Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Argentyńskie media polskiej prawicy się nie boją. Mocne reakcje na pozew

(10)
Reduta Dobrego Imienia złożyła pierwsze doniesienie do organów ścigania w związku z naruszeniem ustawy o IPN – na argentyński dziennik „Página/12”. W Argentynie jednak groźby polskich polityków na nikim nie robią wrażenia.
 • 2018-03-05 13:15 | lemarc

  Re:Argentyńskie media polskiej prawicy się nie boją. Mocne reakcje na pozew

  I dobrze... już lubię, nieznaną mi dotąd, Paginę/12...
 • 2018-03-05 15:16 | Mad Marx

  Re:Argentyńskie media polskiej prawicy się nie boją. Mocne reakcje na pozew

  Takich kwiatków będzie więcej. I oby jak najwięcej ich było Polska Zjednoczona PRawica wkrótce się przekona, że rączki ma bardzo krótkie. Przy okazji- dlaczego opublikowanie zdjęcia przedstawiającego maruderów ma obrażacć Wojsko Polskie ??? tzw żołnierze wyklęci byli wprawdzie Polakami ale nie reprezentowali żadnego Państwa Polskiego. Ani tego przedwojennego ani tym bardziej powojennego.
 • 2018-03-05 16:15 | Withold

  Re:Argentyńskie media polskiej prawicy się nie boją. Mocne reakcje na pozew

  Zastanawiam się co może przeciętny Argentyńczyk wiedzieć o historii Polski? Podejrzewam, że nic. Dzięki RDI mają teraz dużą wiedzę o Jedwabnem, bo kto czytał przed zaskarżeniem przez tych d...?
  Można było wysłać ambasadora, który mógłby spokojnie i bez rozgłosu wyjaśnić Argentyńczykom, żeby nie mieszali grochu z kapustą, bo o to poszło. Jeżeli PiS-owcy coś bredzili Izraelczykom o zamrożeniu tej ustawy to następny ruch ze strony Izraela jest dla mnie oczywisty.
 • 2018-03-06 00:09 | woytek

  Re:Argentyńskie media polskiej prawicy się nie boją. Mocne reakcje na pozew

  Globalny okupant świata trzyma rękę na pulsie w Argentynie ?
  Tak wygląda koordynacja działania globalnego przedsiębiorstwa, które nie widzi belki w oku Izraela, ale dezinformuje argentyńskich czytelników historycznymi bredniami na temat Polski, jakby to było zmartwieniem Argentyńczyków ? ""
 • 2018-03-06 08:09 | mir

  Re:Argentyńskie media polskiej prawicy się nie boją. Mocne reakcje na pozew

  No tak, gdyby nie ustawa to argentyńskim dziennikarzom oraz dowolnym innym nigdy do głowy nie wpadłoby pisanie głupot.
  Do chwili nowelizacji przedstawiali historię Polski rzetelnie i z należytą starannością.
  Gdy pojawiały się niedoskonałości narracji wystarczało "wysłać ambasadora" lub jakaś zacna osoba popełniała odczyt i sprawa załatwiona.
  Kwitła przyjaźń i sojusze, tym bardziej im kolejny bardzo poważny historyk amator dawał nam kolejne powody do skruchy.
  Zły Pis napisał złą ustawę.
  Nie pierwszą, nie ostatnią i mamy w tym długotrwałe tradycje.
  Ustawa wbrew powszechnej opinii nie zniszczyła doskonałych relacji.
  Ukazała ich prawdziwy obraz.
  Powierzchowność, jednostronność przekazu, uległość.
  Ukazała coś jeszcze co wydaje się dużo ważniejsze.
  Wartość elit.
  W temacie wypowiada się każdy, polityk, dziennikarz, tytuły naukowe każdej specjalności, autorytety od wszystkiego.
  Ich przekaz jest prosty i jednoznaczny.
  Byliśmy i jesteśmy antysemitami.
  Historia tego kraju przez nich opowiedziana to historia Żydów. Zaczyna się od przedwojennego ONR, przeskakuje do pogromów lat czterdziestych i łączy się z Marcem.
  Polacy w tej opowieści to tylko widzowie, aktywni niemal wyłącznie jako element kryminalny.
  Oskarżając, zapominają że oskarżony ma elementarne prawo się bronić.
  Wykazywać błędy, wskazywać fałsz, dowodzić złej woli.
  Czytelnik dzisiejszej prasy nie znajdzie dyskusji.
  Musi przeskakiwać do innych tytułów by szukać odpowiedzi na wątpliwości.
  W zalewie propagandy cenzura ma się dobrze.
 • 2018-03-06 10:52 | Lech12

  Re:Argentyńskie media polskiej prawicy się nie boją. Mocne reakcje na pozew

  A czy to przypadkiem nie Argentyna przyjmowałana potęgę uciekających przed sądami niemieckich zbrodniarzy wojennych?
 • 2018-03-07 05:12 | Falicz Jedrek

  "Argentyńskie"... media czyli jak sie robi fake news

  Sergio Kiernan nie Klernan to po pierwsze.

  Zarowno on jak i jedyna podana z imienia dziennikarka ...argentynska Laury Klein z duma podkreslaja w swoich biografiach zydowska narodowsc.

  Powolujac sie na publikacje niby historyka polskiego narodowosci zydowskiej Grossa.

  Wszystko to podaje POLITYKA piorem Mateusza Mazziniego z fundacji Pulawskiego kierowanej przez Zbigniewa Pisarskiego, ktory jak podaje notka....
  Komentował m.in. dla: TVN, TVN24, TVN CNBC, Polsat, Polsat News, TVP1, TVP3, Superstacji, „Rzeczpospolitej”, „Gazety Wyborczej”, „Dziennika”, „Polityki”, „Newsweeka”
 • 2018-03-07 12:27 | Martin L

  Re:Argentyńskie media polskiej prawicy się nie boją. Mocne reakcje na pozew

  mir
  Na Słowacji podano w informacje w telewizji przy okazji podpisywania przez pana Dudę ustawy o IPN że będzie karane stwierdzenie faktu uczestnictwa Polaków w holokauście. Tak PiS może za taka zniewagę "patriotycznie" wypowiedzieć wojnę południowym sąsiadom no chyba że się ich boi. Teraz efekt jest taki że Polacy z radością współpracowali w wydawaniu Niemcom nazistowskim Żydów, zapominając o takich bohaterach jak prof. Bartoszewski i wielu innych. Opluwany przez PiS prof Bartoszewski, za co, ratowanie żydów? Antysemici tego nie ścierpią. Nie ma antysemityzmu, przecież PiS na to liczy odwołuje się do tego, licząc na wzrost sondaży.Nie jesteśmy antysemitami ale antysyjonistami -Gomułka, dzisiaj rzekomo broni się dobrego imienia, przecież Izrael to Żydzi a ich tradycyjny "prawdziwy patriota" związany z PiS nienawidzi.
  "Oskarżając, zapominają że oskarżony ma elementarne prawo się bronić. "
  Może oskarżony nie musiał by popełniać przestępstw nie musiał by się bronić. Dzisiaj wszelkiego typu rasiści, antysemici, szowiniści, wstali z kolan i skupili się wokół PiS nazywając się "prawdziwymi Polakami". Dla nich Polska wstała z kolan bo wreszcie mogą swobodnie wyrazić swój tradycyjny szowinizm, antysemityzm czy rasizm i nie ponosząc za to żadnej kary. Wielki powód do dumy.
  "Warto być przyzwoitym człowiekiem"- prof. Bartoszewski
  Dzisiaj te słowa są jak najbardziej aktualne, każdy przyzwoity człowiek, dzisiaj, nie ma nic wspólnego z pisowską hańbą.
 • 2018-03-13 10:25 | Hmm?

  Re:Argentyńskie media polskiej prawicy się nie boją. Mocne reakcje na pozew

  Zbiera się na wym... kiedy się czyta komentarze wyrażające radość z tego, że ktoś tam (bezmyślnie czy nie) bierze udział w chórze podleców stawiających Polskę na równi z hitlerowcami w kwestii holocaustu.
 • 2018-03-15 17:14 | Martin L

  Re:Argentyńskie media polskiej prawicy się nie boją. Mocne reakcje na pozew

  Hmm?
  Kto stawia się na równi z hitlerowcami, sami Polacy, którzy popierają PiS i rząd PiS. Marsz tzw. "niepodległości" z hasłami hitlerowskimi z biało-czerwonymi barwami a co na to PiS, "patrioci" i to jeszcze ulicami Warszawy na grobach tysięcy nieznanych ofiar, to nie zbiera na wym...? Albo bezkarne obchodzenie urodzin Hitlera, w ten sposób PIS milcząco wyraził zgodę. Proszę przeczytać niejaki wpis( może nieświadomy) woytka. Inspiracją do tego jest "Mein Kampf" "światowy spisek żydostwa"- Adolf Hitler. To też nie zbiera na wym...? Rząd Morawskiego(historyk i nie wie) oddaje honory zdrajcom z brygady świętokrzyskiej, bo mordowali żydów, żołnierzy AK? Jak może być to odebrane jak robi to oficjalnie rząd? To też nie zbiera na wym... To o czym to świadczy?