Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kobiety wciąż zarabiają mniej. Jak zasypać „gender pay gap”?

(9)
Kobiety są takie same jak mężczyźni, tylko tańsze – kpi brytyjski „Guardian”, komentując raport o nierównościach płacowych.
 • 2018-04-10 12:46 | mickor

  gender wars

  Mit "gender pay gap" bierze się głównie z kreatywnej manipulacji statystykami. Zbiorcze zestawienie zarobków wszystkich kobiet i wszystkich mężczyzn pracujących nie bierze pod uwagę różnych zawodów, stanowisk, doświadczenia, wykształcenia i tak dalej... Ten sprytny zabieg pozwala podtrzymać narrację kobiecej martyrologii i wiktymizacji, co z kolei pomaga zasilić kasę kobiecych organizacji by dalej truć o zmanipulowanych statystykach.
  Tymczasem ofiarami 90% zgonów w miejscu pracy są mężczyźni, i ponad 98% zgonów w wyniku działań wojennych. Ponad 70% samobójstw - mężczyźni. Liczba ofiar raka prostaty jest niemal identyczna w porównaniu z rakiem piersi - finansowanie leczenia i badań nad tym pierwszym jest o połowę mniejsze. Wszystkie ciężkie, manualne prace są zdominowane przez mężczyzn, podobnie jak skomplikowane prace techniczne... Kobiety w międzyczasie okupują wydziały socjologii i gender studies, po czym głowią się czemu facet po informatyce lub inżynierii budowy maszyn zarabia więcej. Narracja "gender wage gap" została na zachodzie systematycznie obalona i skompromitowana, w tej chwili popłuczyny tej debaty docierają ze zwyczajowym opóźnieniem do naszego kraju... nie wróżę genderologii wielkiego sukcesu nad Wisłą, choć nasz kraj jest na głupotę wyjątkowo chłonny.
 • 2018-04-10 16:20 | Kavar

  Re:Kobiety wciąż zarabiają mniej. Jak zasypać „gender pay gap”?

  Jak mozna porownywac zarobki dla roznych stanowisk?To logiczne,ze kierownik projektu zarobi wiecej niz jego zastepczyni, choc oboje pracuja w tym samym sektorze.Nalezy wziac pod uwage,ze zastepczyni moze zwyczajnie wcale nie chciec objac stanowiska kierownika, miec mniej odpowiedzialnosci i spokojnie wychodzic z pracy po 8 godzinach.Akurat w moim przypadku widze dyskryminacje odwrotna: jako mezczyznie wykonujacemu sfeminizowany zawod (pracownik socjalny) to mi przydziela sie najciezsze przypadki i najgorszych pacjentow, 'bo kobieta nie da sobie z nim rady'.Jak juz zauwazyl @mickor, wszystkie ciezsze i i niebezpieczne prace sa zdominowane przez mezczyzn. Kobiety moga sie domagac rownosci praw, kiedy wezma w rece kilofy i zaczna robic na kopalni.
 • 2018-04-10 17:42 | mickor

  Re:Kobiety wciąż zarabiają mniej. Jak zasypać „gender pay gap”?

  Bez przesady. Równe prawa należą się wszystkim. Prawo głosu, wolność wypowiedzi, prawo do wyboru swojej ścieżki kariery. Nie ma nic złego w wybraniu studiów humanistycznych albo mniej wymagającej pracy, tak samo jak nie ma nic złego w wyborze życia domowego. Próbowałem jedynie zwrócić uwagę, na fakt, że równość powinna oznaczać równe szanse, nie sztucznie wymuszone równe wyniki.
 • 2018-04-10 21:39 | Slawomirski

  Re:Kobiety wciąż zarabiają mniej. Jak zasypać „gender pay gap”?

  Pytanie jest zle zadane.

  Powinno brzmiec czy za wykonanie takiej samej pracy pracobiorcy sa roznie wynagradzani?

  Zamiast bezmyslnie napedzac ideologiczna propagande lepiej pisac zdroworozsadkowo.

  Slawomirski
 • 2018-04-10 23:52 | karol1234

  Re:Kobiety wciąż zarabiają mniej. Jak zasypać „gender pay gap”?

  Jestem kobietą i w pełni popieram opinię panów @kavar i @mickor! Nie rozumiem, jak redaktorce "renomowanego" tygodnika nie jest wstyd ciągle wciskać czytelnikom te same nonsensy :( Jako kobieta nie czuję się w Polsce w najmniejszym stopniu dyskryminowana, a już na pewno nie pod względem płacowym!
 • 2018-04-11 17:37 | Slawomirski

  Re:Kobiety wciąż zarabiają mniej. Jak zasypać „gender pay gap”?

  2018-04-10 12:46 | mickor

  Bardzo dobry komentarz. Gdyby tylko pani redaktor wsluchala sie inteligencje Zachodu...
 • 2018-04-12 11:42 | m_malgorzata

  Re:Kobiety wciąż zarabiają mniej. Jak zasypać „gender pay gap”?

  Bezdyskusyjnie uznano, że rodzenie i wychowywanie kobiet jest biologiczna koniecznością więc nie trzeba za nie płacić. Nie rozumiem zatem dlaczego płacimy za jedzenie?
 • 2018-04-15 03:42 | Slawomirski

  Re:Kobiety wciąż zarabiają mniej. Jak zasypać „gender pay gap”?

  2018-04-12 11:42 | m_malgorzata

  Za wszystko placimy. Dzieci sa dofinansowane przez osoby bezdzietne. Cywilizacja sprawila ze placimy za jedzenie.

 • 2018-05-17 08:58 | erolka

  Re:Kobiety wciąż zarabiają mniej. Jak zasypać „gender pay gap”?

  Kobiety chcą pracować, ale chcą też równych praw i jest to raczej oczywiste. Z drugiej strony biologicznie jesteśmy zaprogramowani ta a nie inaczej. Tzn. mężczyzna jest silniejszy i w odpowiednich warunkach może machać kilofem. A kobieta jest stworzona do rodzenia dzieci. Tego nie zmienimy, bo tak jest stworzony świat