Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy dzieci cudzoziemców stracą szansę na integrację? MSWiA szykuje rozporządzenie

(6)
Cały świat mówi: im wcześniej dziecko cudzoziemców trafi do szkoły i zostanie włączone do systemu, tym łatwiej będzie mu się odnaleźć i zintegrować. No, ale my wiemy lepiej.
 • 2018-03-13 09:49 | wladimirz

  A jak rodzice nie dostana zgody, to bedzie placz, ze sie tak dobrze zintegrowaly z rowiesnikami, ci rowiesnicy bda podpuszczani do protestow etc. Znany scenariusz!!! ;-)

  Pojedyncze dzieci owszem dobrze sie integruja- takie duze grupy jak z osrodkow dla imigrantow i jeszcze typu Czeczenow czy muzulmanow z Bliskiego Wschodu nie!!! Na dodatek szkola, zajeta masa prolemow z nimi, nie ma warunkow do zajmowania sie swoim GLOWNYM zadaniem - polskimi uczniami i rodzice-podatnicy protestuja. Tak, ze pomysl MSW popieram bo jest sluszny! sie tylko wokol Nie moze szkola krecic sie tylko wokol imigrantow i ich dzieci, kosztem utrzymujacych to podatnikow !!!
 • 2018-03-13 10:26 | znafca in spe

  Re:Czy dzieci cudzoziemców stracą szansę na integrację? MSWiA szykuje rozporządzenie

  Dzieci chrzescjan tak, z moslemami moze byc klopot na co wskazuja badania w Niemczech czy Francji.
 • 2018-03-13 11:31 | Smashing Potatoes

  Re:Czy dzieci cudzoziemców stracą szansę na integrację? MSWiA szykuje rozporządzenie

  Nikt nie mówi o tym na głos, ale tajemnicą poliszynela jest to, że paria PiS zgrabnie gra na poglądach rasistowskich dużej części Polskiego społeczeństwa. Z jednej strony mówią ładne słowa o równości, dla udobruchania międzynarodowej opinii publicznej i centrowego elektoratu, z drugiej wprowadzają elementy do życia publicznego, które minimalizują integrację immigrantów. Jeśli rozporządzenie to wprowadza "gettyzację" edukacyjną, być może właśnie to jest ostatecznym celem wprowadzenia rozporządzenia, tylko tyle, że PiS nie może o tym powiedzieć wprost, z powodu ewentualnych reperkusji
 • 2018-03-13 11:37 | Malgorzata777

  Re:Czy dzieci cudzoziemców stracą szansę na integrację? MSWiA szykuje rozporządzenie

  Paskudne, niepotrzebne okrucieństwo wobec dzieci. Dlaczego nikt nie pomyśli, że zło wyrządzone - zwłaszcza najsłabszym - zawsze jakoś wróci? Nie daj Boże, żebyśmy znowu znaleźli się w potrzebie.
 • 2018-03-14 09:46 | Alkana

  Re:Czy dzieci cudzoziemców stracą szansę na integrację? MSWiA szykuje rozporządzenie

  Żenujące i straszliwie okrutne wobec dzieci. No, ale przecież mamy naród w 99 % wierzący, głęboko katolicki .A dzieci imigrantów - jeśli dobrze zrozumiałam - 1000, tylko.Szkoda. Polskie dzieci miałyby szanse od maleńkości uczyć się tolerancji.
  Co znamienny, znowu południe Polski, to najbardziej katolickie. Grozą wieje!
 • 2018-03-14 18:46 | TyberiusMazur

  Re:Czy dzieci cudzoziemców stracą szansę na integrację? MSWiA szykuje rozporządzenie

  Dzień dobry

  Za mało danych, te rozwiązanie może być i dobre i złe.
  W idealnym świecie rozwiozło by się dzieci w pojedynkę do klas w całym województwie i byśmy się o integracje nie martwili.

  Najważniejsze pytanie, jaka jest masa krytyczna to znaczy od jakiej liczebności dzieci obcokrajowców i z jakiego kręgu kulturowego integracja jest skazana na porażkę. Jeżeli w danej gminie taka masa krytyczna zostanie osiągnięta , to to może być dobre rozwiązanie.

  „Burmistrz obawia się, że „polskie dzieci znalazłyby się w mniejszości”, a różnorodność religijna i kulturowa prowadziła do konfliktów między rówieśnikami i obniżała poziom edukacji. „Jestem za wielokulturowością, ale takie rozwiązanie pomoże wszystkim. Pamiętajmy, że liczy się także dobro polskich dzieci” – przekonuje na łamach „DGP”. ”

  dla znających niemiecki
  https://www.welt.de/vermischtes/article174449264/Lehrerin-in-Wien-In-einer-Klasse-von-25-Kindern-muss-man-21-integrieren.html
  Kampf im Klassenzimmer - Deutsche Schüler in der Minderheit
  https://www.youtube.com/watch?v=5vjJSC970V0
  welt.de i zdf nie można nazwać rasistowskimi i islamofobicznymi a tam jest to dokładnie tak opisane, jest wiele innych podobnych reportaży z stron, instytucji których nie można oskarżyć o ….fobie.

  „O dobru dzieci po traumach, dla których najlepszą i najbardziej skuteczną formą pomocy jest integracja w nowym środowisku – cicho.”
  Od pewnej ilości dzieci obcokrajowców będzie to poświęcenie przyszłości polskich dzieci w imię idei, niestety rodzice zagłosują nogami i powstaną getta. Proszę popatrzeć na sytuacje w Niemieckich szkołach, dynamikę zmian. Możliwym rozwiązaniem byłoby, gdyby rodzice popierający multikulturalizm wysyłaliby swoje dzieci do tych szkół, niestety w Niemczech są pierwszymi którzy wysyłają swoje dzieci do szkól gdzie procentowo najwięcej dzieci Niemieckich jest. Jak to się mówi tolerancja rośnie wraz z odległością od problemu.