Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Mama plus: Ciąża to nie choroba, więc czy bezpłatne leki się należą?

(4)
Szumnie zapowiedziany program Mama plus zakładający dla kobiet w ciąży darmowe lekarstwa to przykład rozdawnictwa i skrajnego populizmu.
  • 2018-04-22 08:20 | Kandelabr

B

Jestem kobietą po 3 poronieniach. Aktualnie w 4 ciąży, przyjmuję w tej chwili 9 różnych leków. Niektóre 6, niektóre 3 razy dziennie. Miesięczny koszt kuracji to ok. 900 zł mimo refundacji 2 leków. Oboje z mężem dobrze zarabiamy więc nie jest to dla nas problem. Podobnie jak wizyty u lekarza, w naszej sytuacji częstsze, i badania - za wszystko płacimy z własnej kieszeni. Nie narzekam, ale myślę sobie co ma zrobić para z podobnymi problemami lub niepłodnością jeśli np oboje zarabiają minimalną krajową. Czy ludzie biedni nie zasługują na dzieci? Szkoda mi takich osób... Nie jestem zwolenniczką PiS, ale uważam E systemowa pomoc w tym zakresie dla osób o niskich dochodach jest jak najbardziej pożądana. I niestety za tym kryje się drugie dno... Gdyby nie było mnie stać na prywatnego lekarza nie byłoby mowy o skutecznej pomocy i leczeniu... Pozdrawiam.
  • 2018-04-22 20:05 | Proton

Re:Mama plus: Ciąża to nie choroba, więc czy bezpłatne leki się należą?

Zawsze smieszy mnie kiedy czytam wyrzut, że coś tam jest finasnsowane z "naszych podatków". Normalnie zapomina się, czemu sluża podatki, traktuje sie te wydatki jak wydarte z wlasnego portfela.

Otóz po pierwsze to nie są nasze prywatne tylko nasze wspolne pieniadze. Podatek to patriotyczny obowiązek czlonka spoleczności w ktorej sie żyje, w tym wypadku państwa i w momomencie kiedy ten obowiązek zostaje wyegzekwowany, pieniadze są państwowe nie nasze prywatne.

Po drugie, Jezeli ciążą to nie choroba, nie ma problemu, jako że zdrowy czlowiek nie potrzebuje leków. Natomiast w momencie kiedy idzie o ochronę zdrowia plodu w tym matki ktora ten plód nosi, kazdy jęk nad wydawaniem na to pieniędzy jest niemoralny.
    Przy tym wszystkim, nie zapominajmy, że podatki placi każda rodzina, wiec nie prawda jest, że pomoc otrzymuje za darmo.

Nikt nie narzeka na wydane z naszych podatków miliardy zlotych na zbrojenia, najczęściej wyrzuconych w bloto, tym bardziej nie powinnismy krecić glowami na ochronę zdrowia narodu a szczególnie kobiet w ciazy i nowonarodzonych dzieci.

W kazdym państwie powinny byc dwa glówe priorytety na które nie należy zalować pieniedzy. Dbalość o zdrowie i edukacje narodu.To jest nalepszy inwestment w przyszlosc i prosperity panstwa.
  • 2018-04-23 09:48 | mumrak

Emeryt lub weteran to też nie choroba. Logikę warto poprawić.
  • 2018-04-23 11:22 | adstr

Można jeszcze zaproponować całkowity zwrot kosztów:
    - niewidomym - kursów prawa jazdy;
    - wszystkim mężczyznom oraz seniorkom po 75 roku życia - aparatów do odsysania pokarmu;
    - wszystkim przedszkolakom - materaców przeciwodleżynowych;
    - studentom do 24 roku życia z potwierdzoną komisyjnie chorobą Alzheimera - konsultacji logopedycznych;
    itd...