Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

„Będzie skromniej”. Nagrody dla ministrów pójdą na Caritas

(14)
Przed wyborami mówiłem, że do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Społeczeństwo to zapamiętało, stąd taka reakcja na nagrody – wyjaśniał prezes PiS.
 • 2018-04-05 16:39 | ostjan

  „Będzie skromniej”. Nagrody dla ministrów pójdą na Caritas

  Wszyscy beneficjenci z wdzięcznością przyjmą decyzję swego "chlebodawcy".
 • 2018-04-05 16:46 | gaboe

  Zwrot do Skarbu Panstwa

  Jezeli zwrot nagrod, to w miejsce ich pochodzenia, czyli do Skarbu Panstwa!!! Na Caritas to jest datek, a nie zwrot. Nastepny pisi przekret, tak jak z fundacja Czartoryskich. Obnizki wynagrodzen to populistyczny chwyt, bo praca posla, czy senatora stanie sie dla zdolnych coraz mniej atrakcyna, pozostanie tylko miernota. PiS dla wyrownania swoim bedzie rozdawal nagrody z partyjnej kasy, sprzeda pokatnie Srebrna i bedzie kasa na nagrody, tym razem partyjne.
 • 2018-04-05 17:21 | irekq

  Re:„Będzie skromniej”. Nagrody dla ministrów pójdą na Caritas

  Najpierw było pokazywanie pazurków i buta w twierdzeniu, że nagrody się należały. Teraz jest akcja wykręcania kota ogonem: dobrzy ludzie z PiS dają na Caritas. Dodatkowo wzmacnia się obraz dobrego cara i złych bojarów. Suweren patrzy, słucha i utwierdza się w przekonaniu, że jest dobra zmiana. A gorszy sort nie może uwierzyć, że jest ktoś, kto to kupuje za dobrą monetę.
 • 2018-04-05 19:48 | gsj

  Re:„Będzie skromniej”. Nagrody dla ministrów pójdą na Caritas

  Ciekawi mnie, czy i kiedy prezes - poseł wypowie słowa: "I ty Brutusie przeciwko mnie?"
 • 2018-04-05 21:13 | jakesh

  Re:„Będzie skromniej”. Nagrody dla ministrów pójdą na Caritas

  Ktos juz zauwazyl ze trzeba bylo do budzetu oddac bo oddanie caritasowi spowoduje ze sobie teraz panstwo ministrowie od podatku odpisza. Juz nie mowiac o tym ze nie wiadomo co sie z tymi pieniedzmi stanie.
 • 2018-04-05 22:38 | adstr

  Re:„Będzie skromniej”. Nagrody dla ministrów pójdą na Caritas

  Dlaczego pieniądze podatników mają trafić do Caritasu?
  Nie udało się zgarnąć pieniędzy dla siebie, ale może jeszcze rzutem na taśmę da się za nie kupić przychylność czarnego okupanta?
 • 2018-04-05 22:39 | cxi

  Re:„Będzie skromniej”. Nagrody dla ministrów pójdą na Caritas

  Bodajże w marcu br. oglądałem wywiad z adw. Muchą - Ministrem w Kancelarii Prezydenta.
  Tenże gryfiński adwokat (rekomendowany do Kancelarii PAD przez PiS) - stwierdził, ze znacznie, znacznie więcej zarabiał jako adwokat niż aktualnie podwładny PAD, ale stwierdził, że jest to praca dla PAD, dla Ojczyzny i że jest to dla niego zaszczyt.
  W tym co powiedział jest część prawdy, bowiem kiedyś przecież wróci do adwokatury jako adwokat opromieniony uznaniem PAD.
  Taki adwokat będzie miał nieporównanie większą renomę niż jego koledzy, co przekazuję jako także osoba z tej branży, aczkolwiek już w wieku 80 minus, w stanie zawodowego spoczynku.
  Podobnie zresztą jest z praca polityków, także ministrów, oraz posłów i senatorów, opłacanych z publicznych pieniędzy, którzy są na politycznych branżowych świecznikach.
  To - co zrobiła Szydłowa ze swoja pisowską paczką - to jest oczywiście obrzydliwość.
  Słusznie to określił zresztą ostatnio Michał Kamiński.
  Przyjdzie za to zapłacić, ale nade wszystko legły z gruzach wszystkie owe pisowskie deklaracje sprzed wyborów co do ich uczciwości, prawości, itp.
  A z darowizny odpiszą sobie do 6 % od dochodu, a wiec i tak zyskają.
  Pozdrawiam.
  cxi
 • 2018-04-06 05:15 | Slawomirski

  Re:„Będzie skromniej”. Nagrody dla ministrów pójdą na Caritas

  Szkoda ze Polska do tej pory nie wypracowala mechanizmow demokratycznych regulujacych pensje parlamentarzystow. Dyktat jednostki nie zastapi demokracji. Opozycja zostala znokautowana przez Kaczynskiego. Dlaczego opozycja nie ma programu politycznego? Dlaczego Schetyna postepuje tak smo jak Kaczynski i niszczy wroclawska PO?
 • 2018-04-06 06:41 | Falicz Jedrek

  Re:„Będzie skromniej”. Rozdzieraja szaty; totalna opozycja i jej kumple z mediow

  Bedzie smiesznie jak Platforma i Nowoczesna bedzie w ramach ataku na pazernosc PiS-u...bronila za wszelka cene uposazen poslow i swoich dzialaczy samorzadowych. Jednym ruchem prezes zaszachowal totalna opozycje podwojnie.

  Opozycje dzialajaca w stylu:" To nic, ze za naszych rzadow rozokradzono ponad 500 miliardow zlotych skoro wojt Wachocka z PiS-u chodzi w skarpetkach do sandalow".

  Szostkiewicz i inni propagandzisci POLITYKIod dysonasu poznawczego juz pewnie drapia sie w glowe jak to przekabacic by wyszlo przeciw PiS-owi.
 • 2018-04-06 09:21 | psr18gh

  Re:„Będzie skromniej”. Nagrody dla ministrów pójdą na Caritas

  Większość nagrodzonych przez panią premier Beatę Szydło nie przekaże nagród na Caritas, bo oni tych pieniędzy już nie mają. Wątpię, aby parlament obniżył zarobki posłom i senatorom o 20%. Jeżeli jednak dojdzie do takiego głosowania w sejmie i senacie, to PO powinien przelicytować PiS zgłaszając poprawkę. Niech poseł i senator zarabia tylko średnią krajową! Oczywiście ja tak nie uważam. Oni powinni zarabiać przynajmniej 6 średnich krajowych a nagrody dla rządu na wniosek premiera powinien uchwalać sejm a dla premiera na wniosek marszałka sejmu. Jak grać w pokera to na całego. PO jest w tym dobra i stać ich na to by przelicytować prezesa Jarosława Kaczyńskiego. "Polska jest w ruinie" jak twierdzi PiS, więc niech choć będzie wesoło, skoro nie może być lepiej. Znów będziemy najśmieszniejszą ferajną teraz w Unii Europejskiej a kiedyś w obozie państw socjalistycznych. Czy przypadkiem 27 krajów Unii już po cichu nie śmieje się z nas? Tragedia polega na tym, że społeczności krajów Unii nie śmieją się z naszej władzy, tylko z Polaków. My też nie śmiejemy się z władz Niemiec, tylko z Niemców. Prawidłowo, bo każdy kraj ma taką władzę na jaką sobie zasłużył. My też widocznie zasłużyliśmy sobie tylko na PiS.
 • 2018-04-06 10:38 | AOlsztynski

  Re:„Będzie skromniej”. Nagrody dla ministrów pójdą na Caritas

  No właśnie. Prezes znowu zrobił brzydki prezent opozycji. Wiadomo, iż najbardziej ich boli dostać po kieszeni. Protestom nie będzie końca...
 • 2018-04-06 10:56 | ewa leonarda

  Re:„Będzie skromniej”. Nagrody dla ministrów pójdą na Caritas

  Zwrot powinien nastąpić do budżetu państwa.
  Niech się rozliczą z wszystkiego co robią (także w wydatków na ochronę posła Kaczyńskiego i subwencje na kościół i ojca Rydzyka), a znajdą się pieniądze i na służbę zdrowia i na podwyżki dla emerytów i nauczycieli.
 • 2018-04-09 19:28 | Gama

  Re:„Będzie skromniej”. Nagrody dla ministrów pójdą na Caritas

  Refundacja wydatków budżetowych, a nie Caritas. Bo wkrótce się okaże, że można też na konto słynnej sekretarki pani Basi. Za rządu pisu wszystko można. Na marszu KOD-u będziemy wznosić okrzyki Złodzieje, złodzieje, złodzieje. To jeszcze nie koniec afery ngrodowej. pis się dopiero rozkręca, a co z aferą Srebrna?
 • 2018-04-14 12:54 | Martin L

  Re:„Będzie skromniej”. Nagrody dla ministrów pójdą na Caritas

  Falicz Jedrek, AOlsztynski
  A dlaczego nie wszystko, po co w ogóle jakaś opozycja? PiS i tak rozkradnie spółki skarbu państwa tak jak wszelkiego typu rożnego "Kaje Gondki" zrekompensuje to sobie trzy razy więcej. Nie po to szedł PiS do władzy żeby nie kraść na masową skalę. Ich chciwość na "koryto" doprowadziła do zaniedbania zasad bezpieczeństwa lotu do Smoleńska, rozpoczęcie kampanii prezydenckiej było ważniejsze i związku z tym katastrofy. Lądowanie "patriotyczne" L. Kaczyńskiego na brzozie, poległ nie zginął za pisowskie "koryto". Najważniejsze przecież jest "koryto" i pobieranie haraczu ze spółek skarbu państwa jak "Gondki" albo jaki inne "Misiwicze" a żeby to ukryć to wymyśla się dla "ciemnego luda "różnego typu bomby w parówkach i stawia po chamsku pomniki miernocie jakim był L. Kaczyński.