Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Orbán w Warszawie. Polska musi przestać pobłażać jego polityce

(12)
Premier Węgier Viktor Orbán będzie dziś fetowany w Warszawie. To błąd. Grupa Wyszehradzka mogłaby odbudować swoją pozycję przez tymczasowe wykluczenie Węgier.
 • 2018-05-14 11:43 | izakan

  orban w warszawie

  O czym autor pisze? Węgry to niedościgniony wzór dla Kaczyńskiego, a sugestie autora to jakieś absurdalne pobożne życzenia.
 • 2018-05-14 12:43 | MAW

  autor tego czegoś zwyczajnie sie ośmieszył ...

  1. komentarze typu "Polska musi przestać pobłażać czyjejś polityce" są tyleż niepoważne, co niegrzeczne.

  nieśmiało przypominam, że o rządach Węgier decydują Węgrzy (ci wybrali Fidesz z wynikiem 50% głosów), a nie "otwarty i tolerancyjny" pan redaktor z Polityki.

  2. autor ośmiesza sie również piskiem o "nienawiści do obcych" (czytaj - niewpuszczaniu nielegalnych imigrantów zasiłkowych). jeśli pan redaktor tak bardzo lubi nielegalną imigrację, niech sobie jedzie na sylwestra do Kolonii, najlepiej z mamusią.

  3. nie wiem za kogo sie uważa autor, że chciałby "tymczasowo wykluczać" tego czy owego, wiem natomiast że szacunku dla "przypadkowego społeczeństwa" (które przecież wybrało Orbana premierem) to on nie ma za grosz.

  ale wiadomo - demokracja jest tylko wtedy, gdy wygrywają nasi :-)
 • 2018-05-14 13:58 | pantałyk

  Re:Orbán w Warszawie. Polska musi przestać pobłażać jego polityce

  Polska jest większym zagrożeniem dla UE niż Węgry i Unia to wie. Dlatego to Polska ma kłopoty z art. 7 TUE a nie Węgry. Nasze aspiracje do przewodzenia w Grupie Wysszhradzkiej, jak całej Europie Wschodniej (nie tylko PiS-owskie) są obciążone rusofobią i mitomanią leżącymi u podstaw całej polityki zagranicznej - choć przede wszystkim wschodniej - i nie byłoby głupie poprawić stosunki z Rosją, niekoniecznie naśladując w tym Orbana.Warto też uświadomić naszym strategom, że kraje na wschodzie nie marzą o poddaniu się naszemu przywództwu, a niektóre - jak Litwa czy banderowska Ukraina - serdecznie nas Polaków nie lubią, albo - jak Czechy - lekceważą.
 • 2018-05-14 14:59 | woytek

  Re:Orbán w Warszawie. Polska musi przestać pobłażać jego polityce

  "Premier Węgier Viktor Orbán będzie dziś fetowany w Warszawie. To błąd. Grupa Wyszehradzka mogłaby odbudować swoją pozycję przez tymczasowe wykluczenie Węgier."
  Kto sformułował taką sugestię? Dziennikarz komentujacy politykę polską, czy polityk reprezentujący jakieś ugrupowanie działające w Polsce ?
  Tak wygląda zamiana ról w polskich mediach. Czy to jest komentarz sponsorowany, jeżeli tak, to przez kogo ?
 • 2018-05-14 16:02 | azur

  Re:Orbán w Warszawie. Polska musi przestać pobłażać jego polityce

  Węgry to pechowy kraj i do tego idący ręka w rękę z Rosją. Lepiej trzymać się od nich z daleka.
 • 2018-05-14 17:41 | Aspiryna

  Re:Orbán w Warszawie. Polska musi przestać pobłażać jego polityce

  Wegry to obecnie kraj bez wiekszego znaczenia... A putinowski agent Orban przyjezdza do Polski - bo to jedyny kraj w UE, ktory podaza w tym samym co Wegry kierunku, tzn. coraz blizej do azjatyckich "republik bananowych"!
 • 2018-05-14 19:12 | woytek

  Re:Orbán w Warszawie. Polska musi przestać pobłażać jego polityce

  "Artykuł rozpoczyna współpracę POLITYKI z projektem #DemocraCE Visegrad Insight, prowadzonym przez Fundację Res Publica we współpracy z National Endowment for Democracy (NED) i redakcjami wiodących gazet w Europie Środkowej."
  Pytanie bardzo ważne.
  Kto finasuje : Fundację Res Publica we współpracy z National Endowment for Democracy (NED) Środkowej ?
  Czy demokracja na Węgrzech , czy w Polsce, została uszczuplona i przez kogo?
 • 2018-05-14 20:32 | Aspiryna

  Re:Orbán w Warszawie. Polska musi przestać pobłażać jego polityce

  Wedlug "Wikipedia"

  "National Endowment for Democracy (NED) – amerykańska organizacja typu think tank, której deklarowanym celem jest szkolenie ludzi w demokracji i zarządzaniu grantami finansowymi. Organizacja ta została założona w 1983 roku i w dużej mierze jest ona finansowana przez rząd Stanów Zjednoczonych.
  W Polsce znana jest jako „Narodowy Fundusz Wspierania Demokracji”, lub „Narodowy Fundusz na rzecz Demokracji”."

  I znowu ci Amerykanie... we wszystkim maczaja palce. Prawda, panie "woytku"?
 • 2018-05-15 00:49 | turpin

  Re:Orbán w Warszawie. Polska musi przestać pobłażać jego polityce

  Warto może przypomnieć, że od bitwy pod Mochaczem (rok 1526) Węgrzy przegrywali wszystko, co tylko można było przegrać. Mimo to przetrwali jako naród. Szczerze znienawidzony przez absolutnie wszystkich sąsiadow (co w dzisiejszej Europie jest ewenementem), demograficznie lediwe zipiący, zwrócony ku sobie w sposób zgoła patologiczny, zaś kulinarnie ufiksowany na smalcu i papryce.

  Może wybralibyśmy sobie jakichś innych Bratanków, z nieco lżejszą kuchnią?
 • 2018-05-15 08:59 | momo1

  Re:Orbán w Warszawie. Polska musi przestać pobłażać jego polityce

  Artykuł absurdalny . Typowa propaganda antyputinowska . Roi się od błędów . Orban jest wybitnym politykiem , który wyciągnął Węgry z zapaści po rządach Gyrcsanyego. Inaczej niż Kaczyński . Węgry grały b. rozsądnie . Wiele wygrały . Przyrost PKB można sprawdzić . Rozsądna współpraca z Rosją jest tylko plusem , w przeciwieństwie do naszej schizofrenii ( np . odrzucenie Jamału II ) i mrzonek o kupowaniu drogiego gazu z USA lub ( większe mrzonki) z Norwegii . Zyskali znacznie mniejsze łupienie przez banksterów , elektrownie atomową w nowoczesnej technologii kredytowaną przez Rosję . To są WYBITNE osiągnięcia małego kraju , w przeciwieństwie do naszego absurdalnego serwilizmu wobec USA , "nagrodzonego" ustawą 447 , o której wszyscy udają , że jej nie ma ! Nie jestem fanem prawicy , ale Orban zrobił b. wiele . W końcu przy wściekłości Zachodu go wybrali ponownie dużą większością . Masa prawdziwych faktów w piśmie Nowa Debata . Natomiast art. to bełkot zbliżony stylem do GW , a fundacja Redaktora to zwykła jaczejka zbliżona do Atlantic Council lub jej gałąź . Zero prawdy , sama propaganda .
 • 2018-05-15 16:36 | momo1

  Re:Orbán w Warszawie. Polska musi przestać pobłażać jego polityce

  Dodam jeszcze , że Węgry przy katastrofalnym spadku PKB po Gyurcsanym i kryzysie , były o włos od przekroczenia zadłużenia w stos. do PKB . Oczywiście MFW (EBC) szedł z pomocą w stylu ... jak zwykle : ciąć emerytury ( i tak niskie ) , pensje itp. Ograniczyć wydatki państwa i inwestycje państwa . Jeśli coś zostało państwowego - sprzedać na warunkach kupującego - wszak mieli nóż na gardle !
  Żadnych regulacji w przepływie kapitału zachodnich koncernów - to oczywiste . Itd. Itd. Nóż się w kieszeni otwiera , bo jeszcze NIKT nie wyszedł z kryzysu po "leczeniu" przez MFW .
  A naciski USA przez Nulanową aby kupić elektrownię od Westinghousa były wręcz gangsterskie ! Ale , Czesi się wypieli , więc Węgry miały łatwiej.Mało kto wie , że awarie elektrowni atomowych na Ukrainie ( Winnica np.) były spowodowane tym , że koncern Westinghouse ( USA ) agresywnie wchodził na Ukrainę ( przy jej zachwycie) ale , Jankesom nie udawało się ( sic !) zrobić takich prętów paliwowych jak tzw. Kacapom ! Ludzie , no niewiarygodne , ale prawdziwe !
  Cud , że nie było drugiego Czarnobyla ( jak dotąd bo tam nic nie działa ) .
 • 2018-05-15 21:04 | turpin

  Re:Orbán w Warszawie. Polska musi przestać pobłażać jego polityce

  momusiu pierwyj, oczień choroszo piszesz po polskij - każietsa jazyka ty wyucziłsa kak nada i na swoj putinskij rubiel ty cziestno zarobił. Tolka z intierpukcjiej u tiebia nastojanno płocho.

  A tiepier podumaj: był-li ty w Słowakii i w Wiengrii?
  No i czto? Bo mnie każetsja, szto Słowaki tiepier bogaczije cziem Madziary...