Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Za tydzień możliwy całkowity zakaz aborcji. Strajki pod diecezjami w całym kraju

(29)
Chcemy powiedzieć, co myślimy o biskupach żądających wprowadzenia w Polsce całkowitego zakazu aborcji – zapowiadają organizatorki Strajku Kobiet.
 • 2018-03-18 10:33 | jpet

  Re:Za tydzień możliwy całkowity zakaz aborcji. Strajki pod diecezjami w całym kraju

  Dobry Bóg wysłuchał i krwiopijczy sojusz wójta z plebanem nastał. Na wieki.
  Masz czego chciałeś, Grzegorzu Dyndało!
 • 2018-03-18 11:58 | izakan

  Re:Za tydzień możliwy całkowity zakaz aborcji. Strajki pod diecezjami w całym kraju

  W końcu dotarło do kobiet, gdzie maja manifestować. Trochę późno.
 • 2018-03-18 12:33 | adstr

  Re:Za tydzień możliwy całkowity zakaz aborcji. Strajki pod diecezjami w całym kraju

  Uważam, że każda religia to zbiorowe oszustwo. Ale największemu zwyrodnieniu uległ katolicyzm. Z religii miłości bliźniego stał się religią miłości księży do mamony i władzy.
  Ciekaw jestem, czy dożyję czasów, kiedy Polacy to dostrzegą i zmarginalizują czarną agenturę Rzymu.

 • 2018-03-18 13:33 | suwer

  Re:Za tydzień możliwy całkowity zakaz aborcji. Strajki pod diecezjami w całym kraju

  Jeśli większość (40+40%)jest przeciwko wprowadzaniu nowych przepisów, to ja się idę pytać, co robią tez zawodzące tłumy w kościołach? Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek? Tak się kończy lizanie tyłka kk.
 • 2018-03-18 15:23 | remm

  Re:Za tydzień możliwy całkowity zakaz aborcji. Strajki pod diecezjami w całym kraju

  Głosowaliście na Platformę, to macie, czego chcieliście. Trzeba było być ślepym i niedorozwiniętym umysłowo, żeby nie widzieć, jak Tusk przez całe 8 lat leżał plackiem przed księżmi i przygotowywał grunt pod przejęcie władzy przez PiS.

  A tak poza tym to w państwie, w którym na lekcjach religii w szkołach publicznych za pieniądze podatnika uczy się dzieci, że zapłodniona komórka jest człowiekiem, aborcja powinna być całkowicie zakazana, bo inaczej to się kupy nie trzyma.

  Finansując lekcje religii w szkołach publicznych rząd firmuje pogląd, jakoby usunięcie nawet jednodniowej ciąży było morderstwem, więc nie może równocześnie zezwalać na aborcję nawet w wyjątkowych przypadkach, bo zgodnie z tym poglądem jest to morderstwo.

  Nie można więc domagać się prawa (nawet ograniczonego) do aborcji bez równoczesnego żądania usunięcia religii ze szkół lub podporządkowania świeckim władzom oświatowym programów nauczania katechezy.

  Lewico, czekam na konkretne działania.
 • 2018-03-18 15:48 | samba kukuleczka

  Re:Za tydzień możliwy całkowity zakaz aborcji. Strajki pod diecezjami w całym kraju

  Pisze autorka sporo na temat wnoszonego prawdopodobnie pod obrady sejmu projektu ustawy.
  Tonacja nietrudna do przewidzenia.
  Jest ciemno, a będzie jeszcze ciemniej. Tak ciemno, że ciemniej już być nie może.
  Nastanie ciemność doskonała.

  W innym jednak miejscu autorka zamieszcza zdanie które mówi, ze przyjęcie projektu sprawi, że będzie to:

  " Jedno z najostrzejszych w Europie praw antyaborcyjnych."

  Chcąc być kukułką dobrze poinformowaną muszę zadać pytanie:

  "A gdzie w Europie jest jeszcze ciemnnej?"
 • 2018-03-18 16:44 | jpet

  Re:Za tydzień możliwy całkowity zakaz aborcji. Strajki pod diecezjami w całym kraju

  Do "izakan"
  "W końcu dotarło do kobiet, gdzie maja manifestować. Trochę późno."

  Co do powyższego stwierdzenia mam mieszane uczucia.
  Solidarność i posłuch władzy dowolnego autoramentu "lud" demonstruje masowym uczestnictwem w organizowanych przez nią spędach.
  A gdyby zamiast wystawania na mrozie przed oknami biskupów niedzielne obrządki religijne odbywały się bez..... wiernych?
  Wszystko co uszczupla kasę i nie spełnia oczekiwań władzy (każdej) bardzo ją przestrasza!
 • 2018-03-18 18:22 | gsj

  Re:Za tydzień możliwy całkowity zakaz aborcji. Strajki pod diecezjami w całym kraju

  Zdjęcie purpuratów bardzo wymowne.
  Proponuję, by szeroko pojęta opozycja zgłosiła poprawkę: tak zgoda, ale kk jako instytucja zostaję obciążona fizycznie kosztami utrzymania nie pełnosprawnych dzieci, ale także kosztami moralnymi cierpień tak dzieci jak i rodziców.
  Mniemam, iż hierarchowie kk są niezdolni do poczucia jakiejkolwiek odpowiedzialności. Także moralnej.
  Nie jestem zwolennikiem aborcji jako alternatywy zapobiegania ciąży.
 • 2018-03-18 19:08 | Slawomirski

  Re:Za tydzień możliwy całkowity zakaz aborcji. Strajki pod diecezjami w całym kraju

  Polska powinna byc laickim i tolerancyjnym krajem.

  Slawomirski
 • 2018-03-18 19:08 | woytek

  Re:Za tydzień możliwy całkowity zakaz aborcji.

  "Jeżeli aborcja embriopatalogiczna zostanie zakazana, to w krajach o wysokim standardzie opieki medycznej ilość urodzeń noworodków z wadami DNA będzie rosła w zastraszającym tempie. Dawniej ten problem regulowała sama przyroda /czyli Bóg / powołując chore i słabe noworodki do nieba. Obecnie są one utrzymywane przy życiu, dzięki lekarstwom i aparaturze medycznej stworzonej przez człowieka. Liczba ludzi wymagających stałej opieki rośnie w postępie wręcz geometrycznym w związku z wydłużaniem się życia poza granice samoobsługi, jakie daje każdemu człowiekowi sprawność fizyczna i zdolność kontaktu intelektualnego z otoczeniem. Hierarchowie Kościóła lekceważą ten ogromny problem i domagają się zakazu aborcji embriopatalogicznej, udając, że nie widzą tego problemu. Za kilkadziesiąt lat zabraknie chętnych do opiekowania się rosnącą armią ludzi zniedołężniałych, niezdolnych do pracy z powodu wrodzonej niezdolności do pracy. A praca to jest zmartwychwstanie. Polskie prawo nie może zabraniać aborcji wykonywanej za zgodą matki, kiedy badania embriopatologiczne potwierdzają wady DNA."
 • 2018-03-18 20:19 | gsj

  Re:Za tydzień możliwy całkowity zakaz aborcji. Strajki pod diecezjami w całym kraju

  Aborcja zamiast zapobieganiu ciąży, nie jest w moim przekonaniu, rozwiązaniem.
  Sądzę jednak, iż obciążenie kk oraz posłanek/posłów, głosujących za całkowitym zakazem aborcji kosztami opieki nad kalekimi, genetycznie obciążonymi dziećmi, oraz rekompensatą dla rodziców tych dzieci, zmniejszyłoby liczbę oportunistów wśród tej grupy "strażników moralności".
  Opinie starszych hierarchów kk w tej sprawie uważam za niepoważne.
  Oportunizm także winien mieć granice.
 • 2018-03-18 21:04 | kalder

  Re:Za tydzień możliwy całkowity zakaz aborcji. Strajki pod diecezjami w całym kraju

  Szaleństwo władzy
 • 2018-03-18 22:08 | kormoran

  Re:Za tydzień możliwy całkowity zakaz aborcji. Strajki pod diecezjami w całym kraju

  Przecież do kościoła i tak chodzi jakieś 30% społeczeństwa polskiego, więc kto się tym przejmie? Problem jest gdzie indziej, niby 40% popiera zasady niezgodne z doktryną kk, a jak przychodzi co do czego, to jako katolicy deklaruje się ponad 90%, zdecydowana większość tych ludzi bierze ślub w kościele, chrzci dziecko, posyła je na lekcje religii katolickiej a potem komunię, a jak umiera, to z namaszczeniem księdza. Drogie kobiety - ja wam bardzo dobrze życzę i popieram was całym sercem, bo ja także nie chcę, by np. mojej żonie czy córce przytrafił się przypadek upośledzonego płodu, albo ciąży z gwałtu i przymus prawny rodzenia w takiej sytuacji (tak, tak, aborcja to nie tylko sprawa kobiet). Tylko, że jak na prawdę chcecie, żeby księża przestali mieć wpływ na wasze życie, to musicie przestać być katolikami. Niestety, chcecie mieć ciastko i zjeść ciastko - nazywać się katolikami, obchodzić katolickie święta, korzystać z usług księży przy uroczystościach, a jednocześnie uprawiać przedmałżeński seks, dokonywać aborcji, gdy to konieczne, popierać związki jednopłciowe - no sorry, ale tu się trzeba zdecydować. Ja nie wiem, czego wy chcecie pod kurią? Że się biskup przestraszy i wedle waszych życzeń zmieni doktrynę kościoła katolickiego? No ja nie wiem, czy sobie zdajecie sprawę, ale bycie katolikiem nie jest obowiązkowe, nawet już od dawna nie palą za to na stosach - halo, pobudka, jest XXI wiek! Tak się ciekawie składa, że religijność katolicka kobiet w Polsce jest wiesza niż mężczyzn, słynne "moherowe berety" to damskie nakrycie głowy. Zacznijcie więc zmiany od podstaw, od siebie - dokonajcie apostazji, jeśli jeszcze tego nie zrobiłyście, nie chrzcijcie dzieci itd. Zanim poznałem moja żonę, niesłychanie trudno było znaleźć kobietę, która nie będzie chciała chrzcić swojego dziecka - co zupełnie nie przeszkadzało tym samym paniom na przedmałżeński seks. Nawet znani mi ateiści świętują Boże Narodzenie i Wielkanoc, co jest równie zasadne w ich przypadku jak świętowanie np Ramadanu. Więc drogie kobiety - zamiast urządzać bezsensowne pikiety, po których za dwa tygodnie pójdziecie z koszyczkami do kościółka, uczyńcie to państwo świeckim. No bo jak można żądać świeckiego państwa z ponad 90% katolikami? To od was zależy, jaki ten odsetek w tym i kolejnym pokoleniu będzie. Jeśli odsetek ludzi deklarujących się jako katolicy spadnie do 60%, to jest o czym w ogóle rozmawiać, w obecnej sytuacji to farsa i hipokryzja.
 • 2018-03-18 23:28 | kurkura

  Re:Za tydzień możliwy całkowity zakaz aborcji. Strajki pod diecezjami w całym kraju

  Kiepsko u nas z tym zjednoczeniem kobiet. Starsze uważają, że problem już ich nie dotyczy, wiele młodych nie jest chyba nawet świadomych, co to dla nich znaczy. Załamujące wręcz jest, że sekta prolajferska potrafiła przeforsować coś tak upokarzającego (nie wspominając o wstydzie przed światem), pomimo, że większość obywateli jest co najwyżej za utrzymaniem obecnej ustawy. Z drugiej strony skąd to masowe posyłanie dzieci na lekcje religii i korzystanie z usług sukienkowych? Przecież to nie ma nic wspólnego z wiarą. To mógłby być cichy, ale skuteczny protest. Jak przykro, kiedy rozum i rozsądek zawodzi....
 • 2018-03-19 00:22 | ajh

  Re:Za tydzień możliwy całkowity zakaz aborcji. Strajki pod diecezjami w całym kraju

  Takie prawo jest barbarzynstwm porównywalnym ze Święta Inkwizycja, a raczej z czasami Savonaroli we Florencji.
 • 2018-03-19 13:16 | waldi-14

  Re:Za tydzień możliwy całkowity zakaz aborcji. Strajki pod diecezjami w całym kraju

  Każdy sposób ograniczania zabijania nienarodzonych jest dobry. Ci, którzy chcą zabijać, muszą się spotykać z oporem normalnych ludzi. Stop barbarzyństwu XXI wieku!
 • 2018-03-19 15:18 | samba kukuleczka

  Re:Za tydzień możliwy całkowity zakaz aborcji. Strajki pod diecezjami w całym kraju

  Mam problem. Problem polega na definicji humanitaryzmu. Niby wiemy cóz to takiego znaczy, ale jak to wygląda w praktyce?
  Jaka jest ta humanitarna empiria?
  Na pewno "humanitarni" wrażliwi są na naturę. Na piękno przyrody. Nieskażonej ludzka ręką przyrody. Ich wrażliwość dała pokaz podczas walki o Puszczę Białowieską. O jej faunę i florę. O te monumentalne żubrze pary z brykającym małym żubrzątkiem.
  " Jakie one są dostojne, a to małe jakie cudowne Nie, nie możemy pozwolić wyciąć ani jednego drzewa .One muszą mieć swój dom!"

  Gdzie jeszcze widać te piękne uczucia humanitaryzmu ?
  Na pewno, na wrażliwe serca humanitarnych mogą liczyć nasi milusińscy.
  Nasze kotki, pieski, myszki,papużki,żólwiki.
  Wszystkie żółwiki nasze są ! Hej!
  Bo my jesteśmy humanitarni.

  A zarodek? Może niezbyt szczególny egzemplarz, ale jednak On, Ona też może by chciała kiedy po Puszczy Białowieskiej?
  Ciekawe, jeżeli ktoś upomni się o Jego prawa może być nazwany...nie, nie humanitarnym, ale po prostu normalnym człowiekiem?
  Nazwany przez humanitarnych.
 • 2018-03-19 15:52 | Aspiryna

  Re:Za tydzień możliwy całkowity zakaz aborcji. Strajki pod diecezjami w całym kraju

  W innym jednak miejscu autorka zamieszcza zdanie które mówi, ze przyjęcie projektu sprawi, że będzie to:

  " Jedno z najostrzejszych w Europie praw antyaborcyjnych."

  Chcąc być kukułką dobrze poinformowaną muszę zadać pytanie:

  "A gdzie w Europie jest jeszcze ciemnnej?"

  ```````````````````````````````````````````````````````````````````````````````
  Ultra-katolicka wyspa pod nazwa Malta?
 • 2018-03-19 17:07 | slima11

  Re:Za tydzień możliwy całkowity zakaz aborcji. Strajki pod diecezjami w całym kraju

  A historyja taka!!!!Prymas tysiąclecia miał mądrego sekretarza i następcę.Następca ,dzięki Bogu ,pomógł Polakom porozumieć się i nie dopuścić do wojny np. takiej jak w Hiszpanii.też arcykatolickiej.A potem pomógł osiągnąć ludzki ,przy pomocy Ducha Świętego, kompromis aborcyjny.Jakiego pomocnika miał JP2 ,każdy widział i wie.Od paru lat ,nie ma nazwiska w mediach Kardynałów Wyszyńskiego i Glempa.Bryluje hodowca danieli i zbawca ludności w Rwandzie.Każda akcja powoduje reakcje.Boże chroń naszego Zbawcę Narodu katolickiego ,bo to on w końcu wypełni wole swoich dobrodziejów wyborczych i to na niego spadnie gniew istot stworzonych z żebra pierwszego chłopa na ziemi i zdziwienie Kardynałów w niebiesiach.
 • 2018-03-19 22:46 | zdzisław piegza

  Re:Za tydzień możliwy całkowity zakaz aborcji. Strajki pod diecezjami w całym kraju

  Fotografia służy za cały komentarz.(mamy Was)
 • 2018-03-20 14:52 | Otono

  Kaja Godek

  Biedna kobieta, ktora nigdy nie pogodzila sie z tym, ze sama urodzila dziecko niepelnosprawne, chce, jak (w jej pojeciu) sprawiedliwy Bog, ukarac wszystkie kobiety za to, ze sama nie miala szczescia, i ze w swojej glupocie i zaslepieniu nie zbadala sie, tylko rodzila 'w imie boze'.
  I nikt mi nie wmowi, ze chodzi tu o cokolwiek innego. Swoje nieszczescie i rozpacz, probuje rekompensowac szemrana pseudo-dzialalnoscia na rzecz zycia. Tej pani jest potrzebny dobry psychiatra i mocne leki.
 • 2018-03-20 17:02 | Aspiryna

  Re:Za tydzień możliwy całkowity zakaz aborcji. Strajki pod diecezjami w całym kraju

  Jak ktos juz kiedys napisal - przedstawiciele Watykanu to "nasi okupanci"!
 • 2018-03-20 18:25 | Martin L

  Re:Za tydzień możliwy całkowity zakaz aborcji. Strajki pod diecezjami w całym kraju

  waldi-14
  Co stało do tej pory na przeszkodzie, że pan nie ogłosił chęć adopcji osoby niepełnosprawnej wymagającej stałej opieki? Proszę w takim razie udzielić schronienia sierotom z Aleppo jako "obrońcy życia" .Co stało na przeszkodzie panom biskupom na przekazaniu majątku z komisji majątkowej rodzinom posiadającym osoby niepełnosprawnym wymagającym stałej opieki? Ilu posłów Pis i tzw. "obrońców życia" dało przykład prawdziwości swoich słów i wyraziło chęć adopcji?Zakaz nie byłby potrzebny gdyby pan i panu podobni traktowali poważnie swoje słowa. Dla pana Rydzyka liczy się wyłącznie mamona a nie ludzkie życie. Widział pan jakiegokolwiek biskupa który zrezygnował by z luksusowego auta na rzecz osoby niepełnosprawnej? I korzystał z komunikacji miejskiej? Jeśli KK traktuje swoje słowa poważnie to proszę o rezygnację z majątku i wygodnego życia na koszt podatników, na rzecz rodzin z osobami niepełnosprawnymi wymagającymi stałej opieki. W takim razie proszę od pana o jednoznaczną deklaracje osobistej opieki nad taka osoba, bo dla KK liczy się wyłącznie mamona a nie ludzkie życie. To pan Stanek kapłan powiedział ze nie należy pomagać ofiarom wojny, wydajać ich na śmierć,taki "obrońca życia" na pokaz. Tak zarodek jest człowiekiem bo nie potrzeba rezygnować z luksusowego auta a dla biskupów jest to najważniejsza rzecz. KK będzie płacił ze swojego majątku takim rodzinom alimenty czy tyko ludzkie życie dla nich skończy się po urodzeniu ? Bo ważniejsze są pieniądze i wygodne życie. Tak są to tylko puste frazesy.
  8OOtys. podpisało deklarację jako "obrońcy życia" ale ani jeden nie znalazł się żeby deklarować adopcję, bo dla takich ludzi jak ich osobiście dotknie to pojadą bez skrupułów do Czech tam dokonają aborcji. KK i tzw. "obrońcy życia" są za aborcją gdyby poszyli o majątek a osobiście by ich to dotyczyło. Wyłącznie jest to na pokaz, pusty frazes. Na początek można ogłosić deklarację bezpłatnego nauczania religii a pieniądze przekazać na rzecz rodzin z osobami niepełnosprawnymi wymagającymi stałej opieki, przecież są "obrońcami życia".
 • 2018-03-20 21:08 | azur

  Re:Za tydzień możliwy całkowity zakaz aborcji. Strajki pod diecezjami w całym kraju

  Biskupi też strajkują?
 • 2018-03-20 22:54 | GruntToPiach

  Re:Za tydzień możliwy całkowity zakaz aborcji. Strajki pod diecezjami w całym kraju

  "Aborcja zamiast zapobieganiu ciąży, nie jest w moim przekonaniu, rozwiązaniem."

  Czasem jest, czasem nie jest, tylko nie na tym polega bieżący problem, bo aborcja na życzenie jest w Polsce tak czy owak nielegalna, a projekt łagodzący wyleciał z sejmu.

  Nota bene, w USA od legalizacji aborcji na życzenie w 1973 liczba oficjalnych zabiegów najpierw wzrosła, by obecnie spaść poniżej poziomu statystyk z 1973. Przy czym szacuje się, że liczba zabiegów przed 1973 mogła być nawet dwukrotnie większa (procentowo nawet większa niż w okresie szczytowym legalnej aborcji), ale większość z nich stanowiły aborcje nielegalne, podczas których co roku, wraz ze swoimi płodami, umierały setki kobiet. Dodam, że liczba ta wzrasta jeszcze bardziej, gdy doliczymy kobiety z niższych klas społecznych, których nie było stać na aborcję, więc próbowały domowych metod, często również ze skutkiem śmiertelnym.

  Generalnie rzecz biorąc zakaz aborcji nie ratuje żadnych dzieci. Kogo stać - pojedzie do kraju obok, kogo nie stać - będzie skakać z trzeciego piętra. Może i aborcja nie jest rozwiązaniem, ale jedyne, co robią ograniczenia w dostępie do legalnej aborcji, to zwiększanie śmiertelności matek, szczególnie z biednych rodzin.

  "muszą się spotykać z oporem normalnych ludzi."

  I pewnie tylko ty posiadłeś wiedzę tajemną, kto jest normalny, co?

  "Problem polega na definicji humanitaryzmu"

  Zajrzyj do słownika, problem zniknie.

  A zarodek kota też nie jest słodkim kotkiem, więc cała twoja argumentacja nie ma sensu, przykro mi.

 • 2018-03-21 18:39 | azur

  Re:Za tydzień możliwy całkowity zakaz aborcji. Strajki pod diecezjami w całym kraju

  Za tydzień? Powoli, najpierw prezes musi policzyć, czy mu to się opłaci.
 • 2018-03-22 11:38 | mb5851

  Re:Za tydzień możliwy całkowity zakaz aborcji. Strajki pod diecezjami w całym kraju

  Obciążać k.kat i wszystkie "organizacje" przeciwne aborcji kosztami utrzymania (min 4000 tyś) dla wszystkich kalek urodzonych w Polsce. Także pensje miesięczne (min 4000 tyś) dla Matek tych Dzieci. Lata poświęcone na opiekę , winne być zaliczone przez ZUS , jako okresy składkowe do emerytury. Amen.
 • 2018-03-22 11:42 | mb5851

  Re:Za tydzień możliwy całkowity zakaz aborcji. Strajki pod diecezjami w całym kraju

  Obciążać k.kat i wszystkie "organizacje" przeciwne aborcji kosztami utrzymania (min 4000 tyś) dla wszystkich kalek urodzonych w Polsce. Także pensje miesięczne (min 4000 tyś) dla Matek tych Dzieci. Lata poświęcone na opiekę , winne być zaliczone przez ZUS , jako okresy składkowe do emerytury. Amen.
 • 2018-03-27 17:32 | Constanime

  Re:Za tydzień możliwy całkowity zakaz aborcji. Strajki pod diecezjami w całym kraju

  Niedługo wróci dziecięcina, obok vatu i pitu. Watykam orze polskiego poklęcznika. Ciekawe, Polska powinna wstać z kolan, tyle że z kościelnych posadzek.