Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Prezydent sam zastawia na siebie pułapkę

(7)
Pomysł referendum konstytucyjnego rok temu mógł się podobać ludziom prezydenta. Ale im bardziej się zbliżamy do jego terminu, tym bardziej zaczyna pachnieć polityczną katastrofą.
 • 2018-04-26 21:11 | lalecznik

  kwestia ugody

  Po pierwsze dyskusja o Konstytucji powinna się zacząć od przywrócenia samej dyskusji. Szans na to nie ma. Po drugie Konstytucja ma dotyczyć jak najszerszej grupy obywateli i być swoistego rodzaju konsensusem. Brak jakichkolwiek oznak takowego. Po trzecie, za Konstytucję zabiera się osoba, która świadomie ją złamała. I to tyle.
 • 2018-04-26 21:21 | Withold

  Konstytucja ala Duda

  Na początek Duda musi zdać egzamin przed niezależnym Trybunałem Stanu z przestrzegania obecnej Konstytucji. Z tą myślą powinien iść spać i się budzić. Na razie niech sobie wymienia opinię z "ruchadłami leśnymi", czy jak ich tam zwał.
  Nowa Konstytucja to nie jest coś, czemu mógłby on intelektualnie stawić czoła. Niech się bawi, dobry chłopczyk.
 • 2018-04-26 22:31 | Aspiryna

  Re:Prezydent sam zastawia na siebie pułapkę

  Czy ten "prezydent" jest do czegokolwiek potrzebny?
 • 2018-04-27 12:24 | Lohkamp

  Re:Prezydent sam zastawia na siebie pułapkę

  Rządy PiS pokazały zarówno słabości samej konstytucji i jak i fakt, że Ustawę Zasadniczą można mieć zasadniczo gdzieś. Jedyne co warto by było zrobić to tę konstytucję ulepszyć na okoliczność kolejnego najazdu Hunów, ale przecież chyba nie o to chodzi ani obecnej ekipie ani samemu PAD. Może ten ostatni liczył onegdaj, że uda się przepchnąć nową konstytucję w wersji PiS, czyli na szybciocha skleconą pod dyktando JK, aby dobre zmiany przebiegały jeszcze szybciej i sprawniej?
  Teraz już wiadomo, że nic z tego. Okręt PiS już grzęźnie w mule i żadna siła go na pełne wody już nie wypchnie. Dobre czasy się kończą, co wybory samorządowe potwierdzą. Wiecznie mobilizowany do granic histerii suweren w końcu musiał oklapnąć i się znudzić. Smoleńsk się wypalił, 500+ się wypaliło, na kolejne obietnice materialne ludzie w końcu zaczynają patrzeć chłodnym okiem.
  Co prawda wyborom samorządowym do referendum konstytucyjnego co do rangi daleko, ale te pierwsze pokażą, że Polska jest zmęczona. A nowe konstytucje pisze się w czasach nadziei i entuzjazmu.

 • 2018-04-27 13:16 | czosnek

  Re:Prezydent sam zastawia na siebie pułapkę

  Przestrzegam. Pamiętajmy o tym, że władza ma tak bogatą wyobraźnię, że każdy wynik referendum może być pretekstem do dalszej dewastacji ustroju. Wystarczy, że pytania referendalne będą układały się w coś na zasadzie "czy chcesz, by zostało tak jak było". Brak frekwencji będzie dla rządu wystarczającym pretekstem, aby ogłosić, że Suweren nie chce, by było tak jak było, bo nawet mu nie chciało się ruszyć z kanapy to potwierdzać. Jeżeli przegrana w wyborach parlamentarnych będzie stawała się coraz bardziej prawdopodobna, nie zdziwiłbym się, gdyby pod pretekstem nieważnego referendum przygotowali na szybko jakieś zmiany Konstytucji i klepnęli je w jakiejś Sali Kolumnowej pod osłoną nocy wraz z pożytecznymi idiotami z Kukiz'15.

  I co wtedy? Niemożliwe? Kota zawsze można odwrócić ogonem. Zawsze będą mogli powiedzieć że suweren w referendum się wypowiedział lub wypowiedzieć się nie chciał, więc akceptuje to co jest obecnie robione. Cokolwiek się nie stanie z tym referendum, oni zawsze będą udowadniać że czarne jest białe. Nie bądźmy tacy do przodu.
 • 2018-04-27 22:51 | Jerzy zO.

  Re:Prezydent sam zastawia na siebie pułapkę

  Jedyne sensowne pytanie jakie powinien zadać Duda, to czy powinien złożyć urząd, do którego nie dorósł?.
 • 2018-04-28 12:44 | azur

  Re:Prezydent sam zastawia na siebie pułapkę

  Zaczął od łamania Konstytucji, a teraz chce ją zmieniać. Ciekawa logika, albo jej brak.