Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Morawiecki w Berlinie. Bez przełomu

(4)
To, co Morawiecki ugasi, Kaczyński zawsze może rozpalić, jeśli taka będzie jego kalkulacja polityczna.
 • 2018-02-16 16:00 | sprint

  Polak, Niemiec dwa bratanki

  Merkel jest w takiej sytuacji, ze robi wszystko, by uspokoic wlasna partie, ze panuje nad sytuacja i rzadz, potrzebuje sukcesow. Dzisiaj spotkala sie z tureckim premierem tez i idzie na ustepstwa, podejmujac turecka oferte powrotu do normalnych stosunkow po wscieklych atakach Erdogana i wyzwiskach od nazistow. Oczywiscie zbiera krytyke za swe postepowanie i latwe poddawanie sie kaprysom osmanskiego kalifa, ktory potrzebuje przynajmniej na europejskim froncie spokoju w systuacji zadarcia z Amerykanami swoja wojna w Syrii, gdzie grozi amerykanskim oddzialom ,,osmanskim policzkiem", jesli nie przestana wspierac kurdyjskiej YPG.Stad spotkanie z polskim premierem i probowanie lagodzenia sytuacji po wycieczkach jego pryncypala na Niemcow. W ogole nie wiadomo, czy bedzie wreszcie rzad w Niemczech, gdyz zalezy on od koalicji z socjaldemokratami, ktorych czlonkowie dopiero maja przyklepac koalicje z partia Merkel. Caly czas jest ona tylko p.o. kanclerz, podobnie jak caly byly rzad. Gdyby koalicja zostala odrzucona przez czlonkow partii socjaldemokratycznej, wtedy powstalby rzad mniejszodciowy, ktorego Merkel nie chce, gdyz musialaby rzadzic z poparciem kazdego kroku przez Bundestag, co jej nie odpowiada, gdyz lubi ona rzadzic niepodzielnie z pominieciem parlamentu, jak to czynila caly czas, budujac swoja potege w partii i rzadzie.Jednak nareszcie zaczyna sie chwiac, SPD otrzymalo dzis w badaniach tylko 16% poparcia i nadal jest ono spadkowe, tak wiec sytuacja kanclerz jest niezbyt pewna. Mimo to nadal usiluje dzialac na swoj dotychczasowy sposob, starajac sie pokazac swoja sile.
 • 2018-02-16 18:21 | SŁOWIANIN STANISŁAW

  Re:Morawiecki w Berlinie. Bez przełomu

  Morawiecki nic nie gasi.Merkel mogła w ramach chrystianizacji przypomnieć słowa biskupów o przebaczeniu.Czyli nas to nie dotyczy.Skoro Watykan ma germańskie oblicze to jakie ma oblicze chrystianizacja Morawieckiego.Polski Kościół Katolicki lekiem na lewactwo chrześcijańskiej Europy.Rura przez Ukrainę jak korytarz do Królewca w czasach katolickiej III Rzeszy.Cmentarz żołnierzy Armii Czerwonej w Berlinie/jeszcze nie rozebrany/ Treptower Park to poziom narodu doświadczonego też porażkami na własne życzenie.Tak sobie myślę,że wypominanie tylko Niemcom ginie w cieni watykańskiej odpowiedzialności za ludobójstwo narodów za żelazny krzyż.
 • 2018-02-17 11:22 | AOlsztynski

  Re:Morawiecki w Berlinie. Bez przełomu

  "Przełom" byłby, gdyby polski rząd na ochotnika przyjęł uchodźców/emigrantów... i w ogóle optykę opozycji :)
 • 2018-02-18 03:43 | maciekplacek

  Re:Morawiecki w Berlinie. Bez przełomu

  Merkel zajmuje sie chrystianizacja, Watykan jest germanski i ludobojczy a zaby sie gola kazdego ranka, slimaki zamiast manny z nieba leca, etc., etc., etc..
  Gdyby Sz. P. Gospodarz z okazji ladowania Tesli na Marsie napisal cos optymistycznego, Stasiu "tak sobie mysle" bylby oburzony kolejna proba chrystianizacji nowego ladu.