Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zawsze znajdzie się strażnik do upominania matek. To takie polskie

(3)
Styl typowy. A myśl prosta. To mocno wrośnięte w polskie społeczeństwo przekonanie, że nic tak nie uszlachetnia jak cierpienie. Ale tylko w domowych zaciszach.
 • 2018-05-10 12:20 | popan

  Wypowiedzi politycznej mierzwy...


  ...nie mają na celu znalezienia rozwiązań istniejącej sytuacji. Prezes ma (teraz) niepełnosprawnych w kolanie a zdezorientowana trzoda działając siłą inercji obsługuje nastroje populistyczne, bo to bezpieczne, jak długo pastuch nie zmieni kierunku. Póki co, symulują posiadanie własnych poglądów i wykorzystują okazję do samoprofilowania, nie bacząc, że po prostu spuszczają portki w przestrzeni publicznej.
  Wprawdzie to nieładnie, ale każdy orze jak może.
 • 2018-05-10 13:30 | psr18gh

  Re:Zawsze znajdzie się strażnik do upominania matek. To takie polskie

  Rząd twierdzi, że 500+ dla opiekunów będzie kosztował budżet około 10 mld zł. Wg ministerstwa taki postulat obejmuje 1,5 mln osób. Protestujące osoby w sejmie uważają, że 500+ dla opiekunów dotyczy co najwyżej 250 tys. osób. Prawda jak zwykle jest pośrodku. Jeżeli dziecko jest kalekie od urodzenia, lub jeżeli uległo kalectwu później nie ze swojej winy lub nie z winy rodziców, to ja na zasadach solidaryzmu społecznego chętnie opodatkuję się na rzecz tej grupy społecznej. Dlaczego natomiast mam płacić na "dawcę narządów" na motorze, który teraz leży połamany ? Dlaczego mam łożyć na wariata skaczącego do wody na główkę na nieznanym akwenie, który złamał sobie kręgosłup i do końca życia będzie sparaliżowany ? Dlaczego ?... Dorosłe osoby ryzykujące swoim życiem lub zdrowiem uprawiając swoje "hobby" powinny ubezpieczyć się, by w razie nieszczęścia godnie przeżyć resztę życia na wózku, lub w łóżku. Za niepełnoletnich odpowiadają rodzice. Jeżeli oni pozwalają im na szaleństwa, to niech ich ubezpieczają. Dlaczego ja mam opłacać ich głupotę ? Gdyby rząd posiadał statystyki, kto jest niepełnosprawnym, bo Bóg tak chciał, a kto jest kaleką z własnej, nieprzymuszonej woli, to protest w sejmie dawny by został zakończony.
 • 2018-05-11 15:53 | Sir Jarek

  Re:Zawsze znajdzie się strażnik do upominania matek. To takie polskie

  psr - co Ty tu bredzisz??