Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jesteśmy o krok od formalnego zrównania praw kobiet i zarodków

(6)
Krok po kroku coraz bliżej nam do Salwadoru, gdzie kobiety trafiają na lata do więzienia, bo „nie zapobiegły poronieniu, czyli zamordowały”.
 • 2018-03-16 17:42 | EwaAnnaBarbara

  Zrównanie praw kobiet i zarodków.

  Drogie panie, czas odkurzyć parasolki i mieć je zawsze na podorędziu. Nasze prawa w Polsce będa zagrożone, tak długo, jak długo szarogęsić będzie się kler I ich oddane parafianki i parafianie, wyborcy PiSuaru. Światli panowie też powinni zaopatrzyć się w parasolki, bo z zabobonem, przesadami i paternalizmem trzeba walczyć aż do zwycięstwa.
 • 2018-03-16 18:42 | sławek.m

  Re:Jesteśmy o krok od formalnego zrównania praw kobiet i zarodków

  Te pomysły mają jeszcze jeden skutek. Kiedy "obrońcy życia" przekręcą śrubę, prawo odbije w drugą stronę i będzie jak w Hiszpanii czy Irlandii, do niedawna bastionów tępego katolicyzmu. Tylko szkoda tych kobiet no i dzieci, które będą zmuszone do urodzenia się i "dawania świadectwa" swoim cierpieniem.
 • 2018-03-16 22:43 | chojejo

  Jestem szczesliwa, ze mieszkam na Zachodzie.

  Tak jest, gdy do władzy dorwa się katoliccy fundamentaliści.

  Jestem szczesliwa, ze mieszkam na Zachodzie.

  Nb wbrew prawackim portalom to Poslce, a nie zachodzniej Europie grozi powrot do sredniowiecza i dyktatura religijnych ciemniakow.
 • 2018-03-17 10:09 | izakan

  Re:Jesteśmy o krok od formalnego zrównania praw kobiet i zarodków

  Religia + religiant = zło.
 • 2018-03-17 16:45 | _blacky

  Re:Jesteśmy o krok od formalnego zrównania praw kobiet i zarodków

  Wydaje mi się, że autorka artykułu nieco "popłynęła" w porównaniach Polski do Salvadoru. Żaden ekstremizm nie jest dobry, nie popieram Ordo Iuris. Natomiast nie widzę nic złego w wydawaniu pieniędzy na kampanie antyaborcyjne. Aborcja to zło, trzeba z nią walczyć! Przede wszystkim uświadamiając, robiąc taką przestrzeń dla kobiet, aby czuły się bezpieczne, informując o skutkach psychicznych. Droga nie w wychodzeniu na ulice, a działaniu na rzecz kobiet. Takim prawdziwym, nie tylko poprzez słowa. Pozdrawiam Was! Młoda Polka :)
 • 2018-03-20 22:10 | GruntToPiach

  Re:Jesteśmy o krok od formalnego zrównania praw kobiet i zarodków

  "nie widzę nic złego w wydawaniu pieniędzy na kampanie antyaborcyjne."

  To były pieniądze przeznaczone na pomoc niepełnosprawnym ze ściśle określoną listą możliwych celów, a zatem była to defraudacja.

  "Aborcja to zło"

  Mniejsze niż skazywanie ewentualnego dziecka na cierpienia, bo większość aborcji (95%) odbywa się z uwagi na nieodwracalne uszkodzenie płodu, z czego tylko 21% to zespół Downa, a reszta to dużo poważniejsze i o wiele bardziej skomplikowane przypadki nie dające szans na normalne życie, a najczęściej po prostu mówiące, że dziecko umrze niedługo po porodzie.

  Nawiasem mówiąc, zespół Downa sam w sobie to też rzut monetą, czy dziecko w ogóle dożyje dorosłego wieku, a nawet jak dożyje, to istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że nie będzie zdolne do samodzielnej egzystencji. Maciuś z Klanu to wyjątek wśród osób z zespołem Downa, nie reguła. Już pomijając niepełnosprawność psychiczną i fizyczną, przynajmniej 25% po prostu umiera w dzieciństwie z uwagi na wady organów wewnętrznych.

  "informując o skutkach psychicznych."

  Jakich skutkach psychicznych? Żadne badania ich nie wykazują. Poza oczywiście tymi cytowanymi przez prolifersów, które to badania pochodzą sprzed ponad 30 lat, zostały oparte na błędnych założeniach i których autorka zmieniła w międzyczasie zdanie.