Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Prezes PiS: „Ja na polityce tylko tracę”. Ile zarabia na partii?

(15)
Trudno powiedzieć, jak na rynku radziłaby sobie kancelaria Jarosława Kaczyńskiego, ale jedno jest pewne: partia sporo łoży na utrzymanie swojego prezesa.
  • 2018-04-16 23:19 | ewa leonarda

skala nadużyć jak w dyktaturze afrykańskiej

zebrałam tylko z doniesień prasowych wydatki PiS na
    - nagrody dla rządu
    - nagrody dla ludzi Prezydenta RP
    - nagrody dla pracowników Trybunału Konstytucyjnego
    - nagrody dla członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
    - koszty przelotów pani Anders
    - koszty miesięcznic
    - koszty ochrony posła J. Kaczyńskiego
    - subwencje dla o. Rydzyka
    - koszty zakupu zbiorów sztuki fundacji Czartoryskich
    - wydatki MON dokonane przy pomocy kart kredytowych

Wyszedł mi prawie miliard złotych.

Nie podliczyłam dochodów ludzi PiS w spółkach skarbu Państwa, spraw związanych ze spółką Srebrna oraz wydatków państwa na ratowanie SKOKów. Nie doliczyłam niegospodarności typu rozbijanie rządowych limuzyn.
    Pewnie wtedy wyszło by z 4-5 miliardów.

Wygląda na to, że skala nadużyć jest niespotykana w skali europejskiej i robi nam się państwo afrykańskie.
    Uważam, że brak tematyzowania wydatków PiS, byłoby porównywalne z tym, że za rządów PO nie postawiono przed Trybunałem Stanu ludzi typu Ziobro czy Kamiński.

SLD padło po aferze Rywina. PO przegrało wybory po "ośmiorniczkach". A tu skala nadużyć jest niespotykana nie tylko w polskiej polityce, ale w Europie wręcz nie do pomyślenia.

PiS sam przynosi opozycji prezent w zębach i kładzie u stóp i aż prosi się o rozliczenie.

Czy polskie media i opozycja są gotowe to wykorzystać?

• 2018-04-16 23:22 | czaro

pasozyt

czyli podliczajac z grubsza, utrzymanie miesieczne pasozyta kosztuje ok 40- 50 tys zlotych placonych w konsekwencji z budzetu panastwa na partyjne dotacje.Doliczajac rozne ubezpieczenia ktorych oczywiscie tez nie placi to sporo kosztuje ten narodowy parch na tkance .
  • 2018-04-17 00:47 | Aspiryna

Re:Prezes PiS: „Ja na polityce tylko tracę”. Ile zarabia na partii?

Prezes ze swoim marksistowsko-leninowskim doktoratem z cala pewnoscia bylby "wzietym" radcom prawnym!

P.S. Kolejny raz J.K. pokazuje jak daleko od rzeczywistosci odstaje...
  • 2018-04-17 02:11 | Boryes

Jestem ciekaw czy Jaroslaw placi podatek od tych wszystkich benefitow. Nie sadze aby codzienne sniadanie, obiad i kolacja, zjedzone samemu w gabinecie czy w domu, podlegaly odpisowi.
    Tak samo zreszta, jak codzienny przyjazd z domu na Nowogrodzka i powrot. Tudziez garnitury i krawaty. Mieszkam w Kanadzie, ale nie sadze, by w Polsce prawo podatkowe dopuszczalo odpis garnituru czy krawata kupionego na pogrzeb lub pierwsza komunie swieta.
  • 2018-04-17 04:13 | Dariusz1234

z tego co pamietam on nigdy nie pracowal jako prawnik, on o prawie ma pojecie "teoretyczne", on nawet gdyby uzyskal uprawnienia radcowskie na pewno nie bylby dobrym radca. Gdyby sam mial sobie organizowac prace zarobilby niewiele, jedyna jego szansa byloby gdyby ktos go zatrudnil nie wiedzac kogo zatrudnia I nie wiedzac jak jest slaby, w tej chwili byloby to niemozliwe.
  • 2018-04-17 07:09 | anastazja

Umarł by z głodu.

Nie zarobiłby na chleb na wolnym rynku. On nie ma pojęcia o tym ile harowałby gdyby był adwokatem czy radca prawnym. Żeby pokryć stałe wydatki kancelarii trzeba zarobić 10 tys. zł A gdzie jakis dochód na zycie. Ile stresów spowodowanc chociażby terminami, kontaktami z klientami itp.Nie ma ochroniarzy, nie ma urlopów.
  • 2018-04-17 09:35 | azur

Jakby tracił, to by w polityce nie siedział.
  • 2018-04-17 10:17 | ed73

Teza Prezesa, że traci i mógłby zarabiać więcej jako radca jest do podważenia. Doktorat z prawa nie czyni nikogo specjalistą z wysokiej półki. A ponieważ wysoko ceni komfort posiadania 24-godzinnej opieki, więc pełnymi garściami korzysta z niego przy walnym wsparciu swoich partyjnych akolitów. To idealny sposób na istnienie: kasa partii (zasilana z budżetu) była i jest dla niego doskonałym rozwiązaniem - początkowo jako bezpieczny fundusz pracy, a obecnie fundusz emerytalny.
    Żyć nie umierać!
  • 2018-04-17 12:10 | ostjan

Życzę z całego serca panu prezesowi by przestał w końcu tracić.
  • 2018-04-17 13:34 | Obama spod Laden

Kancelaria i klienci...

A w jakich to sprawach (prawnych) doradzałaby kancelaria Jarosława K.? Z zakresu teorii państwa i prawa według Stanisława Ehrlicha ?
    Wychodzi na to, że taka "kancelaria" mogłaby doradzać np. Putinowi (sam wie lepiej jak być dyktatorem), Łukaszence (ten ma doradców na poziomie kołchozu) lub któremuś z dziedzicznych zamordystów z bliskiej Azji (Kazachstan Uzbekistan).
    Bo jakież to inne prawo "pan doktor" zna ?
    Niech PO od razu odpowiada na takie dictum prezesa Polski, że to gadanie do ludu to WIELKA DEMAGOGIA.
  • 2018-04-17 14:40 | Slawczan

Jak zwykle redakcja pomija temat Tygodnika Solidarność i z związanego z nim przejęcia atrakcyjnych nieruchomości w centrum Warszawy, w tym obecnej siedziby PiS. Przypominam, że spółka Srebrna pozwoliła przetrwać Kaczyńskiemu kanapowy etap jego kariery, podczas gdy inni kandydaci na zbawców narodu wypadli z polityki bo musieli się wziąć za robotę.
    Jako konkluzję wolę: KACZYŃSKI NIE PRZEPRACOWAŁ ANI GODZINY W KAPITALIZMIE. Z czegoś żył więc miał kasę. SKĄDŚ JĄ MIAŁ.
    Jak wszyscy dyktatorzy: Kaczyński nie musi kraść bo w zasadzie czerpie ze skarbca, który nalezy do niego. Inni przywódcy (w tym królowa brytyjska) są gorsi bo oszukują swoje kraje (a więc de facto siebie) na podatkach ale to wyższy poziom chciwości. Nasz Kaczorek raczej prezentuje poziom satrapów z połowy XXw
  • 2018-04-17 19:00 | krysia2342

Zagranicą byłby rozchwytywany przez największe korporacje prawnicze, więc - szerokiej drogi.
  • 2018-04-18 00:04 | We mgle

ciekawe, ile kosztowało podatników wypisanie CAŁEGO oddziału ortopedii na Szaserów, kiedy to Pan Prezes przybył na badania...
  • 2018-04-18 10:14 | J.E. Baka

Politycy sporo nas kosztują, ale jestem daleki od populistów, którzy z reguły obłudnie głoszą, iż polityk powinien żyć za grosze. Niemniej jednak chciałbym zwrócić uwagę na dość istotny szczegół. Jarosław Kaczyński NIE JEST prezydentem, premierem, ani nawet ministrem, wiceministrem, czy ambasadorem. Tymczasem jest przez swoje wazeliniarskie otoczenie hołubiony i niańczony jako... no właśnie kto? Wie ktoś o jakiejś ważnej funkcji państwowej pełnionej tego pana? I proszę mi tutaj nie pisać o posłowaniu, bo posłów jest 460 i prawie nikt z nich nie jest tak mocno "dotowany" przez swoje partie.
  • 2018-04-18 12:19 | elekrob1

co ten inteligentny inaczej za brednie opowiada kiedy on w wolnej Polsce pracował? kto by tego mściwego karła chciał wziać za prawnika, chyba szyszko itp.