Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Oświadczenie organizacji żydowskich: Nie czujemy się w Polsce bezpiecznie

(15)
W przeddzień 50. rocznicy Marca 68 i 75. rocznicy powstania w getcie warszawskim powstał list bez precedensu w III RP.
 • 2018-02-19 21:47 | turek74

  Domagamy się, żądamy i wymagamy...

  "Czujemy", "mamy wrażenie", "tworzy się klimat". A konkrety? Porównywalne np. z atakiem na polską ambasadę w Izraelu dwa dni temu? Ile podobnych ataków antysemickich miało miejsce w ostatnim roku? albo trzech?
  "brak fizycznej przemocy nie wystarcza przecież, by sytuację uznać za normalną" - a może podzielcie się wrażeniami z Waszą diasporą w Szwecji czy Francji? Która od władz państwowych otrzymuje sugestie, że jarmułka może prowokować muzułmanów?
  Reprezentujecie postawę wysoce roszczeniową, budzącą niechęć do Waszych roszczeń. A jeśli wydarzenia ostatnich tygodni (które Wasi rodacy sprowokowali) mają zagrażać osiągnięciom 30 ostatnich lat - to może te 30 lat było grą pozorów, a osiągnięcia - funta kłaków warte?
  Z poważaniem
 • 2018-02-19 22:35 | hippolit

  Re:Oświadczenie organizacji żydowskich: Nie czujemy się w Polsce bezpiecznie

  A co na to duchowi przywódcy? Już chciałem napisać, że panuje dobrotliwa cisza, ale nie, Episkopat zabrał głos, jest Narodowy Program Otrzeźwienia.
  Dobre i to.
 • 2018-02-19 22:46 | woytek

  Re:Oświadczenie organizacji żydowskich:

  Imponująca jest liczba organizacji w kraju antysemitów ? Czy te organizacje są na garnuszku polskiego podatnika , czy utrzymują się z datków zewnętrznych ?
  To jest przykład totalnego bzika ? Jak mniejszość , która od czasów okupacji radzieckiej zawsze miała większoć we władzach wasalnego kraju , ta mniejszość może twierdzić dzisiaj, że czuje się zagrożona ?
 • 2018-02-19 22:54 | Slawomirski

  Re:Oświadczenie organizacji żydowskich: Nie czujemy się w Polsce bezpiecznie

  Powstanie w getcie warszawskim i marzec 68 roku nie sa wydarzeniami ktore mozna wymienic w jednym zdaniu. Nie mozna eksterminacji Zydow zrownywac z ich emigracja.

  Slawomirski
 • 2018-02-19 23:41 | Alrus

  Re:Oświadczenie organizacji żydowskich: Nie czujemy się w Polsce bezpiecznie

  " Jest rzeczą oczywistą, że obecne
  zagrożenia nie przypominają tych z przeszłości, i że – inaczej niż w wielu innych krajach
  współczesnej Europy – nie przybierają też formy bezpośrednich napaści. Ale brak fizycznej
  przemocy nie wystarcza przecież, by sytuację uznać za normalną. Oczekujemy od władz
  publicznych, by nie tylko przyznały, iż antysemityzm jest złem – ale że jest złem tu i teraz, że
  zagraża w Polsce dziś, i że musi być napiętnowany i ścigany."

  Czyli mało, że jesteśmy dla Żydów najbezpieczniejszym krajem w Europie - Polakom powinno się zabronić nawet wyrażania jakiegokolwiek sprzeciwu wobec kampanii oszczerstw jaką prowadzą organizacje żydowskie i Izrael? Według środowisk żydowskich w Polsce Polacy mają być piętnowani i ścigani za najmniejszy, słowny protest czy krytykę działań żydowskich, choćby godzących jawnie w prawdę historyczną?
  Może Polacy powinni się z Polski wyprowadzić?
  Ten apel jest wprost porażający w swojej bezczelności.

 • 2018-02-20 08:46 | szarejas

  Re:Oświadczenie organizacji żydowskich: Nie czujemy się w Polsce bezpiecznie

  Trudno nie zauważyć skoordynowanej kampanii przeciw wizerunkowi Polski. PiS stworzył bubel prawny, ale środowiska radykalnych żydów wydają, nie mniej popaprane. Worcowe stosunki Polska -Izrael właśnie dobiegły końca. A wszystko przez populistów, radykałów i chciwców.
 • 2018-02-20 09:26 | LucynaFelkowska

  Re:Oświadczenie organizacji żydowskich: Nie czujemy się w Polsce bezpiecznie

  Problem jest banalnie prosty: uważają się widocznie za ludzi którym więcej wolno i którzy zasługują na specjalne względy i bezkompromisowe uszanowanie ich własnego widzimisię. W Niemczech w taki sposób nie wystepuja. Norman Finkelstein ostatnio Wyjaśnił dlaczego- Niemców szanują bo uważają ich za cywilizacyjnie wyżej stojących a nas za ludzi głupich i tendencyjnie brutalnych którym się szacunek zwyczajnie nie należy. Maksymalnie będzie udawany i to tylko pod warunkiem że będziemy robić wszystko czego sobie tylko zażyczyą i to bez podskakiwania. Datego mają nagle strach w Polsce a w Niemczech znakomicie się bawią rzut beretem od byłych więzień i katowni gestapo ba nawet sobie kupują drogie mieszkania hipsterskie w Wannsee i to w mieście w którym nie tak dawno temu rozwścieczony tłum młodych ludzi palił Gwiazdy Dawida obok pomnika Ofiar Holokaustu. Co do samego oświadczenie-mówi mi że widocznie pewna część tego społeczeństwa uważa nas za krypto-bestie które ostrzą już swoje antysemickie kły by się lada chwila z siekierami i łopatami rzucić na biednych żydow. Proszę sobie zgooglować Biegański Blog naukowcy Danusha V. Goshka która obszernie zbadała ten smutny dla nas fenomen.

  Powtórzę: my Polacy jesteśmy uważani za cywilizacyjnie gorszych od szlachetnych Niemców. Dlatego niechęć skierowana do nich była poprzedzona podziwem i istniała na płaszczyźnie intelektualnej. Niechęć do nas rezultuje z starego i głębokiego poczucia wyższości. Dlatego m.i Polscy muszą się tłumaczyć z tego że nie uratowali więcej żydów, a co z tego że życie całej rodziny było zagrożone? Ich życie było uważane za mnie warte, nie tylko przez Niemców-

  Powiem krótko- szanowni Państwo, jeżeli się czujecie zagrożeni w jednym z najbardziej bezpiecznych i dla żydów przyjaznych państw na świecie to chcę wam zwrócić uwagę na to że nie jesteście tutaj przetrzymywanie wbrew własnej woli. Skoro tutaj jest niebezpiecznie z na pewno można się przeprowadzić do bezpieczniejszego miejsca na przykład do multikulturowego Berlina. Proszę nie zapomnieć też o swojej jarmułce ona jest szczególnie w dzielnicach muzułmański bardzo mile widziana.
 • 2018-02-20 11:19 | Lech12

  Re:Oświadczenie organizacji żydowskich: Nie czujemy się w Polsce bezpiecznie

  A gdzieś im było dobrze? Może niech się przeprowadzą do USA, Francji albo tak tolerancyjnych obecnie Niemiec. Przecież spalona synagoga to tylko wyraz poglądów artystycznych czy tam politycznych
 • 2018-02-20 12:26 | jakowalski

  Re:Oświadczenie organizacji żydowskich: Nie czujemy się w Polsce bezpiecznie

  Alrus - pełna zgoda.
 • 2018-02-20 13:28 | Bibilijny

  Re:Oświadczenie organizacji żydowskich: Nie czujemy się w Polsce bezpiecznie

  Nie powinni tego pisać , sami tworzą sztuczna burzę. Ile w końcu tych żydów w Polsce jest , małą garstka, reszta to może jakie przechrzty ? Ale cóż w tle jest teraz mega interes , nie cofną się przed niczym, nawet jak będzie jakiś dialog to tylko przycichnie, kompromisu nie będzie bo być nie może, to inna cywilizacja. Polska jest krajem chrześcijańskim , gdzie nie ma praw trybalnych , nie ma odpowiedzialności zbiorowej za czyny niegodne popełnione przez jednostki podczas gdy u żydów niestety to jest i jak popełnili zbrodnie to będą robić wszystko by to wybielić. Tak na marginesie : np. dezercje z armii Andersa w Palestynie było dla nich "normalne" i "naturalne". Kompromisu nie będzie bo być nie może , chcą nam narzucić cywilizację która jest nam obca nie tylko w Polsce. Nie zrobia tego w Niemczech ani w Rosji bo są za słabi ale potrzebują na gwałt pieniędzy. I tu jest duża okazja by zrobić przekręt na holocauście.
 • 2018-02-20 16:05 | suwer

  Re:Oświadczenie organizacji żydowskich: Nie czujemy się w Polsce bezpiecznie


  "...
  Antysemityzm dziś już prowadzą handlarze,
  Z których każdy dla siebie pewien zysk w nim widzi;
  Skoro się interesem korzystnym okaże,
  Niezawodnie go ujmą w swoje ręce Żydzi."
  "

  Adam Asnyk, Dziennik Krakowski", Kraków 1896,nr 28 z 4.II.
  "Antologia: Wyrażenia i myśli, pamiątka z balu Koła Artystyczno-Literackiego w przepysznych karnecikach rozdana paniom"

  Cytat z tomu "Adam Asnyk, Poezje", PIW 1974
 • 2018-02-20 17:17 | Hmm?

  Re:Oświadczenie organizacji żydowskich: Nie czujemy się w Polsce bezpiecznie

  Eeetam, normalny element manipulowania państwami-nosicielami członków narodu wybranego. Europejczycy mieli 2000 lat by się przyzwyczaić.
 • 2018-02-21 00:06 | vassyl

  Re:Oświadczenie organizacji żydowskich: Nie czujemy się w Polsce bezpiecznie

  aż tyle tych organizacji tu jest.... ho ho ho...
 • 2018-02-21 17:28 | Slawomirski

  Re:Oświadczenie organizacji żydowskich: Nie czujemy się w Polsce bezpiecznie

  Czekam na apel zydowskich ateistow. Nie ufam organizacjom religijnym.

  Slawomirski
 • 2018-03-09 15:45 | alamakotalive

  Re:Oświadczenie organizacji żydowskich: Nie czujemy się w Polsce bezpiecznie

  Gotowi do wspołpracy z policją! Jak w czasach PRL z UB?
  Nie czują się w Polsce bezpieczni? A w którym z krajów czują się bezpieczni, bo nawet w Izraelu nie.