Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

I nawet nie można odwołać się do przepisów prawa o ochronie zwierząt, bo takiego w Rosji nie ma.
 • 2018-03-04 11:42 | jakowalski

  Już nie macie o czym pisać?

  Nikt do Rosji jeździć nie musi.
 • 2018-03-04 12:43 | Sir Jarek

  Re:Rosjanie zamordują przed mundialem bezpańskie psy i koty?

  Wymordują??!! Kiedyś bezdomni we Wrocławiu "zamordowali" łabędzia. I zjedli. Wrzasku było co niemiara - brakowało tylko postulatu utylizacji bezdomnych. Lepiej byłoby gdyby napadli jakąś starowinkę.
  ....za SJP - ..." morderca «przestępca pozbawiający życia drugiego CZŁOWIEKA»
  • morderczyni
  seryjny morderca «osoba, która dokonała wielu morderstw»"
  Pani Redaktor proponuję sie ogarnąć.
  Epatowanie i manipulowanie słowami, które są jednoznaczne nie świadczy najlepiej o piszącej.
 • 2018-03-04 15:34 | Alrus

  Re:Rosjanie zamordują przed mundialem bezpańskie psy i koty?

  Zacieranie granicy między zwierzęciem a człowiekiem jest bardzo groźne, może się bowiem skończyć zabijaniem ludzi w imię dobrostanu zwierząt. Humanitarne traktowanie oznacza czasem po prostu zadawanie śmierci bez niepotrzebnych męczarni, gdy trzeba to zrobić, a nie przyznanie zwierzętom praw ludzkich.
 • 2018-03-04 15:50 | lubat

  Re:Rosjanie zamordują przed mundialem bezpańskie psy i koty?

  Pani redaktor Wilczak w obronie ruskich kotów i psów przeszła samą siebie. Czyżby nazwisko zobowiązywało?
  Żarty żartami, ale Pani naprawdę przegięła. Z tekstów "Polityki" czytelnicy mogą się w zasadzie dowiedzieć, że Rosjanie - a szczególnie Putin - są okrutni, odrażający, źli a do tego jeszcze strasznie głupi i nawet po to, by "wymordować" bezdomne koty i psy muszą wymyślać pretekst w postaci mistrzostw w piłce kopanej. Mogłaby Pani wykazać choć trochę litości wobec nich i nadać im (tym Ruskim, nie kotom i psom) trochę ludzkiego oblicza i napisać np. że oni muszą "mordować" te biedne zwierzątka, bo ten wredny Putin wprowadził sankcje na polskie świnie i mięso je się tam tylko z okazji 1 i 9 maja i rocznicy rewolucji październikowej. No może jeszcze na wybory im rzucą jakieś ochłapy. Ale może to byłoby zbyt daleko idące uczłowieczenie Ruskich:)

  Zmartwię jednak Panią i, być może, niektórych czytelników. W Rosji panuje sprzyjająca atmosfera dla "mordowania" szczególnie bezdomnych psów. O kotach się nie słyszy. Otóż watahy bezdomnych i zdziczałych psów stanowią realne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi i przynajmniej kilka razy w roku media donoszą o zagryzieniu dziecka, staruszki a nawet całkiem zdrowego i silnego mużyka. A dotkliwe pogryzienia są na porządku dziennym.
  Obrońcy zwierząt ze swoimi postulatami budowy schronisk spotykają się w najlepszym razie ze wzruszeniem ramion. Ten obowiązek, podobnie jak w Polsce, spada na barki samorządów i chyba nietrudno się domyśleć, gdzie ląduje pomysł, gdy nie ma pieniędzy na dowiezienie dzieci do szkoły, opiekę nad starymi ludźmi, drogi, wywóz i utylizację śmieci itp.
 • 2018-03-04 16:07 | woytek

  Re:Rosjanie zamordują przed mundialem bezpańskie psy i koty?

  Trzeba od razu walić z grubej rury, że "to Putin wymorduje bezpańskie psy".
  Czy te rosyjskie obsesje to tworzy fiksacja chromosomowa pewnej grupy inteligentów globalnych.
 • 2018-03-04 20:14 | Klopfer

  Re:Rosjanie zamordują przed mundialem bezpańskie psy i koty?

  Polska powinna podążyć przykładem Ukrainy, USA, Holandii, a nawet takiej Turcji i "Mundial 2018" zbojkotować. Nnno!
 • 2018-03-04 21:48 | steve118

  Re:Rosjanie zamordują przed mundialem bezpańskie psy i koty?

  Przeczytałem tylko tytuł i ten mi wystarczył. Wiem , wiem już to 1000 razy , w Rosji jest wszystko źle i już nawet mordują. Proszę Pani, będzie jeszcze gorzej , oni te ofiary zjedzą i obciążą tym morderstwem polski naród wybrany.
 • 2018-03-05 02:40 | zbigniew

  Re:Rosjanie zamordują przed mundialem bezpańskie psy i koty?

  Sir Jarek, dla ludzi pokroju bylego juz (na szczescie) ministra niszczenia srodowiska, czy kapelana i pozostalych czlonkow sadystow z hordy mysliwych, ktorzy "czynia sobie Ziemie poddana" jest to po prostu utylizacja.

  Jakim trzeba byc psycholem, zeby "zanecac" zwierzeta pokarmen albo hodowac w wolierze aby potem, wykorzystujac ich zaufanie, dla sadystycznej przyjemnosci morderczej satysfakcji rozstrzelac.

  Dla tych troche bardziej wrazliwych, dla ktorych zwierzeta sa Bracmi Mniejszymi,
  te koty czy tez psy zostana wymordowane.

  Tez moglbym powiedziec ze moja Kicia, ktora przez 17 lat byla waznym czlonkiem naszej rodziny, umarla, natomiast osobniki panskiego pokroju lub powyzej wymienione po prostu zdychaja, w optymalnym wariancie samotnie gdzies pod plotem.
 • 2018-03-05 03:35 | żabka konająca

  Re:Rosjanie zamordują przed mundialem bezpańskie psy i koty?

  Kilka lat temu podobną akcje przeprowadzono w Australii - tym razem pretekstem była niespotykana poza tym kontynetem fauna, wytruto i zastrzelono tysiące bezpańskich kotów. Całą akcje przdstawiono jako "zacny cel". Oczywiście że winni byli ludzie którzy beztrosko pozwolili na niekontrolowane rozmnożenie się zwierząt, oczywiście że były humanitarne rozwiazania jak odłowienie kotów, wykastrowanie, stworzenie azyli co na tak ogromnym obszarze było możliwe. Zwyciężyła opcja stosowana od wieków przez człowieka - zabić bydlę, jęśli nawet przed wiekami było to zrozumiałe, dzisiaj przy całej świadomości o cierpieniu istot żywych, już nie jest. Co ciekawe na jednym z blogów "Polityki"pisaliśmy o tym, żaden z blogowiczów nie podzielał mojego stanowiska.
  Czy Pani redaktor poświęciła wtedy artykuł w obronie zwierzat na drugiej półkuli?, ja nie pamiętam. Być może dzisiejszy temat jest kolejną próbą przedstawienia naszych wschodnich sąsiadów w nienajlepszym świetle.
 • 2018-03-05 04:38 | Falicz Jedrek

  Rosjanie mordują

  A Amerykanie w podobnej sytuacji przeprowadziliby - milosierna eutanazje...
 • 2018-03-05 11:03 | lakkot

  Re:Rosjanie zamordują przed mundialem bezpańskie psy i koty?

  Pani chyba naprawde nie rozumie co znaczy slowo "morderstwo". Jak na dziennikarza do bardzo wielki problem.
 • 2018-03-05 11:03 | lakkot

  Re:Rosjanie zamordują przed mundialem bezpańskie psy i koty?

  Pani chyba naprawde nie rozumie co znaczy slowo "morderstwo". Jak na dziennikarza do bardzo wielki problem.
 • 2018-03-05 14:27 | arkadia

  Re:Rosjanie zamordują przed mundialem bezpańskie psy i koty?

  Podczas tzw drugiej wojny czeczeńskiej za panowania cara Putina zgineło ok 100 tyś ludzi , a przywódcy zachodu mówili o nim jako wzorcowym demokracie , a my tu o kotach...
 • 2018-03-05 14:57 | zbigniew

  Re:Rosjanie zamordują przed mundialem bezpańskie psy i koty?

  @lakkot: Panu powinno sie zabronic wycierania zdradzieckiej mordy (cytat z Prezesa tutti Prezesi) slowa "kot".
  Imputowanie Autorce ze nie rozumie co znaczy slowo "morderstwo" jest nadzwyczaj prymitywnym chwytem manipulanckim. Emocjonalne uzycie tego slowa (w odroznieniu od doslownego) jest czestym zabiegiem typu "licentia poetica, aby sprowokowac odbiorce do refleksji. Wie pan o tym doskonale, ale "rznie pan glupa", bo tak pasuje aby dokopac Autorce.
  Obawiam sie ze to tacy "inteligenci" jak Pan sa problemem, a nie Pani Wilczak probujaca dokonac (prawie) niemozliwego i rozpaczliwie apelujaca o empatie dla tych istot, ktore przeciez nikomu nic nie zawinily, aby uchronic je przed nonsensowna eksterminacja.
 • 2018-03-05 22:01 | wolnyy

  Re:Rosjanie zamordują przed mundialem bezpańskie psy i koty?

  Szanowna Pani, czy Polacy morduja swinie zarazone ASF? czy pojecie morduja zastrzezone jest jedynie dla Rosjan? Kiedys nazywalo sie to moralnosc Kalego - no tak, odniesienie do Kalego jest prawdopodobnie niepoprawne politycznie.
  Taka slepa nienawisc do Rosji i wszystkiego co stamtad pochodzi zaskakuje mnie mocno i negatywnie w "Polityce" - nie dlatego by byla prorosyjska, ale starala sie byc wywazona i unikac mowy nienawisci. Czy p. Wilczek moglaby uwazniej przeczytac i wziac sobie do serca zasady publikowania komentarzy na forach "Polityki"? Czy w stosunku do niej zasady te nie obowiazuja?""
 • 2018-03-05 23:43 | żabka konająca

  Re:Rosjanie zamordują przed mundialem bezpańskie psy i koty?

  @zbigniew - intencje Pani Redaktor sa inne, własciwie czytelne: ukazać złe oblicze Rosjan. Rzecz w tym że nie tylko oni rozwiązują problemy z bezpańskimi zwierzętami w barbarzyński sposób, nie mam pewności mimo nowelizacji ustawy o ochronie zwierzat czy Polacy nie są równie okrutni. Bieda i niewiedza rodzą patologie, nie tylko w przypadku dręczenia żywych istot. Tu gdzie mieszkam (USA) troska o czworonogi jest wprost proporcjonalna do statusu materialnego, biedacy nie dbają o psy i koty a bezdomne zwierzeta po kilku dniach od oddania ich do schroniska są usypiane. A wystarczyłaby większa świadomość ludzi i o wiele niższe ceny za szczepienia i kastrację, dla przykładu: badania i szczepienie ok.80$, kastracja w zależności od płci 150$ - 300$. Specjalistyczne leczenie przekracza 2 - 3 tysiące i teraz wstaw sobie sytuację właściciela który na tydzień zaradbia 250$. Czy ja widzę rozwiązanie? - tak: edukacja i zmiana priorytetów rządzących. Może w odległej przyszłości.
 • 2018-03-06 10:52 | azur

  Re:Rosjanie zamordują przed mundialem bezpańskie psy i koty?

  Zamordyzm to nie przelewki.
 • 2018-03-12 19:55 | lubat

  Re:Rosjanie zamordują przed mundialem bezpańskie psy i koty?

  Nie wiem, czy jeszcze kogoś to zainteresuje, ale właśnie dzisiaj rosyjska telewizja podała, że na przedmieściach Moskwy wataha zdziczałych psów zagryzła na śmierć 18-letniego chłopaka, a 26-letnia kobieta walczy o życie w szpitalu, także pogryziona przez bezpańskie psy.
  https://www.vesti.ru/doc.html?id=2994889