Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Sytuacja w Syrii przypomina kryzys kubański. Jak zachowa się Polska?

(13)
W globalnym świecie to, co dzieje się w Syrii, tym bardziej może mieć skutki i w naszym kraju.
 • 2018-04-14 14:16 | SŁOWIANIN STANISŁAW

  Sytuacja w Syrii

  IV RP zachowa się jak w 1968 w czasie interwencji w Czechosłowacji.Tak sobie myślę,że terroryzm państwowy ma się nadal dobrze.
 • 2018-04-14 14:52 | vandermerwe

  Re:Sytuacja w Syrii przypomina kryzys kubański. Jak zachowa się Polska?

  " Doprowadziła ona do krwawej wojny domowej, która spustoszyła kraj."

  Juz na samym pocztku mija sie Pan z faktami. Rosja wlaczyla sie do konfliktu w 2015 zas wedlug powszechnie przyjetego kalendarza konflikt w Syrii trwa od 2011 roku. Warto rowniez zauwazyc, ze na poczatku mozna bylo nazwac to wojna domowa ktora szybko przeksztalcila sie w konflikt , w ktory zaangzowani po dzis dzien sa aktorzy zewnetrzni jak Katar, Arabia Saudyjska, panstwa zachodnie, Rosja i Iran. Prosze nie pisac w kolko o Rosji jako jedynym zaangazowanym i odpowiedzialnym za sytuacje w Syrii.

  "Zachód wspiera, Rosja potępia."

  Nie tylko Rosja potepia. Prosze zapoznac sie z reakcjami panstw spoza kregu zachodniego. Opinia zachodnia nie jest calym swiatem.

  "Z tego jednak nie wynika, że i dzisiaj Zachód jest w błędzie lub kłamie."

  Gdyby tylko o klamstwo chodzilo.Tak jak w przypadku Iraku czy Libii dokonano agresji wobec suwerennego kraju. I to nie jest wszystko kwestia propagandy rosyjskiej, jak Pan twierdzi. Jesli rzeczywiscie krajom Zachodu lezy na sercu los ludzi w krajach objetych konfliktem moze by warto zainteresowac sie np. rowniez konfliktem w Jemenie. Ile artykulow na ten temat Pan napisal? Zasadniczo wojna w Jemenie w zachodnich mediach nie istnieje. Jesli jednak zainteresowac sie doniesieniami z tego kraju, ludzie, w tym kobiety i dzieci, ktorych loas tak bardzo lezy na sercu, gina tam codziennie. Czy aby milczenie spowodowane jest tym, ze tam bombarduja "nasi" czyli Arabia Saudyjska i spolka. Sojusznicy Zachodu, przez demokratyczny Zachod aktywnie wspierani poprzez dozbrajanie, dostawy materialowe i informacje wywiadowcze. Hanba i dwulicowosc.
 • 2018-04-14 16:16 | Lubin

  Re:Sytuacja w Syrii przypomina kryzys kubański. Jak zachowa się Polska?

  Syria, to tylko kolejny klocek w dominie.
  Irak, Libia, pucz w Egipcie, Syria. Następnym
  będzie Iran. Ale nawet zniszczenie Iranu nie
  wywoła wojny światowej. Jak już Izrael rozprawi się
  ze swoimi wrogami, zburzy Meczet na Skale
  i odbuduje III Świątynię, wtedy dopiero
  będziemy mieli globalny holokaust. Zapasy mąki mogą się nie przydać.
  PS Każdy może obejrzeć detaliczne plany/video odbudowanej świątyni - w necie.
 • 2018-04-14 17:36 | maciekplacek

  Re:Sytuacja w Syrii przypomina kryzys kubański. Jak zachowa się Polska?

  Jak przyklad pokazuje, udowadnia Trump byl w "collusion" z Putinem.
 • 2018-04-14 18:00 | Tomasz Marczyk

  Re:Sytuacja w Syrii przypomina kryzys kubański. Jak zachowa się Polska?

  Jeffrey Sachs zadał pytanie przed drugą interwencją w Iraku: kto poniesie odpowiedzialność, jeżeli okaże się, że Saddam nie posiada broni masowego rażenia?
  Odpowiedź po latach jest prosta: nikt.
  Jaki ma sens debatowanie nad tym, jak Polska ma zareagować na takie wydarzenia, jak atak chemiczny w Syrii, czy też próbę zabójstwa podwójnego szpiega na terenie Wielkiej Brytanii, gdy nie posiadamy żadnych narzędzi weryfikujących stan faktyczny, a opieramy się na wierze (lub jej braku) w to, co uznały za właściwe twierdzić władze i służby specjalne państw, z którymi pozostajemy w sojuszach.
  Można by co prawda postawić zapomniane w analizie politycznej pytanie: cui bono? – ale wtedy dla uwierzenia, że tydzień po zapowiedzi Trumpa, że Ameryka wycofuje się z Syrii, Assad używa broni chemicznej w wygranej w zasadzie wojnie, należałoby przyjąć, że jest niesprawny intelektualnie.
 • 2018-04-14 23:00 | Slawczan

  Re:Sytuacja w Syrii przypomina kryzys kubański. Jak zachowa się Polska?

  Gdy to czytam trochę włos się jeży a najgorsze, że ,,oni" byliby zdolni szczególnie jeden z nich, podjąć decyzję ,,o udzieleniu poocy uchodźcom na miejscu i wysłać naszą skrzydlatą husarię typu F16. W końcu gdy się ,,wstanie z kolan" trzeba zacząć się wspinać na pierwszy stopień...Czasy naprawdę robią się niebezpieczne. Przyjmuję za pewnik, że w każdym kraju pojawi się jakiś ,,Pan Antoni" tyle, że z większymi możliwościami.
 • 2018-04-15 07:13 | Herstoryk

  Re:Sytuacja w Syrii przypomina kryzys kubański. Jak zachowa się Polska?

  Pytanie o zachowanie Polski jest retoryczne, bo wiadomo jak - zamerda posłusznie ogonem!
  Tak a propos, to jak podaje Consortium News, https://consortiumnews.com/2018/04/13/trump-attacks-syria/ eksperci z Organization for the Prohibition of Chemical Weapons są w drodze do Syrii, na zaproszenie rządu Assada, żeby przebadać próbki gleby, itp. w Douma na obecność śladów broni chemicznej. Za wcześnie powiedzieć jakie będą wyniki, ale Trump, May i Macron, oraz rzesza graczy z pomniejszych krajów wasalnych, a także oczywiście niewątpliwie pp. Szostkiewicz, Świerczyński i Zalewski już wiedzą swoje i uczestniczą w propagandowym chórze.
 • 2018-04-15 07:49 | sławek.m

  Re:Sytuacja w Syrii przypomina kryzys kubański. Jak zachowa się Polska?

  „Rosja (...) broni w Radzie Bezpieczeństwa ONZ polityki Asada. Doprowadziła ona do krwawej wojny domowej, która spustoszyła kraj. „
  Pan redaktor chyba raczy żartować. Udział Rosji oczywiście doprowadził do wzmocnienia Assada i eskalacji konfliktu ale nie doprowadził do wojny. To raczej Zachód, omamiony „arabską wiosną” wspierając przeciwników reżimu sprawił, że Syria stała się prawie państwem upadłym.
  Zresztą wystarczy spojrzeć na poprzednie „osiągnięcia” szerzycieli demokracji. Irak, za Hussaina sprawnie zarządzany, obecnie realnie nie istnieje, podzielony na trzy dzielnice, szarpany wewnętrznymi konfliktami. Libia była rządzona sprawnie przez Kadaffiego, jak wygląda teraz każdy widzi.
  Wojna domowa w Syrii skończyła by się najszybciej bez zewnętrznej pomocy, zarówno rosyjskiej jak i każdej innej. Ale na to, niestety, nie ma szans.-
 • 2018-04-15 10:01 | Dazan

  Re:Sytuacja w Syrii przypomina kryzys kubański. Jak zachowa się Polska?

  Nie umniejszajcie pasztetu jakiego narobili kauboje z zachodu. Podczas kryzysu kubańskiego udało uniknać się bombardowania suwerennego kraju. Fakt, Chruszczow został w efekcie odsunięty od władzy, ale jeśli wydaje się porównujacemu gangsterski napad na Syrię do strategicznej i cywilizowanej blokady Kuby, że to samo spotka Putina co Chruszczowa - obawiam się, że mogę mieć nieco rozczarowujace wieści: nie, Putin przy władzy zostanie, bo jest świetnym, odpowiedzialnym liderem i, tak naprawdę, naszym jedynym ubezpieczeniem od powariowanych kauboi z zachodu
 • 2018-04-16 03:06 | maciekplacek

  Re:Sytuacja w Syrii przypomina kryzys kubański. Jak zachowa się Polska?

  slawek
  "Irak, za Hussaina sprawnie zarządzany,"
  Rzeczywiscie nawet bardzo.
  W samej wojnie z Iranem stracil 1-2 miliony zabitych.
  W masowych grobach rozsianych po calym Iraku leza stosy szkieletow w setkach tysiecy. Kiedy zabraklo pieniedzy na terror napadl na Kuwait, szykowal sie na Saudis, na Ciesnine Ormus by kontrolowac rope.
  Teraz Assad robi dokladnie to samo, niemal polmiliona zamordowanych.
  A licznik stuka.
 • 2018-04-16 03:08 | maciekplacek

  Re:Sytuacja w Syrii przypomina kryzys kubański. Jak zachowa się Polska?

  - "Putin przy władzy zostanie, bo jest świetnym, odpowiedzialnym liderem i, tak naprawdę, naszym jedynym ubezpieczeniem od powariowanych kauboi z zachodu" -
  Putin swietny antykauboi!
 • 2018-04-16 03:25 | maciekplacek

  Re:Sytuacja w Syrii przypomina kryzys kubański. Jak zachowa się Polska?

  "Hanba i dwulicowosc." -
  Panie vanderetc., jest rok 2018, czasy pisania transparentow na "swieto majowe" w Polsce minely, przeszly w "haniebne" zapomnienie.
  Moze u pana w kuchni, na lodowce wisi kalendarz z "dobrych lat", westknienie lat rewolucyjnych...
  - "Zasadniczo wojna w Jemenie w zachodnich mediach nie istnieje.' -
  Brakuje jeszcze tylko napiec rasowych w USA, food stamps,..
  Ale jakos cicho o Donaldzie. Czyzbyscie mieli jeszcze jakas nadzieje?
  Na dobrego "spin doctor" niewielu sie nadaje, na prymitywnego kazdy po szkole ideologicznej im. Suslowa. Nie uwazam pana za dobrego "spin etc."

 • 2018-04-17 02:00 | zydek1966

  Re:Sytuacja w Syrii przypomina kryzys kubański. Jak zachowa się Polska?

  Autor mowi o prawie miedzynarodowym jezeli chodzi o bron chemiczna, ale juz milczy gdy powinien cytowac pod jakim prawem byl atak na Syrie