Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Konferencja w Monachium: Bezpieczeństwo w cieniu Holocaustu

(11)
Zachód nie ma już złudzeń co do Rosji, coraz ostrzej mówi o Chinach, bardzo obawia się rozwoju wypadków w Turcji. Ale to słowa polskiego premiera o „żydowskich sprawcach” Holocaustu stały się cytatem numer jeden z monachijskiej konferencji bezpieczeństwa.
 • 2018-02-19 11:46 | znafca in spe

  Re:Konferencja w Monachium: Bezpieczeństwo w cieniu Holocaustu

  Rosja jest tu najmniejszym problemem /stucznie wytwarzanym przez USA/, duzym problemem jest dzialalnosc Turcji a najwiekszym zagrozeniem jest dzialalnosc USA.
 • 2018-02-19 15:39 | woytek

  Re:Konferencja w Monachium z "Całodojeniem" Polaków w tle

  Wygląda na to, że bez wojny się nie obejdzie, bo tylko wojny resetują długi, które osiągnęły rozmiary astronomiczne. Demokratyczny Zachód wpadł w pułapkę zastawioną na Azję i przegrał ostatnie 50 lat. Azja się rozwijała ekonomicznie i technologicznie, a Zachód zajmował się "rewolucją" homoseksualną i libertyńskimi eksperymentami prawnymi.
  Z perspektywy polskiej widać to trochę inaczej, patrząc na podstępne działania lobbystów , które doprowadziły do przyjęcia słynnej ustawy nr 447, przyjętej przez amerykańki Senat. Kompletny brak logiki w działaniach polityków zachodu. Ani premier , ani prezydent Polski nie zabiera w tej sprawie głosu , a przyjęcie tej ustawy przez Izbę Reprezentantów będzie miało wpływ na stan stosunków między USA a Polską , która w Europie była najwierniejszymn sojusznikiem USA. Tak to wpływowe lobby w USA potrafi wpływać i demolować przyjaźnie. Nie bez kozery o tym wspominam , ponieważ Zachód powinien zrewidować swoje relacje z krajami arabskimi , bo faworyzując Izrael doprowadził do obecnego kryzysu, który grozi wojną.
  Elity zachodniej Europy są zupełnie bezradne i ulegają wpływom ponadnarodowych korporacji, a to zawsze kończyło się wojną.
 • 2018-02-19 15:41 | zbigniew

  Re:Konferencja w Monachium: Bezpieczeństwo w cieniu Holocaustu

  czepianie sie Morawieckiego jest nie na miejscu. W koncu jest on tylko "Laufrem" (czyli goncem) Prezesa i wyglosil to, co Prezes mial swiatu do przekazania. Trudno mi ocenic czy jak niektorzy twierdza Morawiecki jest po prostu niedouczony (podobno uczelnia ktora ukonczyl nie wypuscila zbyt wielu tuzow intelektualnych) ale PAD jest zywym dowodem na to, ze nawet najlepsza uczelnia nie gwarantuje pewnego minimalnego poziomu wyksztalcenia i poziomu intelektualnego absolwentow (vide oswiadczenie Rady Wydzialu ktory PAD ukonczyl). Facit:Prezes wyznacza na najwyzsze panstwowe stanowiska figurantow wedlug wlasnego uznania, a to Wielka Klamczuche z Brzeszcza, a to notorycznego lamacza Konstytucji PADa, a to niedouczonego Morawieckiego; przyklady mozna by mnozyc. I to powolujac sie na mandat udzielony mu rzekomo przez Suwerena. I tak 18% uprawnionych do glosowania Polakow oddalo glos na PIS i to wystarczylo aby tym indywiduom zapewnic absolutna wiekszosc w Parlamencie. Zgroza, ale trawestujac znane powiedzenie kazdy Suweren ma takich wlodarzy na jakich zasluguje. Ave Prezesie (rzymskie pozdrowienie), teraz czekam az jakis patriota zglosi moja antypolska postawe do najblizszego Konsulatu RP (prosto na biurko TW Wolfganga) a zasadnosc przykladnego ukarania mojej skromnej osoby potwierdzi mgr. Przylebska a raczej jej oficer prowadzacy Muszynski (w mojej wypowiedzi nie ma zadnych kalumni, wszystko pochodzi z oficjalnej prasy, i to nie Faktu albo wSieci)
 • 2018-02-19 15:46 | hippolit

  Re:Konferencja w Monachium: Bezpieczeństwo w cieniu Holocaustu

  Nic Pan nie wspomina, że dał też dodatkową, zaplanowaną,i skierowaną do krajowych wielbicieli kakę, kwiaty na grobie NSZtowców z Brygady świętokrzyskiej. Piszą o tym wszystkie gazety przy okazji jego konertu w Monachium. Wytłuszczają fakt, że byli to "nazistowscy kolaboranci". Z takiego mixu nie da rady wyjść obronną ręką, pomimo swego marnego i powierzchownego wykształcenia, nasz historyk Morawiecki musiał wiedzieć, co robi, musiał zapytać sam siebie lub kogoś, jak i dzięki komu ci partyzanci ze środkowej Polski znaleźli się w amerykańskiej strefie okupacyjnej przed kapitulacją Niemiec.
  Sam tam nie polazł, wysłał go tam Kaczyński, i inne mózgi mabeny w rodzaju Przyłębskiego i Zybertowicza.
 • 2018-02-19 18:27 | ggry

  Re:Konferencja w Monachium: Bezpieczeństwo w cieniu Holocaustu

  '' byli polscy sprawcy (zbrodni Holocaustu), tak samo jak byli żydowscy sprawcy, rosyjscy sprawcy czy ukraińscy – nie tylko niemieccy sprawcy”.''

  Premier miał rację? Miał rację mówiąc, że Żydzi byli sprawcami Holocaustu,
  tak samo jak Niemcy i Polacy? W jednym zdaniu, na jednym oddechu?
  Miał pan wiele godzin na przemyślenie tego szokującego zdania i mimo
  to przyznaje pan premierowi rację? Nie wierzę własnym oczom.
  Skoro Niemcy są wymienieni obok Żydów i Polaków, nie można było słowa
  sprawcy zamienić na kolaboranci, bo zdanie nie miałoby sensu. Niemcy
  nie mogli być kolaborantami Niemców.
 • 2018-02-19 21:46 | jakowalski

  Re:Konferencja w Monachium: Bezpieczeństwo w cieniu Holocaustu

  Znafca
  Problemem jest tylko USA i Izrael.
 • 2018-02-19 23:10 | alamakotalive

  Re:Konferencja w Monachium: Bezpieczeństwo w cieniu Holocaustu

  Wiele wskazuje na to, że Pan Premier Morawiecki poprostu nie potrafi poprawnie posługiwać się językiem ojczystym.
  Mówi "sprawcy", zamiast "pomocnicy hitlerowskich sprawców".
  Ta godna pożałowania niedołężność językowa cechuje zresztą wszystkich bez wyjątku polskich parlamentarzystów, w tym również Marszałka Sejmu. Zwracając się do Polaków i osób polskiego pochodzenia mieszkających poza Polską mógłby na przykład napisać choćby tak:
  "Jeśli ktoś z Panstwa czuje się dotknięty czy urażony ...
  proszę zwracać się o pomoc do ...".

  Przychodzi tu na myśl rozmowa jaka podobno miała miejsce między Generałem DeGaulle, wówczas Prezysentem Francji, a ówczesnym premierem PRL Cyrankiewiczem w czasie oficjalnej wizyty Cyrankiewicza we Francji:
  Cyrankiewicz - zauważyłem iż analfabetyzm jest bardziej rozpowszechniony we Francji niż w Polsce.
  DeGaulle - Być może Panie Premierze, ale nie w rządzie.

  Niewiele, jak widać, zmieniło się od tamtych czasów.
 • 2018-02-20 00:19 | Alrus

  Re:Konferencja w Monachium: Bezpieczeństwo w cieniu Holocaustu

  " Pytanie nie było emocjonalne ani agresywne,
  wypowiedziane zostało z całkowitym spokojem. "
  Pytanie Bergmana było prowokacyjne, wyraźnie zaznaczające rzekomą odpowiedzialność Polaków. Temu służył rozbudowany wątek wspomnieniowy o doświadczeniach rodzicielki co to podsłuchała wrażych Połaków ze wzmianką o przyrzeczeniu że "nigdy więcej po polsku", pomimo jakiegoś medalu od polskiego ministra oświaty. Taki sobie akcencik dramatyczny.
  Tyle, że z innych wypowiedzi wynikało iż w czasie okupacji mama dziennikarza liczyła sobie pięć wiosenek...
  Kolejny kłamczuszek..?
 • 2018-02-20 21:34 | Aspiryna

  Re:Konferencja w Monachium: Bezpieczeństwo w cieniu Holocaustu

  Kwiaty na grobie NSZ-owskich kolaborantow, to nie jest drobna "pomylka", to pokazanie calej Europie, ze polski premier/rzad gloryfikuja faszystow!
 • 2018-02-21 04:40 | maciekplacek

  Re:Konferencja w Monachium: Bezpieczeństwo w cieniu Holocaustu

  alamawhatever,
  "Mówi "sprawcy", zamiast "pomocnicy hitlerowskich sprawców"." -
  Mam w pracy pomocnikow ktorzy nie maja nic wspolnego z informatyka. Wkrecaja zarowki, uzupelniaja papier toaletowy. Slowo "pomocnicy" jest nieadekwatne.
  "Ta godna pożałowania niedołężność językowa cechuje zresztą wszystkich.... blah blah blah blah ... mógłby na przykład napisać choćby tak:
  "Jeśli ktoś z Panstwa czuje się dotknięty czy urażony ..."
  Cale szczescie, ze alacomapussy nie jest polskim podatnikiem tylko odbiorca "znaczkow" na darmowy federalny ser.
  Another success story.

  satrus..etc.
  Don't quit your day job, psychology in not your thing.
 • 2018-02-21 12:49 | bpilat

  Re:Konferencja w Monachium: Bezpieczeństwo w cieniu Holocaustu

  Bolesław Piłat : Pan premier wykazał się kiepskim refleksem. Zamiast się zapieniać i brnąć w kiepskie porównania, powinien zadać temu dziennikarzowi(?) dwa proste pytania:
  1. A kto przechowywał pańską matkę? Czy może inny Żyd albo może dobry Niemiec?!
  2. Czy Pan wie co stało się z rodziną, która ukrywała pańską matkę? Czy może dostała nagrodę od Gestapo?
  Ciekawe co odpowiedziałby na to ów prowokujący "dziennikarz"!