Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dlaczego notowania PiS tak bardzo spadły?

(12)
Prostych recept na poprawę nie widać. Premier – już wymieniony. Macierewicz – już schowany. 500 plus już było. Mieszkania plus jeszcze nie ma. Coraz bliżej za to do wyborów samorządowych.
 • 2018-03-28 17:42 | kalder

  Prostych recept nie ma?

  Aresztowania polityków PO - za 2 lata się okaże czy słuszne

  Ujawnienie nagrań z podsłuchów w biurach PO - jestem pewien, że wszystkie mają mikrofony w kontaktach
 • 2018-03-28 17:46 | woytek

  PiS okazał się kooperantem Globalnych oprawców Polski, wymuszających haracz 75 lat po wojnie

  To co się dzieje ostatnio, to budzi podejrzenia, że PiS kooperuje z "Przedsiębiorstwem Holocaust", którego lobbyści wymuszają na Polsce haracz w postaci mienia, które chcą przejąć 75 lat po zakończeniu wojny.
  Tak zwane mienie bezspadkowe według prawa obowiązującego w Polsce i w USA jest własnością państwa, ale 59 bezczelnych senatorów udaje, że nie znają prawa amerykańskiego i przez naciski na PiS chcą wymusić haracz na młodym pokoleniu Polaków, którzy staną się parobkami żydowskimi we własnym kraju.
  Po przyjęciu przez PiS warunków tych bezczelnych awanturników dni jego przywództwa w Polsce będą policzone. Smutne jest również to, że Platforma milczy i staje się tym samym partnerem PiS w zdradzie narodowej.
 • 2018-03-28 17:46 | AOlsztynski

  Re:Dlaczego notowania PiS tak bardzo spadły?

  Zaręczam, iż pobożne życzenia opozycji się nie sprawdzą...
 • 2018-03-28 18:39 | OberfeldkuratOK

  Re:Dlaczego notowania PiS tak bardzo spadły?

  Szkoda tylko, że na ten spadek niemal w całości zapracował sam PISs.
 • 2018-03-29 01:51 | woytek

  Re:Dlaczego notowania PiS tak bardzo spadły?

  PiS okazał się "piatą kolumną" cynicznego "Przedsiębiorstwa Holocaust" i kontynuatorem podobnych praktyk podejmowanych wcześniej przez Platformę.
  W tajemnicy przed wyborcami obie partie ustalały warunki okupu, gwarantującego im dalszą karierę wasali obcych interesów. Mienie bezdziedziczne, które we wszystkich praworządnych krajach staje się własnością państwowową, ma być przedmiotem haraczu, który zagwarantuje obecnym elitom spokojną karierę polityczną i czerpane z niej profity.
  Ofiarami ostaniej wojny byli obywatele polscy, a nie obywatele amerykańscy, którzy zostali już spłaceni przez rząd PRL-u. To jest skandal nad skandale, który Polskę sprzedaną przez amerykańską administrację po II wojnie , nowa administracją amerykańska sprzedaje "Przedsiębiorstwu Holocaust".
  Pośrednikami będą politycy PiS i to oni będą czerpać profity obsadzając wszystkie ważne stanowiska przez kolejne kadencje wasalnego poddaństwa.
 • 2018-03-29 09:04 | Slawczan

  Re:Dlaczego notowania PiS tak bardzo spadły?

  Panie Redaktorze proszę się nie spieszyć z tym optymizmem bo:
  - sondaże mogą być obarczone błędem. jest to wielce prawdopodobne. Przypominam cassus klęski prezydenta Komorowskiego
  - idzie Wielkanoc i katoliccy guślarze ruszą do walki - wyjaśnią ogłupiałej nierogaciźnie, że ,,być może rządzący popełnili błąd ale któż ich nie popełnia a nikt lepiej nie uchroni ich niż nasz rząd respektujący wartości chrześcijańskie, przed zagrożeniami (tu ,,oczko" - wiadomo, że chodzi o uchodźców) i zgnilizną moralną z Zachodu pod postacią lewactwa". I ,,myślenie" nierogacizny wróci na właściwe tory. Nie od rzeczy byłoby gdyby rządzący ,,po głębokim namyśle, uwzględniając doskonałą kondycję gospodarki pod ich rządami rozpoczęli prace nad rozszerzeniem 500+ na każde dziecko".
  - opozycja? Gdzie ona? jakiś komentarz? Pomysł? Grzesiek zapewne myśli do którego kościółka pójść na Wielkanoc co by go nie opluli. No i by się zerwać w piątek z rańca do domu bo tam super wyżerka czeka. Najważniejsze, że Tusk jest daleko...
 • 2018-03-29 09:44 | Jerzy zO.

  Re:Dlaczego notowania PiS tak bardzo spadły?

  Sondaż do bani ?, to trzeba kogoś widowiskowo zatrzymać w Wielki Czwartek, suweren się ucieszy !.
 • 2018-03-29 10:24 | Obama spod Laden

  Poczekajmy - zobaczymy

  Jeden sondaż ... nie czyni wiosny.
  Oceniając całość wyników widać, że potencjalni wyborcy (biorący udział w sondażach, chociaż deklarują udział w wyborach, często do nich nie idą) szukają jakiejś alternatywy dla PiS (m.in. wynik partii Wolność. SLD i Kukiz 15).
  Dziwię się, że poważne media, politycy i naukowcy rozpętali prawdziwą histerię wokół tego JEDNEGO sondażu już ogłaszając klęskę PiS. Bardzo przykro będzie obudzić się np. po Świętach i sobaczyć nowe sondaże, gdzie PiS odzyskuje swoją pozycję. Bardzo nie chciałbym tego, ale chyba tak będzie.
  Najważniejszym "sondażem" dla tych, którzy pragną odejścia PiS w niebyt (łącznie z wyżej podpisanym) będą wybory samorządowe. Opozycja przygotowuje się do nich źle i niemrawo. Jeśli poniesie w nich klęskę, przegra także wybory do parlamentu. Kiedy patrzę na tę, pożal się Boże opozycję, to ogarnia mnie rozpacz ponieważ - tak jak większość badanych w omawianym sondażu - nie znajduję ALTERNATYWY.
 • 2018-03-29 10:45 | tuciu

  Re:Dlaczego notowania PiS tak bardzo spadły?

  woytek, ostatnie audycje radia Maryja i konfrontacja szarży "judeosceptyków" na stosunki polsko-amerykańskie dają nadzieję, że zjazd PiS-u będzie jednak trwały. Załamanie przychodzi gdy popatrzy się na horendalny koszt dla wizerunku Polski za granicą, który bez względu na rządzących trzeba będzie odrabiać latami.
 • 2018-03-29 11:28 | kaesjot

  Re:Dlaczego notowania PiS tak bardzo spadły?

  @woytek
  Ta cała afera wokół Holocaustu sprawiła, iż zacząłem zagłębiać się w te tematykę.
  W pewnym momencie zasunął mi się wniosek, że to nie Palestyna lecz właśnie Polska miała stać się ojczyzna Żydów.
  Jednak obalenie caratu w Rosji i jej wycofanie się z wojny w której Rosja należała do zwycięskiego obozu plany to pokrzyżowało. Do tego dołożyło się odzyskanie niepodległości i powstanie państwa polskiego, w którym Polacy sami chcieli w niej rządzić. Walkę Polaków o to, by być panami we własnym kraju, rywalizację o to z Żydami określono mianem "antysemityzmu".
  Żydzi ponowili swe starania po wyzwoleniu terenów Polski przez ZSRR ale w końcu tow. Wiesław w miarę skutecznie to załatwił.
  Można by postawić hipotezę, ze całe to zarzucanie nam udziału w Holocauście to tylko efekt wściekłości, iż plany się nie udały.
 • 2018-03-29 22:47 | Alrus

  Re:Dlaczego notowania PiS tak bardzo spadły?

  Wśród powodów tak dużego spadku notowań jest z pewnością zleceniodawca sondażu. Nie od dziś wiadomo, że klient płaci, więc wymaga. Ale niezadowolenie wyborców, czy trafniej, popierających obecnie PIS, jest realne, a odnosi się do niepokojącej i niezrozumiałej taktyki rządu w sprawie tzw.odszkodowań, czyli bezprawnych żądań żydowskich. Kaczyński stąpa po cienkiej linie, ustępstw w tej sprawie żaden Polak mu nie wybaczy.
 • 2018-03-30 00:07 | Martin L

  Re:Dlaczego notowania PiS tak bardzo spadły?

  kaesjot
  Szanowny panie za powstaniem państwa Izrael stał rząd polski w latach 20 -tych i Piłsudski, kierowano się zasadą "za waszą i naszą wolność". Około 600tys. stanowiło migracje żydów w wyniku antysemityzmu w carskiej Rosji to oni chcieli powstania państwa Izrael, stąd było szkolenie bojowników np. w Rembertowie pod Warszawą czy na Wołyniu, posyłano także karabiny bez numerów seryjnych do Palestyny by wywołać powstanie w celu utworzenia państwa Izrael. Cały czas wspierała to polska dyplomacja namawiając Brytyjczyków do utworzenia państwa Izrael. W latach 30-tych popierała to także endecja, ale kierując się zasadą "za naszą wolność ale bez was", czyli motywując to antysemityzmem.