Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Krzysztof Hołowczyc stracił prawo jazdy. Można mu zarzucić hipokryzję?

(17)
Trzy miesiące – tak długo Krzysztof Hołowczyc pozostanie bez prawa jazdy. Kierowca tłumaczył się, że jechał na konferencję poświęconą bezpiecznej jeździe.
 • 2018-03-02 20:00 | zbigniew

  jasne ze hipokryta...

  jeden wielki skandal, ten czlowiek kolejny wymiguje sie od poniesienia konsekwencji razacego naruszenia przepisow drogowych, bo jest celebryta? To niestety typowe dla naszego kraju, aktor ktory jest twarza kampanii aby prowadzic na trzezwo jest zlapany prowadzac pod wplywem alkoholu, Holowczyc, twarz kampanii (a moze inna, przeciwna czesc ciala) na rzecz bezpiecznej jazdy Polakow(czy jechal 250czy "tylko" 161 km/h przy dozwolonych 50 km/h nie gra roli). Faktem jest, ze pogarda dla przepisow w Narodzie jest powszechna niestety. Jak jade po Niemczech nastawiajac 100 km/h (poza autostrada, gdzie obowiazuje 100) to nikt mnie nie wyprzedza, jak wjezdzam do Kraju i nastawiam 110 km/h (obowiazuje 90) wyprzedzaja mnie wszyscy i patrza jak na idiote (a zaznaczam ze jezdze samochodem ktory wyciaga prawie 250 wiec moze dlatego?)
 • 2018-03-02 20:21 | mickor

  Re:Krzysztof Hołowczyc stracił prawo jazdy. Można mu zarzucić hipokryzję?

  Szczerze mówiąc na drodze ufam bardziej Krzysztofowi grzejącemu 200 po wiejskiej dróżce niż młodej damie w zapoznanym na kursie prawa jazdy Yarisie sunącej 90tką po lewym pasie autostrady z telefonem w łapce i słuchawkami w uszach... prędkość nie zabija. Nagłe wytracenie prędkości to prawdziwa tragedia.
 • 2018-03-03 09:11 | wp36

  Re:Krzysztof Hołowczyc stracił prawo jazdy. Można mu zarzucić hipokryzję?

  W ten właśnie sposób Polityka broni pirata drogowego, który w Polsce jest "ekspertem" od bezpieczeństwa ruchu drogowego. Podobnie jak np. Durczok, który "nie chciał zginąć przez fotoradar", ale z w Warszawy do Katowic jeździł w 2 godz., czy np. Dziewulski. Tymczasem przekroczenie prędkości było rażące, a Hołowczyc to recydywista i krętacz. A może redaktor zastanowiłby się, dlaczego wysokość mandatów nie zmieniła się od 1995r., porównałby kary za podobne piractwo drogowe w innych krajach, choćby na Słowacji i powiązał to z tragicznym poziomem bezpieczeństwa na naszych drogach.
 • 2018-03-03 09:36 | Marian.W.O

  Re:Krzysztof Hołowczyc stracił prawo jazdy. Można mu zarzucić hipokryzję?

  Co Autor artykulu probuje powiedziec czytelnikom?
 • 2018-03-03 12:12 | mopus11

  Re:Krzysztof Hołowczyc stracił prawo jazdy. Można mu zarzucić hipokryzję?

  "W toku postępowania Hołowczyc i jego obrońca składali pisma procesowe bez podpisów. Sąd musiał wzywać do ich podpisania, a czas upływał. Finalnie w listopadzie 2015 roku zapadł wyrok uniewinniający. Co prawda sąd przyznał, że niezależnie od tego, czy auto jechało 200 czy 160 kilometrów na godzinę, prędkość była przekroczona w sposób rażący, ale sprawa zdążyła się przedawnić."
  Co to za patologiczne prawo umożliwiające z premedytacją początkującemu nawet adwokatowi doprowadzenie każdej sprawy do przedawnienia? Np. w sprawach handlowych długi przedawniają się po trzech latach, ale jeżeli kontrahent wcześniej wniesie roszczenie o zapłatę to bieg przedawnienia zostaje przerywany. Logiczne. Podobnie w sprawach skarbowych, okres przechowywania dowodów księgowych trwa 6 lat, albo 7, zależnie od którego roku liczymy. Kiedy skarbowcy rozpoczynają kontrolę okres przedawnienia wydłuża się o czas kontroli. Też logiczne. To jak to jest z tą logiką ustawodawczą, w jednym przypadku przedawnienie jest możliwe mimo trwania postępowania sądowego, a w innych przypadkach niemożliwe.
 • 2018-03-03 13:48 | kharper

  Można mu zarzucić hipokryzję?

  hipokryzje? nie.....raczej brak wartosci etyczno moralnych jak i brak szacunku dla prawa i spoleczenstwa, oraz tych ktorzy mu sa przychylni i dopinguja mu, taki Schummaher czy Senna NIGDY nie mieli konfliktow z drogowka, tyle w temacie, dodam ze gwaizdy Daytony 500 sa przykladnymi kierowcami, walcza z jazda pod wplywem alkoholu, przekladem dla mlodzierzy.......Holowczyc to nie hucpa, to stan umyslu
 • 2018-03-03 14:13 | kaesjot

  Re:Krzysztof Hołowczyc stracił prawo jazdy. Można mu zarzucić hipokryzję?

  Na ile może się zmniejszyć średnica opony wskutek zużycia bieżnika, niedopompowania opon - 10, 20 a nawet 50 mm?
  Typowe opony R14" to ponad 600 mm średnicy czyli nawet te 50 mm daje 8% błąd a Hołowczyc przekroczył dopuszczalną prędkość o 126% (!).
  Szuka idiotów czy sam nim jest?
  Z tego, co piszą w komentarzach mieszkańcy Olsztyna mający okazję stykać się z mim na drodze to wynika, że jego przepisy ruchu drogowego nie obowiązują!
  Droga publiczna to nie trasa rajdowa.
  Nalezy mu się nauczka, bo to nie pierwszy raz.
 • 2018-03-03 20:20 | ted

  Re:Krzysztof Hołowczyc stracił prawo jazdy. Można mu zarzucić hipokryzję?

  Panie Rojewski, pan jest za, a nawt przeciw? Przeciez pan sam nie wie o co panu chodzi.
  Co za bzdury.
 • 2018-03-03 22:23 | Vera

  A może by tak praworządność

  Najpierw @kharper:
  Nieprawda. Połowa Niemiec ryczała ze śmiechu kiedy Ralf Schumacher, kierowca F1 za szybką jazdę stracił prawo jazdy. W TV nawet się pochwalił, że to było bolesne. O drobniejszych przypadkach się nie mówi bo to sprawa prywatna i kraj ma ważniejsze sprawy niż plotki. Nie moralizuj.

  A tutaj: Każdy obywatel ma prawo bronić się wszelkimi legalnymi metodami i nawet trickami a wszystkie wątpliwości mają być - podobno - rozstrzygane na korzyść. I nikomu nic do tego. I nie wolno insynuować ani robić z kogoś przestępcy tylko dlatego, że broni swoich praw.
  A tu jak tylko co to odzywa się chórek obrońców, którzy o prawie wrzeszczą kiedy im to na rękę a głównie marzą żeby tylko dokopać, ukarać a najlepiej wsadzić i od razu rozstrzelać.
  I żeby nie było, że bronię jakiegoś cwaniaczka. Tylko, że ma być ukarany za to, co zrobił a nie za to, co mówią o nim w okolicy (Olsztyna). Właśnie dzięki takim ludziom widać ile jest warte prawo. Bardzo dobrze, że dzięki umiejętnościom i pieniądzom przytrze trochę nosa policyjnym arogantom, którym wszystko wolno, nie muszą się przejmować przepisami i zawsze mają rację. Bo jeśli się chce egzekwować prawo najpierw samemu trzeba postępować według niego.
  A pretensje to mogę mieć do sądów. Tylko pytam, czy w ostatnich latach coś się zmieniło na lepsze. Natomiast cwaniaczków, którzy wykorzystują prawo, jest wszędzie pełno a w Polsce chyba nawet mniej niż w Niemczech a na pewno w USA.
  Zwykle pomiary obarczone są błędami i by to uwzględnić na ogół policja odlicza 10% tolerancji od wyniku. Kto rozmawiał z policją w Niemczech ten wie. Gdyby tutaj odliczono błąd pomiarowy, nie byłoby argumentu do odwołania. Ale po co, przecież policja nie musi. A potem
 • 2018-03-03 22:32 | andrzej52

  Re:Krzysztof Hołowczyc stracił prawo jazdy. Można mu zarzucić hipokryzję?

  2018-03-03 14:13 | kaesjot
  Masz rację.
  Zużycie bieżnika, czy mniejsze ciśnienie, mają minimalny wpływ na wskazania prędkościomierza.
  Ale suweren nie uczył sie fizyki.
  Sąd powinien Hołowczycowi, jako recydywiście, odebrać prawo jazdy na maksymalny przewidziany kodeksem czas, czyli 3 lata.
  Oraz zasądzić maksymalną grzywnę.
  Pod moim oknem, 3 metry od okna, codziennie takich Hołowczyców przejeżdża kilkudziesięciu, rozwijając prędkość ok. 80 km/h na ulicy, na której jest ograniczenie do 40 km/h.
  Z Takiego Hołowczyca i innych celebryów nasi rodzimi terroryści drogowi biorą przyklad.
  Powinna nastąpić zmiana w Kodeksie Drogowym przepisu, mówiącego, że kierowca dostaje pozwolenie ważne 24 godz po odebraniu prawa jazdy.
  Powinno być, że otrzymuje zakaz kierowania pojazdem z terminem natychmiastowej wykonalności, a auto, jeśli nie ma kierowcy zastępczego, jest na jego koszt holowane na parking policyjny.
 • 2018-03-03 22:36 | andrzej52

  Re:Krzysztof Hołowczyc stracił prawo jazdy. Można mu zarzucić hipokryzję?

  2018-03-03 12:12 | mopus11
  W sprawach skarbowych / ZUS, okres przedawnienia liczy się od nowa po każdym przerwaniu okresu przedawnienia.
  Jeśli nie zapłaciłeś podatku, a po czterech latach przyjdzie kontrola, to od tego momentu liczy sie następne 5 lat.
 • 2018-03-04 01:22 | mizart

  Re:Krzysztof Hołowczyc stracił prawo jazdy. Można mu zarzucić hipokryzję?

  Mimo wszystko temu kierowcy nie uchodzi, ale myślę, że w tym przypadku kierowca wiedział, że jest namierzany i liczył na pibłażluwość lub po prosyu zachował się nonszalancko, co ma w awyczaju
 • 2018-03-04 10:05 | janadam48

  Re:Krzysztof Hołowczyc stracił prawo jazdy. Można mu zarzucić hipokryzję?

  Dlaczego wymagacie przestrzegania prawa od kierowcy a tolerujecie łamanie prawa przez Prezydenta?! Prawo jest prawem, nieważne czy drogowe czy Konstytucja. Ma być przestrzegane i koniec!
 • 2018-03-04 13:35 | zbigniew

  Re:Krzysztof Hołowczyc stracił prawo jazdy. Można mu zarzucić hipokryzję?

  @kaesjot: kola 14" to sa chyba typowe dla wozkow dzieciecych, w poprzednim samochodzie mialem 17", w obecnym 19" (225/255przod/tyl). Nowe opony maja bieznik gora 7.5mm, wiec te 50 mm to kompletna bzdura. Ale poza tym zgadzam sie z kazdym slowem Twojej wypowiedzi. Szacun dla Ciebie i na pohybel celebryom ktorym sie wydaje ze sa ponad prawem!
 • 2018-03-05 07:39 | joanna janik

  Re:Krzysztof Hołowczyc stracił prawo jazdy. Można mu zarzucić hipokryzję?

  hipokryzję? nie - po prostu arogancję, głupotę i brak szacunku dla innych
 • 2018-03-05 08:32 | kaesjot

  Re:Krzysztof Hołowczyc stracił prawo jazdy. Można mu zarzucić hipokryzję?

  zbigniew - specjalnie przyjąłem taki dane, by pokazać absurdalność argumentów Hołowczyca. Realnie błąd pomiaru oscylowałby w granicach 1%.
 • 2018-03-05 16:14 | azur

  Re:Krzysztof Hołowczyc stracił prawo jazdy. Można mu zarzucić hipokryzję?

  Nie tyle hipokryzję, co brawurę i nonszalancję.