy o IPN pogrzebala gp politycznie. A tu jeszcze go wzmocni. Natomiast co wplywu tej decyzji na reputacja Polski za granica, to az serce sciska... Chociaz moze te ostatnie wydarzenia pokazala prawdziwy obraz Polski?
 • 2018-02-12 05:32 | hippolit

  Re:Jak się PiS tłumaczy z nowelizacji ustawy o IPN

  Pastwi się pan,delkatnie i kulturanie co prawda, nad Morawieckim-juniorem, wczoraj dołożył on więcej podobnych tekstów w Chełmie, ale może warto też zapoznać się z przemyśleniami Morawieckiego-seniora na te tematy,będzie bardziej zrozumiałe, skąd częściowo wziął się taki oportunistyczno-lizusowski, niedouczony historyk w roli premiera.
  Polecam wywiad z Moraeieckim-seniorem w "Polska the Times". Na zachęt3 powiem, że jest tam od niechcenia rzucona uwaga o tym, że żydowskie kamienice miały niespłacone hipoteki, i inne żydolubne kwiatki.
 • 2018-02-12 15:20 | azur

  Re:Jak się PiS tłumaczy z nowelizacji ustawy o IPN

  Marne to alibi.
 • 2018-02-13 07:53 | Andrzej Falicz

  Idzie...Marzec

  Warto przypomnieć: Dzisiejszy " Katon" w 1968 roku służył gorliwie w PZPR, które przeprowadzało anty-żydowską czystkę .
  Nie...nie zrezygnował na znak protestu.
  Robił...kariere
 • 2018-02-13 09:36 | azur

  Re:Jak się PiS tłumaczy z nowelizacji ustawy o IPN

  Demony poszły w las. I chwała Bogu.
 • 2018-02-13 10:22 | wolenski

  Re:Jak się PiS tłumaczy z nowelizacji ustawy o IPN

  woytek
  Panie Wojytusiu,
  Jakieś badania na temat narodowców w Izraelu? A może to ONR tam działa. Co do usrawy 447, oto oficjalna informacja (po angielsku):
  Justice for Uncompensated Survivors Today (JUST) Act of 2017

  This bill directs the Department of State, with respect to covered countries, to annually include within either the relevant Annual Country Report on Human Rights, the International Religious Freedom Report, or other appropriate report an assessment of the nature and extent of national laws or enforceable policies regarding the identification, return, or restitution of wrongfully seized or transferred Holocaust era assets and compliance with the goals of the Terezin Declaration on Holocaust Era Assets and Related Issues, including:

  the return to the rightful owner of wrongfully seized or transferred property, including religious or communal property, or the provision of comparable substitute property or the payment of equitable compensation to the rightful owner;
  the use of the Washington Conference Principles on Nazi-Confiscated Art and the Terezin Declaration in settling claims involving publicly and privately held movable property;
  the restitution of heirless property to assist needy Holocaust survivors; and
  progress on the resolution of claims for U.S. citizen Holocaust survivors and family members.
  "Covered countries" means signatories to the Terezin Declaration that are determined by the Special Envoy for Holocaust Issues to be countries of particular concern with respect to such restitution.
  Radzę zapoznać się ze znaczeniem zwrotów "rightful owner", "survivors and family members", "citizens of USA".
 • 2018-02-13 10:26 | wolenski

  Re:Jak się PiS tłumaczy z nowelizacji ustawy o IPN

  Andrzej Falicz
  Nie zwiódł mnie Pan. Byłem przekonany, że Pan anonimowo (z tzw. kwantyfikatorem singularnym) wychynie z otchłani anonimowych wpisów. Brakuje jednak jakiejś patriotycznej uwagi o Żydach.
 • 2018-02-13 10:28 | wolenski

  Re:Jak się PiS tłumaczy z nowelizacji ustawy o IPN

  Lubicz56
  Największym osiągnięciem dr Ewy Kurek jest stwierdzenie, że Żydzi sami budowali mury getta w Warszawie, aby odgrodzić się od Polaków.
 • 2018-02-13 10:36 | wolenski

  Re:Jak się PiS tłumaczy z nowelizacji ustawy o IPN

  hipplit
  Można prosić o link do tego wywiadu?
  JW
 • 2018-02-13 13:57 | wolenski

  Re:Jak się PiS tłumaczy z nowelizacji ustawy o IPN

  Andrew Falicz informuje:
  "Warto przypomnieć: Dzisiejszy " Katon" w 1968 roku służył gorliwie w PZPR, które przeprowadzało anty-żydowską czystkę .
  Nie...nie zrezygnował na znak protestu.
  Robił...kariere"
  Czyżby Jędruś Falicz był wtedy w organizacji partyjnej, do której należałem i wie, co tam robiłem? Nie wykluczone, bo anonimowe donosy były wtedy w modzie. Jak teraz u Jędrka Falicza. To naprawdę wierny kontynuator praktyk z czasów późnego Gomułki i wczesnego stanu wojennego. Zawsze protestuje, ale myli go pro. Co do kariery, zapewne nie zrobi, za durny, nawet jak na standardy PiS.
  JW
 • 2018-02-13 16:09 | hippolit

  Re:Jak się PiS tłumaczy z nowelizacji ustawy o IPN

  Z trudnych do wytłumaczenia względów nie mogę podać linku, ale proszę wyguglać "Polska the Times - wywiady", dzisiaj jeszcze ciągle wyskoczy na pierwszym miejscu. Proszę przygotować okłady z lodu i zaparzyć nerwosan, przyda się, bo jedym ciągiem można zaliczyć na Onet pl wypowiedź męża "Człowieka Wolności 2017" ,ambasadora "Wolfganga" Przyłębskiego wykazującego "nierealność"(cytat) obaw Żydów niemieckich co do noweli ustawy o IPN. Piękne jest wtym też to, że mąż prezeski TK nie zna zakresu kompetencji TK, wyraża nadzieję, że TK "skoryguje " niekasności ustawy (dla niezorientowanych:TK może tylko stwierdzić niezgodność lub zgodność z Konstytucją). Miłej lektury.
 • 2018-02-14 01:43 | Falicz Jedrek

  Re:Jak się Wolenski tłumaczy ...

  I tak bohatersko.... robiąc karierę, przez dziesięciolecia w antysemickim PZPR (patrz 1968) Wolenski robił za Konrada Wallenroda. ...ale po cichu.
 • 2018-02-14 10:32 | wolenski

  Re:Jak się PiS tłumaczy z nowelizacji ustawy o IPN

  Jedruś Falicz
  "I tak bohatersko...."
  * Co tak bohatersko?
  robiąc karierę, przez dziesięciolecia w antysemickim PZPR (patrz 1968)
  Wolenski robił za Konrada Wallenroda. ...ale po cichu.
  * Sugeruję podanie szczegółów: dziesięciolecia, kariera, robienie za Konrada Wallenroda, po cichu. Panie Falicz, człeku odważny, z otwartą przyłbicą, dobrze poinformowany - do dzieła.
  Jan Woleński
  JW
 • 2018-02-14 11:09 | wolenski

  Re:Jak się PiS tłumaczy z nowelizacji ustawy o IPN

  hippolit
  Dziękuję, przeczytałem, ale okłady były niepotrzebne. Poproszono kiedyś Bertranda Russella, aby udowodnił, że on i papież są jedną i tą samą osobą. Odpowiedział, że to proste. mianowicie trzeba założyć, że 4 = 5, odjąć 3 od obu stron i zinterpretować równość 1 = 2 w ten sposób "jeśli ja i papież są dwiema osobami, to jesteśmy jedną i tą samą osobą". A ponieważ dywagacje Morawieckiego (seniora), Ołdakowskiego czy Wildsteina opierają się na błędnych założeniach, z z fałszu wynika wszystko, więc prawią dowolnie. Bardzo podoba mi się stwierdzenie Ołdakowskiego, że Muzeum Powstania Warszawskiego jest najlepszym miejscem do mówienia o Zagładzie a eksterminacja Polaków zaczęła się wraz ze zniszczeniem stolicy Polski. Naprawdę ręce opadają, gdy czyta się takich znawców. Jednym z sukcesów negocjacji w sprawie kapitulacji powstania było to, że Niemcy uznali powstańców za kombatantów, a ludność cywilną za chronioną prawem międzynarodowym. Ponieważ decyzja o zniszczeniu tego, co pozostała z miasta, zapadła, więc systematycznie wysiedlano mieszkańców przed zburzeniem domów, w których mieszkali. Sam jako dziecko pamiętam, jak opuszczaliśmy nasz dom (wywieziono nas do Pruszkowa, gdzie był obóz przejściowy). To bardzo ciekawy przypadek połączenia niemieckiego barbarzyństwa z poczuciem legalizmu.
  Pana Przyłębskiego znam - to w końcu kolega po fachu. Skąd ma wiedzieć o kompetencjach TK, przecież nie od mgr Przyłębskiej.
  JW