Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

W nowej KRS prawo znów ustąpiło przed siłą

(13)
Zebrała się Krajowa Rada Sądownictwa w nowym składzie. 27 kwietnia 2018 roku rozpoczęła się w Polsce bezpośrednia destrukcja systemu wymiaru sprawiedliwości.
 • 2018-04-27 19:52 | Claudio

  Dewastująca zmiana

  Zaślepieni wyznawcy tzw „dobrej zmiany” kupią każdy nonsens nawet byle Jaki.
  Jedyna możliwość to wygranie wyborów o ile PiS ich nie sfałszuje jak w podobnych demokraturach (Rosja Putina, Węgry Orbana czy Turcja Erdogana). Wszystkie opierają się na kompleksie niższości - wielkości dawnych imperiów.
 • 2018-04-27 20:11 | ewa leonarda

  Re:W nowej KRS prawo znów ustąpiło przed siłą

  Dziwię się bardzo, że pani Gersdorf, od razu nie oświadczyła, że KRS jest powołana niezgodnie z prawem i nie rozwiązała posiedzenia. W ten sposób uczestniczy w tym procederze łamania prawa.
 • 2018-04-27 20:25 | Aspiryna

  Re:W nowej KRS prawo znów ustąpiło przed siłą

  Po prostu - trzeba traktowac te "nowa" KRS jako organ dzialajacy nielegalnie!
 • 2018-04-27 20:27 | Krokiet

  Re:W nowej KRS prawo znów ustąpiło przed siłą

  Art. 187.4 Ustrój, zakres działania i tryb pracy Krajowej Rady Sądownictwa oraz sposób wyboru jej członków określa ustawa.

  Gdzie tutaj jest stwierdzenie, że prawo ustąpiło przed siłą, skoro na reformę KRS pozwala Konstytucja. Siedlecka nie wie o czym pisze!
 • 2018-04-27 21:34 | ryba2222

  Re:W nowej KRS prawo znów ustąpiło przed siłą

  Ścierwo zawsze pozostanie ścierwem. Tylko pojedyncze, chlubne wyjątki pozostaną nadzieją tego regionu.
 • 2018-04-27 22:05 | lusia24

  Re:W nowej KRS prawo znów ustąpiło przed siłą

  KRS wybiera nie tylko młodych sędziów, ale również na wakaty w sądach okręgowych i apelacyjnych. Wakatów we wszystkich sądach dzięki działaniom ministra Ziobry jest mnóstwo. I na każde miejsce zgłosiło już po kilku kandydatów. W sądach okręgowych przyjęte było, że po półrocznej delegacji z sądu rejonowego sędzia po pozytywnej ocenie wizytatora i zgromadzenia sędziów miał prawie awans w kieszeni. Obecnie na stanowiska kandydują również sędziowie oddelegowani do ministerstwa i pracujący tam nieraz kilkanaście lat. Ciekawe kogo wybierze nowy KRS? Swoją drogą to jest chore, ze sędzia delegowany do ministerstwa, nadal jest sędzią na etacie i pobiera dwa wynagrodzenia. Powinno być tak, ze taki sędzia jest sędzią na urlopie bezpłatnym.
 • 2018-04-27 23:01 | Aspiryna

  Re:W nowej KRS prawo znów ustąpiło przed siłą

  Panie "Krokiet"!

  Wedlug Gazety Prawnej:

  "Arbitralne usunięcie obecnych członków KRS przed końcem kadencji wielu prawników uznało za niekonstytucyjne."

  Poza tym:

  "Podział KRS na dwa zgromadzenia jest niezgodny z Konstytucją, gdyż ta stanowi, że jest ona organem jednolitym. Personalna obsada obu izb narusza też równowagę władz."

 • 2018-04-27 23:42 | Aspiryna

  Re:W nowej KRS prawo znów ustąpiło przed siłą!

  Wedlug doktora R. Balickiego z Wroclawia:

  "Wydawałoby się, że już nic nie powinno nas zaskoczyć, ale jednak. Każdego dnia przebijamy dno. Nie zdziwiło mnie, że zebrani nie potrafią głosować, nie wiedzą do końca, jak to ma wyglądać. Nie zdziwiło mnie, że chcą wybierać człowieka przed formalnym zgłoszeniem jego kandydatury, umówili się, a zapomnieli zgłosić. Ale dziwi mnie poziom knajactwa, który się tam pojawił - komentował
  w TOK FM dr Ryszard Balicki z Uniwersytetu Wrocławskiego.

  Prawnika oburzyło zachowanie sędziego Wiesława Johanna, który w KRS zasiada dzięki prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Sędzia pozwolił sobie na dowcipkowanie i "kazał" rzecznikowi KRS przetrzeć "fotel po Żurku", czyli po byłym rzeczniku Wiesławie Żurku.

  - To pokazało, jaki poziom to ciało prezentuje - stwierdził dr Balicki, który uważa, że I Prezes Sądu Najwyższego nie powinna zwoływać posiedzenia KRS. Bo wybrana głosami PiS i Kukiz'15 nowa rada, to "nie jest organ, o którym mówi Konstytucja" i może tylko "wykonywać obowiązki" Krajowej Rady Sądownictwa."
 • 2018-04-28 08:04 | dziunka1

  Re:W nowej KRS prawo znów ustąpiło przed siłą

  Wymiar sprawiedliwości...Dobre:). Wyrzucili 100 tysięcy ludzi z mieszkań w samej Warszawie. Zgodnie z "prawem"..Ten "wymiar sprawiedliwości" powinien być zaorany i wypalony żelazem.""
 • 2018-04-28 16:44 | LudwikXVI

  Re:W nowej KRS prawo znów ustąpiło przed siłą

  Art. 187.4 Ustrój, zakres działania i tryb pracy Krajowej Rady Sądownictwa oraz sposób wyboru jej członków określa ustawa.

  Gdzie tutaj jest stwierdzenie, że prawo ustąpiło przed siłą, skoro na reformę KRS pozwala Konstytucja. Siedlecka nie wie o czym pisze!

  TUTAJ!!!

  art. 187
  3.Kadencja wybranych członków Krajowej Rady Sądownictwa trwa cztery
  lata.
 • 2018-04-28 19:46 | woytek

  Re:W nowej KRS prawo znów ustąpiło przed siłą

  " 27 kwietnia 2018 roku rozpoczęła się w Polsce bezpośrednia destrukcja systemu wymiaru sprawiedliwości."
  Czy to znaczy, że do tej pory było dobrze ?

  Destrukcja PiSowskiego rządu zaczęła się 24 kwietnia po braku reakcji rządu i prezydenta na uchwalenie przez Izbę Reprezentantów kontrybucji, która ma być wypłacona "gangsterom" , jak słynne " przedsiębiorstwo" trafnie nazwał Ziemkiewicz.
 • 2018-04-29 12:15 | Martin L

  Re:W nowej KRS prawo znów ustąpiło przed siłą

  Krokiet
  Co pan napisał jest śmieszne i proszę nie uważać wszystkich za "ciemny lud" czyli zwolennika PiSuaru, który jest do tego stopnia upośledzony umysłowo, że można mu wmówić bomby w parówkach a z miernoty jakim był L. Kaczyński, który na dodatek zachował się jak idiota i zlekceważył zasady bezpieczeństwa i wylądował na brzozie zrobić "bohatera" bo poległ nie zginął za pisowskie koryto. Pohańbić Wawel czymś....

  Konstytucja gwarantuje trójpodział władzy sądowniczej, ustawodawczej i wykonawczej to tylko tak żeby przypomnieć.
  Proszę przeczytać Monteskiusza o "Duchu praw".

  Dramat Polski polega na tym że "ciemny lud" czyli zwolennik PiSuaru jest analfabetą a raczej wtórnym analfabetą nie umie przeczytać pięciu zdań ze zrozumieniem. A czymś takim jak Monteskiusz nigdy nie słyszał, przekracza to horyzonty umysłowe zwolenników PiSu, (pański wpis jest skierowany do takich ludzi) dlatego tak łatwo można nimi manipulować jak robi to np. Rydzyk dostając luksusowe auta od bezdomnych.
 • 2018-04-30 16:56 | Aspiryna

  Re:W nowej KRS prawo znów ustąpiło przed siłą

  Szanowna Pani "dziunka1"... skad pani wziela te "100 tysiecy"? Skad taka liczba?