Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Spot Żydów z USA to skuteczna prowokacja

(16)
 • 2018-02-21 20:36 | Withold

  Spot

  Kto sieje wiatr...
 • 2018-02-21 21:36 | turek74

  Re:Spot Żydów z USA to skuteczna prowokacja

  Owszem, skuteczna!
  Wiele osób w Polsce, które były gotowe szukać kompromisu, krytykować zmianę ustawy o IPN, zastanawiać się nad jej nowelizacją idącą w kierunku oczekiwań Żydów - nagle zobaczyło po tamtej stronie bandę złośliwych łobuzów. Poziom złej woli po tamtej stronie przekracza wielokrotnie naszą polską niedelikatność czy brak taktu. Po prostu "Będziemy otwarcie kłamać, żeby was upokorzyć - a wy nic nam nie zrobicie". Z kim tu szukać kompromisu? Z kimś, kto - jeśli wyczuje w nas bolące miejsce - właśnie w to miejsce będzie nas kopał ?
 • 2018-02-21 21:36 | szarejas

  Re:Spot Żydów z USA to skuteczna prowokacja

  Prowokacja mająca wywołać falę internetowej agresji i udowodnić amerykańskim władzom, polski antysemityzm. Przeraża mnie to że te działania wydają się być skoordynowane.
 • 2018-02-21 22:40 | woytek

  Re: Redaktorze Wójcik to co pana piszesz to prowokacja

  Wydawana w Chicago gazeta Polish Daily News informuje , że w odpowiedzi na artykuł Mony Sue Weissmark , który okazał się na łamach dziennika "Chicago Tribune" 14 lutego, autorka zawarła sformułowanie , "że Niemcy zostali nauczeni nienawiści do Żydów, ale Polacy dziedziczyli ją wysysając nienawiść do Żydów z mlekiem matki" .
  Konsul RP w Chicago wystosował oficjalny list do redakcji choicagowskiego dziennika.
  Czy to jest żydowska prowokacja aby sprawdzić reakcję Amerykanów?
 • 2018-02-22 00:11 | Slawomirski

  Re:Spot Żydów z USA to skuteczna prowokacja

  Ja nie mam problemu z Zydami.
  Jesli niektorzy Zydzi maja ze mna problem to jest to ich problem.

  Slawomirski
 • 2018-02-22 05:24 | Dazan

  Re:Spot Żydów z USA to skuteczna prowokacja

  Przytoczony amerykanski krótki film, cytujacy (rzekomych?) Żydow - rezydentow USA, zdaje się, przy całym moim szacunku dla społeczności żydowskiej, budzić wyłacznie instynkty antysemickie. Oby jak najmniej, a najlepiej wcale, więcej takich produkcji.
 • 2018-02-22 09:21 | jakowalski

  Niemożliwe!

  To nie może być prowokacja, a jeśli już, to tylko z polskiej strony, jako że Ofiary Holocaustu zawsze maja rację. Nawet wtedy, kiedy jej nie mają.
 • 2018-02-22 09:23 | marilla

  Re:Spot Żydów z USA to skuteczna prowokacja

  Film "Polish Holocaust", będący częścią wymierzonej w Polskę akcji "Nigdy nie zaprzeczysz", w środę późnym wieczorem zniknął z sieci. Wcześniej potępiło go wiele organizacji żydowskich.
  http://wyborcza.pl/7,75399,23054959,film-amerykanskiej-fundacji-o-polskim-holocauscie-znika-z.html
 • 2018-02-22 09:23 | jakowalski

  Re:Spot Żydów z USA to skuteczna prowokacja

  Dazan
  Wręcz przeciwnie. Potrzebujemy więcej takich produkcji, aby świat dowiedział się wreszcie całej prawdy o „Przedsiębiorstwie Holocaust”.
 • 2018-02-22 09:24 | jakowalski

  Re:Spot Żydów z USA to nieskuteczna prowokacja

  A swoją drogą, to widać teraz jak władzom USA zależy na dobrych stosunkach z Polską. Pora więc wymusić na Amerykanach zniesienie wiz i co najmniej ze 100 miliardów dolarów bezzwrotnej pomocy dla Polski. Jesteśmy bowiem warci dla USA więcej niż ich roczny PKB, tylko ze, w odróżnieniu od Izraelczyków, nie zdajemy sobie z tego sprawy.
 • 2018-02-22 10:48 | sztubak

  Re:Spot Żydów z USA to skuteczna prowokacja

  W porównaniu z prowokacją jaką jest ta ustawa, ten filmik to nic.
  Osobiście zgadzam się z żądaniem odrzucenia tej ustawy.

  Nie tak dawno w Ameryce słowo pollack było synonimem głupka jeśli nie gorzej.
  Obawiam się, że to wróci dzięki temu rządowi który nie spadł z nieba a został przez nas wybrany.
 • 2018-02-22 13:40 | lusia24

  Re:Spot Żydów z USA to skuteczna prowokacja

  Jakoś mnie ten filmik nie rusza. Zgadzam się, że to prowokacja. Prowokacją ze strony rządu polskiego jest też ta cała ustawa o IPN. Po dwóch latach rządów PiS żadne złe słowa pod adresem Polski nie wywołują u mnie chęci protestu. Przeciwnie, ciągle mi się wydaje, że świat zbyt delikatnie obchodzi się z Polską.
 • 2018-02-22 17:52 | wladimirz

  A potem będzie niezwykłe zdziwienie wzrostem antysemityzmu w Polsce ... ;-)

  Izrael jakoś tak ma, że za dużo przyjaciół w świecie nie ma. Na razie funkcjonuje jako zajączek z kawałów o niedźwiedziu i zającu - za nim MUREM stoi niedźwiedź - potęga USA. No ale niedźwiedź słabnie i ma wiele innych problemów na głowie, poza wspieraniem zajączka. Więc ja bym sobie, na miejscu ODPOWIEDZIALNYCH polityków Izraela tak łatwo wrogów nie kreował i życzliwości tych niezbyt licznych krajów, które zostały, nie pozbywał ...
 • 2018-02-22 23:26 | gramin

  Re:Spot Żydów z USA to skuteczna prowokacja

  A mnie się ten film podoba.
  Wbrew opinii komentatora z Polityki nie jest to siermiężna propaganda rodem z TVPiS, ale dość inteligentny sposób pokazania, że uchwalona ustawa o IPN jest zwyczajnie martwa. Ten film jest w sposób zamierzony dwuznaczny, pełny niedopowiedzeń i zakończony sformułowaniem "polski holokaust". Ludzie tam występujący wcale nie są anonimowi, ich tożsamość zapewne jest bajecznie łatwa do ustalenia.
  No i teraz zgodnie z ustawą minister Ziobro powinien wysłać prokuratora do USA, aby ukarać osoby szkalujące "Naród Polski". Oczywiście tego nie zrobi i właśnie o to w tym całym zamieszaniu chodzi. Dzięki tej ustawie rządzący nie są w stanie niczego nikomu za granicą Polski zrobić. Jedyny wymierny efekt tego "prawa" to popsucie relacji z Izraelem, Ukrainą, USA i pokazanie na arenie międzynarodowej, że Polska to kraj antysemitów.
 • 2018-02-22 23:28 | Szary Kot

  Re:Spot Żydów z USA to skuteczna prowokacja

  turek74:
  KTO byl gotowy na kompromis i spelnienie oczekiwan (z tych, od ktorych ksztalt ustawy zalezal, nie mowie o hobbystycznie klepiacych w klawiatury blogowiczach)??? Nawiaz kontakt z rzeczywistoscia.
 • 2018-02-27 10:00 | dost50

  Re:Spot Żydów z USA to skuteczna prowokacja

  Jeżeli celem "prowokacji" miałaby być jakaś akcja polskiej prokuratury przeciwko "prowokatorom", to nic takiego nastąpić nie mogło. Nowelizacja ustawy o IPN ciągle jeszcze nie weszła w życie. Wejdzie bodajże z dniem 1 marca br. i będzie dotyczyć wyłącznie czynów popełnionych po tej dacie (lex severior retro non agit). Producenci filmu zapewne dobrze o tym wiedzieli.
  Obserwacja kaskadowej deklamacji aktorów o "polskim Holokauście" wygląda raczej na sui generis kalkę mnemotechniczną. Czy faktycznym celem filmu było "wdrukowanie" w pamięć obserwatorów przekazu, iż sprawcami Holokaustu byli Polacy?
  Inicjatorem nowelizacji było ministerstwo sprawiedliwości, a konkretnie p. Jaki, który nie jest nawet prawnikiem(?!). Nowela jest niechlujna, napisana nieprecyzyjnym językiem, operuje wieloznacznymi terminami bez ich zdefiniowania na użytek ustawy. Stąd możliwe są różne jej interpretacje, co jest jej kardynalnym błędem.
  Oczywiście nawet dobrze napisana ustawa miałaby ograniczoną skuteczność. Niby organy ścigania państw UE są zobowiązane udzielać sobie pomocy w ściganiu przestępstw. Można nawet żądać wydania obywateli innych państw w celu pociągnięcia ich do odpowiedzialności. Ale w praktyce dotyczy to przestępstw kryminalnych i finansowych, i to tych, które są ścigane także w państwie wezwanym do udzielenia pomocy. Czy zatem skórka była warta wyprawki?
  Gdyby nowelizację przeprowadzono porządnie, z zachowaniem wysokiej staranności prawniczej, to mimo powyższych zastrzeżeń można byłoby jej bronić. Mieści się bowiem, co do zasady, w grupie instrumentów przeciwdziałania tzw. kłamstwu oświęcimskiemu. Ustawę tego typu posiada także Izrael. Stara się za jej pośrednictwem zwalczać akty negowania Zagłady Żydów, w tym istnienia obozów śmierci, komór gazowych, sprawstwa Zagłady itp. W reakcji na ustawę polską zgłoszono projekt objęcia karaniem osób umniejszających winę sprawców. Prawne możliwości ścigania sprawców tych czynów poza granicami Izraela są jeszcze bardziej ograniczone.
  Jeśli by poważnie rozważać odpowiedzialność producenta i animatorów filmu fundacji Rudermanów, to paradoksalnie podstaw tej odpowiedzialności można byłoby doszukiwać się w prawie izraelskim, a to z powodu wybielania Niemców, czy też umniejszania ich winy.""