Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Samobiczowanie opozycji

(6)
Problemem dużej części przeciwników PiS jest to, że znielubili samych siebie, a zaczęli adorować wyborców Kaczyńskiego i wierzyć w intuicje szefa PiS. To w elektoracie władzy ma być prawda i racja ludu, po drugiej zaś stronie tylko pustka i wina.
 • 2018-02-28 17:33 | Berda

  Samobiczowanie opozycji

  "Nawet legendarne badania na kilkudziesięciu osobach w małym mazowieckim mieście, jakie przeprowadził dr Maciej Gdula, zostały zmitologizowane, i to niejako wbrew tezom samego inicjatora badań."
  Wbrew tezom Gduli? Nic podobnego, w każdej niemal wypowiedzi komentującej te "badania" Gdula zwraca uwagę, właśnie na to, że elektorat PiS to „normalni ludzie”, „tacy jak my”, żadni wykluczeni, to klasa średnia, która po prostu ceni siłę i skuteczność. Mało tego, twierdzi, że te 30 przebadanych osób, to reprezentatywna dla Miastka próba.
  Gdula i jego "badanie" stało się głównym instrumentem uzasadniającym, tłumaczącym i normalizującym tę władzę. To kuriozum jakieś, zasługujące na prawdziwe badanie.
 • 2018-03-01 17:56 | lusia24

  Re:Samobiczowanie opozycji

  Oj coś panom redaktorom się poplątało. Pisowi zaczęło spadać, mają 37%, a PO i Nowoczesną rosną. Zdecydowanie elektorat antypisowski jest coraz bardziej zdeterminowany, coraz głośniej słychać dość. Panowie powołują się na media lewicowe, a ja czytam media społecznościowe. Zdecydowanie zdeterminowanych przeciwników PiS jest coraz więcej. Nie spotkałam nikogo, komu by się podobało to co robi z prawem PiS. Nie ma rzeczy której by PiS nie sknocił. Morawiecki jakimś premierem do przyjęcia? Ten który urodził się w niczyimlandzie? Ten który mówi o sprawstwie żydowskim? Ten podobno historyk, który żadną wiedzą nie grzeszy? To prawda niektórzy publicyści lewicowy tez nie są zbyt mądrzy. Bryluje wśród nich pan Woś, który jest takim odbiciem PiS po lewej stronie. Pójdziemy głosować i wybierzemy dobrze, PiS straci władzę, nie ma wątpliwości.
 • 2018-03-03 07:47 | Edvin

  Re:Samobiczowanie opozycji

  Słuchałem wczoraj porannej dyskusji w TOK FM z udziałem „trzódki” redaktora Żakowskiego. W zasadzie na ten sam temat czyli „samobiczowanie się opozycji”. Argumenty także podobne. Czytam, z ogromną satysfakcją”, listy Jerzego Giedroycia i Juliusza Mieroszewskiego 1957-1975, w nowym, trzytomowym wydaniu Więzi, i trudno się uwolnić od fleksji, że dyskusje czołówki intelektualnej opozycji z TOK, „Polityki”, czy „Gazety” stają się coraz bardziej „e m i g r a c y j n e”. Słuszne, trafne diagnozy, prorocze prognozy, miażdżące analizy - a w sumie jakoś „obok” realnego pola walki. To dlatego nawet działania realne - „Nowoczesna”, Komitet Obrony Demokracji - ześlizgują się w niebyt. To dlatego mimo swojego gigantycznego dorobku, „Kultura” przegrała z „Aneksem”. I to chyba stąd nieuleczalna ślepota i arogancja Platformy, która symbol tego co najgorsze w minionym, czyli panią Bieńkowską, stawia ponownie na trybunie jako swojego rzecznika. Trzeba odnaleźć pole walki, nim się ją podejmie. I albo się wygra albo polegnie.
 • 2018-03-03 19:29 | wladimirz

  Jak opozycja nie będzie samokrytyczna (a media wobec niej krytyczne!) to nie wyjdzie poza wewnątrzpartyjne i wewnątrzopozycyjne gierki i przepychanki - o zwycięstwie mowy nawet nie będzie!!! ;-)

 • 2018-03-03 21:14 | keltoi

  Demoappcja

  Wydaje się, że odpowiedzią na obecny kryzys demokracji liberalnej może być dobrze zrealizowana demokracja przez internet. Jej trzonem miałaby być aplikacja do dyskutowania i głosowania. Open source, peer-to-peer - aby utrudnić ataki. Weryfikacją użytkowników mogłaby zająć się jakaś fundacja, podpisując ich klucze. Spam i trolle filtrowałby z dyskusji system ocen i poleceń. Powodowałoby to powstawanie równoległych światów opinii, ale być może to bardziej zaleta niż wada? Głosowanie stosujące Remotegrity rozszerzone o jakąś formę rozproszonego EA.
  Byłaby to realizacja władzy ustawodawczej. Władza wykonawcza dzierżona była by przez profesjonalnych polityków i menedżerów. Demoappcja powierzałaby im wykonywanie swoich poleceń oraz rozliczałaby z tego.
  W idealnym świecie przyszłości równoległe światy opinii frakcjonowałby się siłą bezwładności przestrzennie (przez najbliższe kilkadziesiąt w przestrzeni 2D). Jedyną karą za zbrodnie byłaby banicja. Każde państwo przyjmowałoby za to niezbanowanych uchodźców bez żadnych innych warunków.
  Nazywam się Artur Maziarek. Jestem humanistą, który w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przed kilkunastu laty zajął się zawodowo rozwojem technologii telekomunikacyjnych. Obecnie kierownik kilkudziesięcioosobowego zespołu w międzynarodowej korporacji. Zapraszam do kontaktu intelektualistów, sponsorów oraz polityków zainteresowanych tym dziwnym projektem political science fiction.
 • 2018-03-04 16:38 | Bola_tyka

  Re:Samobiczowanie opozycji

  50 % Polaków to antysemici, ciemniacy słuchający ojca Tadeusza i posła Jarosława. Nie chcą żadnej Europy, Żydów Ukraińców. Chcą dopłat do ha i do dziecka...Przykro ale to fakt. Będą rządzić z 10 lat ...aż się kasa skończy....To pogonią i kościółek i Morawieckiego....