Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zatrzymanie Frasyniuka to kolejna wpadka władzy

(23)
Jeśli pokazówka miała zastraszyć obecną opozycję, działaczy praw człowieka lub niezależnych sędziów, to przyniosła odwrotny skutek.
 • 2018-02-14 13:00 | andrzej52

  Zatrzymanie Frasyniuka

  I znowu Kaczyński zaspał.
  Trzynastego bylo wczoraj.
 • 2018-02-14 14:17 | turek74

  Re:Zatrzymanie Frasyniuka to kolejna wpadka władzy

  Ech, lubi Pan Redaktor bajeczki...
  "Policja ma pamięć instytucjonalną. Zapamiętuje procesy funkcjonariuszy po upadku chroniącej ich władzy" - Pan Redaktor powie to rodzinom górników z "Wujka" (1981).
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Pacyfikacja_kopalni_Wujek#Proces_milicjantów_z_oddziału_ZOMO
  31 maja 2007 r. "14 milicjantów winnych strzelania do górników. Dwóch z nich skazano na karę trzech lat pozbawienia wolności, pozostałych 12 członków plutonu specjalnego ZOMO – na karę 2,5 roku pozbawienia wolności. Kary te zostały złagodzone przez sąd o połowę na mocy amnestii z 1989"
  Albo rodzinie Barbary Blidy (2007)
  "Jeśli pokazówka miała zastraszyć obecną opozycję, działaczy praw człowieka lub niezależnych sędziów, to przyniosła odwrotny skutek" - naprawdę? Zobaczymy frekwencję na kolejnych spotkaniach KOD, Obywateli RP...
  "Wyjaśnił on (Władysław Frasyniuk) swoje stanowisko (...): obywatel ma prawo bronić się przed opresyjną władzą, a on za taką uważa obecny obóz rządzący, który narusza konstytucyjne zasady praworządności" - z całym szacunkiem: P. Frasyniuk nie jest miarą wszechrzeczy. Dostał wezwanie - powinien się stawić. Jak się nie stawia - jest doprowadzany. Przypominam, że pisowcsy politycy rozliczani po 2007 r. - przychodzili bez doprowadzania do sądu i prokuratury: sprawa Barbary Blidy, sprawa laptopa Ziobry, sprawa podsłuchów u Leppera...
  "Tradycja pokojowego obywatelskiego nieposłuszeństwa jest wynalazkiem zachodniej demokracji. Historia prędzej czy później przyznaje rację jej bohaterom, takim jak Mahatma Gandhi, angielskie bojowniczki o prawa kobiet czy pastor Martin Luther King". Dlaczego pomija Pan Nelsona Mandelę czy Aung San Suu Kyi ? Bo to przykłady, w których ikona pokojowego protestu wobec przemocy przejmując władzę staje się podobnie opresywna i zdemoralizowana, jak reżim który wcześniej zwalczała?
  Pan Frasyniuk z trybuna ludowego czasów PRL stał się rzutkim biznesmenem czasów III RP. Czy często ujmował się za kolegami z pracy, którzy po 1990 r. tracili pracę, inflacja zjadała ich oszczędności, musieli wypychać dzieci na emigrację za chlebem, znosili upokorzenia ze strony byłych esbeków, którym w III RP nie spadł włos z głowy? Czy Pan Frasyniuk zaczął protestować dopiero gdy zagrożone poczuło się jego środowisko?
  Z poważaniem...
 • 2018-02-14 14:49 | KtośKtoś

  Re:Zatrzymanie Frasyniuka to kolejna wpadka władzy

  Grafomania czystej wody.
 • 2018-02-14 15:03 | Slawczan

  Re:Zatrzymanie Frasyniuka to kolejna wpadka władzy

  Ależ oczywiście, że obecne państwo polskie traktuje kazdego tak samo - każdy może być wywleczony o 6 rano pod byle pretekstem i ,,nie-zatrzymany". Przypominam cassus Obywateli RP i red. Pytlakowskiego. Siedem godzin na komendzie - Czy jestem zatrzymany? Nie. Czyli mogę wyjść? Nie.
  Komendant Głowny Policji - NIKT NIE ZOSTAŁ ZATRZYMANY. Pamiętajmy o nim i zajmijmy się nawet gdy wzorek wszystkich przestępców w policyjnych mundurach ucieknie na emeryturę.
 • 2018-02-14 15:43 | gsj

  Re:Zatrzymanie Frasyniuka to kolejna wpadka władzy

  Jako dziecko, pamiętam czasy okupacji. Pamiętam też czasy późniejsze.
  Mam nadzieję, iż Pana opinia będzie trafna, choć mam pewne wątpliwości.
  Warto jednak, być może, odnieść się do uzasadnienia podane przez rządzących, którzy zapewne nie byli świadkami działających zgodnie z prawem Hitlera i Stalina.
 • 2018-02-14 16:07 | remm

  Re:Zatrzymanie Frasyniuka to kolejna wpadka władzy

  Niech tzw. opozycja wreszcie zrobi coś dobrego dla Polski, a w szczególności dla tej części Polaków, którzy mają już dość PiSu, i rozwiąże się. Bo już nie wiem, co mam o tym wszystkim sądzić – czy tzw. opozycja naprawdę jest tak niewyobrażalnie głupia, czy jednak Kaczyński jej za to wszystko płaci.

  Frasyniuk notorycznie i ostentacyjnie nie stawiał się na wezwania prokuratury, więc co niby prokuratura miała zrobić? Przyznać mu odznaczenie państwowe? Zabrała go na przesłuchanie, spisała co miała spisać i wypuściła do domu (choć według mnie mogłaby spokojnie obciążyć delikwenta kosztami doprowadzenia na przesłuchanie). Tak samo potraktowałaby każdego innego obywatela.

  Tzw. opozycja oczywiście nie mogła nie skorzystać z okazji, żeby ośmieszyć się po raz kolejny, robiąc z Frasyniuka wielkiego męczennika, z czego już ma bekę cały Internet. No i PiSowi znowu wzrośnie.
 • 2018-02-14 16:58 | SŁOWIANIN STANISŁAW

  Re:Zatrzymanie Frasyniuka to kolejna wpadka władzy

  Po akcji obozy rodzi się nowa tradycja polskie zakłady karne.W Brzegu Jaki lokuje placówkę resocjalizacyjną dla 1500 osobników.Cel główny praca.Czy Arbeit macht frei to tylko skojarzenie a nawet nieporozumienie jak w IV RP tłumaczy się złapanie na łgarstwie.Frasyniuk będzie miał do Brzegu z Wrocławia na rzut moherowym beretem.Jak sugeruje Morawiecki sądownictwo nie jest wydolne czemu przeczy brzeski przykład.Bo więcej jest osądzonych niż osadzonych.Co zrobić z wałęsającymi się osądzonymi.ZK Brzeg jest zbawieniem.Tak sobie myślę,że cela naprowadza na drogę cnoty jak mawiają zakonnicy.
 • 2018-02-14 20:20 | annad

  Re:Zatrzymanie Frasyniuka to kolejna wpadka władzy

  solidarni z Frasyniukiem!
 • 2018-02-14 21:54 | rysszc

  Re:Zatrzymanie Frasyniuka to kolejna wpadka władzy

  Od każdego rządu oczekuję konsekwentnego stosowania prawa. Jeżeli od dwóch lat walimy w PIS atakami o łamaniu konstytucji, to również musimy oczekiwać reakcji na zwykłe warcholstwo. Bo czym innym jest blokowanie przejścia przez siadanie na drodze przewidując, że tym sposobem utrudnię przejście grupie ludzi których nie lubię i nie akceptuję ich postępowania.
  Proszę na chwilę odrzucić wszelkie spory i poglądy polityczne, "stanąć z boku", popatrzeć na sprawę bez uprzedzeń /tak próbuję robić od lat/. Co Pan zobaczy?
  Dwie grupy ludzi, z lekka szalonych w tym co robią i zobaczy pan również sforę
  komentatorów ubierających te dwie grupy w szaty polityczne.
  Zdaje Pan sobie sprawę z tego, że brak komentarzy, milczenie, zero zainteresowania, dawno przerwało by ten teatr.
  Zauważył by Pan, że Kaczyńskiemu już dawno brakuje tematów do przemówień? Odnoszę wrażenie, że marzy o końcu tego już cyrku.
  Frasyniuka widzę inaczej niż Pan. On już dawno /kiedyś mu kibicowałem i podziwiałem/ przestał być politykiem, on zarabia, prowadzi firmę a podejrzewam Go, że robi z siebie polityka bo to jest mu potrzebne, by dalej spokojnie prowadzić firmę.
  Ideowiec dobijający do emerytury to fikcja.
  No, może odwrotnie niż pisze ktoś z Pańskich czytelników. Właśnie brak rodziny, brak innych potrzeb niż polityka i chęć pozostawienia po sobie czegoś innego , bo nie dzieci, powoduje idealizm, działanie na rzecz Kraju. Tak też można myśleć i są ludzie tak myślący - demokracja, mają prawo. My nie jesteśmy doskonali. Może się mylimy?
  Każdy kto jest pewny, ze tylko on wie a inni to durnie - sam jest durniem.
  Jeżeli Pan Frasyniuk dostał wezwanie do prokuratury - powinien tam pójść. Jeżeli nie poszedł, ja oczekuję reakcji zgodnej z procedurami. Jeżeli tak nie będzie to wszystko nie ma sensu.
  Gdybym prowadził firmę transportową też chętnie zrobiłbym z siebie "ofiarę reżimu.
  A swoją drogą imponuje mi jego dynamizm i energia, w tym wieku!
  ""
 • 2018-02-15 07:00 | 60vito

  Re:Zatrzymanie Frasyniuka to kolejna wpadka władzy

  Już sama akcja nękania ośmiuset polskich obywateli za protesty przeciwko pisiemu monopolowi na demonstracje, grodzenia miasta barierkami i delegowanie tysięcy funkconariuszy do ,,ochrony" przed terrorystami uzbrojonymi w róże, jest totalną porażką Kaczyńskiego. Tak jak ściganie vice- naczelnego Wyborczej za użycie wulgarnych cytatów z Marszu Nieporadności ( policji). Kaczyński widocznie uważa, że wszyscy się boją policyjnych szykan tak, jak on w latach 80 tych. Prezesie, stoisz tam, gdzie stało ZOMO.
 • 2018-02-15 07:07 | 60vito

  Re:Zatrzymanie Frasyniuka to kolejna wpadka władzy

  Co do sprawy Ciechu, jak prokuratura zamierza ustalić realną cenę akcji? P ile pamiętam analitycy giełdowi wyceniali je z dużym rozrzutem na 28-37(?) złotych. Prokurator urzędowo oceni za ile można było je sprzedać, czy jakiś ekspert w rodzaju pani Karp stwierdzi, że były warte np 55zł?
 • 2018-02-15 09:36 | psr18gh

  Re:Zatrzymanie Frasyniuka to kolejna wpadka władzy

  Dopóki organy ścigania nie wezwą na przesłuchania niektórych uczestników z ostatniego Marszu Niepodległości 11 listopada 2017 r., to mamy prawo uważać że dla władzy Polacy są "równi i równiejsi". Gorszy sort jest nękany przesłuchaniami a lepszy sort może łamać prawo. 11 listopada na marszu niesiono transparenty z hasłami faszystowskimi i nienawistnymi w stosunku do innych nacji i ras. Niesiono także wbrew prawu zapalone race. I co ? I nic. Władza rżnie głupa, udając że były to tylko drobne incydenty, nie wymagające interwencji służb porządkowych.
  Pan Jarosław Kaczyński łamie prawo nie stawiając się po raz któryś na posiedzenie komisji etyki poselskiej. I co ? I nic, bo "co wolno wojewodzie, to nie wam gorszy sorcie".
  Pan minister Brudziński widzi źdźbło w oku Frasyniuka a nie widzi belki u innych łamiących prawo. No ale zwolennikom "dobrej zmiany" wolno więcej.
 • 2018-02-15 13:15 | Slawczan

  Re:Zatrzymanie Frasyniuka to kolejna wpadka władzy

  Obecnie trąbi się o represjach jakie dotknęły Pana Władysława Frasyniuka ale ciekawe światło na tą sytuację rzucił red. Sroczyński - do tej pory ok. 800 osób uczestniczących oponujących w sposób mniej lub bardziej czynny przeciwko przestępczym działaniom dobrozmieńców zostało poddanych różnym formom represji. W odróżnieniu od W. Frasyniuka częstokroć są to osoby zupełnie anonimowe. Nikt jakoś nie podnosił larum. Co gorsza ,,nasze główne siły opozycji" - te sejmowe, więc biorące dotacje z naszych podatków NIC DLA TYCH OSÓB NIE ZROBIŁY.
  Co gorsza władze PiS miały podstawy formalne dla podjęcia takich działań. Nawet kwestia skucia kajdankami ma pokrycie w paragrafach. Owszem - policjanci NIE MUSIELI aż tak bardzo się wykazywać ale jakby co w sądzie się wymigają.
  Nie zapominajmy o tych dzielnych ludziach, którym nie pomoże sławne nazwisko i znakomita biografia.
 • 2018-02-15 17:51 | sprint

  Re:Zatrzymanie Frasyniuka to kolejna wpadka władzy

  Politycy PiS powtarzaja swoja mantre, ze pod ich rzadami wszyscy sa rowni wobec prawa, obojetnie kim sa lub byli. Zapominaja dodac, ze wsrod nich sa rowniejsi wobec ich prawa, jak chocby senator Kogut, wybroniony przez kolesiow senatorow od odpowiedzialnosci karnej za naduzycia i przekrety. Ulaskawiony przedwczesnie Kaminski i Ska, wymienieni przez autora policjanci czy uczestnicy marszu w Warszawie pod nacjonalistycznymi i faszystowskimi haslami. A to dopiero poczatek ich panowania. Z czasem stana sie podobni krytykowanym poprzednim elitom albo je w swej pazernosci i bezwzglednosci w dzialaniach przeskocza.
 • 2018-02-15 18:28 | xpawelek

  Re:Zatrzymanie Frasyniuka to kolejna wpadka władzy

  Szlachecki warchol:zapomnial ze to 21 wiek ,nie 14!W innych krajach ,tzw.Zachodu,prokurator czy policja posadzilaby go na kilika dni!
 • 2018-02-16 05:47 | woytek

  Re:Zatrzymanie Frasyniuka to kolejna wpadka Frasyniuka

  Kto to jest Frasyniuk ? Frasyniuk to jest jeden z tych pomazańców Bożych, dla których transformacja własnościowa była wiatrem w jego biznesowe żagle, czego nie można powiedzieć o tych robotnikach, których użyto jako kapiszonów rewolucji 198o roku.
  Po tej dziwnej rewolucji , został tylko katz po totalnej kradzieży polskiego majątku narodowego i obce wojska okupacyjne broniące wschodniej flanki NATO przed urojonym wrogiem , który jakoby ma napaść na okradzioną Polskę, której własność konsekwentnie przechodzi w obce ręce.
  To jest największy paradoks XXI wieku, polskie wojsko wraz z obcym wojskiem będą bronić obcej własności na terenach zaznaczonych na mapie jako Polska ?
  Twórcą tych paradoksów był rewolucjonista Władek Frasyniuk, który teraz się "policji nie kłania", jako bohater.
  Taki z niego gość.
 • 2018-02-16 06:06 | sopociak

  Re:Zatrzymanie Frasyniuka to kolejna wpadka władzy

  To nie było zatrzymanie, a tylko doprowadzenie na przedstawienie zarzutów. Kajdanki na pewno nie były potrzebne..
  Rzeczywista wpadka władzy było w tym wesołym tygodniu coś innego - szalony Antoś ma nowego "zatrudnionego" doradcę, czyli dalej może robić co chce. Nie widze w tym nic zdrożnego - w Cesarstwie Rzymskim i starożytnej Grecji posiadanie młodych kochanków było powszechne i modne - tylko dlaczego my mamy za to płacić?
 • 2018-02-16 06:42 | zapach1

  Re:Zatrzymanie Frasyniuka to kolejna wpadka władzy

  Panie Redaktorze, nie do końca zgadzam się z takim postawieniem sprawy. Doprowadzenie oskarżonego przed sąd w sytuacji, gdy on sam uporczywie odmawia stawienia się na rozprawie, nie wygląda mi na działanie szczególnie niezgodne z normalnymi procedurami, także w państwie demokratycznym. Również rejestracja akcji policji na wideo przez samych funkcjonariuszy, nie jest czymś nadzwyczajnym. Raczej pozwala na wykluczenie wątpliwości co do jej przebiegu. Proszę mnie poprawić, jeżeli się mylę.
 • 2018-02-16 07:23 | psr18gh

  Re:Zatrzymanie Frasyniuka to kolejna wpadka władzy

  Popieram postępowanie Władysława Frasyniuka i podziwiam go, ale prawo jest prawem i nie powinno być ono dla niego łaskawsze. Myślę, że pan Frasyniuk przyjmując taką postawę, był świadom konsekwencji. Korci mnie, by go naśladować. Nie chciałbym jednak zawalać moje obowiązki zawodowe. Może za 2 lata na emeryturze ?
  Problem polega na tym, że "dobra zmiana" traktuje "gorszy sort" z buta a swoim odpuszcza.
  Nie znam artykułu redaktora Sroczyńskiego i nie wiem o przestępczym działaniu dobrozmieńców. Czy można prosić o link do artykułu, lub jego krótkie streszczenie ?
 • 2018-02-16 22:07 | Aspiryna

  Re:Zatrzymanie Frasyniuka to kolejna wpadka władzy

  "Szlachecki warchol:zapomnial ze to 21 wiek ,nie 14!W innych krajach ,tzw.Zachodu,prokurator czy policja posadzilaby go na kilika dni!"

  Bzdura!

  p.S. Czy tak ci napisali w PiS-owskim "przekazie dnia"?
 • 2018-02-16 22:11 | Aspiryna

  Re:Zatrzymanie Frasyniuka to kolejna wpadka władzy

  "Od każdego rządu oczekuję konsekwentnego stosowania prawa."

  Bylo wielu, ktorzy to samo twierdzili w czasach rzadow Hitlera,
  Stalina, Franco, czy Salazara... Czasem jednak potrzebny jest
  stanowczy protest i tzw. "nieposluszenstwo obywatelskie"!
 • 2018-02-16 22:15 | Aspiryna

  Re:Zatrzymanie Frasyniuka to kolejna wpadka władzy

  "Twórcą tych paradoksów był rewolucjonista Władek Frasyniuk, który teraz się "policji nie kłania", jako bohater."

  Szanowny panie, splodzil pan bardzo nedzny wpis! Frasyniuk wczesniej tez nie klanial sie MO... spedzil wystarczajaco duzo lat w komunistycznych wiezieniach, wystarczajaco duzo razy byl bity i przesladowany. M.in. dzieki takim jak on, tacy jak pan moga pozwalzac sobie teraz na insynuacje!
 • 2018-02-16 22:18 | Aspiryna

  Re:Zatrzymanie Frasyniuka to kolejna wpadka władzy

  Godzina 6-ta rano, skuwanie rak z tylu kajdankami, przygotowane flesze i kamery... dokladnie tak wygladaly (w latach 2005-2007) propagandowe akcje organizowane przez ober-prokuratora Ziobro!