Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nie chcą Rafała Ziemkiewicza w Wielkiej Brytanii

(31)
Brytyjska parlamentarzystka Rupa Huq zaapelowała do ministerstwa spraw wewnętrznych o niewpuszczanie do kraju Rafała Ziemkiewicza. Wcześniej taki los spotkał Jacka Międlara.
 • 2018-02-15 10:51 | turek74

  poprawność polityczna w pełnej krasie!

  Szanowny Panie,
  ale właśnie protesty tej brytyjskiej parlamentarzystki są IDEALNYM dowodem na problemy Zachodu. Ziemkiewicz mnie ani ziębi ani grzeje, ale ta pani nie krytykuje go ani też nie wysila się na wskazanie przepisów, które ewentualnie by naruszył. Ona domaga się sankcji (zakaz wjazdu to sankcja) bo nie podobają się jej poglądy polskiego publicysty.
  Nawiasem mówiąc - jeśli akceptujemy taki postulat brytyjskiej parlamentarzystki (autor tekstu wydaje się go popierać) - to musimy poprzeć też ostatnią nowelizację ustawy o IPN. W końcu w czym brytyjska parlamentarzystka, domagająca się sankcji za wypowiedzi nieprzychylne muzułmanom - miałaby być lepsza od polskiego parlamentarzysty domagającego się sankcji za wypowiedzi nieprzychylne Polakom? Czy może wolno bezkarnie pisać o "polskich katach z Oświęcimia" a o "muzułmańskich terrorystach" - już nie?
 • 2018-02-15 11:08 | J.E. Baka

  Ziemkiewicz, Houellebecq i inni

  Jak czytam te wypowiedzi Ziemkiewicza to mam wrażenie Deja vu, bo niemal dokładnie taką samą wizję, tyle że w postaci fikcji literackiej, prezentuje w swojej powieści "Uległość" Michel Houellebecq. To chyba w ogóle ostatnio jest modna wizja, jak wcześniej - za czasów zimnej wojny - karmiono nas wizjami zagłady w wyniku wojny nuklearnej. Jest to dla mnie pewien rodzaj bredzenia, wynikając z potrzeby istnienia jakiegoś straszaka, który służy konsolidowaniu podobnie myślących. Tzw. Państwo Islamskie jest zapewne niezwykle ukontentowane, że biali, europejscy inteligenci aż skręcają się ze strachu przed jego potęgą. Jak widać ich robota propagandowa a wcześniej Pana z brodą z Al Kaidy, którego zgładzili Amerykanie, przynosi wymierne rezultaty. Natomiast dawanie za tego rodzaju bzdury zakazów wjazdu do danego państwa moim zdaniem działa wręcz przeciwnie do zamierzeń, bo tworzy z głoszących tego rodzaju idee zwyczajnych męczenników i daje im zupełnie niezasłużony rozgłos.
 • 2018-02-15 11:11 | tuciu

  Re:Nie chcą Rafała Ziemkiewicza w Wielkiej Brytanii

  To pokazuje różnicę pomiędzy hołdującą standardom rosyjsko-białoruskim Polską a prawdziwym Zachodem i kulturą anglosaską. W Polsce robienie nagonki na jakąkolwiek mniejszość, czy to religijną (ateiści lub mułzumanie), czy to etniczną (Ślązacy) czy też seksualną (homoseksualiści) jest uznawane za prawo człowieka w ramach wolności wypowiedzi przy jednoczesnej wręcz przesadnej ochronie juz nawet nie tylko praw, ale samej wrażliwości dominującej większości (karalność kodeksowa obrazy uczuć religijnych - w praktyce tylko katolickich, prezydenta, Sejmu, flagi itd.). Z drugiej strony mamy Wielką Brytanię w której mowa nienawiści oraz głoszenie poglądów nazistowskich są ścigane prawnie w praktyce, a nie tylko w teorii, jak ma to miejsce w Polsce (brak reakcji na rasistowskie hasła na 60-tysięcznym marszu relacjonowanym przez telewizję, odczłowieczanie uchodźców przez lidera partii prowadzi ją do zwycięstwa w wyborach, politycznie kontrolowana prokuratura umarza śledztwa w sprawach przestępstw z nienawiści, żeby mieć czas i siły na ściganie ludzi skandujących "Lech Wałęsa" lub demonstrujących sprzeciw wobec polityki rządu). Różnicy nie dostrzegają chyba tylko zwolennicy Erdogana, Putina, Kaczyńskiego i inni pogrobowcy Gomółki, dla których zachodnie standardy i kultura to "lewacka poprawność polityczna" i "objaw gnicia Zachodu". "Turek" to bardzo dobry nick - oddaje stan umysłu.
 • 2018-02-15 11:20 | azur

  Re:Nie chcą Rafała Ziemkiewicza w Wielkiej Brytanii

  Pewnie dlatego, że nieogolony.
 • 2018-02-15 12:11 | Misiekl1319

  Re:Nie chcą Rafała Ziemkiewicza w Wielkiej Brytanii

  Stawianie znaku równości pomiędzy audycjami PI, a tekstami ziemkiewicza, który już 30 lat temu ostrzegał przed podobnymi zagrożeniami, jest lekkim nadużyciem.
  Po drugie chowanie głowy w piasek i zakaz dyskutowania o problemie, nie sprawi, że zagrożenie zniknie.
 • 2018-02-15 12:35 | żyga

  Re:Nie chcą Rafała Ziemkiewicza w Wielkiej Brytanii

  Ta pani nie wie co czyni?Wszak jej król wyparł się Watykanu a Ziemkiewicz nazwał papieża idiotą.Dołożył parchom żydowskim i bryluje z mizerią Millera w publicznej szczujni.A ANGole to sojusznicy prezesa na dobre i złe.Prawdziwy Polak ,patriota i katolik.A może o tego katolika chodzi?
 • 2018-02-15 12:47 | Zaraz

  Re:Nie chcą Rafała Ziemkiewicza w Wielkiej Brytanii

  POLITYKA powinna stanąć w obronie Ziemkiewicza, nawet jesli bardzo sie z jego poglądami nie zgadza. Haniebne jest stanie w tym samym obozie co ta polityczka skrajnej lewicy.

  Wolność słowa!
 • 2018-02-15 13:05 | jakowalski

  Re:Nie chcą Rafała Ziemkiewicza w Wielkiej Brytanii

  Turek
  Otóż to!
 • 2018-02-15 17:10 | Aspiryna

  Re:Nie chcą Rafała Ziemkiewicza w Wielkiej Brytanii

  Nie dziwie sie... w Wlk. Brytanii nie chca bowiem wszelkiej masci ekstremistow!
 • 2018-02-15 17:14 | Aspiryna

  Re:Nie chcą Rafała Ziemkiewicza w Wielkiej Brytanii

  Nawet w takim kraju jak USA "wolnosc slowa" ma swoje granice... nie dostrzega zas tego polska, kato-faszystowska prawica...
 • 2018-02-15 17:20 | alamakotalive

  Re:Nie chcą Rafała Ziemkiewicza w Wielkiej Brytanii

  Polityka ma naprawdę powód do dumy! Przeciętny mieszkaniec UK tyle wie o Ziemkiewiczu, że to pewnie być Polak, a zatem dobrze że go nie wpuszczą, bo tych mamy za dużo i jeszcze jeden przyjedzie zabierać naszym "boys" pracę.
 • 2018-02-15 17:51 | turek74

  Re:Nie chcą Rafała Ziemkiewicza w Wielkiej Brytanii

  Dobra, spróbuję jeszcze raz
  1. nie znam brytyjskiego prawa, ale jest to suwerenne państwo i jeśli ma kaprys nie wpuszczać Żydów, Eskimosów, prawicowców albo cyklistów - to trzeba ten kaprys uszanować.
  2. Natomiast oburza mnie argumentacja P. Janka Rojewskiego, który "wypowiedzi Rafała A. Ziemkiewicza dotyczące fantazji o podbojach Państwa Islamskiego" nazywa - jako coś oczywistego - "islamofobią". Szanowny Panie, ten argument jest do przyjęcia tylko jeśli utożsamia się ISIS z ogółem muzułmanów. A zatem używając go - to Pan staje się poplecznikiem ISIS ("krytyka ISIS=islamofobia").
  3. Pan Rojewski pisze: "Brytyjczycy mogliby być zdziwieni, że ktoś, kto 'trochę sobie żartuje z samospalenia', mówi o 'żydowskich obozach śmierci' czy dworuje z 'wykorzystania nietrzeźwej', w ogóle jest brany na poważnie". Od kiedy to prawo wjazdu zarezerwowane jest dla osób poważnych, a zakazane - komikom czy błaznom (świadomym bądź mimowolnym)? Albo P. Ziemkiewicz jest niepoważny (dlaczego więc zabraniać mu wjazdu?), albo poważny, lecz niewygodny (to może warto wyjaśnić dlaczego?)
  4. Pisze Pan "Rafał Ziemkiewicz zachowuje się tak, jakby cały dzień słuchał rozgłośni PI i powtarzał to, co tam usłyszy" - a nie wolno mu? A czy np. podczas II wojny światowej Alianci nie wykorzystywali w swojej propagandzie fragmentów przemówień Hitlera o "wunderwaffe"? A podczas "zimnej wojny" - połajanek z ust Chruszczowa o "matce diabła"? Jeśli przeciwnik (a ISIS jest naszym przeciwnikiem) coś deklaruje - to warto się do tego odnieść i być tego świadomym.
  5. Pisze Pan: "Brytyjczycy nie zamierzają tolerować narracji zbliżonej do tej, którą proponuje Państwo Islamskie". Brytyjczycy u siebie mogą tolerować co chcą. Ale Pan to aprobuje? Ostrzeganie przed ISIS - to chyba coś innego niż gloryfikowanie ISIS? Tak samo jak przechwałki SS-mana z 1943 r. "zabliśmy tysiąc Żydów" nie są tożsame ze stawianym mu w 1946 r zarzutem "zabiliście tysiąc Żydów".
 • 2018-02-15 18:27 | AOlsztynski

  Re:Nie chcą Rafała Ziemkiewicza w Wielkiej Brytanii

  Rozumiem, iż według niektórych lewicowo-liberalnych mediów, wyciąganie logicznych wniosków jest zabronione.
  Zagadka: a propos autokratyzmu i totalitaryzmu. Która opcja dzisiaj ma w sobie większy ich potencjał? :)
 • 2018-02-15 21:02 | woytek

  Re:Nie chce Rafała Ziemkiewicza jedna osoba z Wielkiej Brytanii

  To uogólnienie "nie chcą Rafała w Wielkiej Brytanii" - sugeruje powszechną niechęć całego narodu osiągniętą w referendum.
  A to jest fake news.
 • 2018-02-15 21:03 | mały fizyk

  Re:Nie chcą Rafała Ziemkiewicza w Wielkiej Brytanii

  @2018-02-15 13:05 | jakowalski

  Otóż nie!

  Bo Zachod sobie z terrorystami poradzi. I z islamofobami (np. miedlar, Ziemkiewich) tez :-)
 • 2018-02-15 21:10 | born in the prl

  Re:Nie chcą Rafała Ziemkiewicza w Wielkiej Brytanii

  Dla Brytyjczyków szerzenie nienawiści na tle rasowym czy religijnym,jest zagrożeniem dla bytu państwowego.Pan Ziemkiewicz,który to właśnie robi( w myśl standardów przestrzeganych w UK.)nie będzie tam mile widziany.Stosunek Brytyjczyków do przestrzegania norm współżycia w stosunku do obcokrajowców zilustruję przykładem.Mój zięć pracujący w Londynie został wyzwany przez współpracownika od fuck... polaczków itd.Ich szef,który to usłyszał,bez wahania wyprowadził za bramę zakładu nerwowego Anglika wyrzucając go z pracy.
 • 2018-02-15 21:12 | lemarc

  Re:Nie chcą Rafała Ziemkiewicza w Wielkiej Brytanii

  O mało nie uwierzyłem Berlinowi - już nieżyjącemu - gdy mówił "w Anglii nie ma inteligentów" i mówił o latch 30. XX wieku, ale później nie zauważyłem by zmienił to zdanie.
  Po takim upokorzeniu niejakiego Ziemkiewicza из Польши... zapewne zmieniłby nieco zdanie.
  Niektórzy z angielskich selekcjonerów, stojacych na bramce, mają jednak wyobraźnię i poczucie wstydu.

  Mimo wszystko jednak nie akceptuję selekcji ludzi w stylu "nur for Deutsch"...
 • 2018-02-15 21:29 | zbig49

  Re:Nie chcą Rafała Ziemkiewicza w Wielkiej Brytanii

  Po przeczytaniu powyższych wpisów z przerażeniem stwierdziłem, że kolesie i obrońcy Ziemkiewicza się bardzo szybko ujawnili. Ile tego szamba jest jeszcze w Polsce. Panowie jesteście bezwstydni i zakłamani.
 • 2018-02-15 21:29 | zbig49

  Re:Nie chcą Rafała Ziemkiewicza w Wielkiej Brytanii

  Po przeczytaniu powyższych wpisów z przerażeniem stwierdziłem, że kolesie i obrońcy Ziemkiewicza się bardzo szybko ujawnili. Ile tego szamba jest jeszcze w Polsce. Panowie jesteście bezwstydni i zakłamani.
 • 2018-02-16 01:05 | Falicz Jedrek

  Re:Nie chcą Rafała Ziemkiewicza w Wielkiej Brytanii - Oni czyli lewaczka z Partii Pracy

  "Nie chcą Rafała Ziemkiewicza w Wielkiej Brytanii
  Brytyjska parlamentarzystka Rupa Huq..." sie rozmnozyla...?
  Kto to sa oni...

  Byc zaatakowany przez przedstawicielke skrajnej poprawnosci politycznej to powod do dumy
 • 2018-02-16 11:32 | Potam

  Re:Nie chcą Rafała Ziemkiewicza w Wielkiej Brytanii

  Wspólny mianownik wszystkich panów Ziemkiewiczów, tutejszego francuskiego Front National lub British National Party to wspólne nienawidzenie kogoś tam. Zgromadzenie się aby razem nienawidzić to jedyne co maja do proponowania. Mamy własnych „oszołomów” którzy sieją nienawiść. Jak widać po komentarzach dużo ludzi w Polsce tak lubi i czują że od pewnego czasu to nie wstyd i że teraz można. U nas tego nie chcemy i staramy się to zwalczać. Osoby takie ja Ziemkiewicz są u nas niepożądane!
 • 2018-02-16 17:29 | Aspiryna

  Re:Nie chcą Rafała Ziemkiewicza w Wielkiej Brytanii

  "Zagadka: a propos autokratyzmu i totalitaryzmu. Która opcja dzisiaj ma w sobie większy ich potencjał? :)"

  PiSowska mafia od dwoch lat jasno i wyraznie pokazuje, w ktora strone dazy!
  Czy mam panu ("Olsztynski") przytoczyc dluga liste dowodow?
 • 2018-02-16 17:32 | Aspiryna

  Re:Nie chcą Rafała Ziemkiewicza w Wielkiej Brytanii

  "Byc zaatakowany przez przedstawicielke skrajnej poprawnosci politycznej to powod do dumy"

  Widze, ze PiSowski propagandzista "Falicz" uwielbia postacie male, wulgarne i nedzne duchowo, w rodzaju Ziemkiewicza!
 • 2018-02-17 03:04 | Slawomirski

  Re:Nie chcą Rafała Ziemkiewicza w Wielkiej Brytanii

  Ziemkiewicz wzbogaca polskie piekielko ale nie ma nic do zaoferowania zachodnim demokratom. Cięty język połączony z brakiem tolerancji to zaściankowość. Humanizmu to on nie rozumie i chyba nie zrozumie. Niech zostanie wiec w Polsce i wstydu Polakom na emigracji oszczedzi.
 • 2018-02-17 10:37 | artur702

  Re:Nie chcą Rafała Ziemkiewicza w Wielkiej Brytanii

  W Polsce też nie chcemy tego faszysty.
 • 2018-02-17 14:16 | Laclos

  Re:Nie chcą Rafała Ziemkiewicza w Wielkiej Brytanii

  @2018-02-15 10:51 | turek74

  Myli Pan sankcje. Każdy kraj ma prawo przyjmować u siebie kogo chce. Nie tak dawno nie został wpuszczony do Polski szef ukraińskiego IPN-u za szerzenie kłamstw historycznych. Ziemkiewicz nie został wpuszczony do UK z powodów podobnych. Natomiast czym innym jest zamykanie ust ludziom na miejscu. Bo przecież idiotyczna ustawa o IPN godzi w wolność słowa przede wszystkim w Polsce. Polska jurysdykcja nie siega ani do Europy, ani za ocean
 • 2018-02-18 05:08 | jakowalski

  Re:Nie chcą Rafała Ziemkiewicza w Wielkiej Brytanii

  Laclos
  Skąd masz tę wiadomość, że Ziemkiewicz nie został wpuszczony do UK?
 • 2018-02-20 20:56 | Saraswati

  Re:Nie chcą Rafała Ziemkiewicza w Wielkiej Brytanii

  W Anglii jakiekolwiek objawy rasizmu są nielegalne. Dlatego władze lokalne mają obowiązek zapobiegać wszelakim symptomom rasistowskich zachowań. Tak stanowi prawo. Wybierając się w podróż do jakiegokolwiek kraju warto zapoznać się nie tylko z jego kulturą, ale przede wszystkim prawem. Pan Ziemkiewicz lekcji nie odrobił i teraz jest sfrustrowany. Biedaczek :)
 • 2018-03-16 23:57 | Placek81

  Re:Nie chcą Rafała Ziemkiewicza w Wielkiej Brytanii

  Ciezko sie to czyta , Ziemkiewicz nie zawsze ma racje i czesto jest przesmiewczy ale rasita czy ekstremista nie okreslilbym tego Pana.

  Tuciu a ten twoj zachod i kultura anglosaska to taka magia slowa? Powiedz mi skoro jest tak dobrze z nimi to dlaczego tak zle? Co powiesz w temacie Rotherham? A ile takich miejsc istnieje jeszcze. Pod nazwa zachod masz na mysli szaleczy konsupcjionizm oparty o zadluzanie sie kazdego? Europa sie zmienila i to bardzo. Z osoby ktora wpelnily popierala wspolny rynek i EU stalem sie w przeciagu ostatniego roku jej przeciwnikiem , a z zawzietego wroga PISu stalem sie neutralnym obserwatorem. Taki jest wynik zachowan socjalistyczno lewicowych zagrywek.

  Doradzam siegniecie po rozne zrodla i opinie zanim wyrobi sie swoja , podazajac za jednym mozna sie bardzo rozczarowac ;)
 • 2018-03-19 16:30 | juziotrompka

  Re:Nie chcą Rafała Ziemkiewicza w Wielkiej Brytanii

  Co ma Miedlar do Ziemkiewicza? Ziemkiewicz niestety rzadko ma racje jesli chodzi o powazne tematy.
 • 2018-03-23 01:52 | Greg_0007

  Re:Nie chcą Rafała Ziemkiewicza w Wielkiej Brytanii

  Prawa gejow TAK - Prawa muzulmanow TAK = ale jak to pogodzic??
  Prawa kobiet TAK ale do dzis oprocz bodajze Tunezji muzulmanskie kobiety nie moga poslubic kogos innego niz muzulmanin (wg prawa .... A ile lat zejdzie nim rodzina zrzuci z nich moralny obowiazek!!!)

  Tak jak turek74 w 1-szym poscie swietnie pokazal gdzie jest niezgodnosc "tolerancji" Europejskiej ( dzieki ktore rodzice Rupa Huq czuja sie bezpiecznie i moga wyrazac swoje poglady) a tej muzulmanskiej ktora... nakazuje posluszenstwo wobec Koranu(nie wobec szariatu czy mordowania!!)ale tez nie wobec Anglosaskiej wizji toleracji :) /

  Logika krajow zachodnich sie tu lamie i poniesie za to konsekwencje. Mozesz powiedziec tylko to co jest teraz dozwolne = slaba polityka oparta na zadowolaniu grup interesow + demokracja czyli mamy problem na kolejne 50 lat.  W Polsce, Rosji, Chinach, Izraelu (moze jeszce gdzies) rozroznia sie narodowosc (zwiazek emocjonalny z krajem i jego zwyczajami) a obywatelstwem (forma prawna np. paszport).
  W UK czy we Francji jest inaczej - Francuzi nie widza roznicy(!!) a Brytyjczyczy mowia jest 5 rodzajow narodowsci = (tytuly obywatelstwa)x5

  Ciezej jest im pojac czym jest ten PRAWDZIWY POLAK ,ROSJANIN CZY CHINCZYK

  British Muslim = Brytyjski Muzulmanin jest to akceptowana forma w mediach ale ona zaklada ze kazdy kto sie urodzil w UK jest Brytyjczkiem !!!

  Co jest bledem !! On jest Muzulmanskiej Narodowsci a obywatelem UK !!

  Pracujac z Brytjczykiem z rodziny Pakistanskiej, ktory jest absolutnie swietnym czlowiekiem o studiach, jeszcze raz uprzedzam przed MULIT KULTI - ten facet jest takim "angolem" jak ja Niemcem. On popiera Erdoğana bo on jest za religia islamska.... I lubi Reading (miasto) bo jest multi kulti !!

  Oni zaczynaja budowac 2 narody brytyjskie obok siebie

  Chca to niech robia ale nam nic do tego !!!