Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Senator Żaryn i PiS retuszują polską historię

(17)
Senatorowie, którzy zagłosują za zaproponowaną przez Jana Żaryna uchwałą w sprawie Marca ’68, staną się winnymi zakłamywania historii Polski i manipulacji umysłami rodaków.
 • 2018-02-27 16:22 | Slawczan

  Kłamstwo Żaryna

  Skoro w 1968r Polski nie było to w jakim kraju pan Żaryn uzyskał wykształcenie. Niestety nijak nie da się do wydarzeń Marca przypisać dwóch braci z Żuliborza więc...precz z tym. I jeszcze to żydostwo...Zresztą M-I-C-H-N-I-K...i wszystko jasne. Ciekawe co pan Żaryn porabiał w 1968r? Może odsyłał syjonistów do Syjamu?
 • 2018-02-27 16:32 | marecek

  Demokracja a la Pologne

  Macie Polacy taki rzad i takich politykow na jakich zaslugujecie
 • 2018-02-27 16:38 | popan

  Re:Senator Żaryn i PiS retuszują polską historię

  Nawet Małżonka, specjalistka od psychicznych dewiacji,
  nie pomogła.
 • 2018-02-27 16:49 | gsj

  Re:Senator Żaryn i PiS retuszują polską historię

  A ja się (już) staram nie dziwić.
  Historię, zgodnie z podziałem na Art and Science, nie zaliczam do Science.
  Znaczną ich część zaliczam do dziejopisarzy.
  Mają "godnych" poprzedników, np. kolejnych wydań "Krótki kurs historii WKP(b).
  Można by pogratulować, gdyby nie rzeczywistość "Dobrej Zmiany"
 • 2018-02-27 16:53 | żyga

  Re:Senator Żaryn i PiS retuszują polską historię

  Dlaczego ten profuser ma przyzwolenie na draństwo./?Może dlatego ,że ma? poparcie premiera.?Premier jak wiemy wychowany prze tatę,któremu nie podobał się Okrągły Stół ,sekuje PRL od początku swojej kariery.Czy to nienawiść w nim tkwiąca doznaje teraz ujście?A jak się czują jeszcze żyjący i umarli -JP2 ,prezydenci Francji ,któzy spotykali się z Jaruzelskim?Jak się czuje pan Kaczyński ,który zdobył w tytuł doktora prawa w czyś czego nie było?I inni profesorowie.?Coś mi się wydaje ,że pan Kaczyński ,został odsunięty od rządzenia ,?Jak się kamaryla rzuci się sobie do gardła to się dowiemy.
 • 2018-02-27 17:55 | Slawomirski

  Re:Senator Żaryn i PiS retuszują polską historię

  Do 1989 roku Polska byla sowiecka kolonia. Sowieci wymuszali na Polakach antyizraelska polityke w 1968 roku. Wymusili agresje na Czechoslowacje. Kontrolowali kraj prywislanski calkowicie. Pamietam sowieckich zolnierzy spacerujacych po Wroclawiu. Pamietam transporty sowieckiego wojska w 68 jadace w kierunku Czech. Polacy zydowskiego pochodzenia zostali wydaleni nie z wolnej I demokratycznej Polski ale z kraju prywislanskiego.  Slawomirski
 • 2018-02-27 18:05 | wojtek_ab

  Re:Senator Żaryn i PiS retuszują polską historię - raczej nie

  Na dwa dni przed prowokcja bylem o niej powiadomiony przez mojego zydowskiego kolege. Mowil abym nie wychodzil na ulice bo bedzie palowanie. I rzeczywiscie bylo. Mieszkalem blisko UW i z okien moglem podziwiac popisy ZOMO. Bili na oslep. W jakims momencie wpadli do Sw. Krzyza ale chyba dlugo tam nie rajcowali. Schronilismy paru pobitych. To bylo ryzykowne bo wsrod demonstrantow byli prowokatorzy. Ogolnie miejscowi mieszkancy starali sie chronic pobitych. W tlumie nie bylo zadnych plakatow ani okrzykow antysemickich. Byc moze byly gdzie indziej gdzie moj wzrok juz nie siegal. Po protestach zmienil sie uklad we wladzach na najwyzszym szczeblu. Wyraznie bylo widac, ze ta rozroba wlasnie to miala na celu. Jeden komunista zastapil drugiego komuniste. Moj ojciec (urzednik sredniego szczebla) zostal wyrzucony z pracy, a to dlatego, ze Jego syn protestowal na Politechnice, jak to zyczliwie ktos doniosl. Miejsce ojca zajal Jego zastepca, skadinad zyd. Z moich zydowskich znajomych na wyjazd zdecydowalo sie 6 rodzin. Z tego dwie byly przesladowane z pobiciem przez "nieznanych sprawcow" lacznie. Cztery pozostale rodziny profesorskie uznaly, ze byla okazja aby wyjechac z Polski wraz z calym dobytkiem. Kierunkami byly Szwecja, Dania, Szwajcaria i USA. Ze szwedem i dunczykiem w dalszym ciagu utrzymuje bliskie kontakty.

 • 2018-02-27 18:36 | alamakotalive

  Re:Senator Żaryn i PiS retuszują polską historię

  Czy w 1968 Polska była czy jej nie było? Był kraj rządzony z Kremla za pośrednictwem grupy zdominowanej przez mniejszość żydowską. Na upartego można ten kraj nazywać Polską. Tym niemniej, nie był to kraj o który walczyło i oddawało w tej walce życie setki tysięcy Polaków wszystkich wyznań (cmentarz na Monte Cassino wyraźnie o tym świadczy). Ci, którzy przetrwali byli w tej Polsce prześladowani i dyskryminowani. Czy taki kraj, którego władze sądzą, skazują na śmierć, odsądzają od czci i wiary tych co o Polskę walczyli można nazwać Polską?
  Czy ten kraj, którego władze są zmuszone do wzywania wojsk okupanta celem stłumienia protestu obywateli (Poznań) można nazwać Polską? Wreszcie, czy kraj, w którym Polacy jako naród nic nie mieli do powiedzenia można nazwać Polską?
  W Moskwie, w Tel Aviv, w środowisku dziennikarzy Polityki (to ostatnie ma chlubne w tej mierze tradycje) bez wątpienia tak.
  Popularne w 1968 powiedzenie: "Niech się żydokomuna bije z chamokomuną, nam uczciwym Polakom nic do tego" najtrafniej chyba odzwierciadla prawdę tamtym lat.

 • 2018-02-27 21:04 | azur

  Re:Senator Żaryn i PiS retuszują polską historię

  Pranie mózgów? Tylko do czasu.
 • 2018-02-27 23:49 | steve118

  Re:Senator Żaryn i PiS retuszują polską historię

  W retuszowaniu historii PRL-u, PO też ma ogromne zasługi i swoich "błyskotliwych" historyków. Mamy problem, Polską od początku transformacji żądzą historycy nieudacznicy. Może Polski faktycznie nie było i oni wszyscy studiowali w jakimś Eskobar i ze studiów najlepiej zapamiętali sam bar.
 • 2018-02-28 00:57 | Mad Marx

  Re:Senator Żaryn i PiS retuszują polską historię

  Stanowczo domagam się dymisji Premiera p. Morawieckiego. Chyba że pokaże publicznie akt prawny, którym nadano mu obywatelstwo polskie. Pan Morawiecki nie urodził się w Polsce bo sam twierdzi że w 1968 Polski nie było, czyli urodził się na ziemiach niemieckich, będących pod okupacją ZSRR. Czyli albo jest obywatelem niemieckim albo rosyjskim, w związku z czym nie może pełnić funkcji premiera polskiego rządu.
 • 2018-02-28 09:07 | azur

  Re:Senator Żaryn i PiS retuszują polską historię

  Pomimo usiłowań Żaryna i jemu podobnych, polska historia się obroni.
 • 2018-02-28 11:35 | żyga

  Re:Senator Żaryn i PiS retuszują polską historię

  Jeżeli pan Kaczyński nie zrzeknie się tytułu doktora praw -ruskiego ,to paranoik ma przechlapane.
 • 2018-02-28 13:49 | jrcanonia

  Re:Senator Żaryn i PiS retuszują polską historię

  Okazuje się, że przeżyłem dziesiątki lat w NIEISTNIEJĄCYM kraju, urodziły mi się dzieci, zbudowałem parę szkół, które nadal stoją. A moźe mnie nie było?
 • 2018-02-28 15:24 | woytek

  Re:Senator Żaryn i PiS chcą odsłonić polską historię i mają rację

  Żeby sobie wyobrazić, jak wygląda manipulacja Polską to przeczytajcie :

  / felieton zamieszczony w Polish Daily News - "Dziennik Zwiazkowy" w Chicago /
  Rok 2008 - lipiec /

  Nieprawdopodobna rezolucja

  Gazeta.pl informuje czytelników o przygotowaniach rezolucji która ma być przyjęta przez Kongres USA, a która wzywa rząd polski do wypłaty odszkodowań za mienie „zagarnięte” podczas i po II wojnie światowej. Tytuł tej gazetowej informacji jest zaskakujący, cytuję : „Amerykanie żądają przeprowadzenia reprywatyzacji w Polsce”.
  Według tej gazety, to niby Amerykanie żądają, ale tekst rezolucji przygotowują organizacje skupiające Żydów amerykańskich. Ciekawe, gdyby tak Kongres Polonii Amerykańskiej skupiający Amerykanów pochodzenia polskiego sformułował projekt własnej rezolucji wzywającej organizacje żydowskie do zastanowienia i zajęcia się aktualnymi problemami Ameryki, to czy media by opatrzyły taką informację tytułem - „Amerykanie żądają opamiętania od szefów organizacji żydowskich”. Bardzo wątpię, napisano by, że to KPA wystąpiła z taką propozycją.
  Amerykanie jako naród, to coś więcej niż tylko organizacje żydowskie. Wyróżnianie tylko jednej nacji jest sprzeczne z duchem i literą konstytucji każdego demokratycznego kraju. Nadużywanie własnej pozycji i wysuwanie żadań w stosunku do Polski w imieniu całego narodu amerykańskiego, to jest ewidentne nadużycie. Rząd amerykański miał dostatecznie dużo czasu, na uporządkowanie relacji polsko-amerykańskich po zakończeniu II wojny światowej i dawniej nikt nie słyszał o zaniedbaniach w tej materii stosunków bilateralnych. Mieszanie ogromnej Ameryki w sprawy narodowości żydowskiej, która nie potrafi się zdecydować do którego państwa należy, jest tylko przejawem arogancji i lekceważeniem innych nacji mających takie same prawa. Gdyby od Ameryki zażądano ingerencji we wszystkie konflikty w jakich uczestniczą przodkowie Amerykanów, to byłby z tego taki bigos, że Kongres by nie nadążył z uchwalaniem rezolucji i nadzorowaniem ich realizacji. Sprawy II wojny światowej nigdy nie zostaną sprawiedliwie uregulowane, ponieważ zgoda aliantów na zmianę granic Rzeczpospolitej
  i oddanie Polski pod zarząd ZSRR, zmieniła na pół wieku bieg historii.
  To sami alianci stworzyli polską tragedię po zakończeniu II wojny, tak skomplikowaną, że nie rozstrzygnie ich nawet „geniusz” obecnych organizacji żydowskich. Każde nowe żądania pociągną następne. Logika podpowiada nam, że problemami ludzi narodowości żydowskiej raczej powinien się zajmować Izrael, ale okazuje się, że istnieje grupa bardzo bogatych ludzi w Ameryce, która wzięła na siebie ciężar reprezentowania tych właścicieli, którzy utracili 70 lat temu majątki na skutek awantur wojennych. Polska w tej wojnie była ofiarą, a nie agresorem. Każdy normalny człowiek wie, że ci co utracili majątki w Polsce w latach 1939-1945 i później, byli wtedy Polakami, a więc ich interesy powinien reprezentować rząd Polski. Teraz okazuje się, że oni nie byli Polakami, tylko Żydami. To jest szczególny wypadek zamienności ról i przynależności narodowej. Tak więc rezolucja organizacji żydowskich, która niby jest firmowana przez Amerykanów, dotyczy obywateli polskich żyjących w tamtych latach na terenach Rzeczpospolitej.
  Państwa Izrael w tym czasie jeszcze nie było wśród narodów miłujących pokój, sprawiedliwość i demokrację. Teraz już istnieje, więc miejmy nadzieję, że podział kompetencji między Ameryką a Izraelem zostanie w najbliższym czasie rozstrzygnięty. Treści tej rezolucji jeszcze nie znamy, ale możemy się pokusić o podpowiedzenie organizacjom żydowskim w Ameryce tematu następnej rezolucji, która powinna dotyczyć problemów aktualnych. Otóż amerykańskie organizacje żydowskie powinny wystąpić do własnych braci z apelem o wstrzymanie się z wywozem fabryk i kapitału amerykańskiego z terenu Ameryki i nawoływać ich do powrócenia do Ameryki z tym już wywiezionym kapitałem. Jak wszyscy wiemy z terenu Stanów wywieziono setki miliardów dolarów w postaci kapitału i całych fabryk w pogoni za szybkim zyskiem. Operacja ta okazała się sukcesem nielicznych i stworzyła setki nowych milionerów, a wśród nich jest wielu biznesmenów wspierających organizacje żydowskie w Ameryce.
  Apel do tych Amerykanów pochodzenia żydowskiego byłby bardzo potrzebny i bardziej aktualny, niż zasłanianie się potęgą Ameryki i szukanie dla niej nowych wrogów wśród Polaków kosztem zaspokojenia partykularnych interesów małej grupy własnych współbraci.
  Miejmy nadzieję, że taka rezolucja nie przerasta intelektualnie tych organizacji i ona zostanie również złożona w Kongresie USA?

  15 lipca 2008

  PS. Po 10 latach w roku 2018, media i politycy włączyli tę samą płytę, tę samą "powtórkę z rozrywki", te same żądania finansowe, które młode pokolenie Polaków zamieni w fellachów pracujących dla nowych, globalnych panów świata.
  Zagrożenie ignorują polskie elity polityczne, które stały się wasalami obcych interesów
  i dla własnej kariery politycznej gotowe są na współpracę z nowym ekonomicznym okupantem Polski.
 • 2018-02-28 16:47 | Slawomirski

  Re:Senator Żaryn i PiS retuszują polską historię

  Powoli dociera do Polakow prawda ze byli najbardziej przegranym narodem II WS ze odzyskali niepodleglosc w 1989 roku.
 • 2018-03-01 14:02 | azur

  Re:Senator Żaryn i PiS retuszują polską historię

  Dla Żaryna kłamstwo to chleb z masłem. Jest całkowicie na usługach PiS-u.