Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy Zachód obroni Brytanię przed Rosją?

(21)
Rosja nie odpowiedziała na pytania Londynu w sprawie Skripala i oskarżyła Londyn o prowokację. Odpowiedź rządu May jest stanowcza.
 • 2018-03-14 15:38 | woytek

  premier Wielkiej Brytanii się kompromituje wsakzując winnego , według zapotrzebowania politycznego

  "Szansa, że konflikt uda się rozwiązać polubownie, jest bliska zera. We wtorek po południu szef rosyjskiej dyplomacji Sergiej Ławrow podniósł prowokację na jeszcze wyższy poziom, zarzucając Brytyjczykom, że to oni... łamią reguły prawa międzynarodowego. Miałaby o tym świadczyć odmowa Londynu dopuszczenia rosyjskich specjalistów do zbadania toksycznej substancji użytej przy próbie zabójstwa."

  Destabilazacja Europy jest konsekwentnie prowadzona przez przeciwników jej rozwoju i istnienia. Kto jest zainteresowany w rozpadzie UE, ten jest kompletnym politycznym kretynem. Kto należy do tego "ekskluzywnego" grona idiotów , podrzucających konflikt zbrojny do Europy, to sami czytelnicy mogą sobie odpowiedzieć na to pytanie ?
 • 2018-03-14 16:04 | Slawomirski

  Re:Czy Zachód obroni Brytanię przed Rosją?

  Rosjanie wiedza czego chca a Zachod musi byc sprytniejszy i bedzie.
 • 2018-03-14 16:14 | lubat

  Re:Czy Zachód obroni Brytanię przed Rosją?

  Brytania przypomina coraz bardziej starą rozpustnicę, która krzyczy: ratunku, gwałcą! Skripal nie jest pierwszą i zapewne nie ostatnią ofiarą angielskiej arogancji i bezwzględnego traktowania zużytych szpiegów i innych sprzedawczyków, którzy nie dają już żadnych korzyści, a kosztują. Ich śmierć natomiast dobrze służy brytyjskim interesom.
  Rosja nie odpowiedziała na pytania Londynu w sprawie Skripala, bo to było pytanie typu: "czy pan przestał bić swoją żonę?" i w stylu imperialnym. Przypomniał im się czkawką 19 wiek. Jakoś nie dociera, że ówczesnemu lwu już nie tylko spróchniały zęby, ale on je zupełnie stracił.
  Fakt, że "nie zdecydowano się na nowe dotkliwe sankcje gospodarcze, zakaz wjazdu na teren Wielkiej Brytanii niektórych rosyjskich oligarchów, zamrożenie niektórych wielomiliardowych kont Rosjan w bankach angielskich ani na zablokowanie rosyjskiej państwowej telewizji propagandowej dla zagranicy, Russia Today" nie świadczy bynajmniej o jakiejś powściągliwości angielskiego rządu, tylko o realnej ocenie sytuacji. Po pierwsze - Rosja może dotkliwie odpowiedzieć, a po drugie, złe potraktowanie rosyjskich oligarchów byłoby powitane na Kremlu szampanem.

  Wszystkie informacje o zamachu na Skripala mamy tylko z jednej strony, niekoniecznie obiektywnej, co pokazują choćby ich zapewnienia o istnieniu broni masowego rażenia w Iraku. Także argument, że to sprawka Rosjan, bo to rosyjski preparat, brzmi co najmniej niepoważnie. Można by przez analogię powiedzieć, że zamachu na paryski teatr Bataclan też dokonali Rosjanie, bo użyto rosyjskich kałaszników. Nikt nie wie, czym otruto Skripala, a gdyby nawet tym, co mówią Anglicy, że to środek produkowany tylko w ZSRR, to chichot losu mógł sprawić, że do Anglii przemycił go inny oficer GRU, współpracujący z brytyjskim wywiadem, albo i sam poszkodowany.
 • 2018-03-14 16:32 | SŁOWIANIN STANISŁAW

  Re:Czy Zachód obroni Brytanię przed Rosją?

  Podobnie Kaczyński oskarżył Tuska o zamordowanie brata.A Sikorski pilotów o błąd.Wszystko bez oficjalnych procedur śledczych i sądowych.Czy wybory prezydenta w Rosji to nie jest pretekst do wywołania nowego Drang nach Osten !W celu obalenia Putina jak Saddama.Przebierają nogami aby zdążyć do niedzieli.Tak sobie myślę,że to prowokacja.Semtex to czeski terroryzm.
 • 2018-03-14 17:02 | SŁOWIANIN STANISŁAW

  Re:Czy Zachód obroni Brytanię przed Rosją?

  Czekam na odpowiedz w sprawie zamachów na Castro.Tak sobie myślę,że zadawanie pytań to ośmieszanie opinii publicznej w obliczy Brexitu.Co grozi pójściem królowej z torbami.
 • 2018-03-14 18:00 | Marian.W.O

  Re:Czy Zachód obroni Brytanię przed Rosją?

  "Wskazuje na to użycie substancji chemicznej nowej generacji, wyprodukowanej w rosyjskich laboratoriach i niedostępnej poza nimi."

  Powyzsze zdanie nie jest w zgodzie z istniejacym stanem rzeczy. Srodek ow, jezeli to jest ten, nawet nie jest na liscie OPCW. A jesli byl produkowany w Rosji to w latach 70-tych do poczatku lat 90-tych, nie obecnie. Poza tym, glowny osrodek gdzie prowadzono badania nad tym preparatem znajduje sie po rozpadzie ZSRR poza terenem Federacji Rosyjskiej.
  A tutaj cos ciekawego, spod piora czlowieka, na ktorego niektorzy sie chetnie powoluja.
  "One should be mindful that the chemical components or precursors of A-232 or its binary version novichok-5 are ordinary organophosphates that can be made at commercial chemical companies that manufacture such products as fertilizers and pesticides. (Mirzayanov, 1995)."

  Inaczej mowiac mozna "to cos" wyprodukowac w fabryce nawozow sztucznych czy pestycydow - jesli tak to nie tylko w Rosji.
 • 2018-03-14 18:57 | Laclos

  Re:Czy Zachód obroni Brytanię przed Rosją?

  Rosja nie ma płaszcza pani May, i co pani May zrobi Rosji?:)))))
 • 2018-03-14 18:57 | znafca in spe

  Re:Czy Zachód obroni Brytanię przed Rosją?

  Ciekawe, ilu Anglikow pojedzie do domu?
 • 2018-03-14 20:24 | znafca in spe

  Re:Czy Zachód obroni Brytanię przed Rosją?

  Bylego szpiega "zalatwia" sie od razu, a nie po 8 latach. Cala sprawa wyglada na kolejna probe ponizenia Rosji na miedzynarodowej arenie.
 • 2018-03-15 00:45 | murator

  Re:Czy Zachód obroni Brytanię przed Rosją?

  To chazarska ustawka á la napad "nazistów" na radiostację w "Gleiwitz". Proszę o następny zestaw wiadomosci !
 • 2018-03-15 05:36 | woytek

  Re:Czy Zachód obroni się przed Brytanią ?

  Do licznej "Rodziny politycznych radiestetów" wskazujących i wykrywających za pomocą różdżki rosyjskich winowajców wszelakich przestępstw, wpisali się : Donald Tusk, Mateusz Morawiecki i prezydent Andrzej Duda.
  Jeszcze nie dorośli do wielkości mistrza Kaczyńskiego i podkomorzego Macierewicza ale wielkie sukcesy są ciągle przed nimi.
 • 2018-03-15 12:02 | SŁOWIANIN STANISŁAW

  Re:Czy Zachód obroni Brytanię przed Rosją?

  Atak na Czarneckiego to atak na Polskę.Atak na szpiega to atak na zachodnią cywilizację.Tak sobie myślę,że propaganda odbiera rozum.Od razu wiemy kto za tym stoi na zasadzie wiary.Za wiarę nie dają Nobla naukowego.
 • 2018-03-15 13:07 | SŁOWIANIN STANISŁAW

  Re:Czy Zachód obroni Brytanię przed Rosją?

  Dlaczego nie ma solidarności w ratowaniu człowieka jakim jest szpieg.Tego wymaga humanitaryzm. Dajmy sobie spokój z ratowaniem W.Brytanii.To więzienie narodów.Arogancja w stosunku do Rosji przypomina zaborcę jak sugeruje Duda żądania od suwerennego państwa.Czy Rosja jest w brytyjskiej koronie.Dlaczego królowa milczy i Watykan kiedy pomawiani są inni.Kaczyński z tym walczy.Tak sobie myślę,że pomawianie narodu bez faktów to grzech.Ofiara żyje ? bo to mnie interesuje w ramach ludzkiego odruchu choć szpiegowanie wredne zajęcie.Takie szmalcowanie.
 • 2018-03-15 16:41 | tagrups

  ten laboratorium tam za rogiem...kolo Salisbury

  https://www.youtube.com/watch?v=oLC83n2aZD8

  https://en.wikipedia.org/wiki/Porton_Down
 • 2018-03-15 19:58 | SŁOWIANIN STANISŁAW

  Re:Czy Zachód obroni Brytanię przed Rosją?

  Warto spytać co pozostawiono w magazynach wycofujących się wojsk Armii Radzieckiej na terenie Układu Warszawskiego oraz na terenie republik po upadku ZSRR.Gaz bojowy produkowano od 1970 roku.Ukraina jest w stanie wojny z Rosją i spadkobiercą remanentów gazów bojowych.W tym czasie szukano też na czarnym rynku tzw.czerwonej rtęci.Zbędne zapasy utylizowano przez zakopanie jeżeli nie znaleziono nabywcy.Tak sobie myślę,że sprawa kto mógł użyć jest wielowątkowa.To obalenie Putina jest celem nadrzędnym a nie prawda.Dlaczego spisek zachodniej propagandy wyręcza wyborców w Rosji.Zemsta za Trumpa.
 • 2018-03-15 23:39 | ziomekp.1

  Re:Czy Zachód obroni Brytanię przed Rosją?

  "Działania Londynu wychodzą z założenia, że za próbą zabójstwa stoi najprawdopodobniej Rosja. Jeśli nie bezpośrednio, to pośrednio. Wskazuje na to użycie substancji chemicznej nowej generacji, wyprodukowanej w rosyjskich laboratoriach i niedostępnej poza nimi" -- a świstak siedzi i zawija w sreberka..................
  1. "Nowiczok" jest taki "nowo-generacyjny" jak telegraf inowacyjny.
  2. "Nowiczok" był produkowany nie w rosyjskich ale w radzieckich laboratoriach które
  były rozlokowane w różnych dziwnych miejscach sowieckiego imperium.
  3. "Nowiczok" był magazynowany w Uzbekistanie oraz Ukrainie -- jest tam pewnikiem
  nadal a miłujące demokrację i prawa człowieka rządy owych państw pilnują go jak oka
  w głowie!!!!
  4. Twórca "Nowiczoka" dał drapaka i został przytulony przez USA -- zdradził im formułę
  czy jankesi trzymają go z dobrego serca?
  Reasumując -- Stripal prowadził negocjacje z Kremlem nt. swego powrotu, mieszkał w Brytanii pod swoim nazwiskiem i wszyscy wiedzieli kim jest i znali jego adres, taka sytuacja trwała od ośmiu lat więc zadam pytanie: Po kiego diabła Rosjanie mieli by go odpalić? Gdyby chcieli to zrobić Stripala potrąciła by na pasach "zakonnica w ciąży" i było by po sprawie więc zapytam redaktora Szostkiewicza -- podaj pan jeden powód owej zbrodni, napisz pan co Rosjanie chcieli tym osiągnąć?
  Aha, nie używaj pan tylko słowa "najprawdopodobniej", pozdrawiam.
 • 2018-03-16 13:13 | kharper

  quasi artukul a raczej plagiat z zachodnich zurnali

  przetlumaczony i "opatrzony" przypuszczeniami typu :"najprawdopodobniej"
 • 2018-03-16 19:16 | Dazan

  Re:Czy Zachód obroni Brytanię przed Rosją?

  Taka afere najkorzystniej byloby rozegrac w okolicy wyborow prezydenckich w Rosji
 • 2018-03-16 22:49 | Kropkozjad

  Re:Czy Zachód obroni Brytanię przed Rosją?

  Szanowny Panie Redaktorze!
  Pozwalam sobie na włączenie tekstu, który w tej sprawie - bezpodstawnego oskarżenia Rosji o usiłowanie morderstwa na terenie Anglii, zamieszczonego w dyskusji pod artykułem redakcyjnym POLITYKI na ten temat.
  "Czyżby wśród polityków "zachodnich" pojawiła się negatywna selekcja w awansie na wysokie stanowiska, podobnie jak w Polsce? Posługiwanie się insynuacją, tak modne u polityków PiS i polityków przystawek tej partii, przez p. May – premiera rządu o angielskiego zaskakuje. Do tego jej arogancja, polegająca na postawieniu władzy innego państwa bezprawnego ultymatywnego żądania z terminem jego spełnienia, jest oznaką upadku obyczajów politycznych w Anglii. Czyżby tej Pani wydawało się, że Rosja jest częścią Wielkiej Brytanii i to nie jako niepodległy kraj Wspólnoty Brytyjskiej ale jej kolonia? Czyżby p. Premier nie miała w swej świadomości "kawałka" wiedzy o prowokacjach? Czyżby jako obywatelka kraju, który był jednym z najważniejszych ogniw koalicji antyhitlerowskiej zapomniała, że II WŚ zaczęła się od prowokacji gliwickiej? Może nie uświadomiła sobie, że jeżeli już zostanie ustalone rosyjskie pochodzenie substancji, która poraziła Siergieja Skripala i jego córkę Julię oraz inne osoby, to raczej wypada jej zaproszenie Rosji – stałego członka RB ONZ, której członkiem jest również Wielka Brytania, do udziału w śledztwie.
  Czyżby w Anglii zaczęła obowiązywać stalinowska zasada, że to oskarżony ma obowiązek dostarczenia dowodów swej niewinności a nie oskarżyciel musi dostarczyć dowody jego winy?
  Właśnie wczoraj idąc ulicą Teodora Duracza na warszawskich Bielanach, dostrzegłem tablicę informującą, że znajduję się na ulicy Zbigniewa Romaszewskiego. A to właśnie skojarzyło mi się ze stalinowskim poglądem, o obowiązku oskarżonego dostarczenia dowodu niewinności, wygłoszonym kiedyś przez tego pana. Stwierdził on, że jeżeli brak jest dowodu winy, to znaczy, iż został on zniszczony albo ukryty, jeżeli obwiniony jest winny. Jeżeli dodamy do tego, że ubiegał się o funkcję wicemarszałka Senatu, uzasadniając to potrzebą posiadania samochodu służbowego, a także uzyskał odszkodowanie z budżetu państwa za prześladowania za działalność opozycyjną, to ja nadal mimo tej tablicy będę nadal chodził ulica Teodora Duracza."
  Z informacji medialnych w tej sprawie wydaje mi się, że stanowisko Rosji, "wywołanej do tablicy", a może nawet na ławę oskarżonych, jest bardzo spokojne i rozsądne, podobnie jak jej stanowisko w sprawie rzekomego użycia broni chemicznej przez syryjską armię. Wtedy rosyjska argumentacja w rozmowach z USA uchroniła prezydenta Obamę przed kompromitującym podjęciem antypokojowej akcji militarnej w Syrii, której skutki mogłyby być tragiczne dla światowego pokoju.
 • 2018-03-17 08:17 | Herstoryk

  Re:Czy Zachód obroni Brytanię przed Rosją?

  Cóż za panikarski i propagandowy tytuł - Czy Zachód obroni Brytanię przed Rosją? !!!
  Bo ta Brytania taka bezbronna, mała i osamotniona! Wydaje przecież rocznie (wg. SIPRI) na wojsko, zbrojenia, itp. zaledwie 70% tego (48 mld USD) co zagrażająca jej agresywna Rosja, wydająca aż 69 mld ;).

  A tak na poważnie, to:
  Po pierwsze szpiegowanie i wywiad to wyjątkowo brudny interes, bez czerni czy bieli, a zatem całkowicie nie podlegający jednoznacznym ocenom moralnym. Wrzaskliwe oskarżenia i świątobliwe oburzenie to tylko hałaśliwa propaganda, a próba wykończenia jakiegoś agenta przez jedną z kilku stron, którym służył nijak się ma do bezpieczeństwa kraju.

  Po drugie, politycy i oswojone media amerykańskich krajów wasalnych prowadzą obecnie zorganizowaną, intensywną kampanię straszenia Rosją i rusofobii. Nie ulega wątpliwości, że toczona jest na zlecenie podupadającego Hegemona, a jej gwałtowność, zakres i natężenie są wprost proporcjonalne do poczucia zagrożenia jego dominacji. Rosja, prowadząca zresztą równie brudną politykę międzynarodową jak "Imperium Dobra", ze swoim budżetem wojskowym 15 razy mniejszym niż NATOwski nie grozi jednak USA i satelitom agresją, zagraża natomiast ich całkowitej dominacji (full spectrum domination). Co ciekawe, zagraża jej o wiele mniej niż Chiny, które są potęgą zarówno gospodarczą jak i wojskową. Tyle, że Hegemon nie ośmiela się używać Chin jako chłopca do bicia, bo jest od nich w znacznym stopniu uzależniony finansowo i gospodarczo, a obrażanie swojego bankiera to niemądra polityka.
  Podsumowując, powyższy artykuł, podobnie jak trąbienie P. Świerczyńskiego, to tylko pusty hałas propagandowy, który, w szczególnym przypadku Polski, jest niezbyt mądrym jazgotaniem ratlerka na niedźwiedzia tuż za płotem.
 • 2018-03-17 09:45 | ziomekp.1

  Re:Czy Zachód obroni Brytanię przed Rosją?

  Wszystkim wiadomo iż Putin to macho i szowinista, z tymi przywarami idzie w parze homofobia więc brytole winny zbadać czy ten rosyjski łotr nie zabił im Georga Michaela!!!!!! Poza tym homo - George miał wiele wspólnego z chemią, znał dilerów a ci chemików którzy dostarczali mu różne "fetki czy koksiki", Putin widać cięty na chemików jest!!!!!!!
  Aha, znalazłem takiego newsa:
  "Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii, Eiichi Negishi, został hospitalizowany w Stanach Zjednoczonych, jego żona zmarła, małżonkowie mieszkający w stanie Indiana zostali uznani za zaginionych w poniedziałek po zgłoszeniu ich zniknięcia na policję przez jednego z krewnych tej pary.
  We wtorek 82-letni naukowiec został znaleziony na autostradzie na obszarach wiejskich w pobliżu osady Rockford w stanie Illinois. Po tym jak Negishi został przewieziony do szpitala, policja odnalazła ciało jego 80-letniej żony. Według wstępnych danych para udała się na lotnisko i zgubiła się w drodze. Naukowiec wysiadł z samochodu, by szukać pomocy, a jego żona, zaniepokojona nieobecnością męża, również rozpoczęła poszukiwania. Z nieznanych na razie przyczyn kobieta zmarła obok samochodu".
  Moim zdaniem sprawka Putina -- naukowiec z Japonii (Rosja jest nadal z Japonią w trakcie wojny i kłócą się o Kuryle), chemik!!! (chemik to wiadomo iż "nowiczok, stariczok czy choojwiczok"), mieszka w Jankesowie (ruski twórca "nowiczoka" też mieszka w Jankesowie), ma 82 lata (ruski twórca także ma 82 lata), jest i poszkodowana kobieta - żona japońca (w sprawie Skirpala też jest kobieta - córka).
  PUTIN JAK NIC!!!!!!!! Dość, że morduje chemików to jeszcze kobiety -- wszak to zbrodniarz i SZOWINISTYCZNA ŚWINIA!!!! Feministki do boju!!!!!!!!
  Głuszkowa też Putin kazał ogłuszkować -- znaczy ogłuszyć.