Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

W ciemnym zaułku historii

(8)
Nowa władza rewiduje historię dokładnie – wyciąga zza hydrantu Sendlerową i ukrywa tam Jedwabne.
 • 2018-03-29 08:13 | Szary Kot

  Kisiel

  Aktualny komentarz do aktualnych dziejow naszego kraju napisal Kisiel. Prawie 50 lat temu. O tym doktorze tez napisal.
 • 2018-03-30 00:00 | Alrus

  Re:W ciemnym zaułku historii

  Kto wygrywa wybory, ten dyktuje historię, zauważa red. Passent.
  Z czego wynika, że dotąd historię dyktowali wygrywający poprzednio, ale widocznie to nie uwierało aż tak, aby stać się przedmiotem zgrabnego skądinąd felietonu. A powinno, wszak ci poprzednicy wygrywali przez ostatnie kilkadziesiąt lat, żeby nie wspomnieć o poprzednikach tych poprzedników, kiedy to historię dyktowała wygrywająca zawsze wybory, jak to we wzorowej demokracji, wiadoma partia. W tych czasach, a felietony red. Passenta zamieszczane w doborowym towarzystwie na ostatniej karcie wielkiej płachty Polityki dobrze pamiętam, również żadnych skarg nie zauważyłem.
  Więc albo wcześniej red. Passent tych dyktowań nie spostrzegał, albo były one zgodne z wersją historii którą red. Passent podzielał, a jej dyktowanie uważał za słuszne, a być może nawet chwalebne.
  Napisałem "być może"..?
  Taki żart.


 • 2018-03-31 11:26 | zbigniew

  Re:W ciemnym zaułku historii

  @alrus:Napisałem "być może"..?
  Taki żart.


  mowi sie ze dobry zart jest tynfa wart...

  Panski zart jest g*wno wart, niestety. Trzeba bylo czytac felietony Autora kilkadziesiat lat temu, biorac pod uwage owczesne realia polityczne, cenzure, koniecznosc mowienia "miedzy wierszami". Polityka byla w tych latach pewna oaza wolnosci slowa i pogladow (nawet uwzgledniajac stare powiedzenie ze "wsrod niewidomych jednooki jest krolem).
  Wypominanie Autorowi tego co i jak pisal przed kilkudziesieciu laty, w owczesnych realiach jest ordynarna manipulacja. Tak jak wypowiedzi dzisiejszych PISowskich hundwejbinow ktorzy nie przezyli tamtych czasow, jak Patryk (nie byle)Jaki, Ziobro, Mularczyk i reszta spod ciemnej (gdanskiej) Gwiazdy.
 • 2018-04-02 19:17 | nela

  Re:W ciemnym zaułku historii

  Dr Nawrocki - były piłkarz i bokser... Lat 35...
  Bogatą przeszłość zawodową i naukową ma pan nowy dyrektor za sobą - nie uwłaczając młodości. Jakoś nie tak sobie wyobrażam i pewnie nie ja jedna, dyrektora poważnego muzeum, który swoją funkcję rozpoczyna od wyrzucenia na wysypisko całego dorobku swoich poprzedników, aby zacząć po nowemu. Dorobku poprzedników tak całkiem wyrzucić się nie da, bo on nie istniał jedynie w muzealnych gablotach. Poprzedziło go wiele lat pracy naukowej twórców tych i innych muzealnych prezentacji; one pozostaną w różnych postaciach i na różnych nośnikach i będą źródłem przyszłej wiedzy o prawdzie. Coś mi się wydaje, że obecny dyrektor ma w dorobku nie wiele ponad własną pracę doktorską. Historycy to ludzie dociekliwi i pracowici, zwykle nie szukający poklasku, a historycznej prawdy. A ona kiedyś jednak wypłynie, bo musi. Po prostu.
  I wyklęci znajdą za czas jakiś właściwe miejsce na kartach historii i nie będzie to najbardziej eksponowane miejsce. Pomniki ich staną obok pomników gen. Karola Świerczewskiego, Feliksa Dzierżyńskiego i różnych pomników wdzięczności za coś, co na wdzięczność nie koniecznie zasługuje. Na pamięć oczywiście tak. Ku przestrodze.
 • 2018-04-02 20:52 | jotbe_x

  Re:W ciemnym zaułku historii

  Skwieciński to jeden z nich, stwarzający ledwie pozory niby-elegancji. W istocie to twardogłowy stronnik swoiście pojętej nacjonalistycznej tzw. racji stanu.
 • 2018-04-08 04:20 | janussss

  Re:W ciemnym zaułku historii

  Polacy zabili , wydali okolo 200.000 Zydow to sa dane z Centrum badania Holocaustu w Polsce.
 • 2018-05-15 12:08 | alamakotalive

  Re:W ciemnym zaułku historii

  @ zbigniew
  owszzem czytałem, nawet jeszcze w Standarze Młodych i w pełni podzielam to co Alrus tu pisze. Tow. Passent był częścią aparatu, nie należał do uciskanych. Jak każdy oportunista pisał to co było w jego interesie nie tylko jako przedstawiciel lepszej części narodu, ale nawet lepszej części klasy robotniczej.
  Niewiele pamiętasz z tych czasów, prawda? A może nawet o Po Prostu nie wiesz?
  A może też i o STS, o liście Kuronia i Modzelewskiego?
  Jest takie polskie przysłowie o Marcinie co Marcina uczył. Może go w sieci znajdziesz, a może nie. To w gruncie rzeczy wszystko jedno.
 • 2018-05-15 12:18 | alamakotalive

  Re:W ciemnym zaułku historii

  Kiepsko z tą Twoją polszczyzną. W hader sie jej uczyłes, czy w szkole partyjnej? Żydów w Polsce nie było, byli żydzi (obywatele polscy wyznania Mojżeszowego, pożniej "bezwyznaniowi").
  Z badań tegoż instytutu wynika, że Polacy w czasie okupacji nie zajmowali się niczym niż prześladowaniem żydów i co z tego? Tyle w tym prawdy co zeszłorocznego śniegu w Zakopanem w lipcu.