Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wielka Pacyficzna Plama Śmieci jest większa, niż przypuszczano. I rośnie

(14)
Wielka Pacyficzna Plama Śmieci na Oceanie Spokojnym jest trzykrotnie większa niż Francja. To tylko jeden z objawów choroby, która zabija morza i oceany.
 • 2018-04-03 23:43 | woytek

  to ONZ powinien wymusić na imperialistach obowiązkową składkę

  To jest sprawa pilna. Ludzkość traci poczucie zagrożenia i popełnia jeden błąd po drugim. ONZ powinna wymusić składkę na owładniętych chciwością imperialistach i stworzyć flotę śmieciarek oczyszczających oceany. To jest problem całej ludzkości, chociaż patrząc na to co się dzieje i w jakich prowokacjach uczestniczą państwa demokratyczne, można wątpić czy światem rządza ludzie ludzie czy banksterskie bestie ?
 • 2018-04-04 00:02 | adstr

  Re:Wielka Pacyficzna Plama Śmieci jest większa, niż przypuszczano. I rośnie

  Czas zacząć myśleć o zmniejszeniu przyrostu naturalnego na świecie i w rezultacie radykalnym ograniczeniu liczby ludności.
 • 2018-04-04 04:23 | kharper

  Chinczycy po kryjomu od poczatku

  ich rewolucji gospodarczej wyrzucaja smieci komunalne do Pacyfiku, nagminnnie plukaja zbiorniki statkow jak i topia wszelkie toksy w Pacyfiku
 • 2018-04-04 08:32 | Placek81

  Re:Wielka Pacyficzna Plama Śmieci jest większa, niż przypuszczano. I rośnie

  Wspominalem o tym problemie niedawno pod artykulem o zwierzetach futerkowych, gdzie grupy ludzi skupiaja sie na malo istotnych problemach zamiast zabrac sie za zanieszczynie srodowiska tworzywem sztucznym. Okreslono mnie trollem ...

  Ostatnio przeprowadzono tez badania na wodach butelkowanych. Okazalo sie ze na 20 roznych producentow ani jedna woda nie byla wolna od mikrowlokien plastiku. Czyli nie tylko oceany ale wody gruntowe i slodkie rowniez sa zanieczyszone a procesy uzdatniania w zadnym stopniu nie usuwaja tego zagrozenia.

  Ludzkosc sama sobie zbija trumne.
 • 2018-04-04 08:54 | nikc

  Re:Wielka Pacyficzna Plama Śmieci jest większa, niż przypuszczano. I rośnie

  @kharper
  "Chinczycy po kryjomu od poczatku
  ich rewolucji gospodarczej wyrzucaja smieci komunalne do Pacyfiku"

  Nie bądżmy tacy skromni - nie tylko Chińczycy. Skąd na przykład biora się tam śmieci czysto (?) europejskie. Prądy je tam zaniosly? Pewnie każdy śmieć ma zainstalowny GPS i załatwione pozwlenie na korzystanie z Kanału Panamskiego? Chińczycy, Indonezyjczycy i kto tam jeszcze w Azji wyrzucają wasze śmieci, które z takim zapałem segregujecie, a potem są jak leci ładowane są do jednego kontenera i eksportowane do Azji!
 • 2018-04-04 08:59 | nikc

  Re:Wielka Pacyficzna Plama Śmieci jest większa, niż przypuszczano. I rośnie

  @adstr

  "Czas zacząć myśleć o zmniejszeniu przyrostu naturalnego na świecie i w rezultacie radykalnym ograniczeniu liczby ludności. "

  Pentagon itepe już nad tym pracuje. Od czasu do czasu robi nawet przymiarki.
 • 2018-04-04 13:50 | GorszySort

  Re:Wielka Pacyficzna Plama Śmieci jest większa, niż przypuszczano. I rośnie

  W skrócie o tym jak nauka i szkolnictwo w ogóle, a polska nauka i szkolnictwo być może w szczególności, poległy, poniosły absolutną klęskę. Oderwani od rzeczywistości, narzekający na niskie zarobki naukowcy, prowadzą swoje badania nad przylistkami róży polnej i gładkością powierzchni ziaren piasku. W tym czasie świat staczy się po równi pochyłej. Uniwersytety co roku wypuszczają dumnych absolwentów z zerową lub prawie zerową świadomością ekologiczną, którzy stają się nauczycielami, politykami, przedsiębiorcami etc. Ci pierwsi są wstanie nauczyć budowy przewodu pokarmowego dżdżownicy, ale już nie tego jak dbać o środowisko etc. etc.
 • 2018-04-04 16:34 | rysszc

  Re:Wielka Pacyficzna Plama Śmieci jest większa, niż przypuszczano. I rośnie

  Proponuję przyjrzeć się weganom. Jest taki ktoś wśród redaktorów polityki.
  Jeżeli ktoś neguje naturalny łańcuch pokarmowy, ubiera się w sztuczne futerka zamiast naturalne futra od zwierzęce to:
  Przyczynia się do niewyobrażalnego zanieczyszczenia środowiska.
  Ile milionów sztucznych włosków znajduje się na jednym chemicznym futerku?
  W oceanicznym planktonie są nawet w jednej czwartej, drobinki tworzyw sztucznych.
  Co czwarta ryba wyłowiona z oceanu zawiera drobinki tworzyw sztucznych tak samo co trzeci krab. /owoce morza!!/
  Tak twierdzą uczeni z Francji i Stanów Z. badających czystość oceanów /informacja z dzisiejszej bezsennej nocy/.
  Wniosek, jeden z wyciągniętych wniosków to - należy przyjrzeć się szalonym ekologom
  i oczywiście szczególnie niebezpiecznym wegankom które pracując w "środkach masowego przekazu" robią wodę z mózgu młodym, nieświadomym, najczęściej młodym ludziom.
 • 2018-04-04 18:36 | velvetvic

  Re:Wielka Pacyficzna Plama Śmieci jest większa, niż przypuszczano. I rośnie

  Powiedz nam jeszcze jak bardzo szkodzą weganie którzy nie noszą sztucznych futerek?
 • 2018-04-04 20:02 | Slawomirski

  Re:Wielka Pacyficzna Plama Śmieci jest większa, niż przypuszczano. I rośnie

  Tylko Chiny staraja sie kontrolowac wzrost populacji. To co sie dzieje w Indiach, Pakistanie na Bliskim Wschodzie i Afryce jest mnozeniem ludzkiego nieszczescia. Bezmyslne rozmnazanie sie ludzi nie jest bez konsekwencji. Po co nam tyle kopi ludzkiego genomu?
 • 2018-04-05 14:13 | leniuch102

  Re:Wielka Pacyficzna Plama Śmieci jest większa, niż przypuszczano. I rośnie

  @"Po co nam tyle kopi ludzkiego genomu? "

  Zmianę zacznij od siebie.
 • 2018-04-05 14:23 | rysszc

  Re:Wielka Pacyficzna Plama Śmieci jest większa, niż przypuszczano. I rośnie

  Velvetvic!
  Odpowiadam. Futro zasugerowała mi autorka artykułu o niejadaniu jajek w Święta dodając, że ubiera się w sztucznie wytworzoną odzież /bo te biedne owieczki.../.
  Weganie przypominają mi grupę Hindusów chodzących z miotełką by nie nadepnąć na
  miniaturowe stworzonko.
  Nie chcę się powtarzać o wcześniej wpisanej uwadze, że gdyby nasi przodkowie byli weganami to nie byłoby odbić od normy czyli stworzyć wegan i im podobne grupy bo bylibyśmy na poziomie trawożernych.
  To właśnie zjadanie białka przetworzonego ciepłem zwiększyło mózgi.
  Zgadzam się, że podobno wrony /krukowate/ osiągają inteligencję siedmioletniego dziecka a mają malutkie mózgi ale one nie są ssakami.
  Wracając do w/w miotełki. Nie jest możliwe być stuprocentowo odizolowanym od rzeczywistości, czyli absolutna rezygnacja z korzystania z "usług" braci mniejszych.
  Nie można udowodnić w jednym pokoleniu skutków jakiegoś postępowania ale można skorzystać z metod badawczych wypracowanych przez setki lat i interpolować skutki.
 • 2018-04-05 14:38 | rysszc

  Re:Wielka Pacyficzna Plama Śmieci jest większa, niż przypuszczano. I rośnie

  Skojarzyłem. Takim eksperymentatorem w jedzeniu był słynny Hindus Gandhi. Wywalczył wolność dla wielkiego kraju a eksperymenty/głupie/ z jedzeniem doprowadziły go nieomal do śmierci. W pewnym okresie próbując ograniczyć jedzenie do produktów z gleby ograniczył się do pięciu, w tym głównie orzechów. Odratował go lekarz, karmiąc mlekiem.
  Niestety nie ma ludzi doskonałych a w różnorodności siła i postęp.
 • 2018-07-20 13:38 | Xboxer

  Re:Wielka Pacyficzna Plama Śmieci jest większa, niż przypuszczano. I rośnie

  Na Malediwach, gdzie są prawie same kurorty, raj na ziemi i te sprawy jedna z wysp to wielkie wysypisko śmieci, bo nie mają gdzie ich wywozić, a kurorty, czyli turyści produkują ich masę i cała wyspa jest. Na tych wyspach gdzie sprzątają dziennie plaże to jest czysto, ale wystarczy przejść, czy przepłynąć na jakąś dziką obok i plaża jest całą zawalona śmieciami. Tyle, że to ocean indyjski akurat.  _____________________
  Moja recenzja BGŻOptima + opinie:
  BGŻOptima
  Lokata Bezkrana, Bezkompromisowa i Konto Smart w BGŻOptima - jak to wygląda w praktyce w stosunku do reklam.